zetor6441

Co sądzicie o ciągnikach Fortschritt?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetor6441    2

Co wy o nich sądzicie. :rolleyes:

Edytowano przez Pixel
Pisze się "Fortschritt" a nie "forszmit"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

U nas troche nich jest i jako tako chodzą, aż takie złe nie są a swoja robotę zrobią... jak dla mnie są za mało zwrotne i silnik troche zamulony powoli wchodzi na obroty, ale z tego co słyszałem to jak już na nich jest to sie trzyma i trudno go zadusić. No i mały plus dla niech to złużycie paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2

tak, za ok. 15 tys. to można sobie kupić c-360 z lat osiemdziesiątych albo forszmita tylko, że forszmit będzie miał 120km :(:( :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Przecież Helmuty już dały tym Forschrittom po garach, to chyba normalne że się psują. Zresztą kto sprzedaje ciągnik który jest niezawodny, tylko taki co nie wie na co forsę wydać !!!


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pixel    0

Nie znam taki ciągników jak "forszmit",pierwszy raz o nich słysze :rolleyes: No chyba ze chodzi Ci o traktory "Fortschritt" to co innego :( Jest to jakaś alternatywa dla tych rolników którzy potrzebuja ciagnik mocny i tani.Co do awaryjności to fakt,niektóre sie psuja ale tez nie można przekreślać ich i mówić ze wszystkie sie psuja :) Spalą tez nie mało ale zrobia tez dużo wiecej porownujac spalanie i robote do C-360.Nie uwazam ich za złe ciagniki,zalezy tez jak byly szanowane przez poprzednich włascieli.Ale za 12-15 tys nie kupi sie tak dobrej maszyny za tak nie wiele :(


Wszelakie skargi, zażalenia, pochwały i prośby dotyczące mojej pracy na AF i samego AF proszę kierować na PW. Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

mój wujek ma fortschritt zt303 tak bardzo się nie psuje ,a co do opini (jeździłem troche) to jest on troche dziwny , w prawo ma słaby skręt, waży jakieś 7 ton, jest strasznie długi, głośny cały się trzęsie , a jak się zakopie to nie ma czym wyciągnąć, ale swoją robotę robi :wacko:


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Ja ich masę uznałbym za plus, jak kiedyś się zakopał niedaleko mnie bizon to 2xMTZ82 i JD6620 nie mogły go wyciągnąć(stały na drodze bo jakby na pole wjechały to skończyły by odrazu jak bizon), podjechał forshritt 323 ustał na drodze, zapieli do niego linkę, kolo powiedział żeby pozostałe sprzety odpiąć, jak mu koleś dał w rurę porządnie to nawet koła mu się nie ślizgały, bizona od razu wyciągnął, uciąg ma suuper dzięki tej masie, co do awaryjności tych nowszych(320 i 323) to bym się nie zgodził, te stare (300 i 303) to tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey    0

ja tez bym ich mase uznal za plus, jak powiedzial versus poprawia to ich uciag. co do MTZ-ów to sa chyba zalekkie jak na te moc, nie maja przez to dobrego oparcia i traca na uciagu a Fortschritt jednak jest kawal klocka :wacko: swoja waga jest pewnie porownywalny z ciagnikami o mocy 150- 170 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

ja nie wiem kto sądzi że forstchritt to gorsze od mtz po pierwsze ja użytkuje forstchritta zt-300d. ciagniczek na pewno jest lepszy od mtz ja mojego mam już 10 lat i ręki nie dokładałem do niego a pracuje na 50 ha komfortu nie ma ale nie to się liczy tylko silnik chodzi jak zegareczek tylko cyka więc moim zdaniem jest dużo lepszy od mtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Ja mam zt 303 i jestem zadowolony. Spokojnie przyczepę 16 tonową brał u poprzedniego właściciela. Ma dobry uciąg.

Fortschritty są bardzo tanie ale ciężko znależć coś w dobrym stanie. I wiele osób zakłada do nich silniki 180KM od ciężarówek Mercedesa ostatnio nawet taki był na allegro.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Mój sasiad ma 323A i już ma 3 silnik- bo nie wytrzymały:

1 silnik: podczas pracy przerywał, stukał, pukał,

2 silnik: gdy wracał z elewatora oddać zboże urwał się korbowód i przediurawił blok i miskę olejową, wał też ucierpiał

3 silnik: jak narazie pracuje dobrze choć słyszeć czasami jak przerywa.

 

Wszystkie silniki brał od ciężarówek IFA (zmieniał tylko miskę olejową), można je kupić na kilka tys. zł i z tyłu zrobić sobie przyczepkę (zależy od wersji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

jakoś w sobotę u nas we wsi przybył Fortschritt chyba 323 A. jeszcze nie oglądałem ale mi sie nie śpieszy, wcale się koleś nie popisał wg mnie...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1634    1

Mój sąsiad miał najpierw Fortschritta 303 i po tygodniu kupili nastepnego tego samego typu orali nimi chyba 2 dni i jeden im sie popsuł nastepnego dnia drugi sie popsuł i z 2 zrobili 1 pochodził 1 miesiąc i znowu sie popsuł sprzedali je i kupili 323 za 20000zł orali nim na zmiane dzień i noc i sie zatar zrobili mu kapitalke po miesiącu od remonyu zaczoł im brać olej puzniej co miesiąc zmieniali uszczelge pod głowica wkuzyli sie i zamienili go na ursusa 1634 z 1993r. narazie im bez większych naprwaw chodzi.


................................
Mój I filmik
http://pl.youtube.com/watch?v=pS0RE4CqVSw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ja mało wiem ociągnikach tej marki wiem że są awaryjne ale tanie w zakupie czyli coś za coś


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marian508
      witam serdecznie robie remont skrzyni przekładniowej w rozrzutniku i mam pytanie co powinno być wlane w skrzynie jaki olej lub smar w środkowej był zalany olej natomiast boczne jak by rzadkim smarem lub czymś takim
    • Przez piotrord
      Witam, kupiłem ifę w50 jest tam silnik od fortschritta , jako że mam pierwszy raz do czynienia z tym silnikiem mam kilka pytań. Czy da się tam wymienić panewki główne bez wyjmowania wału ? Kolejne pytanie to smarowanie sprężarki i pompy wtryskowej, u mnie z tej cienkiej rurki olej tylko kapie i to jak silnik jest rozgrzany i ma wysokie obroty na zimnym nie leci wcale. . Rurka zapchana nie jest bo i z bloku tak powoli leci ten olej , czy to normalne a jeśli nie to jaka może być przyczyna? Ciśnienie oleju na zimnym silniku na wolnych obrotach 3 atm na bardzo gorącym spada do 1.8 atm.  Czyściłem filtr odśrodkowy i zauważyłem że ten bączek w dolnej podstawie ma spory luz . Wkładam go w ten otwór i ma luz na boki. Czy tak ma być? W górnej pokrywie nie ma aż tak dużego luzu.  Zauważyłem że przy napędzie pompy wtryskowej jest taka jakby puszka która obraca się razem z napędem pompy. Czy ta puszka to jest jakieś ustrojstwo które przestawia kąt wyprzedzenia wtrysku ? czy w jakiś sposób się to smaruje czy czyści ? I filtr oleju , czytałem gdzieś że nie każdy filtr się nadaje . Niby Filtron jest tak gęsty że potrafi go zacisnąć i połamać rurkę z plastiku na którą nasadzamy filtr. Prawda to czy mit? Z góry dziekuję za pomoc i wskazówki. 
    • Przez drewcio
      Witam. Slyszal kto co o takim modelu forsza?
      Wyprodukowano ich ponoc okolo 1000 szt. 
      Ile takie cudo moze byc warte na polskim rynku? 
       
      *zdjecie zapozyczone z internetow
       


    • Przez Andrzej1996
      Witam,mam problem z podnośnikiem w fortschritt 323A przy opuszczeniu ciężkiej maszyny zaczyna wydawać skrzypiący dźwięk,co może być tego przyczyną? 
    • Przez Andrzej1996
      Witam,mam problem z podnośnikiem w fortschritt 323A przy opuszczeniu ciężkiej maszyny zaczyna wydawać skrzypiący dźwięk,co może być tego przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj