Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 3050- coś go muli

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share massey19xpl

massey19xpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 18:00

MF 3050- coś go muli Witam, jestem posiadaczem MF 3050 i jest jakiś problem, bo to chyba nie jest normalne... Gdy jadę samym ciągnikiem po dobrej drodze, bez niczego to np pod górę czuje jakby sam siebie nie mógł dociągnąć, normalnie "zdycha". Minimalnie lepiej jest, gdy silnik jest już rozgrzany, ale to na prawdę nie wielka różnica. Tak jest od samego początku kiedy kupiłem go. Co to może takiego być?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 3050- coś go muli Dzisiaj, 11:55
  •  

#2 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 18:02

MF 3050- coś go muli Jak jest zimny to jest to raczej normalne bo olej jest gęsty wiem coś o tym , może też coś go blokuje np:hamulce.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#3 Share karolllllll

karolllllll

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 18:07

MF 3050- coś go muli ile ma mth ten ciagnik moze silnik szwankuje. na mysl nasówaja mi się filtry paliwa do wymiany

#4 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 18:12

MF 3050- coś go muli Też stawiam na ukl. paliwowy, moga to być filtry. a silnik chodzi normalnie równo czy pyrka?

#5 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 18:16

MF 3050- coś go muli A jakie masz oleje w silniku i w skrzyni?

A w polu jak chodzi normalnie ma siłe?

#6 Share massey19xpl

massey19xpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 18:51

MF 3050- coś go muli Ma 7000 MTH(chodzi jak zegarek) znajomy ma 3080 i ma 10 000MTH i mówi że jeszcze chodzi dobrze., w skrzyni mam ojej przekladniowy texaco a w silniku ULTOR podobno dobrej jakości, filtry paliwowe gosc od którego kupowalem mowił ze wymieniał takze nie wiem, chyba że by kłamał. No ale kupiłem go rok temu a ile wczesniej wymieniał to nie wiem. Filtry powietrza wymienione. W polu też nie bardzo ma kopa tak samo ma jakiegoś muła

#7 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 21 styczeń 2009 - 20:40

MF 3050- coś go muli a dymi? moze pompa albo wtryski
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

#8 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 20:54

MF 3050- coś go muli Przede wszystkim wymiana filtrów paliwowych i polecał bym sprawdzić sitko na pompce paliwowej owszem jak w tym modelu takowe występuje. Zazwyczaj te sitko jest na górze pompki pod dekielkiem. Druga sprawa 3050 ma turbo a nic o nim nie piszesz czy słychać je na wyższych obrotach. Ja Przerabiałem identyczną sytuację w swoich fendach i w jednym to były właśnie filtry paliwowe a w drugim padnięta turbina i tak jak piszesz pod górkę sam ciągnik słabo jechał a teraz po regeneracji turbinki to całkiem inna bajka.

#9 Share massey19xpl

massey19xpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 21:10

MF 3050- coś go muli jak dodaje gazu to podymia tak jakby mu było ciezko sie rozbujac a tak to nic nie dymi,,,, no sprawdze tą pompke, ale turbiny to mój nie ma.... to zwykły 3050 bez turbiny

#10 Share karolllllll

karolllllll

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 21:20

MF 3050- coś go muli w samym zbiorniku (baku) tam jest wlasnie taka rurka ktora siega samego dna i na zakonczeniu tej rurki jest taka bardzo drobna siateczka i ona moze tez byc zabrudzona i przez to moze byc tez taki slaby bo nie zaciaga dobrze paliwa. kolo wlewu paliwa to jest to bedziesz musial odkrecic i wyjac to poprostu i wyczyscic. bo mozliwe ze na dnie baku jest juz brud..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share massey19xpl

massey19xpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 21:34

MF 3050- coś go muli no popatrze i wyczyszcze

#12 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 21:44

MF 3050- coś go muli musisz sprawdzić filtry ,u mnie w 3060 też miał muła ale się też zapowietrzał to była właśnie pompka ręczna tak zabrudzona że wogóle nie było widać siatki :) a jak wyczyściłem to panie nie ta moc pozdr :)

#13 Share lukasz6140

lukasz6140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 20:20

MF 3050- coś go muli a chciałbym sie dołaczyc i zapytać bo dwa razy mi sie mf zapowitrzył w czasie jazdy za pierwszym razem maiłem spory poblem bo nie wiedziałem co sie stało traktor jechał i nagle zgasł . filtry wymienine pompka zasilajaca takze a znow ta sama akcja zapowitrzył sie:( co moze byc przyczyna

#14 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 00:35

MF 3050- coś go muli

a chciałbym sie dołaczyc i zapytać bo dwa razy mi sie mf zapowitrzył w czasie jazdy za pierwszym razem maiłem spory poblem bo nie wiedziałem co sie stało traktor jechał i nagle zgasł . filtry wymienine pompka zasilajaca takze a znow ta sama akcja zapowitrzył sie:( co moze byc przyczyna

panie nie wiem czy ci pomogę ale tak jak pisałem wyżej musisz sprawdzić pompkę paliwa (ręczną) zdjąć dekielek i tam jest siateczkka , jeśli jest czysta to sprawdź jeszcze w dolocie do pompy paliwowej jest tam też takie sitko które dopiero po wykręceniu rurki głównej od paliwa trzeba wyjąć delikatnie może to jest brudne bo jeśli nie to już nie pomogę :) sorki za jakieś głupoty w tekście ale właśnie wróciłe do domu zawiany z deka narka :) :)

#15 Share lukasz6140

lukasz6140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 10:10

MF 3050- coś go muli no widac widac bo jak napisałem pompka zasilajaca była wymieniona na nowa wiec na pewno jest czysta

#16 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 10:20

MF 3050- coś go muli

Przede wszystkim wymiana filtrów paliwowych i polecał bym sprawdzić sitko na pompce paliwowej owszem jak w tym modelu takowe występuje. Zazwyczaj te sitko jest na górze pompki pod dekielkiem. Druga sprawa 3050 ma turbo a nic o nim nie piszesz czy słychać je na wyższych obrotach. Ja Przerabiałem identyczną sytuację w swoich fendach i w jednym to były właśnie filtry paliwowe a w drugim padnięta turbina i tak jak piszesz pod górkę sam ciągnik słabo jechał a teraz po regeneracji turbinki to całkiem inna bajka.

U mnie Turbina gwiżdże dopiero wtedy gdy traktor ma ciężko, czy coś z nią nie tak?

#17 Share massey19xpl

massey19xpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 28 luty 2009 - 11:35

MF 3050- coś go muli wyczisciłem to sitko na górze w pompce troche zabite było ale bez wiekszych rewelacji zbytnio sie nie poprawiło.

#18 Share karolwisnia

karolwisnia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 14:51

MF 3050- coś go muli A jaką masz skrzynie w tym MF power shift to może być to wina przyśpieszacza jak jest zimny to przy zmianie biegów biegów będzie zwalniał nawet z górki.
mam racje co do objawów to naprawa bedzie kosztować ok 4000 tyś.

#19 Share karolwisnia

karolwisnia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 14:56

MF 3050- coś go muli

Witam, jestem posiadaczem MF 3050 i jest jakiś problem, bo to chyba nie jest normalne... Gdy jadę samym ciągnikiem po dobrej drodze, bez niczego to np pod górę czuje jakby sam siebie nie mógł dociągnąć, normalnie "zdycha". Minimalnie lepiej jest, gdy silnik jest już rozgrzany, ale to na prawdę nie wielka różnica. Tak jest od samego początku kiedy kupiłem go. Co to może takiego być?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 21:43

MF 3050- coś go muli siema mozliwe ze masz jakas rurke przetarta od paliwa lub pompa paliwowa siada sprawdzenie jej kosztuje jakies 20-40 zl mozliwe ze tez pompka reczna w masseyach tej serii popmpki zazwyczaj sa od benzyniaka takie malutkie z lipnym pompowaniem nawet gdy kupisz nowa moze byc gorsza niz stara sprawdz membrame
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik