Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Fergusson 8240 czy Case MX/CVX 170

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marxones

Marxones

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 18:35

Massey Fergusson 8240 czy Case MX/CVX 170 Witam wszystkich !!! Zwracam się do was z poradą, otóż mam taki dylemat, który ciągnik wybrać ? Pytanie to kieruje głównie do użytkowników tychże serii, zaznaczę , że będzie wykorzystywany on do ciężkich zabiegów, będzie pracował on z takimi maszynami: kverneland 4 skibowy obrotowy vario , gruber (3m), praca z rozrzutnikiem (12t), agregat uprawowo-siewny aktywny (3m), transport dwóch przyczep 10 tonowych, a w zimę odśnieżanie. Do takich prac spokojnie wystarczyłby mi ciągnik od 130 do 150 km, ale niestety pracuje na górzystych terenach, a ziemia jest gliniasta i zwięzła, także zapas mocy napewno tu się przyda, więc myślę o trochę większym, coś około 170- 180km. Bardziej przekonuje mnie MF 8240, to ciężki, solidny, a zarazem mocny ciągnik, z kolei CASE jest bardziej zwrotny, i ponoć ekonomiczny. Co nieco wiem już o nich i wiele się słyszało, ale ciekawi mnie jakie są wasze opinie i doświadczenia, o jakich awariach i zaletach najczęściej słyszycie. Na koniec dodam, że chodzi mi o ciągniki używane, a kwota w której planuje się zmieścić to do 130 tyś. zł. Pozdro

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Fergusson 8240 czy Case MX/CVX 170 Dzisiaj, 21:22
  •  

#2 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 19:47

Massey Fergusson 8240 czy Case MX/CVX 170 ja mam dokladnie inne odwrotne odczucia, co do tych modeli MF oszczedny popa na test dlg, a case solidny :)
uzytkuje mf8240, a znajomy 2 case mx 170 i troche juz maja wylatane mth (wszystkie ponad 6000), wiec jak masz jakies pytania to wal smialo, dodam ze case'y pracuja w mega hardcorowych warunkach i sa wykorzystywane przez 10 miesiecy w roku :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3 Share Marxones

Marxones

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 19:04

Massey Fergusson 8240 czy Case MX/CVX 170 Dzisiaj widziałem case 170 CVX muszę powiedzieć, że fajnie się prezentuje ... ;) a możesz mi coś jeszcze powiedzieć o tym MF, chodzi mi głównie o sprawowanie, jak zobaczyłem Twojego rozpołowionego u Ciebie w galerii to trochę się tym zraziłem... mam nadzieje, że po zatym dobrze się sprawuje, jak ze spalaniem w orce i transporcie ? Jeszcze jedno czy to prawda, że wszystkie elementy mają wymiarowość w calach ?

Nie cytuj poprzedniego postu!!

Edytowany przez robertbara, 26 styczeń 2009 - 19:07.

#4 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 26 styczeń 2009 - 21:54

Massey Fergusson 8240 czy Case MX/CVX 170 Jak chcesz się czegoś dowiedzieć o MX170 to zapytaj użytkownika @imi on nim robi już kilka lat i ma go od nowości ;)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 22:17

Massey Fergusson 8240 czy Case MX/CVX 170 no ojciec musze przyznac dostal pechowy/wadliwy model MF (zdarza sie, szkoda ze na nas taki trafil), skrzynia robiona przy 6000 mth, 2 zabki sie ukruszyly ;) .
ale to nie byla najgorsza awaria, tylko roboty duzo, bo pieniedzy, az tak duzo nie pochlonela. najgorsza jest elektryka w tym ciagniku, byly wymieniane akumulatory, alternator dany do regeneracji, jakies paski czujniki, przewody i niby teraz jest dobrze, ale czasem mu cos odbije i nie chce zapalic - postoi troche i zapala - 8 lat juz walczymy i dalej nikt do konca nie wie co jest grane.
w jakims temacie opisywalem wszystkie awarie z nim zwiazane.
takze z mojego punktu widzenia odradzilbym ta marke, ale znow mnostwo sasiadow posiada MF (te nowsze) i nic im sie nie dzieje, wiec to musi byc wadliwy egzemplarz i juz.

za to spalanie to bajka ;) nie robilem dokladnych pomiarow, bo w sumie nim nie jezdze, ale w orce w normalnych warunkach plugiem 5x40 potrafi zejsc ponizej 20 l/h.
silnik SISU posiada dosc dobre osiagi i ladnie krzywe rysuje, mozna spokojnie zejsc jeszcze ze spalaniem, bo ciagnie bardzo dobrze w zakresie 1400-1800 obr/min.
elementy sa w jednostkach metrycznych, nie calowych, bo sa to ciagniki produkowane w francji.

przy ewentualnych ogledzinach, zwroc uwage na pedal sprzegla czy byl wymieniany. jak byl to dobrze, jak nie to przygotuj pare stowek, bo to wadliwy element i we wszystkich trzeba wymieniac
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#6 Share Marxones

Marxones

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 13:27

Massey Fergusson 8240 czy Case MX/CVX 170 Decyzja padnie jednak na Case, i znowu rodzi się następne pytanie, MX czy CVX ? CVX kusi automatem, a MX to z kolei bardziej powszechny i sprawdzony model, sam już niewiem, jak Wy myślicie ? Tak przy okazji znalazłem coś na Allegro - http://www.allegro.p..._170_2002r.html tylko ta cena jakby trochę za niska, ale maszyna wydaje się być całkiem w porządku.

#7 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 13:32

Massey Fergusson 8240 czy Case MX/CVX 170 Ten ciągnik na allegro wisi chyba już z pół roku.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share imi

imi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 15:17

Massey Fergusson 8240 czy Case MX/CVX 170 witam. posiadam case mx170 już pare lat ma juz 3800mth i miałem z nim tylko jeden kłopot zaraz na początku jak miał coś ok20mth, i od tamtej pory nic poważnego sie nie działo, jest to mocny i wytrzymały ciągnik, i prosty w obsłudze. a do cvxdo nic nie moge powiedzieć napewno więcej alektroniki.a np jak w mojim case by padła skrzynia to zawsze beda 4 biegi podstawowe a w cvx napewno nie będzie żadnego.
co do warunków w jakich pracuje: to tez mam ciężkie ziemie i górzyste.
pracuje z 4skibowym pługiem obrotowym i ma czasem co z nim robić 4 m gruberem, 4 m agregatem czzynym i 6 m agregatem biernym ciąganym,
jak co służe pomoca
pozdro imi

Dodaj odpowiedź