Skocz do zawartości

Zdjęcie

tur podniesiony czy opuszczony??

48 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 22 styczeń 2009 - 20:44

tur podniesiony czy opuszczony?? Ja jężdzę z turem zawsze opuszczonym tak aby nie zasłaniał mi świateł oraz żebym widział droge :) a ja mam pytanko czy można jechac z belą na turze czy nie
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
tur podniesiony czy opuszczony?? Dzisiaj, 13:18
  •  

#22 Share sylwek20prosto

sylwek20prosto

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:motocykle , rolnictwo itd... ( ';' )

Napisany 22 styczeń 2009 - 21:02

tur podniesiony czy opuszczony?? u mnie jest jeden gosciu zrobil sobie tura na c-330 2 sekcje z 2 miechy pojezdzil raz dal bratu ciagnik a ten jechal na % i wjezdzal z bardzo obnizonym turem na szose z drogi zwirowej i jak zapierniczyl tura zlamal sam sie przyokazji poobijal bo asz ciagnik mu podrzuciło

Belarusik co odlacznie twojego pytania to niewiem czy mozna jezdzic z bela na przodzie u mnie bynajmiej nawed woza po 2 na turze i je niebiescy nie czepiaja narazie ale kiedys sie przyczepia a jeden gossci to jak zaladuje lawete belami to widly utyka w bele na lawecie i jedzie z sama rama

pozdro

#23 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 08:11

tur podniesiony czy opuszczony?? tez sie nad tym zastanawiałem ,ale kiedyś gdzieś wyczytałem że tur ma być opuszczony możliwie nisko i trzeba zdejmować osprzęt ,dla mnie to jest chore,bo gdzie mam se tą łyżkę czy coś tam innego dać jak nie ciągnę przyczepy?do kabiny schować??? :) :) :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 08:23

tur podniesiony czy opuszczony?? @iron-pewnie czytałeś w RPT. Też czytałem ten artykuł. I w świetle KODEKSU DROGOWEGO tur powinien znajdować się możliwie nisko nad ziemią, tak aby nie zaczepić o podłoże i nie zasłaniał zbytnio widoczności. Ponadto nie można jeździć z osprzętem a już w żadnym wypadku z belą w chwytaku ( z resztą sam sobie tego nie wyobrażam-kiedyś jechałem z belą i nic nie widziałem). Trzeba też zamontować dodatkowe reflektory jeśli rama tura przesłania te w ciągniku. Pdsumowując: NIE WOLNO jeździć z turem podniesionym.

#25 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 23 styczeń 2009 - 09:56

tur podniesiony czy opuszczony?? U nas jest takie posrane prawo bo w niemczech możesz i podnieś na maksa jesli ni ma lini i możesz jechac nawet twierdzą że lepiej bo blizej podjedzie do szosty bo wiadomo jak nisko to ile od drogi sie stoi a jak jakaś zarośnięta to nic nie widać:) a światła można zamontowac na masce u góry i wtedy napewno będzie je widać i obowiązkowo kogut na dachu:)
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

#26 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 23 styczeń 2009 - 10:22

tur podniesiony czy opuszczony?? przeprowadz się kolego do niemiec, albo składaj wnioski do sejmu o zmiane prawa

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#27 Share Marcinuzz90

Marcinuzz90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 12:11

tur podniesiony czy opuszczony?? "Zawsze należy maksymalnie obniżać ładowacz a osprzęt maksymalnie unieść do góry aby umożliwić sobie i innym dobrą widoczność" - tak podaje instrukcja obsługi ładowacza. Niektórzy jeżdżąc po drogach publicznych podnoszą ładowacz, żeby nie zasłaniać świateł ale jeśli sam ma dobrą widoczność to powinien używać świateł ostrzegawczych np. trójkąt albo "kogut". Słyszałem, że można też z osprzętem poruszać się po drodze ale tak samo należy używać koguta.
SPRZEDAM !!!
*URSUS C-355, po odbudowie. Pierwszy właściciel!
*Rozrzutnik obornika jednoosiowy, 4tony duże koła, 2005 rok.
Kontakt przez PW - "Prywatna Wiadomość"

#28 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 14:45

tur podniesiony czy opuszczony?? tur na czas transportu powinien być opuszczonu tak aby zapewnić widoczność nowsze maszyny mają nawet specjalne podpory na któruch spoczywa rama z oprzyrządowaniem
a tak spytam z ciekawości czy ktoś widział koparko spycharkę w transporcie z podniesionym oprzyrządowaniem???

#29 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 15:12

tur podniesiony czy opuszczony?? hmmm nie wiem jak piszą w RPT czy innych magazynach rolniczych ale w praktyce to sie ma tak

niestety kiedyś mój wuja jechał z opuszczony ładowaczem czołowym a tu policja sprawdza wszystko sprawne itp. tylko przyczepiła sie do tego Tura, zacytuje teraz to co powiedzieli

"ale ten ładowacz to musi być podniesiony" czy coś takiego w każdym bądź razie chodziło im o to żeby Tur byl uniesiony do góry

To powinno uciąć wszelkie spekulacje na ten temat

Pozdrawiam
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#30 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 23 styczeń 2009 - 15:33

tur podniesiony czy opuszczony?? Zawsze na dole do tyczy się do tura jak i ładowarek bo kto widział aby łycha w koparko-ładowarce czy ładowarce podczas jazdy była uniesiona .
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 16:21

tur podniesiony czy opuszczony?? moim zdaniem wszystko zależy od podejścia POLICJANTA-to tak jakby gdybał czy z pługiem obrotowym powinno się jechać żeby wystawał na środek drogi czy na pobocze ?!?!?
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#32 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 16:26

tur podniesiony czy opuszczony?? na pobocze jak jest szerszy niż ciagnik i nie oświetlony to aż sie prosi żeby kroś przydzwonił :)

#33 Share jkl

jkl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 16:49

tur podniesiony czy opuszczony??

A co ci to da jak nie masz chamulców że masz tura opuszczonego? Radze pisz lepiej dowartościowane posty bo moderatorzy się odezwą... :)

Kolego :) . Można się łatwo domyślić dlaczego. Lepiej porysować asfalt niż w coś uderzyć, np. hamujący przed tobą pojazd. A im niżej jest opuszczony tur (bez przesady), tym szybsze jest wyhamowanie ciągnika. No teraz to już jest chyba zrozumiałe
Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garba od roboty ;)

#34 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 20:45

tur podniesiony czy opuszczony?? a jak znajdzie taką pasowną dzurę na asfalcie ze się zmieści cała łyżka to wylecisz przez przednią szybę

#35 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 23 styczeń 2009 - 21:08

tur podniesiony czy opuszczony?? @jkl ja nawet bez chamulcow bym nie wyjechal z gospodarstwa a co dopiero z turem do jakiejs pracy bo moglo by to spowodowac powazne skutki dla mnie jak i innych.
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#36 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 11:38

tur podniesiony czy opuszczony?? kilka uwag, ktos tu pisał wczesniej ze policjant powiedział cos tam - niestety ale zdarza się w polsce, że urzędnicy są najzwyczajniej w świecie nie doinformowani, rzadko bo rzadko ale zdarza się to w sytuacjach nie szablonowych,
wiadoma jest sprawa ze kazdy wie ze trzeba jechac na swiatłach, ale z kogutami to już różnie interpretują, tury to samo,
nie mniej jednak w zyciu jeszcze nie widziałem aby ładowarka jechała z turem podniesionym do góry,
u mnie w okolicy chodzi kilka ciągników z turami to wszystko chłopaki smigają z turem opuszczonym - nie wazne czy ma łyżke zapiętą czy sam stelaż tylko
po mojemu takie zachowanie jest bezpieczniejsze, aczkolwiek z turem nigdy nie jezdziłem

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#37 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 13:48

tur podniesiony czy opuszczony?? Ja jeżdżę z ładowaczem czołowym opuszczonym tak nisko jak to możliwe. Nie wyobrażam sobie jazdy z podniesionym, środek ciężkości u ciągnika zmienia sie tak diametralnie że o wywrotkę nie trudno, tymbardziej z ciężkim osprzętem typu chwytak czy krokodyl.

Co do kompetencji policiantów: kilka lat temu wybierałem się z żoną i dzieckiem na wakacje, a że dysponowałem wtedy tylko cinkusiem, to aby zabrac się z wózkiem dla dzidziusia :( trzeba było wymontować przednie siedzenie, zadzwoniłem więc na komendę powiatową z pytaniem czy taka jazda jest dozwolona, pan policjant: oczywiście że tak , nie ma problemu itp.; pytam a z kim miałem przyjemnośc i na kogo mam się powołać w razie kontoli drogowej. Tu juz pan policjant zaczął ostro kręcić, że on tak na 100% nie wie i nazwiska nie poda itd. :) .
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#38 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 14:06

tur podniesiony czy opuszczony?? Hmm każdy ch*j na swój strój miałem okazje pogadać z policjantem na ten temat i jak stwierdził pan policjant tur powinien być podniesiony na wysokość kabiny i zabezpieczony przed opuszczeniem ponieważ opuszczony ładowacz czołowy stwarza większe zagrożenie w ruchu publicznym. Było to podczas kontroli. Prywatnie mój znajomy jest policjantem i pytałem się go jak to na prawdę jest z tymi turami to powiedział że nie ma od górnego jakiegoś przepisu w tej sprawie. I każdy policjant robi tak jak sam uważa :(

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#39 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 14:12

tur podniesiony czy opuszczony?? nie pierwszy i nie ostatni raz :(
ja kiedys jak to panowie stwierdzili wymusiłem na nich pierwszenstwo - no i swiatełka i mielismy kabaret,
udało się z gosciem rozmawiac ludzkim głosem, dostałem pouczenie ale przy okazji była gadka odnosnie prawa jazdy kat B+E i możliwości jazdy ciągnikiem z dwoma przyczepami - kabaret normalnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 17:33

tur podniesiony czy opuszczony?? to jednak można jechać ciągnikiem z przyczepami mając B+E ?! chociaż to też niekiedy zależy od policjanta - być może on sam nie zna dobrze przepisów
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!