Lukasz16

Co sądzicie o nowych Ursusach?

Polecane posty

PIOTREKrrrr    0

Moim zdaniem jeśli nic się nie zmieni w myśli technologicznej ursusa to zniknie na dobre !!!

A te nowe ursusy dla mnie brzydkie kaczontka może kiedyś przemienio się w łabędzia w co pragnę wieżyć

Dla mnie pozostano wspomnienia o niezastompionych C-330 i C360 które powoli znikajo z naszych wsi .

Szkoda że taka firma jak ursus nie potrafi się sprzedać na własny rynek , to jak można myśleć o eksporcie ;):):D:)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

Mi ursusy typu 7524 bardzo mi się podobają jako nielicznemu podoba mi się też jego maska,jeśli chodzi o komfort to już dosyć kabinę wyciszyli nie podoba mi się w nim skrzynia biegów 12/4 trochę mało ;) przydało by się nieraz więcej , jeśli chodzi o trwałość tej nowej serii to silnki powinny być trwałe bo to są oryginalne perkinsy , a o inne podzespoły to się okaże to wyjdzie za 5 lat , chociaż podzespoły te same co w mf 255 to też się nie powinno psuć . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

Mi ursusy typu 7524 bardzo mi się podobają jako nielicznemu podoba mi się też jego maska,jeśli chodzi o komfort to już dosyć kabinę wyciszyli nie podoba mi się w nim skrzynia biegów 12/4 trochę mało ;) przydało by się nieraz więcej , jeśli chodzi o trwałość tej nowej serii to silnki powinny być trwałe bo to są oryginalne perkinsy , a o inne podzespoły to się okaże to wyjdzie za 5 lat , chociaż podzespoły te same co w mf 255 to też się nie powinno psuć . Pozdrawiam

 

 

EDIT: Proszę moderatora o usunięcie tego jednego postu bo niewiem jak ale zrobiłem dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

Mi się najbardziej podoba nowy Ursus 7524 i w ogule te wszystkie nowe maski są super


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0

Teraz to już Pronar i Belarus stoją lepiej jak Ursus , a za tym przemawia chociażby ich niższa cena i równie dobra jakość w stosunku do polskiej marki. Na dzień dzisiejszy Ursus wypuszcza z fabryki niedorobione ciągniki z ceną zachodnią. To kto to ma kupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

jak dla mnie te nowe ursusy na wygląd są nawet nawet ładne.ale pod względem budowy to są strasznie zacofani.u sąsiadów południowych widać nowoczesność.zetory Proximy i Forrtery to są ciągniki przyszłościowe.a ursus nie zauważył że oprócz z fergusonami i zetorami są inne firmy z którymi można współpracować i robić dobre ciągniki.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@milanreal1

Z tą Proxima to się tak nie rozpędzaj, jej korzenie sięgają dużo głębiej niż licencyjnych Ursusów(o jakieś 20 lat). Forterry nie można nazwać "przyszłościowym" ciągnikiem, a co dopiero Proxime(to raczej ciągnik "przeszłościowy", tak jak MTZ, 3512 itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

no może trochę się rozpędziłem.jak dla mnie to dziś zetor ursusa o lata świetlne wyprzedził.może te zetory nie są najlepsze ale dużo lepiej się sprzedają szczególnie za granicą.no i po zetorze widać że idzie do przodu a w ursusie jakoś wszystko tak ospale idzie.coś mi się zdaje że za komuny ursus miał więcej pomysłów na nowe ciągniki a dziś to słabo idzie.i perspektyw dobrych ursus nie ma.muszą wziąć się porządnie do roboty bo zachód idzie na przód a przykro mi będzie jak upadnie jedyna polska fabryka ciągników.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotereK    0
no może trochę się rozpędziłem.jak dla mnie to dziś zetor ursusa o lata świetlne wyprzedził.może te zetory nie są najlepsze ale dużo lepiej się sprzedają szczególnie za granicą.no i po zetorze widać że idzie do przodu a w ursusie jakoś wszystko tak ospale idzie.coś mi się zdaje że za komuny ursus miał więcej pomysłów na nowe ciągniki a dziś to słabo idzie.i perspektyw dobrych ursus nie ma.muszą wziąć się porządnie do roboty bo zachód idzie na przód a przykro mi będzie jak upadnie jedyna polska fabryka ciągników.

