Skocz do zawartości

Zdjęcie

tur podniesiony czy opuszczony??

48 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 21 styczeń 2009 - 18:45

tur podniesiony czy opuszczony?? nie wiem czy to dobry dział...
zapytanie takie jak w temacie.. mianowicie chce sie dowiedzieć co mówi prawo na temat jazdy ciągnikiem z turem po drodze publicznej. Czy ładowacz czołowy może być opuszczony do około 50 cm nad ziemią czy musi być podniesiony do samej góry???
mam dylemat bo ostatnio chodziłem na kurs operatorów wózków widłowych i w przypadku jazdy wózkiem należy mieć widły opuszczone... A jak z ładowaczem czołowym????????
...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
tur podniesiony czy opuszczony?? Dzisiaj, 14:20
  •  

#2 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 18:51

tur podniesiony czy opuszczony?? gdzies czytalem ze tur nie powinien wystawac dalej niz 1 m po za przod ciagnika wiec wydaje mi sie ze powinien byc podniesiony do gory ale nie calkiem bo mozesz linie energetyczne zdjac. ja zawsze jezdze z podniesionym na 2-3 m a jak mam zalozone cos na turze(lyzka, chwytak, widly) to je opuszam zeby byly jak najblizej ciagnika.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#3 Share farmers99

farmers99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:praca na roli,obsługa maszyn rolniczych

Napisany 21 styczeń 2009 - 18:53

tur podniesiony czy opuszczony?? nie trzeba nic podnosic ,wystarczy tyle podniesc,zeby nie czepiał o ziemie i mozna jechac.
sie robi tym ,co się ma ;]

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 19:06

tur podniesiony czy opuszczony?? no tak... ja tam jeżdżę z opuszczonym do około 50 cm.. bo wygodniej....
ale co na to prawo????
...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

#5 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 21 styczeń 2009 - 19:21

tur podniesiony czy opuszczony?? Kiedyś się nad tym też zastanawiałem :) My jeździmy tak żeby było droge widać a narazie nie mieliśmy starć z prawem
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#6 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 19:23

tur podniesiony czy opuszczony?? ja jeżdżę z opuszczonym i troche mnie dziwi sposob jazdy niektórych z podniesionym turem. szczególnie jak jedzie z chwytakiem do bel . tur do góry a chwytak do dołu. przecież zawęża sobie pole widzenia przez te wszystkie rury , ramy i kształtowniki

#7 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 19:51

tur podniesiony czy opuszczony?? tur powinien być podniesiony do samej góry , w nowszych modelach blokuje się go po podniesieniu do góry i można jechać , a chwytak do bel widły lub łyżka powinny być np. na przyczepie w ostatecznym wypadku można nie odczepiać ale powinny być możliwie jak najmniej wysunięte. U nas w okolicy Ci co wożą słomę do grzybiarni to policja za nimi goni i każe odczepiać widły i wozić na wozie
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#8 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 21 styczeń 2009 - 20:18

tur podniesiony czy opuszczony?? Tak do samej góry o potem sie ludzie dziwia że ktoś ciągnik wywróci, pomyślcie troche jak mozna jechać np 40 km/h z taka wieżyczką na ponad 3 metry. Ja jak widze jak ktoś z podniesionym turem jeździ po drodze lub w polu to mnie ch... bierze. Ja już 7 lat turem pracuje i nie wiem jak tak mozna jeździć.!!!! Te blokady w nowych turach to służa gdy coś robisz przy ciagniku lub turze żeby go zabezpieczyć, i nie sadze zeby to słuzyło do blokowania na czas drogi.

#9 Share and

and

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:nienudzenie się

Napisany 21 styczeń 2009 - 20:28

tur podniesiony czy opuszczony?? W instrukcji od naszego ładowacza Sipma (kiedyś nawet czytałem :) ), o ile sobie przypominam, to pisało o uniesieniu ok. 1 m nad ziemię, poza tym na ramce jest gniazdo do trójkąta odblaskowego. No i jeśli ładowacz zasłania reflektory to powinno się zamontować dodatkowe w widocznym miejscu... chyba... z policją jeszcze na ten temat na szczęście nie rozmiawiałem... :)
can do

#10 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 21 styczeń 2009 - 20:38

tur podniesiony czy opuszczony?? Ja bardzo niewiem jak to jest ale kolo mnie wszyscy jezdza z podniesionym przewaznie c-330 to na maksa maja podniesione ja to bym tak jak koledzy pisali 50cm-100cm od ziemi mial go podniesionego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 21:11

tur podniesiony czy opuszczony?? ja jeżdźę też z opuszczoym turem, kiedyś jak jechałem po sinokiszonke jechałem z podniesionym turem zaczęło mnie bujać dosyć szybko jechałem i od tamtej pory zawsze mam opuszczony, zresztą szkoda siłowników jak sie jedzie na polnej drodze z dołami

#12 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 17:16

tur podniesiony czy opuszczony?? ja zawsze tura do góry podnoszę i jakoś nie narzekam żeby bujało.

#13 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 17:28

tur podniesiony czy opuszczony?? U góry czy na dole to może jeszcze zależy od możliwości podniesienia tura. Nasz podniesie na około 4 metry więc z podniesionym nie będe jechał drogą. Jak go podniose to czuje się niepewnie i mam przeczucie że zaraz o coś zachacze :). Ciągnik jest szeroki (ponad 2.60 cm) więc trzeba by uważać na tura jeszcze dodatkowo a tak sobie go opuszcze i widze za jednym zamachem tura i ciągnik z przodu.
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#14 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 17:52

tur podniesiony czy opuszczony?? Ja się jakoś przyzwyczaiłem że tur jest opuszczony(nisko z metr od ziemi).
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#15 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 18:05

Tak do samej góry o potem sie ludzie dziwia że ktoś ciągnik wywróci, pomyślcie troche jak mozna jechać np 40 km/h z taka wieżyczką na ponad 3 metry. Ja jak widze jak ktoś z podniesionym turem jeździ po drodze lub w polu to mnie ch... bierze. Ja już 7 lat turem pracuje i nie wiem jak tak mozna jeździć.!!!! Te blokady w nowych turach to służa gdy coś robisz przy ciagniku lub turze żeby go zabezpieczyć, i nie sadze zeby to słuzyło do blokowania na czas drogi.

no fakt z turem jezdzi sie 40 km/h :) bez sensu. czytales instrukcje obslugi?? dokladnie jest napisane ze predkosc transportowa nie powinna przekraczac 15-20 km/h. ja staram sie nie przekraczac tej predkosci bo wtedy ciagnik buja. a przez to ze mialem tura opuszczone na 1 m od ziemi to mialem prawie wypadek bo na zakrecie przez rame tura nie widzialem samochodu i on prawie w rowie wyladowal a jak mam tura podniesionego na 2,5-3 m to bynajmniej mam lepsza widocznosc. jestem do tego przyzwyczajony i nikt mnie nie przekona do jazdy z opuszczonym turem.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#16 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 18:17

tur podniesiony czy opuszczony?? zakładając ten temat chodziło mi bardziej o przepisy drogowe... :)

#17 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 19:13

tur podniesiony czy opuszczony?? No a popatrzcie jak jeżdżą koparki po drogach. ja jak jeżdżę to podnoszę tyle żeby było światła widać a jak na maxa czasem to w miarę powoli bo na dołkach buja.

#18 Share jkl

jkl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 19:49

tur podniesiony czy opuszczony?? Eee tam przepisy!!! Jak sie nie ma hamulców, to sie jeździ z opuszczonym turem jak najniżej. W razie "w". A jak się ma, to jak kto woli. Bo jak się nie widzi, to szyja boli. A jak jadzie policja, to w pole!!! Oczywiście joke :)
Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garba od roboty ;)

#19 Share imi

imi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 20:00

tur podniesiony czy opuszczony?? ja zawsze jade na ok 50cm zeby swiatełka widac było dobrze a ojciec zawsze z podniesionym i rozszerzonym chwytakem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 20:31

Eee tam przepisy!!! Jak sie nie ma hamulców, to sie jeździ z opuszczonym turem jak najniżej. W razie "w". A jak się ma, to jak kto woli. Bo jak się nie widzi, to szyja boli. A jak jadzie policja, to w pole!!! Oczywiście joke :)

A co ci to da jak nie masz chamulców że masz tura opuszczonego? Radze pisz lepiej dowartościowane posty bo moderatorzy się odezwą... :)