Skocz do zawartości

Zdjęcie

tur podniesiony czy opuszczony??

48 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 16:14

tur podniesiony czy opuszczony?? Mając B+E można jechać ciągnikiem z przyczepą/przyczepami.
Co do tura to w szkółce policyjnej w Szczytnie uczyli że tur ma być opuszczony i nie może być na nim żadnego osprzętu, niedawno się dowiedziałem jak gadałem ze znajomym który się w niej uczył. Co do praktyki to nie wiem gdzie mam wozić widły jeśli jadę samym ciągnikiem ładować obornik ze sterty, czy jak śmigam z przyczepami balotów, widły do palet schowam w kabinie ale jakoś łyżki do piachu nie widzę pod siedzeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
tur podniesiony czy opuszczony?? Dzisiaj, 15:19
  •  

#42 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie(okolice Szczecina-Stargardu Szczecinskiego)

Napisany 26 styczeń 2009 - 17:41

tur podniesiony czy opuszczony?? ;) WG mnie najlepiej jest nisko bo wtedy mniej buja traktorem , ewentualnie na samej górze to wtedy tez aż tak mocno nie buja bo masa tura jest nad maską i nacisk jest na przedni most . Jednak najlepiej 40-50 cm od ziemi ,gorzej jak z widlakiem ;)

#43 Share jkl

jkl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 18:07

@jkl ja nawet bez chamulcow bym nie wyjechal z gospodarstwa a co dopiero z turem do jakiejs pracy bo moglo by to spowodowac powazne skutki dla mnie jak i innych.

Oczywiście kolego zgodzę się z tobą, że nie powinno się jeździć bez hamulców. Ale są niekiedy takie sytuacje, że trzeba wrócić do domu np. z usługi w czasie, której zniszczył się oring w tłoczku hamulcowym i nie ma możliwości ani czasu naprawy usterki na miejscu.
Niestety miałem taki przypadek, gdzie ok. 10km od domu wyciekł mi cały płyn hamulcowy ;) . Na szczęście miałem wtedy tura podniesionego na wysokość ok. 0,5m i tylko dzięki temu, że zdążyłem opuścić go na asfalt i tym samym zahamować, to nie rozjechałem pijanego gazera, co wyjechał mi nagle z podwórka na drogę :angry: .
Od tamtego czasu nie jestem zwolennikiem podniesionego tura nad kabinę.
Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garba od roboty ;)

#44 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 luty 2009 - 10:41

tur podniesiony czy opuszczony?? Ja zawsze mam na max do góry. Jak jest nisko to przeszkadza i zasłania światła i widok na drogę. Poza tym mając tura uniesionego nie zawadzę nim o inny pojazd. Jedzie się prawie jak bez.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#45 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 01 luty 2009 - 11:08

tur podniesiony czy opuszczony?? Ja nawet widziałem takich agentów co orza z podniesionym turem. Niedowidza chaba, albo we lbie nasrane maja. Ja jak opuszcze tura na wysokośc ok. 1m, to nie dosc ze mi widocznosci nie ogranicza, to jeszcze jestem pewien ze moge jechac z pelną predkoscia, o nic nie zachacze i mnie nie bujnie.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 01 luty 2009 - 11:11

no fakt z turem jezdzi sie 40 km/h ;) bez sensu. czytales instrukcje obslugi?? dokladnie jest napisane ze predkosc transportowa nie powinna przekraczac 15-20 km/h. ja staram sie nie przekraczac tej predkosci bo wtedy ciagnik buja. a przez to ze mialem tura opuszczone na 1 m od ziemi to mialem prawie wypadek bo na zakrecie przez rame tura nie widzialem samochodu i on prawie w rowie wyladowal a jak mam tura podniesionego na 2,5-3 m to bynajmniej mam lepsza widocznosc. jestem do tego przyzwyczajony i nikt mnie nie przekona do jazdy z opuszczonym turem.

I co z tego ze sobie podniesiesz tura do góry i jedziesz 15km/h jak ja sobie z opuszczonym jade 40km/h. I nie wyobrazam sobie jakbym miał jeździć w transporcie nie przekraczajać 15km/h. Albo gdy jest ograniczona skrajnia drogowa. Chyba za mali jesteście ze wam rama przeszkadza heheh.

#47 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 01 luty 2009 - 17:27

tur podniesiony czy opuszczony?? Wiesz w instrukcji różne fajne rzeczy piszą jak byś się tak stosował do tego to tylko samym traktorem jeździłbyś 40km/h a tak to 20km/h byś nie przekroczył.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#48 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 05 luty 2009 - 10:26

A co ci to da jak nie masz chamulców że masz tura opuszczonego? Radze pisz lepiej dowartościowane posty bo moderatorzy się odezwą... ;)

Wiem o co mu chodzi, jak by co to tur w ziemie, kumpel tak zrobił E514 jak mu pas jezdny sie zerwał, heder w ziemie
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share mizgus

mizgus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 18 wrzesień 2009 - 22:09

tur podniesiony czy opuszczony?? Mnie na wózkach widłowych uczyli że widły mają być ok 30 cm od ziemi i gościu przytoczył kilka wypadków z których wynika że "lepiej" wbić potencjalnemu poszkodowanemu widły w nogi jak brzuch.
Tak więc w sprawie tura postępuję podobnie bo tur nisko opuszczony to niżej znajduje się środek ciężkości i ciągnik jest stabilniejszy jak wysoko to analogicznie na odwrót, a niech ktoś samochodem uderzy w tura to śmierć na miejscu. Bezpieczeństwo przede wszystkim!