 

No nie wiem czy zetor wyprzedził Ursusa o lata świetlne? Czym? Szybką skrzynią i skrzynią z rewersem? Czy jest jeszcze coś o czym nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

jak ja na wiosnę szukałem nowego ciągnika to jeden diler powiedział mi że nie przyjmie zamówienia na ursusa , na wszystko inne tylko nie ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

chodzi mi o to że zetor współpracuje z innymi producentami ciągników.a ursus tworząc swoje ciągniki najczęściej współpracuje tylko z zetorem i masseyem.a żeby pozostać na rynku to trzeba współpracować z najlepszymi firmami typu john deere,new holland,case.no i zresztą dziś ursus najczęściej produkuje ciągniki co najwyżej średniej mocy.jakby zrobili dobry ciągnik tak z 250-300 km to nie wierze że by się nie sprzedawał.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ja myślę że tu by leżała tylko kwestia finansów.jakby ursus rzucił konkretną propozycje to nie wierzę że taki New Holland by jej nie zaakceptował.i obie strony były by zadowolone.i może ursus był by w stanie konkurować z zachodnimi ciągnikami i ursus nie jeździł by tylko po polskich polach.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcat    0

co tu dużo mówić, ursus jest 20 lat do tyłu za konkurencją (jeśli nie więcej), ta nowa stylistyka jest okropna, nie ma żadnych modernizacji, ciagle montuja te kiepskie skrzynie biegów, słabe podnosniki i hydraulika, no i jakość materiałow nie taka jak kiedyś,

 

i te kosmiczne ceny prawie jak za zachodnie sprzęty, gdyby ceny były normalne to ludzie by kupowali nowe ursusy a tak nie wróże dobrze tej firmie


live is too short......................drive URSUS more

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

To co napisze może niektórych zbulwersować, w 60 i 70 i troszkę na początku lat 80 tych robili w miarę dobre traktory 30 tki 55 -tki i 60 tki jeszcze robili pracownicy starej daty i onie wypuścili bubla. Mieliśmy 30 tke z 76 roku do ostatniej chwili chodziła bez remony kapitalnego to byłow wykonanie, w latach 80 tych ojciec kupił 60 tę same kłopoty z nią były skrzynia silnik, na gwarancji serwis bez przerwy o do tego spalnie kosmiczne nie wspomnę o wyjącym jak potępiona dusza tylnym moście, tragedia. Z prawdziwą ulgą sprzedałem i kupiłem Zetora 5211, byłem zachwcony komfortem jazdy, w życiu nie kupiłbym ursusa, nasi co by nie robili(chodzi o traktory) to sknocą, a Turcy jaką myś techniczną wniosą jak sami chodzą za końską d*pą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mnie nie zbulwersowałeś ;)-mam akurat podobne zdanie co Ty-z tym iż ja Ursusa nie sprzedałem :D-ale jak już kiedyś pisałem gdyby c-360 miała zrobić to co mój 7211 to już by jej trzy razy nie było ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HorPol65    1

Nowe ursusy sa tak samo pokrecone jak ich "cudotworcy" ani na szos wyjechac bo wstyd ani w d**e wsadzic bo szkoda d**y.

I tyle:)

Te duze dobra ujdzie w tloku ale to male?? Napompowany wynalazek od środka.


URSUS C-360 to potega polskiego rolnictwa!!

URSUS C-360 jakies 12 tys 350 ha z gospodarstwem 9 mln radocha z bronowania bezcenna:)

Jesli chcesz wykorzystac moje foty z AF to pamietaj o prawach autorskich.
Jesli skusisz sie zapytac o nie to i tak Ci pozwole:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1634    1

co masz na myśli pisząc pokręcone ja uwazam ze nowe ursusy mogą sie chowac na zetorami nie wspominając juz o zachodznich produktach. Kupując nowego 1634 mieliśmy na myśli, ze nie będzie sie psuł (mało elektryki której tak bardzo się bałem) łatwo dostępne części, i tani serwis. Czy tak jest? Od samego początku były z nim jakieś problemy a to wąż od hydrauliki był wadliwy, dźwignia od podnoszenia TUZU pękła. Największa wpadką okazała się wada w produkcji, mianowicie po przekręcieniu kluczyków na pozycję III nie odbijały one, nie "wracały" a ze gwarancja minęła gosciu za naprawę powiedział, że skasują 5 tys. ja mówie to nie mógł tego zrobic raz a porządnie jak było na gwarancji?

Tylko kasuje kase za moje gapiowe bo nigdzy go nie przypilnowaliśmy z ojcem.

 

MOD: Odblokuj odbieranie PW, bo chcę Ci odpowiedzieć na twoje wątpliwości do do ostrzeżenia.

Edytowano przez wsk125ccm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

ach ten polski naród..... o co wam chodzi z tymi ciągnikami wyglondają jak każdy iny nic o nich nie wiecie nie pracowaliście nimi itd wszystko okaże się za 20 lat co bedzię w lepszym stanie czy np pronar czy ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

to jak bedzie wyglądał ursus za 20 lat można zobaczyć teraz na starszych 1224 itp.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

tylko obecne 75 % 1614 1224 itp było wykorzystywanych w pgr i tam sie nad nimi nie litowano


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1634    1

można powiedzieć ursus weteran polskich pól a co do wyglądu dla mnie osobiście nie jest on ważny. Liczy się wygoda podczas pracy, awaryjność itp. Każdy kto przejeździł 360 cały dzień napewno nie chce go oglądać na drugi dzień. Powiem tylko tak między nową 1634 a starą 1634 wole ten starszy model. Mocniejszy wydaje mi się on, inny układ siedziska sprawia że po całym dniu pracy nie odczuwam zmęczenia. Dziwnym rozwiązanie jest to, że w nowych gałki od zmiany biegów znajdują się po prawej stronie, gdzie podczas nawracania z plugiem trzeba się nieżle nagimnastykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciu    1

A słyszeliście o nowej serii Ursusów z silnikami EURO IIIA? Ja się właśnie o nich dowiedziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

Ursus od zawsze piękna maszyna ;) teraz jak mają silniki spełniające normę spalin Eurotier III to nikt nie zarzuci że ursus pożera paliwo. Poza tym są twarde oczywiście nie mają takiego komfortu jak zagraniczne ciągniki ale prosta konstrukcja sprawia że większość napraw można samemu zrobić pozdro dla wszystkich fanów URSUSA :P


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam mam pytanie dlaczego wskaźnik ciśnienia powietrza na dwuwskaźniku w c330 nie działa, czy trzeba kupić nowy czy da się to naprawić? (wszystko działa sprężarka chodzi oprócz wskaźnik) Wcześniej podłączałem ciśnieniomierz od opryskiwacza i działał ale jak podłącze do dwuwskaźnika to nie działa. Proszę o pomoc.
    • Przez Marioboss
      Witam. Nie wiedziałem, gdzie umieścić temat, więc daję w dziale ogólnym, a to bardziej pytanie na szybko. Ktoś może wie, czy można jeszcze gdziekolwiek dostać naklejki takie, jak wychodziły na ciągnikach z fabryki, które jeszcze niedawno (z tego co wiem) były normalnie w sprzedaży, a teraz wszędzie widzę te "podróby' jak ja to nazywam. Chodzi o naklejki takie,jak tutaj.
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-360-kpl-dzielone-p-23694.html
      Mam w domu jeden komplet właśnie takich, które kupiłem kilka lat temu, ale w obecnej sytuacji, gdy nigdzie tego nie widzę, to nawet szkoda je naklejać. Nigdzie tam nie widzę żadnego logo producenta, czy coś, stąd pytanie, czy ktoś nie wie, kto to produkował? Czemu nagle zmieniono wzór na taki niezbyt fabryczny? Te szablony, które można kupić w celu odtworzenia fabrycznych napisów, są widzę zrobione według oryginału i mają identyczne literki, jak fabryczne, takie same, jak na tych naklejkach. Czy pozostaje jedynie opcja dorabiania u kogoś takich naklejek? Znajduję stare aukcje z allegro, z 2020 roku, gdzie te naklejki jeszcze były.
      Z naklejkami do reszty modeli jest tak samo
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-330-kpl-dzielone-p-23693.html
      Dziwię się, że ludzie, którzy chcą mieć ciągniki po remoncie w jak najbardziej zbliżonym do fabrycznego wyglądzie, nie zwracają uwagi na takie szczegóły. Z tego co widziałem, to są już zdaje się w sprzedaży naklejki w fabrycznym wzorze, na maski starego typu, te okrągłe, wiec dziwię się, że nikt nie produkuje tych nowszych naklejek z lat 80-90 w fabrycznym wzorze.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj