Skocz do zawartości

Zdjęcie

Unia Grudziądz

296 odpowiedzi na ten temat

#121 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 13 luty 2008 - 21:09

Unia Grudziądz Maszyny UNII przebijają sporo marek zagranicznych a wielu czołowym dorównują. Dajmy takiego Kvernelanda (którzy tak go chwalą) to jest to samo ale za mniejsze pieniądze. Teraz nawet bez zastanawiań bym brał maszyny Unii Group. Nie ważne czy to siewniki czy pługi czy coś innego. Widzę że maszyny sie bdb sprawują i ludzie je naprawdę chwalą i to nie dlatego że oni kupili i się boja przyznać że wybrali zły sprzęt.

DOBRE BO POLSKIE ! :rolleyes:
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Unia Grudziądz Dzisiaj, 11:53
  •  

#122 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 13 luty 2008 - 21:13

Unia Grudziądz UNIA GROUP #1 krajowych maszyn... I niedługo też stanę przed wyborem agregatu uprawowo-siewnego bądź samego uprawowego i to na 95% będzie UNIA :rolleyes:

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#123 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 luty 2008 - 21:25

Unia Grudziądz

Sądze podobnie jak @benek79, że ludzie tak jadą po maszynach UNII, a przecież to są najlepsze polskie maszyny rolnicze... Ja mam 2 maszyny Unii i wiem, że to dobra marka... I wybieram dobre polskie rzeczy :rolleyes:
PS. Jakby maszyny UNII były hu***e to Niemcy nie przyjeżdżaliby całymi transportami do Grudziądza po nowe sprzęty... ;)
Sam byłem świadkiem przy kupnie pługa jak przyjechali Niemcy i na samochody maszyny ładowali...

Tak sądzisz.. Na export idą inne maszyny niż na nasz kraj. Mają przygotowane specjalnie odstawione serie, Dają w nich inne materiały i lepsze wykończenie, a Polskim rolnikom nie sprzedadzą z tej serii tylko innej wykręcając się że tamte są już zamówione. Tak sama jak na rosyjski rynek idą takie że w Polsce już wychodzą z użycia a tam sprzedają jako nowości. Również Niemcy kupują te maszyny gdyż ich cena jest niższa i to dużo.
Widziałem grubera Unii sprowadzonego z Niemiec, i mimo to że mam grubera Unii to był zupełnie inny i jego wykończenie było znacznie lepsze.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 13 luty 2008 - 22:23

Unia Grudziądz tylko nie kupuj polskiego siewnika błagam ciebie mam famarola i totalna niedoróbka, sąsiad kupił konsilde i rowązaniami wyprzedza o epoke. Pojemność skrzyni wygoda zasypu, jakoś materiału. Inny świat jak dla rolnika moga mieszczuch produkować dobrze skoro nas nienawidzą. A pługiem z uni orałem przez 10 lat i kupiłme kvernelanda nie mówie że były złe ale jeśli chodzi o obracane to przepaść.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#125 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 14 luty 2008 - 07:44

Unia Grudziądz

Tak sądzisz.. Na export idą inne maszyny niż na nasz kraj. Mają przygotowane specjalnie odstawione serie, Dają w nich inne materiały i lepsze wykończenie, a Polskim rolnikom nie sprzedadzą z tej serii tylko innej wykręcając się że tamte są już zamówione. Tak sama jak na rosyjski rynek idą takie że w Polsce już wychodzą z użycia a tam sprzedają jako nowości. Również Niemcy kupują te maszyny gdyż ich cena jest niższa i to dużo.
Widziałem grubera Unii sprowadzonego z Niemiec, i mimo to że mam grubera Unii to był zupełnie inny i jego wykończenie było znacznie lepsze.

No nie teraz to pojechałeś po bandzie -a gdzie ty takie głupoty wyczytałeś :rolleyes: Mieszkam rzut beretem od Uni -znajomi i szwagier są spawaczami w Unii
a znam osobiście szefa produkcji a na samej fabryce to jestem przynajmniej raz na 2 tygodnie.
Nie ma i nie było żadnych limitowanych czy oddzielnych serji dla poszczególnego kontrachęta wszystkie maszyny są w tej samej robionej technologi
z tego samego materiału (Stal importowana jest z Finlandii) nie zależnie czy idzie na kraj ,Niemcy ,do Afryki czy Kazachstan bo i tam wysyłają.
Myślisz że jeśli fabryka pracuje 7 Dni w tygodniu po 3 zmiany a piec hartowniczy chodzi przez 3 lata non-stop a potem wymieniają go na nowy fabryka
ma możliwości chwilowej reorganizacji produkcji bo te pługi robimy tam a te pługi robimy tam .Niestety przy dużych kontraktach nie ma czasu na takie zabawy
bo ich obciążą karami dla tego produkują jeden sort w tej samej jakości nie zależnie od odbiorcy.

