Skocz do zawartości

Zdjęcie

Unia Grudziądz

296 odpowiedzi na ten temat

#161 Share MojePole

MojePole

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 sierpień 2009 - 11:26

Unia Grudziądz

czy jakas dobra dusza moglaby mnie oswiecic, co jest potrzebne do regeneracji glebogryzarki 1.6m? chodzi mi o to, jakie sa potrzebne lozyska i uszczelniacze bo mam stary sprzet w kawalkach i chcialbym go w koncu zlozyc. z gory dziekuje.

Witam,

jestem gotowy pomóc z glebogryzarką.
proszę o kontakt na forum lub mailem - mojepole@sklepunia.pl

Pozdrawiam

MojePole.pl
Oryginalne części Unia Grudziądz - mojepole.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Unia Grudziądz Dzisiaj, 15:30
  •  

#162 Share papiak

papiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 01 październik 2009 - 17:39

Unia Grudziądz Ja mam 2 skibowy pług Unia Grudziądz

#163 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 14 październik 2009 - 17:36

Unia Grudziądz Potrzebuję katalogu do pługa unii grudziądz TUR 3skibowego zagonowego z zabezpieczeniami śrubowymi na klucz 24 i niżej na 30. A tak konkretnie to wystarczyłby scan jednej strony na której jest grądziel/grządziel i jego numer katalogowy. Dla tych co nie wiedza to grądziel jest elementem który jest przykręcony do ramy a do niego jest przykręcony korpus.
Z góry dzieki, pozdrawiam :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo,Elektryka

Napisany 26 styczeń 2010 - 09:30

Unia Grudziądz Ja posiadam plug 2 skibowy i kultywator z 1984r

#165 Share Damin180894

Damin180894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, uprawa roślin.

Napisany 26 styczeń 2010 - 10:15

Unia Grudziądz ja mam Aresa TL 3m (2009r)i jestem najbardziej z niego zadowolony, mam też pług (2001r)i agregat uprawowo siewny (2000r), ale tam są niedociągnięcia i niektóre elementy są zrobione z słabych materiałów.
Pijany balet: tyle wad co zalet....

#166 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 13 luty 2010 - 21:03

Unia Grudziądz ja mam atlasa 5 nonstop na kamienie nie pamiętam z którego roku, i zablokowałem zmienną szerokość orki ponieważ sworznie i otwory na nie sie już wyrobiły > jak sie jechało to pług nie trzymał równej szerokości i zygzaki na polu wychodziły , wyjąłem jeden sworzeń od chudszej* ramy i zespawałem je (ramy) do siebie , siłownikiem teraz tylko składam i rozkładam go do orki. Mam też agregat uprawowy kombi 4.2 z 2009 roku ogólnie nie mogę nic złego powiedzieć o nim ponieważ za mało zrobił , ale mam jedną wadę otóż środkowa sekcja trocha za bardzo zagłębia sie w ziemie trzeba podregulować przednim wałem żeby było równo , powód ? na środkowej sekcji leży* prawie cała rama czyli sporo żelastwa , a na boczne są mniej obciążone . Może jakbym uprawiał na reg siłowej to by było lepiej , śmigam na pozycyjnej. >> Nie chciałem dodawać nowego postu to edytowałem :D . Jeśli chodzi o dużą masę agregatów uprawowych UG tak jak pisał kolega 3 posty niżej , miałem kilka agregatów przed UG i powiem że one poprostu pękały i to prawie wszędzie tym bardziej że jak czasem na mały kawałek pola sie jechało to jeszcze jakiś worek z nawozem albo ze zbożem sie wrzuciło na agragat i heja po dziurach ( wolno jeżdże ale wszystkich dziur nie sposób ominąć lu w pore zobaczyć) noto te agregaty sie krzywiły, a UG niby mam go dopiero rok ale jak sie przyglądnołem jak jest wykonana rama :D niema mowy żeby tam sie coś urwało i przy normalnej eksploatacji pogieło. Pozdrawiam sorka za długą wypowiedź .
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#167 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 13 luty 2010 - 21:16

Unia Grudziądz witam wszystkich kupilem wlasnie agrgat uprawowy unia grudziadz kombi 5.2m i tak ie zastanawiam czy moj ciagnik poradzi sobie z nim w polu bo dopiero go kupilem taz jest ti pronar 1221A c 130 km . jak myslicie da sobie rade z tym agregatem ?

#168 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 14 luty 2010 - 09:12

Unia Grudziądz @lukaszjarm mysle ze sobie poradzi poniewaz mtz 82 z agregatem 3,7 metra radzi sobie bardzo dobrze a u masz 1,5 metra szerszy agregar i 50 km wiecej wiec mysle ze nie bedzie mial problemu.

#169 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 14 luty 2010 - 10:40

Unia Grudziądz Ja osobiście mialem sporo do czynienia z maszynami z pod znaku jabłuszka :) ogólnie to tak je oceniam :
-ibis M 2+1 : ładnie kryje ,przy rozstawie 42cm 20 koni na skibe mu sarczy , jedynie na kamienistych polach zab. srubowe doprowadza do szału , ale ogółnie to dobry pług :)
-Brzeg mx850 H : dokładnosc wysiewu bardzo dobra , lecz powłoka lakiernicza jest na bardzo słabym poziomie , ale za tą cene to i tak jest dobra siewka :)
-kombi 3,7 m : agregat bardzo ładnie uprawia ,nie zapycza się , jedyna jego wada to masa , ale i tak oceniam ten agregat bardzo dobrze :D
-tytan 10 plus : mocna konstrukcja , latwe ustawianie posówu , przy cieżkim oborniku szeroko rzuca , zas przy lekkim nierównomiernie i wąsko .
-RCW 5500 : ładowny i bardzo przyjemny "piast" , bardzo szeroko rzuca wapno , wada zaś jest cienka szczelina zapobiegająca wysypanie wapna poza taśmy (przy 2 letnim wapnie ,takim skawalonym trzeba ją odkręcac i wtedy robota idzie milo i przykjemnie ^^
-kret 3S : głębosz jak głebosz , przy wysokim sciernisku moze sie zapychać ponieważ przy robieniu na 50 cm zostaje mała szczelina miedzy ziemią a ramą , ogólnie tylko resory zdają egzamin w głęboszu , niewyobrażam sobie pracy nim na zab. śrubowym :)
-kos 2,1 S : bardzo miły gruberek , gdy gruberowalem sciernisko po pszenzycie na ktorym była cieta słoma i rozwieziony obornik to szło bardzo ładnie (w porównaniu do mojego grubera zdj.w galeri) nie zapycha sie nawet gdy jest sporo resztek pożniwnych, tylko znowu ta masa strasznie ciezki ten gruberek .ale podsumowując ma wiecej zalet jak wad :)

Ogólnie to jakośc wykonania w produktach oferowanbych przez unie nie odstaje bardzo od zachodnich marek , a jest często 2x tanśza niz konkuręcja i wart jest swojej ceny :D

#170 Share macursus

macursus

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 304 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 kwiecień 2010 - 18:15

Unia Grudziądz Ja mam pług z Uni 5 skibowy. Naprawde jest to dobry pług do ursusa 1014. Kupiony był w roku 2001 i jak dotad nie narzekamy na niego. Maszyny z Uni sa godne polecenia
Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share zenekbizon

zenekbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Polskie maszyny rolnicze i część zagranicznych

Napisany 22 sierpień 2010 - 19:04

Unia Grudziądz unia tl talerzówka agregat podorywkowy super sprawa 15 tys to też przystępna cena jak za takie cudo

#172 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 21:54

Unia Grudziądz Witam!
CZy ktoś użytkuje agregat UG cross L? Czy można nim zastąpić pług? Pod zboża? Pod kukurydzę? Po kukurydzy? Czy może lepszy byłby w wersji TXXL, TWIX lub TX? Dodam, że ziemie mam mozaikowate. Od ciężkich glin po lekkie piachu. Agregat ma być pod ciągnik 200KM.

#173 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 04 wrzesień 2010 - 20:51

Unia Grudziądz To używa ktoś coś takiego, czy też się wygłupiam myśląc o zakupie takiej maszyny?

#174 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 05:50

Unia Grudziądz Na chwilę obecną szczerze polecam agregat uprawowo siewny Atlas na gęsiostopkach. Rewelacja. Pole doskonale uprawione i wyrównane !!! Wielką niewiadomą jest dla mnie jeszcze siewnik Polonez oraz rozsiewacz MX tej firmy ale zobaczymy ...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#175 Share boruch

boruch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 14:07

Unia Grudziądz Witam. Czy do Aresa TL idzie założyć siewnik nabudowany?? Czy jedyną opcją zamontowania siewnika jest hydropack???

#176 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 20 luty 2011 - 12:11

Unia Grudziądz Ja narazie mam tylko pług ibis xxl4 vario i rozsiewacz brzeg mo39 1000l. Jestem bardzo zadowolony z obuch maszyn. najbardziej podoba mi się siewnik focus700activ + hermes B).

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#177 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 20 luty 2011 - 13:32

Unia Grudziądz ja posiadam pług uni tur 120 b 40 4+ z 2005r chodzi w nim pronar 105km ja na moje gleby bardzo dobrze się sprawdza mam dość gurzysty teren i ciężkie ziemie gliny rędziny naszczęście nie wszystkie, płóg dobrze przykrywa resztki pożniwne tzn. kuku mógłby troche ładniej szczególnie tą koszoną bez podcinaków ale ogólnie na niego nie narzekam solidna konstrukcja nie za ciężka szkoda tylko że jest to zagon a nie obrotówka.
mam jeszcze agregat kombi bh 4.2m nie jest za ledki i sirotkowa sekcja czasami się przypycha dla tego że idzie za głęboko i czasami przy szybkich nawrotach lubią tylnie wałki na siebie wskoczyć, może dla tego że nigdy go nie blokuje tymi płaskownikani a tak poza tym to super sprzęt, przymierzamy się do zakupu rozsiewacza mx 850h premium i pilmeta prawdopodobnie 612 zobaczymy jak ten sprzęt będzie się spisywał bo z tego co mam jestem zadowolony.

#178 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 13:11

Unia Grudziądz WITAM MAM PYTANKO MIANOWICIE ZAMIERZAM ZAKUPIĆ agregaty podorywkowe KOS 2,6m pewnie. zastanawiam się tylko czy czasem nie lepiej dopłacić i zakupić kos T ( z dwoma rzędami amortyzowanych talerzy ) czy wersję podstawową ? ktoś posiada tego w wersji T ?? dobra jet to rzecz ?? czy lepiej nie dopłacać i normalna wersja ?? jak sądzicie ?? duża różnica w uprawie pola ?? dopłata duża nie duża koło 3 tys netto, ale z drugiej strony ten jeden rząd talerzy jakos strasznie mi się nie podoba ale nie wiem jak to sie sprawuje w uprawie :) proszę o opinie :D

#179 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 06 kwiecień 2011 - 14:46

Unia Grudziądz Napewno 2 rzędy talerzy będą lepiej mieszać niż z jednym rzędem ;) ja ci polecam kos t jak masz pieniądze :).

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 14:25

Unia Grudziądz ja z UNI mam talerzówkę, pługi IBIS 3+1, KOMBI 3.7 i ECO 410 wszystko jest ok sprzęty pracują jak należy, pięknie robią także również polecam tę markę ;)

Dodaj odpowiedź