Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o nowych Ursusach?

108 odpowiedzi na ten temat

#21 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 21 luty 2008 - 17:04

Co sądzicie o nowych Ursusach? Też tak uważam bo żeby mogli coś zdziałać na swoje konto to potrzeba by przynajmniej około 1 roku już działania w firmie a nie tylko na papierze...
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o nowych Ursusach? Dzisiaj, 23:46
  •  

#22 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 21 luty 2008 - 23:35

Co sądzicie o nowych Ursusach? Jak normalnym tempem to chyba opóźnionym. Turcy moim zdaniem to i tak nic nowego by nie wymyślili. To boty są.
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#23 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 23 luty 2008 - 13:33

Co sądzicie o nowych Ursusach? Mój sąsiad pare lat temu kupił 1734 wpędziła go w takie długi takie tarapaty takie serwisy, że dzisiaj go już nie ma z nami.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#24 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 24 luty 2008 - 09:50

Co sądzicie o nowych Ursusach? O tych 1734 to też słyszałem że bardzo wadliwe były i pewnie dlatego wycofano go z produkcji.

#25 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 24 luty 2008 - 15:18

Co sądzicie o nowych Ursusach? a najlepsze jest to że nie ma mechaników któży sięna tym znają to jest totalna składanka i 170 km w skrzyni z osiemdziesiątki

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#26 Share PIOTREKrrrr

PIOTREKrrrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 21:40

Co sądzicie o nowych Ursusach? Moim zdaniem jeśli nic się nie zmieni w myśli technologicznej ursusa to zniknie na dobre !!!
A te nowe ursusy dla mnie brzydkie kaczontka może kiedyś przemienio się w łabędzia w co pragnę wieżyć
Dla mnie pozostano wspomnienia o niezastompionych C-330 i C360 które powoli znikajo z naszych wsi .
Szkoda że taka firma jak ursus nie potrafi się sprzedać na własny rynek , to jak można myśleć o eksporcie ;):):D:)
:)

#27 Share krystiano35

krystiano35

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 20:25

Co sądzicie o nowych Ursusach? Mi ursusy typu 7524 bardzo mi się podobają jako nielicznemu podoba mi się też jego maska,jeśli chodzi o komfort to już dosyć kabinę wyciszyli nie podoba mi się w nim skrzynia biegów 12/4 trochę mało ;) przydało by się nieraz więcej , jeśli chodzi o trwałość tej nowej serii to silnki powinny być trwałe bo to są oryginalne perkinsy , a o inne podzespoły to się okaże to wyjdzie za 5 lat , chociaż podzespoły te same co w mf 255 to też się nie powinno psuć . Pozdrawiam

#28 Share krystiano35

krystiano35

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 20:25

Co sądzicie o nowych Ursusach? Mi ursusy typu 7524 bardzo mi się podobają jako nielicznemu podoba mi się też jego maska,jeśli chodzi o komfort to już dosyć kabinę wyciszyli nie podoba mi się w nim skrzynia biegów 12/4 trochę mało ;) przydało by się nieraz więcej , jeśli chodzi o trwałość tej nowej serii to silnki powinny być trwałe bo to są oryginalne perkinsy , a o inne podzespoły to się okaże to wyjdzie za 5 lat , chociaż podzespoły te same co w mf 255 to też się nie powinno psuć . Pozdrawiam

EDIT: Proszę moderatora o usunięcie tego jednego postu bo niewiem jak ale zrobiłem dwa

#29 Share Kolejorz

Kolejorz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane, MTB, marka Ursus, John Deere

Napisany 17 listopad 2008 - 20:49

Co sądzicie o nowych Ursusach? Mi się najbardziej podoba nowy Ursus 7524 i w ogule te wszystkie nowe maski są super
John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

#30 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 21:09

Co sądzicie o nowych Ursusach? Teraz to już Pronar i Belarus stoją lepiej jak Ursus , a za tym przemawia chociażby ich niższa cena i równie dobra jakość w stosunku do polskiej marki. Na dzień dzisiejszy Ursus wypuszcza z fabryki niedorobione ciągniki z ceną zachodnią. To kto to ma kupować?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 17 listopad 2008 - 21:11

Co sądzicie o nowych Ursusach? jak dla mnie te nowe ursusy na wygląd są nawet nawet ładne.ale pod względem budowy to są strasznie zacofani.u sąsiadów południowych widać nowoczesność.zetory Proximy i Forrtery to są ciągniki przyszłościowe.a ursus nie zauważył że oprócz z fergusonami i zetorami są inne firmy z którymi można współpracować i robić dobre ciągniki.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 listopad 2008 - 21:30

Co sądzicie o nowych Ursusach? @milanreal1
Z tą Proxima to się tak nie rozpędzaj, jej korzenie sięgają dużo głębiej niż licencyjnych Ursusów(o jakieś 20 lat). Forterry nie można nazwać "przyszłościowym" ciągnikiem, a co dopiero Proxime(to raczej ciągnik "przeszłościowy", tak jak MTZ, 3512 itp).

#33 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 21:52

Co sądzicie o nowych Ursusach? no może trochę się rozpędziłem.jak dla mnie to dziś zetor ursusa o lata świetlne wyprzedził.może te zetory nie są najlepsze ale dużo lepiej się sprzedają szczególnie za granicą.no i po zetorze widać że idzie do przodu a w ursusie jakoś wszystko tak ospale idzie.coś mi się zdaje że za komuny ursus miał więcej pomysłów na nowe ciągniki a dziś to słabo idzie.i perspektyw dobrych ursus nie ma.muszą wziąć się porządnie do roboty bo zachód idzie na przód a przykro mi będzie jak upadnie jedyna polska fabryka ciągników.
Zapraszam na swój profil

#34 Share PiotereK

PiotereK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 22:05

Co sądzicie o nowych Ursusach?

no może trochę się rozpędziłem.jak dla mnie to dziś zetor ursusa o lata świetlne wyprzedził.może te zetory nie są najlepsze ale dużo lepiej się sprzedają szczególnie za granicą.no i po zetorze widać że idzie do przodu a w ursusie jakoś wszystko tak ospale idzie.coś mi się zdaje że za komuny ursus miał więcej pomysłów na nowe ciągniki a dziś to słabo idzie.i perspektyw dobrych ursus nie ma.muszą wziąć się porządnie do roboty bo zachód idzie na przód a przykro mi będzie jak upadnie jedyna polska fabryka ciągników.

No nie wiem czy zetor wyprzedził Ursusa o lata świetlne? Czym? Szybką skrzynią i skrzynią z rewersem? Czy jest jeszcze coś o czym nie wiem?

#35 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 22:16

Co sądzicie o nowych Ursusach? jak ja na wiosnę szukałem nowego ciągnika to jeden diler powiedział mi że nie przyjmie zamówienia na ursusa , na wszystko inne tylko nie ursus

#36 Share PiotereK

PiotereK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 22:25

Co sądzicie o nowych Ursusach? No to jeden, a pytałeś u innych?

#37 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 22:35

Co sądzicie o nowych Ursusach? chodzi mi o to że zetor współpracuje z innymi producentami ciągników.a ursus tworząc swoje ciągniki najczęściej współpracuje tylko z zetorem i masseyem.a żeby pozostać na rynku to trzeba współpracować z najlepszymi firmami typu john deere,new holland,case.no i zresztą dziś ursus najczęściej produkuje ciągniki co najwyżej średniej mocy.jakby zrobili dobry ciągnik tak z 250-300 km to nie wierze że by się nie sprzedawał.
Zapraszam na swój profil

#38 Share PiotereK

PiotereK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 22:47

Co sądzicie o nowych Ursusach? Teraz to Cię zrozumiałem ;) Dużo zależy od tego czy te firmy by chciały współpracować...

#39 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 23:03

Co sądzicie o nowych Ursusach? ja myślę że tu by leżała tylko kwestia finansów.jakby ursus rzucił konkretną propozycje to nie wierzę że taki New Holland by jej nie zaakceptował.i obie strony były by zadowolone.i może ursus był by w stanie konkurować z zachodnimi ciągnikami i ursus nie jeździł by tylko po polskich polach.
Zapraszam na swój profil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tomcat

tomcat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 04 luty 2009 - 10:34

Co sądzicie o nowych Ursusach? co tu dużo mówić, ursus jest 20 lat do tyłu za konkurencją (jeśli nie więcej), ta nowa stylistyka jest okropna, nie ma żadnych modernizacji, ciagle montuja te kiepskie skrzynie biegów, słabe podnosniki i hydraulika, no i jakość materiałow nie taka jak kiedyś,

i te kosmiczne ceny prawie jak za zachodnie sprzęty, gdyby ceny były normalne to ludzie by kupowali nowe ursusy a tak nie wróże dobrze tej firmie
live is too short......................drive URSUS more

Dodaj odpowiedź