Skocz do zawartości

MTZ 4x4 czy Fortschritt zt-303

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2009 - 16:56

MTZ 4x4 czy Fortschritt zt-303 Nie no spoko kazdy ma swoje zdanie!!

I juz przrrobione sprzeglo na mechaniczne i sprawdzone i dziala jak ta lala!!;D

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 4x4 czy Fortschritt zt-303 Dzisiaj, 21:04
  •  

#22 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 28 styczeń 2009 - 10:57

MTZ 4x4 czy Fortschritt zt-303 Damian9 ja bym brał MTZ, z tego co wiem to Fortschritt to taki czołg. Brałbym MTZ ze względu na niskie spalanie, wiek oraz kabina. Te Fortschritty są no już trochę stare, natomiast taki MTZ z 95r super by chodził na 20ha. Kabina w MTZ jest świetna, idealnie wszystko widać, do prasy jest bardzo dobry, części są do niego. Wada rusków to przecieki, no ale jak pouszczelniasz porządnie to nie wierze ze cieknie. Ja bym bardziej polecał MTZ 82. Aaaaa np. do tura to jest akurat.

#23 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 28 styczeń 2009 - 13:14

MTZ 4x4 czy Fortschritt zt-303

Damian9 ja bym brał MTZ, z tego co wiem to Fortschritt to taki czołg. Brałbym MTZ ze względu na niskie spalanie, wiek oraz kabina. Te Fortschritty są no już trochę stare, natomiast taki MTZ z 95r super by chodził na 20ha. Kabina w MTZ jest świetna, idealnie wszystko widać, do prasy jest bardzo dobry, części są do niego. Wada rusków to przecieki, no ale jak pouszczelniasz porządnie to nie wierze ze cieknie. Ja bym bardziej polecał MTZ 82. Aaaaa np. do tura to jest akurat.

tylko czy mtz z 95 roku w przyzwoitym stanie kupisz za równowartość ZT303? ja wolałbym poszukać agregatu, pługa i można nieco "gospodarę" powiększyć,
gdybym 10 lat temu miał dostęp do neta, i byłoby w nim tyle informacji co teraz, to pewnie tata nie kupiłby 360 tylko poszukał czegoś większego za tą kasę, choćby jakiegoś mtz lub forszaja, bo ursusy są za drogie w stosunku do tego co przezentują, a gdyby były mało awaryjne, to czy tyle sklepów z częściami by z nas żyło? niedługo będę musiał się zabierać za remont podnośnika w 360, bo już jesienią na gorącym oleju problem miała 2 skibowy pług podnieść, i jeszcze skrzynia do uszczelnienia, tarcza 2 stopnia do wymiany, akumulatory po 3 latah padły, prawy hamulec cieknie, dobrze, że chociarz silnik ładnie cyka ,ehh

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 styczeń 2009 - 14:12

MTZ 4x4 czy Fortschritt zt-303 No wlansie nie kupisz MTZ w rtownowartosci zt303!!!!

#25 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 28 styczeń 2009 - 14:53

MTZ 4x4 czy Fortschritt zt-303 Mi chodziło o to, że wzialbym MTZ a wiadomo, że za taką cenę to rusa nie kupisz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 styczeń 2009 - 18:06

MTZ 4x4 czy Fortschritt zt-303 No wlasnie;D

#27 Share lukas111

lukas111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 10 maj 2009 - 16:55

MTZ 4x4 czy Fortschritt zt-303 Mtz to bardzo dobry.ciagnik.Niewiem jak z czesciami do Fortschrita,ale do mtz-a ich nie brakuje ;D
Ursus C-360 / Mtz 82 / Zetor 7340 / Ursus 1224

Moja Stajnia :)

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 maj 2009 - 12:59

MTZ 4x4 czy Fortschritt zt-303 Mi do Forsatcheitta tez nie brakuje^^;D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share smertin

smertin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Kupie Zetora 8540 lub 9540!

Napisany 07 styczeń 2014 - 10:18

MTZ 4x4 czy Fortschritt zt-303 MTZ 80 mam ja. Od 25lat czyli od nowości więc mogę się wypowiedzieć na ten temat.
Jeśli chodzi o KOMFORT to przykro mi to stwierdzić, ale MTZ go nie ma. Chyba, ze komfortem nazywamy częściowy wstrząs mózgu po paru godzinach orki.

Plusami na pewno są niskie spalanie, bezawaryjny silnik, szybkość pracy.
Minusy to BRAK jakiegokolwiek komfortu, mała waga, wycieki (i prosze mi tu nie mówić, że wystarczy dbać o ciąnik to nie będzie wycieków oleju. Ciągnik nie jest po to żeby co tydzień sprawdzać czy nie ma wycieków) dziwnie ułożony środek ciężkości (wysoki ciągnik więc strasznie buja na wybojach) i akurat w moim przypadku - brak przedniego napędu.

Dlatego też właśnie zatanawiam się czy nie zmienić MTZ 80 na Fortschritta 323 lub 303. Boję się tylko tego, że kupując używany ciągnik nie wiadomo co w nim siedzi. A jakby nie patrzeć MTZ mam już długo i bardzo dobrze go znam.

Dodaj odpowiedź