Lukasz16

Co sądzicie o nowych Ursusach?

Polecane posty

nasil90    97

Czytałem w gazecie będzie ursus 1674 z silnikiem Perkinsa 158km z klimą w opcji Ursus się rozwija Brawo ;)


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak piękno w swej prostocie. Ceny są nieco duże ale wygląd bardzo ładny, z opinii szczęśliwych właścicieli to pracuję się nimi bardzo dobrze.

Ps.nasil90 gdzie tyś to przeczytał ostatnio mówili że Ursus zakończył działalność a tu moje zdziwienie ;) albo ja mam złe informacje albo masz starą gazetę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Mi się podoba nawet 5714 mogli by troche to kabine zmienić z wyglądu i komfort w niej i by nawet był ładny ciągnik ;)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Przeczytałem to w majowym rpt więc to nowa informacja a ten 1674 to jeden z kilku nowych modeli bo jeszcze będzie 3724 - 50km i następca 5314 czyli 5524 75 km wszystkie mają silniki perkinsa


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Witam wszystkich. Jestem nowy ale zainteresowany kupnem ciągnika. Przeglądam juz to forum od dłuższego czasu więc postanowiłem się zarejstrować. A teraz do rzeczy. Otóż na stronie Ursusa są już parametry nowych modeli w tym także 5524. Zmiany w stosunku do modelu 5024: silnik Euro IIIA o mocy 55kW (75KM) skrzynia 12/4 o prędkości 40km/h (cieakwe jak z przełożeniami? i z trwałością? bo to przecież stara skrzynia [chyba] tylko z nowymi większymi przełożeniami narażonymi na większe obciążenia przy większych prędkościach?) ale prędkośc jest o.k., podnośnik 2800kg (ale po zamontowaniu dodatkowych siłowników 3850kg), wydatek oleju (łącznie z 2 pomp ) 62 l/min, klimatyzacja (w opcji), podwieszanie pedały, nowa (?)deska rozdzielcza + cyfrowy wskaźnik prędkości jazdy, predkości WOM, przebiegu, napięcia aku,; siedisko komfortowe (ciekawe czy to Grammer?), w opcji: zaczep etazowy Cramer, końcówki Walterscheida, przedni WOM i TUZ Zuidberg. Ciekawe jak to będzie cenowo bo to będzie mocna kontroferta Ursusa w odpowiedzi na Zetora 7441 (proxima 75)? Po przemyśleniach skłaniałbym się do Ursusa. Ten model ma wejśc do sprzedazy w III kwartale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Ten 1674 to już w miare sprzęt jak na Ursusa.EHR,silnik Perkins z CommonRail robi dobre wrażenie.Ale ta skrzynia 16/8 i biegi pełzające zamiast wzmacniacza to już troche tragedia.Ale i tak jest troche modernizacji.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

a ursus 3724 i 5524 ma dźwignie skrzyni biegów po środku czy na prawą rękę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik19    0

Zerknijcie do podobnego tematu o nowych ursusach tam umieściłem 3 linki opisujące modele 5524 1674 i jakiś mniejszy.Po mojemu ursus naprawdę zapowiada tymi modelami wielki powrót :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Tak wielki powrot oczywiscie do zwykłej 16-nastki wsadzili silnik Prekinsa i co z tego jak skrzynia stara jest?

 

5524 fajnie ze ma skrzynie 40km/h ale gdzie kabina SPS06 znana z modelu 7524 dlaczego nie ma jej w standardzie? A w opcji to juz nikt jej nie wezmie bo kazdemu szkoda kasy. Do tego te ceny jak prawie za zagraniczny ciagnik...

 

Nie sztuka kupic i wsadzic do ciagnika nowy silnik jesli nic poza tym dalej sie nie zmienia...

 

Zaraz wszyscy powiedza ze sie nie znam i wogóle ale cóz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Zgadzam się w 100% z @pablo21.Za co oni się tak cenią ...?!!Oni pewnie myślą że są lata 80te i rolnik nie ma wyboru i musi kupić Ursusa.

 

Popatrzmy na Zetora miał takie same szanse jak nasz Ursus..I co..??Zetor wprowadza nowinki techniczne jak w zachodnich ciągnikach , a poza tym ceny ma całkiem całkiem...A o Ursusie szkoda nawet gadać... :D :D


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

pablo21 szkoda słów żeby skomentować twój post

 

każdy zachwyca się zetorem w okolicy jest kilka sztuk i jakoś już tak dobrej opinii nie mają jak miały zaraz po zakupie niestety dzisiejszy zetor to już nie ta sama jakość co kiedyś śmiem nawet twierdzić że jest gorsza od ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

damian18 twierdzisz że ursus jak na te czasy jest zaawansowany technicznie i w całokształcie jest lepszy od zetora?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
pablo21 szkoda słów żeby skomentować twój post

 

każdy zachwyca się zetorem w okolicy jest kilka sztuk i jakoś już tak dobrej opinii nie mają jak miały zaraz po zakupie niestety dzisiejszy zetor to już nie ta sama jakość co kiedyś śmiem nawet twierdzić że jest gorsza od ursusa

 

 

Chyba dla twojego postu szkoda słów bo jakbys umiał czytac ze zrozumieniem to ja nic o Zetorze nie pisałem.

 

A pozatym to co napisałem to były tylko fakty ale jak zyjesz jeszcze przeszłoscia i legenda Urusasa to powodzenia.

 

Dawne Ursusy byly dobre ale teraz to juz przeżytek poprostu. (o nowe chodzi)

 

A moze Ursusy maja taka sama jakos jak kiedys co? Odlewnie w Brazylii napewno super wszystko jest zrobione

Zakład mozna by było jeszcze przywrócic do dawnego zycia ale nie takimi czynami jak teraz robia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

@damian18 to ja pisałem o Zetorze :D :D

 

Weź ty się chłopie obudź...i zastanów co piszesz..!!

dzisiejszy zetor to już nie ta sama jakość co kiedyś śmiem nawet twierdzić że jest gorsza od ursusa

 

Co ty widzisz w tym Ursusie lepszego..???Bo ja nic!!! Ursus nie ma nic swojego tylko kupuje licenicje od innych producentów... ;[ :D Niestety taka jest smutna prawda..A ty żyjesz legendą...żal.Nawet te stare Ursusy to były nie udane.Jaki komford masz np. C-360......ŻADEN .

Ale jak oni przez tyle lat nic nie unowocześniali no to co się dziwić.

 

Każdy by chciał żeby Ursus był najlepszy,ale niestety nie jest.(ja też)


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zetor do ursusa obecnie to nie ma co porównywać. Ciągniki z innej bajki. Obecnie technicznie to nawet farmtrac jest bardziej atrakcyjny od ursusa. Ursus to jedyne co ma długie to historie i nic poza tym.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Tak panowie popieram was. Zetor jest lepszy od ursusa komfort, ilość sprzedaży no i przede wszystkim cały czas walczy z zachodem i wprowadza nowe modele, nowe technologie np. Proxima Power czy Plus. Pracuje nad nowym modelem Maxterry. Natomiast Ursus jak na razie radzi sobie kiepsko oczywiści oby mu się wiodło jak najlepiej w końcu to ,,nasza firma''. Jakość Zetora na pewno nie jest gorsza od Ursusa a wręcz jest odwrotnie,,, Możliwe że ursus wprowadzi jakąś ,,nową serie ciągników ale jest z technologią trochę z tyłu i ciężko będzie dorównać zachodowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

W 100% popieram klege @Mistera@ i dodam że Ursus jest firmą która może w każdej chwili upaść bo ma cały czas jakieś problemy a Zetor jest stabilną Firmą i nie ma żadnych kłopotów jak Ursus. Zetor lepszy! :D Zetor numer 1 w Polsce i już niedługo na świecie :D:D


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Tak a propo to ma ktoś jakieś dane o sprzedaży ciągników w Polsce..???Ile w Polsce się kupuje poszczególnych marek..? Kto najwiecej...?? Z góry dziekuje!!


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Co do tematu to ursus z taśmy schodzi jeden na dzień <wczoraj słyszałem w tv> W 2008 najwięcej sprzedał zetor i jak na razie w 2009 chyba też ,,,

p.s Trochę mało tych ursusów robią ale może po kryzysie zwiększą produkcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

w Top Agrar czerwcowym chyba pisalo że teraz prowadzi NH o ile się nie mylę;p Z resztą nawet na AF widać ze sprzedaż zetorow spadła...kiedy tu był ostatnio nowy zetor od rolnika.... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

NH??? o kurcze to u mnie jak okiem sięgnąć nie ma żadnego NH tylko kilkadziesiąt zetorów, DF pronar.... Jak to kiedy góra 2 miesiące ale jestem pewien że mniej <_<

 

A co do nowego ursusa wie ktoś jak mają się cenowo te ciągniki ? Oglądałem ich na wystawie to tył się szczególnie nie zmienił od jego poprzednika z lat 90-siątych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ursus 5524 coś koło 130tys brutto ma kosztować <_<

A 1674 ok. 248tys brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'mister' masz ceny Ursusów ale nie wiem czy aktualne ale chyba tak http://www.pakrol.pl/


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj