Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o nowych Ursusach?

108 odpowiedzi na ten temat

#61 Share farmer120ha

farmer120ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 11:33

Co sądzicie o nowych Ursusach? Zgadzam się w 100% z @pablo21.Za co oni się tak cenią ...?!!Oni pewnie myślą że są lata 80te i rolnik nie ma wyboru i musi kupić Ursusa.

Popatrzmy na Zetora miał takie same szanse jak nasz Ursus..I co..??Zetor wprowadza nowinki techniczne jak w zachodnich ciągnikach , a poza tym ceny ma całkiem całkiem...A o Ursusie szkoda nawet gadać... :D :D
Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o nowych Ursusach? Dzisiaj, 11:15
  •  

#62 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 14:50

Co sądzicie o nowych Ursusach? pablo21 szkoda słów żeby skomentować twój post

każdy zachwyca się zetorem w okolicy jest kilka sztuk i jakoś już tak dobrej opinii nie mają jak miały zaraz po zakupie niestety dzisiejszy zetor to już nie ta sama jakość co kiedyś śmiem nawet twierdzić że jest gorsza od ursusa

#63 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 17:47

Co sądzicie o nowych Ursusach? damian18 twierdzisz że ursus jak na te czasy jest zaawansowany technicznie i w całokształcie jest lepszy od zetora?

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#64 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 21:12

pablo21 szkoda słów żeby skomentować twój post

każdy zachwyca się zetorem w okolicy jest kilka sztuk i jakoś już tak dobrej opinii nie mają jak miały zaraz po zakupie niestety dzisiejszy zetor to już nie ta sama jakość co kiedyś śmiem nawet twierdzić że jest gorsza od ursusa

Chyba dla twojego postu szkoda słów bo jakbys umiał czytac ze zrozumieniem to ja nic o Zetorze nie pisałem.

A pozatym to co napisałem to były tylko fakty ale jak zyjesz jeszcze przeszłoscia i legenda Urusasa to powodzenia.

Dawne Ursusy byly dobre ale teraz to juz przeżytek poprostu. (o nowe chodzi)

A moze Ursusy maja taka sama jakos jak kiedys co? Odlewnie w Brazylii napewno super wszystko jest zrobione
Zakład mozna by było jeszcze przywrócic do dawnego zycia ale nie takimi czynami jak teraz robia.

#65 Share farmer120ha

farmer120ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 21:30

Co sądzicie o nowych Ursusach? @damian18 to ja pisałem o Zetorze :D :D

Weź ty się chłopie obudź...i zastanów co piszesz..!!

dzisiejszy zetor to już nie ta sama jakość co kiedyś śmiem nawet twierdzić że jest gorsza od ursusa

Co ty widzisz w tym Ursusie lepszego..???Bo ja nic!!! Ursus nie ma nic swojego tylko kupuje licenicje od innych producentów... ;[ :D Niestety taka jest smutna prawda..A ty żyjesz legendą...żal.Nawet te stare Ursusy to były nie udane.Jaki komford masz np. C-360......ŻADEN .
Ale jak oni przez tyle lat nic nie unowocześniali no to co się dziwić.

Każdy by chciał żeby Ursus był najlepszy,ale niestety nie jest.(ja też)

#66 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 lipiec 2009 - 21:35

Co sądzicie o nowych Ursusach? Zetor do ursusa obecnie to nie ma co porównywać. Ciągniki z innej bajki. Obecnie technicznie to nawet farmtrac jest bardziej atrakcyjny od ursusa. Ursus to jedyne co ma długie to historie i nic poza tym.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#67 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 09 lipiec 2009 - 21:51

Co sądzicie o nowych Ursusach? Tak panowie popieram was. Zetor jest lepszy od ursusa komfort, ilość sprzedaży no i przede wszystkim cały czas walczy z zachodem i wprowadza nowe modele, nowe technologie np. Proxima Power czy Plus. Pracuje nad nowym modelem Maxterry. Natomiast Ursus jak na razie radzi sobie kiepsko oczywiści oby mu się wiodło jak najlepiej w końcu to ,,nasza firma''. Jakość Zetora na pewno nie jest gorsza od Ursusa a wręcz jest odwrotnie,,, Możliwe że ursus wprowadzi jakąś ,,nową serie ciągników ale jest z technologią trochę z tyłu i ciężko będzie dorównać zachodowi.

#68 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 21:58

Co sądzicie o nowych Ursusach? W 100% popieram klege @Mistera@ i dodam że Ursus jest firmą która może w każdej chwili upaść bo ma cały czas jakieś problemy a Zetor jest stabilną Firmą i nie ma żadnych kłopotów jak Ursus. Zetor lepszy! :D Zetor numer 1 w Polsce i już niedługo na świecie :D :D
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#69 Share farmer120ha

farmer120ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 22:22

Co sądzicie o nowych Ursusach? Tak a propo to ma ktoś jakieś dane o sprzedaży ciągników w Polsce..???Ile w Polsce się kupuje poszczególnych marek..? Kto najwiecej...?? Z góry dziekuje!!

#70 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 19:15

Co sądzicie o nowych Ursusach? Co do tematu to ursus z taśmy schodzi jeden na dzień <wczoraj słyszałem w tv> W 2008 najwięcej sprzedał zetor i jak na razie w 2009 chyba też ,,,
p.s Trochę mało tych ursusów robią ale może po kryzysie zwiększą produkcje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 19:50

Co sądzicie o nowych Ursusach? w Top Agrar czerwcowym chyba pisalo że teraz prowadzi NH o ile się nie mylę;p Z resztą nawet na AF widać ze sprzedaż zetorow spadła...kiedy tu był ostatnio nowy zetor od rolnika.... <_<

#72 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 20:55

Co sądzicie o nowych Ursusach? NH??? o kurcze to u mnie jak okiem sięgnąć nie ma żadnego NH tylko kilkadziesiąt zetorów, DF pronar.... Jak to kiedy góra 2 miesiące ale jestem pewien że mniej <_<

A co do nowego ursusa wie ktoś jak mają się cenowo te ciągniki ? Oglądałem ich na wystawie to tył się szczególnie nie zmienił od jego poprzednika z lat 90-siątych

#73 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 21:00

Co sądzicie o nowych Ursusach? Ursus 5524 coś koło 130tys brutto ma kosztować <_<
A 1674 ok. 248tys brutto

#74 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 21:03

Co sądzicie o nowych Ursusach? 'mister' masz ceny Ursusów ale nie wiem czy aktualne ale chyba tak http://www.pakrol.pl/
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#75 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 21:13

Co sądzicie o nowych Ursusach? Troszkę drogie te ursusy czytałem w tym temacie http://www.agrofoto....o...0&start=160 taki sam jak ten,. że te ursusy są przeciętne <bez rewersu, słaba kabina, wąski opony, powolna skrzynia> no ale przecież nie ma ideału są przeciwnicy i zwolennicy nowego Ursusa.

#76 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 21:25

Co sądzicie o nowych Ursusach? zetor nic nie pisałem o tym że ursus jest zaawansowany technicznie ----> czytaj ze zrozumieniem!
pablo21 nie żyje żadną legenda ursusa a myślisz że tylko ursus ma odlewnie w egzotycznych krajach <brawo> a to ursus miał kiedyś jakość raczej nie bo cała dobra stal szła na czołgi na maszyny rolnicze szła najgorsza teraz ursus to ma jakąś jakość(wytrzymałość) według planu wielkiego brata czesi mieli produkować traktory a my czołgi i stąd różnice w starszych modelach (jakościowe itd). to co napisałem o zetorze nie było do ciebie przecież dałem enter
farmer120ha a czy ja napisałem że coś widzę w ursusie? "żal" uwielbiam ten tekst mówi mi wszystko o osobie która go używa
mister to coś jest nie tak z twoim słuchem ursus schodzi jeden z taśmy na godzinę a nie na dzień udaj się do laryngologa:)

a co do zetora słyszałem że zetor z powodu kryzysu pracuje 3 dni na tydzień podkreślam że to nie sprawdzone informacje!!! wie ktoś czy to prawda?

#77 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 21:37

Co sądzicie o nowych Ursusach? No i co z tego ze pracuje 3 dni w tygodniu jak i tak zrobi kilka razy tyle ciagników niz Ursus <_<

Widze ze za cwaniaczka sie uwazasz ze wszystkich po kolei poprawiasz powodzenia :P

#78 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 21:41

powolna skrzynia

No teraz w tych najnowszych są skrzynie 40km/h ale ilość biegów została bez zmian <_<

#79 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 21:46

Co sądzicie o nowych Ursusach? Wywiązała się wojna między zwolennikami Ursusa i zwolennikami Zetora. <_< Każdy ma prawo do swojej opinii. Ci którzy kupili Zetora nigdy nie powiedzą że Ursus lepszy ci którzy kupili Ursusa nie powiedzą że Zetor lepszy. I to jest prawda i jeden i drugi ma swoje wady i zalety. Komfort lepszy w Zetorze ale silnik przemawia za Ursusem a przekładnie podobne (ktoś pisał że Ursus ma wolniejszą skrzynię co jest nie prawdą bo skrzynia 12/4 ma prędkość 40km/h) nie ma rewersu ale ma zwolnice planetarne. Dodam tylko że silnik Perkinsa montowany w Ursusach jest montowany także w Farmtacach, Landini i Claasach Axosach a to już o czymś świadczy. A ogumienie w ursusach także można zamówić szersze (360 przód i 480 tył)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 22:00

Co sądzicie o nowych Ursusach? Oczywiscie Ursusy maja sporo plusów ale np zwolnice planetarne nie pomoga w pracy tak jak rewers a do tego jesli Ursus ma skrzynie 40km/h to nie ma kabiny SPS06 tylko zwykła komfortowa K07S i co to za polityka?

Tylko nie mówcie ze sie czepiam bo naprwde nie chce sie kłócic i sam wiem ze Ursus ma duzo plusów ale jednak ma tez minusy o których mozna powiedziec chyba...

Dodaj odpowiedź