Zaloguj się, aby obserwować  
mtz_820

Wymagania aby dostać rente z gospodarstwa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mtz_820    0

Jakie sa wymagania aby dostać rente z gospodarstwa?

ile lat musi byc prowadzone gospodarstwo?

czy mozna byc współwłaścicielem?

jaka jest min wielkosc gosapodarstwa by dostac rente?

ile trzeba mieć lat?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo16    0

Bodajże kobiety 55 a mężczyźni 60, a na strukturalną to mężczyźni 55 a kobiety 50, ale nie polecałbym... chyba ze ktoś się nie martwi o losy wnuków, lub zbywa się gospodarstwa i chce oddać państwu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo16    0

Bo jeżeli Ojciec przepisze ziemie Synowi, i przechodzi na rentę strukturalną to syn już nie będzie mógł nikomu już przepisać tej ziemi, chyba że wykupi ją od państwa.....Nie wiem czy to jest prawda, ale już mi kilka osób tak mówiło......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu ma wykopowac od panstwa? Jak to jest jego ziemia to co bedzie wykupowal?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Bo jeżeli Ojciec przepisze ziemie Synowi, i przechodzi na rentę strukturalną to syn już nie będzie mógł nikomu już przepisać tej ziemi, chyba że wykupi ją od państwa.....Nie wiem czy to jest prawda, ale już mi kilka osób tak mówiło......

Co za bzdura...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo16    0

Nie wiem czy to prawda, ale tak słyszałem.. i już nie od jednej osoby... Tez chciałbym żeby to była nieprawda.... A przecież rolnik chcący przejść na rentę strukturalna ma możliwość oddania ziemi państwu... więc może coś w tym jest... Oczywiście chciałbym żeby to była nieprawda..... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79
Bodajże kobiety 55 a mężczyźni 60, a na strukturalną to mężczyźni 55 a kobiety 50, ale nie polecałbym... chyba ze ktoś się nie martwi o losy wnuków, lub zbywa się gospodarstwa i chce oddać państwu....

Bujdy na resorach rozsiewane przez tych którym się nie udało lub boją się jakiegokolwiek wsparcia.

 

W przypadku renty strukturalnej wymóg 55 lat dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn, jeżeli chodzi o wielkość gospodarstwa to 1 lub 3 ha w zależności od województwa no i tylko własność lub współwłasność małżeńska jest brana do wyliczenia wielkości gospodarstwa. Trzeba przekazać gospodarstwo następcy który posiada staż lub wykształcenie rolnicze, lub sprzedać na powiększenie innego gospodarstwa (nowo powstałe gospodarstwo musi mieć średnią krajową).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

@piotrkrk25 ale to opisałes wymogi na rente srtukturalna. Czy na "zwykłą" gospodarstwo powinno stanowic przez 10lat jedyny dochód? Tak gdzies wyczytałem ze tak jest na strukuralna. Przez ile lat trezba byc ubezpieczonym w KRUS-ie?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Co do emerytury rolniczej to za dużo ci nie pomogę. Na pewno trzeba mieć 65 lat - mężczyźni, 60 - kobiety i nie zalegać ze składkami tyle wiem. Jeżeli chodzi o jedyny dochód to nikogo to nie obchodzi z czego się utrzymujesz, nie możesz jedynie wystąpić z wnioskiem o emeryturę do KRUSu i ZUSu jednocześnie. W takim wypadku trzeba wybrać tylko jedną z nich. Jeżeli chodzi o to jak długo trzeba być ubezpieczonym to musisz w KRUSie zapytać, albo grzebać w rozporządzeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo16    0

Czyli to wszystko co powiedziałem to nieprawda.....Uff ulżyło mi... ;) ale i tak jak ja będę przejmował gospodarstwo to i tak się zmienią wymagania i ani ja nie dostanę zapomogi na start..... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79
Czyli to wszystko co powiedziałem to nieprawda.....Uff ulżyło mi... ;) ale i tak jak ja będę przejmował gospodarstwo to i tak się zmienią wymagania i ani ja nie dostanę zapomogi na start..... ;)

a to gdzie usłyszałeś? Bo jeżeli tak ci się tylko wydaje to zachowaj to dla siebie bo jeszcze ktoś przeczyta, źle zrozumie i powstanie taka sama plotka jak ta parę postów wyżej i za miesiąc wszyscy będą gadać że się wymagania zmieniają.

 

Ps. Jak jesteś takim pesymistą to po co się do rolnictwa pchasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo16    0

Słyszałem to od kilku kolegów w klasie... A pcham się dlatego że mi się to podoba.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

To nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować, źródło twoich informacji mnie rozbraja. Ale w przyszłości jak zaczniesz plotki rozsiewać to upewnij się że masz jakiekolwiek potwierdzenie dla tego co piszesz bo robisz tylko niepotrzebny zamęt. Forum jest po to aby sobie pomagać, a ty w tym temacie napisałeś pięć postów i żaden z nich autorowi tematu raczej nie pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo16    0

pewnie jest jak mówisz, nie chce się kłócić, ale skoro słyszałem to z kilku ust to myślałem że to prawda, gdybym wiedział że to nieprawda to bym nie pisał... Chciałem pomóc ale nie wyszło.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Informacji o rentach najlepiej szukać w KRUSie a nie u kolegów. Można bezpośrednio w placówce albo w internecie na ich stronie, jednak tam ciężko coś znaleźć u trzeba dużo czasu. A co do źródeł informacji ta ja się dziwię? Ludzie z internetu korzystacie a nie potraficie znaleźc takich rzeczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj