Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o nowych Ursusach?

108 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 04 luty 2009 - 10:55

Co sądzicie o nowych Ursusach? To co napisze może niektórych zbulwersować, w 60 i 70 i troszkę na początku lat 80 tych robili w miarę dobre traktory 30 tki 55 -tki i 60 tki jeszcze robili pracownicy starej daty i onie wypuścili bubla. Mieliśmy 30 tke z 76 roku do ostatniej chwili chodziła bez remony kapitalnego to byłow wykonanie, w latach 80 tych ojciec kupił 60 tę same kłopoty z nią były skrzynia silnik, na gwarancji serwis bez przerwy o do tego spalnie kosmiczne nie wspomnę o wyjącym jak potępiona dusza tylnym moście, tragedia. Z prawdziwą ulgą sprzedałem i kupiłem Zetora 5211, byłem zachwcony komfortem jazdy, w życiu nie kupiłbym ursusa, nasi co by nie robili(chodzi o traktory) to sknocą, a Turcy jaką myś techniczną wniosą jak sami chodzą za końską d*pą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o nowych Ursusach? Dzisiaj, 16:45
  •  

#42 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 luty 2009 - 11:06

Co sądzicie o nowych Ursusach? Mnie nie zbulwersowałeś ;)-mam akurat podobne zdanie co Ty-z tym iż ja Ursusa nie sprzedałem :D-ale jak już kiedyś pisałem gdyby c-360 miała zrobić to co mój 7211 to już by jej trzy razy nie było ...

#43 Share HorPol65

HorPol65

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, elektronika

Napisany 24 kwiecień 2009 - 09:34

Co sądzicie o nowych Ursusach? Nowe ursusy sa tak samo pokrecone jak ich "cudotworcy" ani na szos wyjechac bo wstyd ani w d**e wsadzic bo szkoda d**y.
I tyle:)
Te duze dobra ujdzie w tloku ale to male?? Napompowany wynalazek od środka.
URSUS C-360 to potega polskiego rolnictwa!!

URSUS C-360 jakies 12 tys 350 ha z gospodarstwem 9 mln radocha z bronowania bezcenna:)

Jesli chcesz wykorzystac moje foty z AF to pamietaj o prawach autorskich.
Jesli skusisz sie zapytac o nie to i tak Ci pozwole:)

#44 Share ursusik1634

ursusik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 17:43

Co sądzicie o nowych Ursusach? co masz na myśli pisząc pokręcone ja uwazam ze nowe ursusy mogą sie chowac na zetorami nie wspominając juz o zachodznich produktach. Kupując nowego 1634 mieliśmy na myśli, ze nie będzie sie psuł (mało elektryki której tak bardzo się bałem) łatwo dostępne części, i tani serwis. Czy tak jest? Od samego początku były z nim jakieś problemy a to wąż od hydrauliki był wadliwy, dźwignia od podnoszenia TUZU pękła. Największa wpadką okazała się wada w produkcji, mianowicie po przekręcieniu kluczyków na pozycję III nie odbijały one, nie "wracały" a ze gwarancja minęła gosciu za naprawę powiedział, że skasują 5 tys. ja mówie to nie mógł tego zrobic raz a porządnie jak było na gwarancji?
Tylko kasuje kase za moje gapiowe bo nigdzy go nie przypilnowaliśmy z ojcem.

MOD: Odblokuj odbieranie PW, bo chcę Ci odpowiedzieć na twoje wątpliwości do do ostrzeżenia.

Edytowany przez wsk125ccm, 24 kwiecień 2009 - 21:54.

#45 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 21:52

Co sądzicie o nowych Ursusach? ach ten polski naród..... o co wam chodzi z tymi ciągnikami wyglondają jak każdy iny nic o nich nie wiecie nie pracowaliście nimi itd wszystko okaże się za 20 lat co bedzię w lepszym stanie czy np pronar czy ursus

#46 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 22:10

Co sądzicie o nowych Ursusach? to jak bedzie wyglądał ursus za 20 lat można zobaczyć teraz na starszych 1224 itp.

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#47 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 07:29

Co sądzicie o nowych Ursusach? tylko obecne 75 % 1614 1224 itp było wykorzystywanych w pgr i tam sie nad nimi nie litowano
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#48 Share ursusik1634

ursusik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 09:48

Co sądzicie o nowych Ursusach? można powiedzieć ursus weteran polskich pól a co do wyglądu dla mnie osobiście nie jest on ważny. Liczy się wygoda podczas pracy, awaryjność itp. Każdy kto przejeździł 360 cały dzień napewno nie chce go oglądać na drugi dzień. Powiem tylko tak między nową 1634 a starą 1634 wole ten starszy model. Mocniejszy wydaje mi się on, inny układ siedziska sprawia że po całym dniu pracy nie odczuwam zmęczenia. Dziwnym rozwiązanie jest to, że w nowych gałki od zmiany biegów znajdują się po prawej stronie, gdzie podczas nawracania z plugiem trzeba się nieżle nagimnastykować.

#49 Share Michciu

Michciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, szczególnie produkcji polskiej

Napisany 06 maj 2009 - 19:53

Co sądzicie o nowych Ursusach? A słyszeliście o nowej serii Ursusów z silnikami EURO IIIA? Ja się właśnie o nich dowiedziałem.

#50 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 06 maj 2009 - 20:04

Co sądzicie o nowych Ursusach? Ursus od zawsze piękna maszyna ;) teraz jak mają silniki spełniające normę spalin Eurotier III to nikt nie zarzuci że ursus pożera paliwo. Poza tym są twarde oczywiście nie mają takiego komfortu jak zagraniczne ciągniki ale prosta konstrukcja sprawia że większość napraw można samemu zrobić pozdro dla wszystkich fanów URSUSA :P
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 06 maj 2009 - 20:10

Co sądzicie o nowych Ursusach? Czytałem w gazecie będzie ursus 1674 z silnikiem Perkinsa 158km z klimą w opcji Ursus się rozwija Brawo ;)
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#52 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 06 maj 2009 - 20:25

Co sądzicie o nowych Ursusach? Powiem tak piękno w swej prostocie. Ceny są nieco duże ale wygląd bardzo ładny, z opinii szczęśliwych właścicieli to pracuję się nimi bardzo dobrze.
Ps.nasil90 gdzie tyś to przeczytał ostatnio mówili że Ursus zakończył działalność a tu moje zdziwienie ;) albo ja mam złe informacje albo masz starą gazetę.

#53 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 06 maj 2009 - 20:37

Co sądzicie o nowych Ursusach? Mi się podoba nawet 5714 mogli by troche to kabine zmienić z wyglądu i komfort w niej i by nawet był ładny ciągnik ;)
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#54 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 07 maj 2009 - 12:31

Co sądzicie o nowych Ursusach? Przeczytałem to w majowym rpt więc to nowa informacja a ten 1674 to jeden z kilku nowych modeli bo jeszcze będzie 3724 - 50km i następca 5314 czyli 5524 75 km wszystkie mają silniki perkinsa
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#55 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 07 maj 2009 - 13:03

Co sądzicie o nowych Ursusach? Witam wszystkich. Jestem nowy ale zainteresowany kupnem ciągnika. Przeglądam juz to forum od dłuższego czasu więc postanowiłem się zarejstrować. A teraz do rzeczy. Otóż na stronie Ursusa są już parametry nowych modeli w tym także 5524. Zmiany w stosunku do modelu 5024: silnik Euro IIIA o mocy 55kW (75KM) skrzynia 12/4 o prędkości 40km/h (cieakwe jak z przełożeniami? i z trwałością? bo to przecież stara skrzynia [chyba] tylko z nowymi większymi przełożeniami narażonymi na większe obciążenia przy większych prędkościach?) ale prędkośc jest o.k., podnośnik 2800kg (ale po zamontowaniu dodatkowych siłowników 3850kg), wydatek oleju (łącznie z 2 pomp ) 62 l/min, klimatyzacja (w opcji), podwieszanie pedały, nowa (?)deska rozdzielcza + cyfrowy wskaźnik prędkości jazdy, predkości WOM, przebiegu, napięcia aku,; siedisko komfortowe (ciekawe czy to Grammer?), w opcji: zaczep etazowy Cramer, końcówki Walterscheida, przedni WOM i TUZ Zuidberg. Ciekawe jak to będzie cenowo bo to będzie mocna kontroferta Ursusa w odpowiedzi na Zetora 7441 (proxima 75)? Po przemyśleniach skłaniałbym się do Ursusa. Ten model ma wejśc do sprzedazy w III kwartale.

#56 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 07 maj 2009 - 14:54

Co sądzicie o nowych Ursusach? Ten 1674 to już w miare sprzęt jak na Ursusa.EHR,silnik Perkins z CommonRail robi dobre wrażenie.Ale ta skrzynia 16/8 i biegi pełzające zamiast wzmacniacza to już troche tragedia.Ale i tak jest troche modernizacji.
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#57 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 07 maj 2009 - 15:22

Co sądzicie o nowych Ursusach? a ursus 3724 i 5524 ma dźwignie skrzyni biegów po środku czy na prawą rękę?

#58 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 18:11

Co sądzicie o nowych Ursusach? Ja tam wole stare ursusy mają fajniejszy wygląd :)

#59 Share rolnik19

rolnik19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 12:20

Co sądzicie o nowych Ursusach? Zerknijcie do podobnego tematu o nowych ursusach tam umieściłem 3 linki opisujące modele 5524 1674 i jakiś mniejszy.Po mojemu ursus naprawdę zapowiada tymi modelami wielki powrót :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 11:19

Co sądzicie o nowych Ursusach? Tak wielki powrot oczywiscie do zwykłej 16-nastki wsadzili silnik Prekinsa i co z tego jak skrzynia stara jest?

5524 fajnie ze ma skrzynie 40km/h ale gdzie kabina SPS06 znana z modelu 7524 dlaczego nie ma jej w standardzie? A w opcji to juz nikt jej nie wezmie bo kazdemu szkoda kasy. Do tego te ceny jak prawie za zagraniczny ciagnik...

Nie sztuka kupic i wsadzic do ciagnika nowy silnik jesli nic poza tym dalej sie nie zmienia...

Zaraz wszyscy powiedza ze sie nie znam i wogóle ale cóz...

Dodaj odpowiedź