#126 Share Przemmek

Przemmek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 14 luty 2008 - 10:15

Unia Grudziądz Czy ktoś ma pług UG z odkładniami ażurowymi XL, jak się sprawuje, bo o starych ażurach są niezbyt dobre opinie. Jakie macie zdanie na ten temat, bo planuje kupic Ibisa L z ażurami?

#127 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 14 luty 2008 - 15:55

Unia Grudziądz

No nie teraz to pojechałeś po bandzie -a gdzie ty takie głupoty wyczytałeś ;) Mieszkam rzut beretem od Uni -znajomi i szwagier są spawaczami w Unii
a znam osobiście szefa produkcji a na samej fabryce to jestem przynajmniej raz na 2 tygodnie.
Nie ma i nie było żadnych limitowanych czy oddzielnych serji dla poszczególnego kontrachęta wszystkie maszyny są w tej samej robionej technologi
z tego samego materiału (Stal importowana jest z Finlandii) nie zależnie czy idzie na kraj ,Niemcy ,do Afryki czy Kazachstan bo i tam wysyłają.
Myślisz że jeśli fabryka pracuje 7 Dni w tygodniu po 3 zmiany a piec hartowniczy chodzi przez 3 lata non-stop a potem wymieniają go na nowy fabryka
ma możliwości chwilowej reorganizacji produkcji bo te pługi robimy tam a te pługi robimy tam .Niestety przy dużych kontraktach nie ma czasu na takie zabawy
bo ich obciążą karami dla tego produkują jeden sort w tej samej jakości nie zależnie od odbiorcy.

Jeden mit obalony!!! Duzo ludzi nie stac na nowe maszyny UNI i kupuja stare zachodnie i mowia ze lepsze!Fakt jest taki ze gotowke mało kto ma a kredyt dosdtaja tylko rozwijajace sie gospodarstwa,pozostałym pozostaje kupowac stare maszyny i chwalic je!!!

#128 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 14 luty 2008 - 17:18

Unia Grudziądz Pewnie, że nie ma żadnych innych "lepszych" wersji maszyn UNII GRUDZIĄDZ. Total bzdura. Z resztą wyżej napisałem, że widziałem jak Niemcy byli po maszyny to ładowali z placu maszyny nie żadne inne lepsze tylko takie jakie stały... ;) Polaczki (nie wszyscy) myślą, że jak zachodnią maszyne uprawową sprowadzą to już bosko... Gów*o prawda... (z reguły to są maszyny już wysłużone)
PS. Niemcy przyjeżdżają i biorą nowe polskie maszyny (jak dla nich tanie), a Polaczki ściągają złom zza granicy... Bo chyba Polaki nie wiedzą co to jest UNIA GRUDZIĄDZ :)

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#129 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 14 luty 2008 - 17:21

Unia Grudziądz Co do tych "serii". Panowie komuna skończyła się kilkanaście lat temu.

Zresztą z królikiem ile razy jak stoimy se pod przystankiem widać co przywożą a co wywożą.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#130 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 14 luty 2008 - 17:42

Unia Grudziądz Dodam jeszcze że zachodni odbiorcy a szczególnie państwa gdzie jest bardzo dobrze rozwinięty przemysł maszyn rolniczych UG stosuje politykę
powiedzmy dampingową to znaczy na pewno sprzedają w innych niższych cenach jak na nasz kraj w przeliczniku np:1-2 czyli za cenę jednej maszyny zachodniej 2 maszyny UG. Polityka często stosowana w celu przetarcia rynku ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 luty 2008 - 17:49

Unia Grudziądz

Pewnie, że nie ma żadnych innych "lepszych" wersji maszyn UNII GRUDZIĄDZ. Total bzdura. Z resztą wyżej napisałem, że widziałem jak Niemcy byli po maszyny to ładowali z placu maszyny nie żadne inne lepsze tylko takie jakie stały... ;) Polaczki (nie wszyscy) myślą, że jak zachodnią maszyne uprawową sprowadzą to już bosko... Gów*o prawda... (z reguły to są maszyny już wysłużone)
PS. Niemcy przyjeżdżają i biorą nowe polskie maszyny (jak dla nich tanie), a Polaczki ściągają złom zza granicy... Bo chyba Polaki nie wiedzą co to jest UNIA GRUDZIĄDZ :)

Tak sądzisz to dlaczego jak poprzekładałem podcinacze od grubera Unii kupionego i sprowadzonego z Niemiec to te które były przełożone od tamtego to są wytrzymalsze? Były lepsze o około 1cm od moich to wymieniłem na 3 łapach(6 sztuk podcinaczy bocznych). Pozostałe jeszcze oryginalne zdarły się praktycznie do zera a te może o około 2 cm się poddarły. Kupiłem cały komplet nowych i te przełożone jeszcze chodzą i niema potrzeby ich wymiany a kupione od producenta oryginalne już się mocno poddarły. prawdopodobnie jak w tym roku dorównają do tamtych i wyjdzie na to że ich zużycie wynosi 2:1 (2 Polskie 1 Niemiecki) I co wy powiecie na ten fakt, i żałuje że nie zamieniłem się z tym gościem na te grubery.

#132 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 14 luty 2008 - 17:57

Unia Grudziądz a u was to juz nie moze byc nic posrednio? :) jeden pisze ze UG jest dobre i ze nie ma sie ci podniecac az tak zachodnimi a drugi ze polskie to tandeta ;) ja podchodze troche inaczej do sprawy-jak dla mnie polskie jest gorsze jakosciowo ale wyroby UG uwazam za porzadne,jeszcze jedna rzecz, zachodnie jest drozsze i to sporo. :) ale tak jak pisalem UG jest to porzadna firma ale faktycznie gorsza od zachodnich.

slabymi mozna by bylo nazwac te prywatne firmy i to nawet nie wszystkie :) z tych materialow ktore sa stosowane w polskich wyrobach to UG raczej wypada bardzo dobrze, co innego bomet itp :)

#133 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 14 luty 2008 - 19:40

Unia Grudziądz

Tak sądzisz to dlaczego jak poprzekładałem podcinacze od grubera Unii kupionego i sprowadzonego z Niemiec to te które były przełożone od tamtego to są wytrzymalsze? Były lepsze o około 1cm od moich to wymieniłem na 3 łapach(6 sztuk podcinaczy bocznych). Pozostałe jeszcze oryginalne zdarły się praktycznie do zera a te może o około 2 cm się poddarły. Kupiłem cały komplet nowych i te przełożone jeszcze chodzą i niema potrzeby ich wymiany a kupione od producenta oryginalne już się mocno poddarły. prawdopodobnie jak w tym roku dorównają do tamtych i wyjdzie na to że ich zużycie wynosi 2:1 (2 Polskie 1 Niemiecki) I co wy powiecie na ten fakt, i żałuje że nie zamieniłem się z tym gościem na te grubery.

Nie chcę się wymądrzać ale problem tkwi w hartowaniu elementów roboczych .Przypuszczam że te Twoje Podcinacze z Niemiec to przypadek a dlaczego
już wyjaśniam.Większość elementów roboczych jest robiona z stali 50HS .Jest to stal sprężysta prosta w hartowaniu a po dobrym hartowaniu bardzo twarda.
Problem polega w hartowaniu .Przy piecu stoi sobie dwóch panów i tak wrzucają sobie lemiesze czy podcinacze do pieca a jest to piec z takim dużym
sklepieniem więc wszystko widać idealnie.I teraz najważniejsze każda stal ma swoją temperature hartowania którą określa się na podstawie barwy
rozżarzonej stali i nie stety robi się to na oko .Wystarczy troszeczke dłużej przetrzymać lub skrucić grzanie materiału i efekty będziesz miał takie
że jeden lemiesz będziesz ł twardy ale kruchy a drugi będzie troszkę mniej twardy i mniej podatny na złamanie.

Druga sprawa to taka że ta stal 50HS jest bardzo tania.Jeśli UG chciałaby wprowadzić stale gatunkowe na te podcinacze czy lemiesze to by one kosztowały
nie 30 zł za jednego tylko 300zł .Teraz pomnóż sobie 300 razy ilość sztuk w gruberze i wyjdzie że elementy robocze kosztują połwę i więcej całego grubera.

#134 Share ralf

ralf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 14 luty 2008 - 20:48

Unia Grudziądz tak jak mówicie jedni są za Unia inni przeciwko a ja bede ja dnak ZA mam wszystkie maszyny z UNI agregaty pług podorywke rozsiewacz i jestem zadowolony te maszyny sa dobrze wykonane mozna to potwierdzic na podstawie np pługa miałem wczesniej pług bometu i jak bym sie nie starał go ustawic i tak nie równo orał a pług z uni moge ustwaic w domu na oko zajezdzam w pole i zwsze pieknie kryje i równo orze moze materiały a jesli tak sie czepiacie o te materiały to porównajcie sobie lemiesz ze sklepu za 25zł którymi mozna zaorac max ze 20ha i juz praktycznie ich nie ma a lemiesz z unii po 150ha jeszcze nadaje sie do uzytku, wiec to nie jest najgorsza firma tak sadze te wszystki rzemieślniki akpile itp mozna sobie o du.. potłuc na polskim rynku jest numerem jeden jesli chodz i zagraniczne napewno nie ale ;) napewno zakfalikowała by sie w pierwszej dziesiące

#135 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 05 czerwiec 2008 - 20:55

Unia Grudziądz Mam pług TUR S jeżeli chodzi o pracę tym pługiem jest OK. Pług posiadał minimalne niedopracowanie (obieło to kilkanaście a może kilkadziesiąt sztuk) ale teraz zostało to wyeliminowane i powinno być OK wpadki zdarzają się najlepszym, posiadam jeszcze opryskiwacz i siewkę agregat podorywkowy ale wszystkie te sprzęty spisują się dobrze są jeszcze sprzed utworzenia grupy UNIA.

Odnośnie popierania zachodnich producentów może zastanówmy się czemu nasze POLSKIE maszyny sprzedawane są poza granicami POLSKI (a może nasze maszyny mają taką samą opinię jak ich maszyny u nas) ??????????

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#136 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 09 czerwiec 2008 - 17:15

Unia Grudziądz Pługi uni są bardzo dobre bo skoro coś jest aż takei ciężkie to musi być mocne. A ktoś tam nawet pisał że lepsze od kvernelanda i zgadzam się z nim całkowicie lepsze o jakieś 250 do 500 kg w zależności od wersji.

#137 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 10 czerwiec 2008 - 14:00

Unia Grudziądz Znajomy kupił w zeszłym roku pług(Nazwy nie znam) i chcego sprzedać do jest letki i nie chce wchodzić w ziemie i ma zamiar kupić jakić Unii grudziąć sam posiadam pług tej firmy i wiem ze są bardzo dpbre.

#138 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 12 czerwiec 2008 - 13:23

Unia Grudziądz

Znajomy kupił w zeszłym roku pług(Nazwy nie znam) i chcego sprzedać do jest letki i nie chce wchodzić w ziemie i ma zamiar kupić jakić Unii grudziąć sam posiadam pług tej firmy i wiem ze są bardzo dpbre.

nie no hicior. gratuluje znajomego. Powiedz mu żeby orał pola a nie betonowe place.
I lemiesze też trzeba czasem wymienić. A moze i ustawiać pług trzeba się nauczyć. Pługi unii są najlepsze cały świat oszalał na ich punkcie a przynajmniej spora część forumowiczów

#139 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 12 czerwiec 2008 - 18:37

Unia Grudziądz ja mam agregat uni mars chodzi u mnie od nowosci juz kilka lat jak narazie to sprawuje sie bez zastzrzen http://www.agrofoto....image56056.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 12 czerwiec 2008 - 19:05

Unia Grudziądz

nie no hicior. gratuluje znajomego. Powiedz mu żeby orał pola a nie betonowe place.
I lemiesze też trzeba czasem wymienić. A moze i ustawiać pług trzeba się nauczyć. Pługi unii są najlepsze cały świat oszalał na ich punkcie a przynajmniej spora część forumowiczów

On kupił pług wirax i nie jest z niego bardzo zadowolony.

Dodaj odpowiedź