Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki kombajn zbozowy wybrać???

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 08 grudzień 2006 - 23:55

chłopie kup sobie claasa  dominatora 88 albo 108s maja u nas te modele i pieknie chodza albo fortschritta e 516  heder zawalisz 7 m albo mnijszy zalezy jaki trafisz 6  rzedy kukurzydzy kumpel ojca ma takiego i 180  ha kukurydzy kosi co rok i około100 zboza i nie nazekaja na niego i wydajność ma dobra i paliwa mało idzie podobno ale ja bym gustował a claasie

Niektórzy wolą gustować w cenie :P
A jak już miałbym ostro kasy to wziąłbym JD :)
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki kombajn zbozowy wybrać??? Dzisiaj, 05:48
  •  

#22 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 09 grudzień 2006 - 00:09

Jaki kombajn zbozowy wybrać??? kombajny JD nie sa technicznie  zbyt dobre, swiadczy też o tym sprzedaz na rynku europejskim.... prym wiodą Clas i NH i w tych bym wybierał, cena JD  Claas i NH sa prawie takie same róznica 1-2% bo niedawno kupowalem nowy.

#23 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 09 grudzień 2006 - 00:39

kombajny JD nie sa technicznie  zbyt dobre, swiadczy o tym sprzedaz na rynku europejskim.... prym wiodą Clas i NH i w tych bym wybierał, cena JD  Claas i NH sa prawie takie same róznica 1-2% bo niedawno kupowalem nowy.

Sprzedaż nie może bezpośrednio świadczyć o zaawansowaniu technicznym, które według mnie jest wysokie w każdym rodzaju sprzętu marki John Deere.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#24 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 09 grudzień 2006 - 17:57

Jaki kombajn zbozowy wybrać??? [quote=mav]
swiadczy [font=Verdana][b]też
a pozatym
traktory JD sa jednymi z najlepszych, natomiast kombajna brakuje troche lepszych rozwiazan konstrukcyjnych i uzytkowych.. np zamiast podsiewacza sa slimaki, nawet w fabryce w Niemczech nie umieli wytłumaczyc jak to wyczyscić szybko jak sie zaklei bo tak bywa... i sporo innych mankamentów. Tak samo jak ładowarkom teleskopowym z których sie wkoncu wycofali... Jarek a co do zawansowania technicznego to zle to ujołem, masz racje tego im nie brakuje tak samo jak wiekszosci nowych kombajnów z klasy średniej i wyższej obecnych na rynku.

Wracając do tematu to i tak w tym wypadku nici z lepszego kombajnu , za tyle kasy kupiłbym chyba jednak NH bo czesci z niemiec są troche droższe ;) a kupujac uzywke 3ba raczej na to bardziej zwrócic uwage.. no chyba ze pójdziesz do banku i łapniesz sie ostatniej mozliwosci kozystania z kredytu preferencyjnego (np na NT 1%) bo zdaje sie do marca 2007 tylka są tak że polecam skozystac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Kulak

Kulak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 14:59

Jaki kombajn zbozowy wybrać??? my okolo 120 ha swojego i 10-15 u sąsiadowobrabiamy Fortschrittem E-514. maszyna jest nie zawodna oprocz kilku drobnych awari nic powaznego. jak na tą maszyne nie jest to malo ale jakoś daje sobie rade. mowice o E516B, a co myslicie o MDW E-517?? tez mozna kupic go od 35-40 tys. w dobrym stanie.

#26 Share Fend820

Fend820

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 luty 2010 - 22:24

Jaki kombajn zbozowy wybrać??? Ja mam Claas'aLexion 600 i sobie chwale.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share dipol

dipol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 21:47

Jaki kombajn zbozowy wybrać??? a trzeba coś jeszcze dokupić do zwykłego kombajnu młócącego zborze, (oprócz przystawki do kukurydzy), żeby można nim było młócić kukurydze???