Polecane posty

Przemmek    0

Czy ktoś ma pług UG z odkładniami ażurowymi XL, jak się sprawuje, bo o starych ażurach są niezbyt dobre opinie. Jakie macie zdanie na ten temat, bo planuje kupic Ibisa L z ażurami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
No nie teraz to pojechałeś po bandzie -a gdzie ty takie głupoty wyczytałeś ;) Mieszkam rzut beretem od Uni -znajomi i szwagier są spawaczami w Unii

a znam osobiście szefa produkcji a na samej fabryce to jestem przynajmniej raz na 2 tygodnie.

Nie ma i nie było żadnych limitowanych czy oddzielnych serji dla poszczególnego kontrachęta wszystkie maszyny są w tej samej robionej technologi

z tego samego materiału (Stal importowana jest z Finlandii) nie zależnie czy idzie na kraj ,Niemcy ,do Afryki czy Kazachstan bo i tam wysyłają.

Myślisz że jeśli fabryka pracuje 7 Dni w tygodniu po 3 zmiany a piec hartowniczy chodzi przez 3 lata non-stop a potem wymieniają go na nowy fabryka

ma możliwości chwilowej reorganizacji produkcji bo te pługi robimy tam a te pługi robimy tam .Niestety przy dużych kontraktach nie ma czasu na takie zabawy

bo ich obciążą karami dla tego produkują jeden sort w tej samej jakości nie zależnie od odbiorcy.

Jeden mit obalony!!! Duzo ludzi nie stac na nowe maszyny UNI i kupuja stare zachodnie i mowia ze lepsze!Fakt jest taki ze gotowke mało kto ma a kredyt dosdtaja tylko rozwijajace sie gospodarstwa,pozostałym pozostaje kupowac stare maszyny i chwalic je!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Pewnie, że nie ma żadnych innych "lepszych" wersji maszyn UNII GRUDZIĄDZ. Total bzdura. Z resztą wyżej napisałem, że widziałem jak Niemcy byli po maszyny to ładowali z placu maszyny nie żadne inne lepsze tylko takie jakie stały... ;) Polaczki (nie wszyscy) myślą, że jak zachodnią maszyne uprawową sprowadzą to już bosko... Gów*o prawda... (z reguły to są maszyny już wysłużone)

PS. Niemcy przyjeżdżają i biorą nowe polskie maszyny (jak dla nich tanie), a Polaczki ściągają złom zza granicy... Bo chyba Polaki nie wiedzą co to jest UNIA GRUDZIĄDZ :)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Co do tych "serii". Panowie komuna skończyła się kilkanaście lat temu.

 

Zresztą z królikiem ile razy jak stoimy se pod przystankiem widać co przywożą a co wywożą.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Dodam jeszcze że zachodni odbiorcy a szczególnie państwa gdzie jest bardzo dobrze rozwinięty przemysł maszyn rolniczych UG stosuje politykę

powiedzmy dampingową to znaczy na pewno sprzedają w innych niższych cenach jak na nasz kraj w przeliczniku np:1-2 czyli za cenę jednej maszyny zachodniej 2 maszyny UG. Polityka często stosowana w celu przetarcia rynku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Pewnie, że nie ma żadnych innych "lepszych" wersji maszyn UNII GRUDZIĄDZ. Total bzdura. Z resztą wyżej napisałem, że widziałem jak Niemcy byli po maszyny to ładowali z placu maszyny nie żadne inne lepsze tylko takie jakie stały... ;) Polaczki (nie wszyscy) myślą, że jak zachodnią maszyne uprawową sprowadzą to już bosko... Gów*o prawda... (z reguły to są maszyny już wysłużone)

PS. Niemcy przyjeżdżają i biorą nowe polskie maszyny (jak dla nich tanie), a Polaczki ściągają złom zza granicy... Bo chyba Polaki nie wiedzą co to jest UNIA GRUDZIĄDZ :)

Tak sądzisz to dlaczego jak poprzekładałem podcinacze od grubera Unii kupionego i sprowadzonego z Niemiec to te które były przełożone od tamtego to są wytrzymalsze? Były lepsze o około 1cm od moich to wymieniłem na 3 łapach(6 sztuk podcinaczy bocznych). Pozostałe jeszcze oryginalne zdarły się praktycznie do zera a te może o około 2 cm się poddarły. Kupiłem cały komplet nowych i te przełożone jeszcze chodzą i niema potrzeby ich wymiany a kupione od producenta oryginalne już się mocno poddarły. prawdopodobnie jak w tym roku dorównają do tamtych i wyjdzie na to że ich zużycie wynosi 2:1 (2 Polskie 1 Niemiecki) I co wy powiecie na ten fakt, i żałuje że nie zamieniłem się z tym gościem na te grubery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

a u was to juz nie moze byc nic posrednio? :) jeden pisze ze UG jest dobre i ze nie ma sie ci podniecac az tak zachodnimi a drugi ze polskie to tandeta ;) ja podchodze troche inaczej do sprawy-jak dla mnie polskie jest gorsze jakosciowo ale wyroby UG uwazam za porzadne,jeszcze jedna rzecz, zachodnie jest drozsze i to sporo. :) ale tak jak pisalem UG jest to porzadna firma ale faktycznie gorsza od zachodnich.

 

slabymi mozna by bylo nazwac te prywatne firmy i to nawet nie wszystkie :) z tych materialow ktore sa stosowane w polskich wyrobach to UG raczej wypada bardzo dobrze, co innego bomet itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1
Tak sądzisz to dlaczego jak poprzekładałem podcinacze od grubera Unii kupionego i sprowadzonego z Niemiec to te które były przełożone od tamtego to są wytrzymalsze? Były lepsze o około 1cm od moich to wymieniłem na 3 łapach(6 sztuk podcinaczy bocznych). Pozostałe jeszcze oryginalne zdarły się praktycznie do zera a te może o około 2 cm się poddarły. Kupiłem cały komplet nowych i te przełożone jeszcze chodzą i niema potrzeby ich wymiany a kupione od producenta oryginalne już się mocno poddarły. prawdopodobnie jak w tym roku dorównają do tamtych i wyjdzie na to że ich zużycie wynosi 2:1 (2 Polskie 1 Niemiecki) I co wy powiecie na ten fakt, i żałuje że nie zamieniłem się z tym gościem na te grubery.

 

Nie chcę się wymądrzać ale problem tkwi w hartowaniu elementów roboczych .Przypuszczam że te Twoje Podcinacze z Niemiec to przypadek a dlaczego

już wyjaśniam.Większość elementów roboczych jest robiona z stali 50HS .Jest to stal sprężysta prosta w hartowaniu a po dobrym hartowaniu bardzo twarda.

Problem polega w hartowaniu .Przy piecu stoi sobie dwóch panów i tak wrzucają sobie lemiesze czy podcinacze do pieca a jest to piec z takim dużym

sklepieniem więc wszystko widać idealnie.I teraz najważniejsze każda stal ma swoją temperature hartowania którą określa się na podstawie barwy

rozżarzonej stali i nie stety robi się to na oko .Wystarczy troszeczke dłużej przetrzymać lub skrucić grzanie materiału i efekty będziesz miał takie

że jeden lemiesz będziesz ł twardy ale kruchy a drugi będzie troszkę mniej twardy i mniej podatny na złamanie.

 

Druga sprawa to taka że ta stal 50HS jest bardzo tania.Jeśli UG chciałaby wprowadzić stale gatunkowe na te podcinacze czy lemiesze to by one kosztowały

nie 30 zł za jednego tylko 300zł .Teraz pomnóż sobie 300 razy ilość sztuk w gruberze i wyjdzie że elementy robocze kosztują połwę i więcej całego grubera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

tak jak mówicie jedni są za Unia inni przeciwko a ja bede ja dnak ZA mam wszystkie maszyny z UNI agregaty pług podorywke rozsiewacz i jestem zadowolony te maszyny sa dobrze wykonane mozna to potwierdzic na podstawie np pługa miałem wczesniej pług bometu i jak bym sie nie starał go ustawic i tak nie równo orał a pług z uni moge ustwaic w domu na oko zajezdzam w pole i zwsze pieknie kryje i równo orze moze materiały a jesli tak sie czepiacie o te materiały to porównajcie sobie lemiesz ze sklepu za 25zł którymi mozna zaorac max ze 20ha i juz praktycznie ich nie ma a lemiesz z unii po 150ha jeszcze nadaje sie do uzytku, wiec to nie jest najgorsza firma tak sadze te wszystki rzemieślniki akpile itp mozna sobie o du.. potłuc na polskim rynku jest numerem jeden jesli chodz i zagraniczne napewno nie ale ;) napewno zakfalikowała by sie w pierwszej dziesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Mam pług TUR S jeżeli chodzi o pracę tym pługiem jest OK. Pług posiadał minimalne niedopracowanie (obieło to kilkanaście a może kilkadziesiąt sztuk) ale teraz zostało to wyeliminowane i powinno być OK wpadki zdarzają się najlepszym, posiadam jeszcze opryskiwacz i siewkę agregat podorywkowy ale wszystkie te sprzęty spisują się dobrze są jeszcze sprzed utworzenia grupy UNIA.

 

Odnośnie popierania zachodnich producentów może zastanówmy się czemu nasze POLSKIE maszyny sprzedawane są poza granicami POLSKI (a może nasze maszyny mają taką samą opinię jak ich maszyny u nas) ??????????


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Pługi uni są bardzo dobre bo skoro coś jest aż takei ciężkie to musi być mocne. A ktoś tam nawet pisał że lepsze od kvernelanda i zgadzam się z nim całkowicie lepsze o jakieś 250 do 500 kg w zależności od wersji.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Znajomy kupił w zeszłym roku pług(Nazwy nie znam) i chcego sprzedać do jest letki i nie chce wchodzić w ziemie i ma zamiar kupić jakić Unii grudziąć sam posiadam pług tej firmy i wiem ze są bardzo dpbre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155
Znajomy kupił w zeszłym roku pług(Nazwy nie znam) i chcego sprzedać do jest letki i nie chce wchodzić w ziemie i ma zamiar kupić jakić Unii grudziąć sam posiadam pług tej firmy i wiem ze są bardzo dpbre.

 

 

nie no hicior. gratuluje znajomego. Powiedz mu żeby orał pola a nie betonowe place.

I lemiesze też trzeba czasem wymienić. A moze i ustawiać pług trzeba się nauczyć. Pługi unii są najlepsze cały świat oszalał na ich punkcie a przynajmniej spora część forumowiczów


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164
nie no hicior. gratuluje znajomego. Powiedz mu żeby orał pola a nie betonowe place.

I lemiesze też trzeba czasem wymienić. A moze i ustawiać pług trzeba się nauczyć. Pługi unii są najlepsze cały świat oszalał na ich punkcie a przynajmniej spora część forumowiczów

 

 

On kupił pług wirax i nie jest z niego bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

z tego co czytam te forum jedni chwalom inni nazekaja ja posiadam pług unii agregat mars z siewnikiem famarolu pozyczalem wczesniej od znajomego agregat kombi wszystkie te maszyny spisywaly sie super a jakos ich jest euopejska nic dodacnic ujac:) a ci co przewaznie nazekaja na te maszyny to sa "katy'' znam osobiscie takich co ciagnik na pol lamali to co mowic o plugu nic dziwnego albo nie czytaja instrukcji obslugi a potem nazekaja ze pługa nieda sie ustawic! a jesli chodzi to i zagraniczne ciagniki sie psuja mam znajomego ktory kupil classa i po kilku motogodzinach siadla cala elektryka wiec nie dziwmy sie ze i polski sprzet sie psuje:)


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ojciec ma mazura i jest beznadziejny :/

ale ma tez agregat atlas ktory spisuje sie niezle, co prawda do kompaktora lemkena troche mu brakuje :) , glownie ze wzgledu na brak kopiowania terenu (na gorkach nie chcialbym nim pracowac), ale za cene nowego lemkena mozna kupic 2 unijne i jeszcze troche zostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosharks    0

siemanko, ja mam takie pytanie, orientujecie sie jaka cena i najlepszy plug z unii pasowalby do ;) 140 konnego ciagnika MF ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sinek    0

Pasować to będzie każdy pytanie tylko jakiego będziesz w stanie podnieść zajechać w pole i normalnie z nim pracować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sinek    0

Ja za swojego dałem coś około 35 tys było to w okolicach kwietnia zaznaczam że 5-cio skibowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

wiecie ile kosztuje plug UNI grudziadz TUR R 4x40 dzis malo co niepadlem 22 000 zl hahahhaahha cena oszolom


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj