Skocz do zawartości

Zdjęcie

Unia Grudziądz

296 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 01 lipiec 2007 - 09:15

Unia Grudziądz Umnie we wsi mają pług unii tur s 5 skibowy chodzi z forterrą 11441,
ładnie zaoruję pole ale zetoerk ma troszkę cieżko :(
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Unia Grudziądz Dzisiaj, 05:04
  •  

#62 Share dyczkowski123321

dyczkowski123321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 01 lipiec 2007 - 14:59

Unia Grudziądz ja w tamtym roku sprzedalem plug unii KROGULEC.
dla mnie orka nim to byla masakra.nie powiem ze zle odkladal bo dobrze ale gdy bylo troche resztek na polu od razu sie zapychal :angry:

#63 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 02 lipiec 2007 - 21:00

Unia Grudziądz muszę przyznac, iż wykończenie maszyn pozostawia wiele do życzenie pomijając niechlujnie nałożoną powłokę lakierniczą (zacieki!!) nieoczyszczone przed malowaniem powierzchnie (nierówności po spawaniu), nieestetyczne spawy (mam nadzieję, że nie będą pękac), każdy narożnik maszyny jest inaczej wykończony (narożniki są wzmacniane klinami ale w niektórych jest otwarty sam różek a w pozostałych jest on szczelni zaspawany) także maszyny nowe wyglądają gorzej niż te używane od kilku sezonów ale najważniejsze żeby się nie psuły, ostatni zakup to kret (3 zęby) oraz agregat uprawowy kombi (4,2m), a od roku 2002 agregat ares (3m w zestawie z siewnikiem hassia) i pług ibis (4+ xxl)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 06 lipiec 2007 - 18:25

Unia Grudziądz

muszę przyznac, iż wykończenie maszyn pozostawia wiele do życzenie pomijając niechlujnie nałożoną powłokę lakierniczą (zacieki!!) nieoczyszczone przed malowaniem powierzchnie (nierówności po spawaniu), nieestetyczne spawy (mam nadzieję, że nie będą pękac), każdy narożnik maszyny jest inaczej wykończony (narożniki są wzmacniane klinami ale w niektórych jest otwarty sam różek a w pozostałych jest on szczelni zaspawany) także maszyny nowe wyglądają gorzej niż te używane od kilku sezonów ale najważniejsze żeby się nie psuły, ostatni zakup to kret (3 zęby) oraz agregat uprawowy kombi (4,2m), a od roku 2002 agregat ares (3m w zestawie z siewnikiem hassia) i pług ibis (4+ xxl)

Jak Ci sie sprawuje ten kret? czym go ciagasz?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#65 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 07 lipiec 2007 - 21:47

Unia Grudziądz

Jak Ci sie sprawuje ten kret? czym go ciagasz?

jeszcze go nie ciągam, gdyż dopiero w poniedziałek przyjechał a ciągany będzie przez JD 6610, a jak nie będzie stawiał zbyt dużego oporu to z dwiema łapami się go uczepi do zetora 6340

#66 Share DamianCase014

DamianCase014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo<br />Sport<br />Motoryzacja<br />Dziewczyny<br />...

Napisany 07 lipiec 2007 - 21:52

Unia Grudziądz ja mam zamiar kupywac plug z uni g i agregat
Power by tradition

#67 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 15:43

Unia Grudziądz Kilka dni temu kupiłem agregat podorywkowy kos 2.6 m i ciągam go zetorem 8045 (odpowiednik 914) i uważam że wcale nie ma za ciężko.

#68 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 15:46

Unia Grudziądz posiadam także pług tur 4x35 cm i zetor śmiga w nim jak burza (szkoda że nie kupiłem 4x40 cm, ale straszyli mnie że nie pociągnie)

#69 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 15:59

Unia Grudziądz Znajomy pozyczyl agregat podorywkowy Kos 2,10m z zabezpieczeniem scinanym i na kamieniu zamiast sciac srube to urwalo wierzyczke. Moglo byc za mocno przykrecone ale w to nie chce mi sie wierzyc.
Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

#70 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 16:18

Unia Grudziądz

Znajomy pozyczyl agregat podorywkowy Kos 2,10m z zabezpieczeniem scinanym i na kamieniu zamiast sciac srube to urwalo wierzyczke. Moglo byc za mocno przykrecone ale w to nie chce mi sie wierzyc.

To musiał coś ze śrubami kombinować- często mu się zrywały i próbował je zastąpić (oryg. są z nacieńciem, chyba takie jak w ibisach) i dał zwykłe śruby bez nacięcia, albo dał jakieś mocniejsze (od 8.8 w górę)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 20:08

Unia Grudziądz

To musiał coś ze śrubami kombinować- często mu się zrywały i próbował je zastąpić (oryg. są z nacieńciem, chyba takie jak w ibisach) i dał zwykłe śruby bez nacięcia, albo dał jakieś mocniejsze (od 8.8 w górę)

śruby nie mają aż takiego znaczenia po prostu zawodnik natarł na kamień odpowiedniej wielkości z dużą prędkością i bezpiecznik nie był w stanie spełnic swej roli ja nie mam ani jednej śruby z nacięciem i jest wszystko w porządku ale w ibisie urwałem śrubę mocującą wraz z bezpiecznikiem i to dopiero był problem

#72 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 30 lipiec 2007 - 07:04

Unia Grudziądz No dobra ale to chyba troche swiadczy o firmie. Jak mial swoj taki agregat maly to sruby jakie by nie dal nawet na prostym polu potrafiloby sciac a laby byly o wiele mniejsze. Druga sprawa to taka ze moglo byc zamocno przykrecone ale chyba to jest niebardzo mozliwe ze ktos moglby miec sile wieksza od metalu w wierzycce.

PS.
Zapomnialem przyznac ze ladnie robi.
Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

#73 Share marcin1606

marcin1606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 14:56

Unia Grudziądz Ja mam pług tur vario 4 skibowy zabezpieczenia resorowe i jestem z niebo zadowolony. :lol:

#74 Share stasiekrolnik

stasiekrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 08:14

Unia Grudziądz wczoraj usłyszałem pewna opinie na temat pługów unijnych z ażurowymi odkładniami...niby ze unijne ażury to całkowita porażka i ze taki pług to tylko na sezon...ze wszystkie te listwy odkladni sie wyginają wszystko sie łamie i w ogóle są tragiczne unijne ażury....czy zgadzacie sie z tym zdaniem...???jakie sa wasze opinie

#75 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 08:50

Unia Grudziądz Mój znajomy do Zetora 11441 ma prawie wszystkie maszyny z Uni Grudziądz do uprawy ziemi pracuje nimi już rok bez żadnych awarii

#76 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 10:55

Unia Grudziądz Ale na jaki kamień by nie trafił i przy jakiej prędkości to sróbe powinno sciąć a nie wieżyczke urwać :) Te doswiadczenie świadczy o materiałach z jakich robione sa te urządzenia ;) A po drugie śróby nie mają żadnych nacięc i powinno się stosować 8.8 nie słabsze :)

#77 Share kuba99

kuba99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 11:02

Unia Grudziądz

Znajomy pozyczyl agregat podorywkowy Kos 2,10m z zabezpieczeniem scinanym i na kamieniu zamiast sciac srube to urwalo wierzyczke. Moglo byc za mocno przykrecone ale w to nie chce mi sie wierzyc.

Ciekawe,bo wieżyczka KOS-a jest przykręcana do ramy śrubami.wydaje się,że są to dwudziestki.Jeśli chodzi o zabezpieczenia,to mój znajomy używa pociętych na kawałki prętów od przenośnika kopaczki .
Miałem przypadek gdy zabezpieczenie było nieskuteczne-łapa weszła pod korzeń drzewa. Chciałem agregat podnieść do góry i rozerwało grążel na dwie części.

#78 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 19:34

Unia Grudziądz dziwne że nie mają śróby nacięć to gostek nie stosuje takich jak powinny być bo orginalnie są śruby 8.8 z nacięciem w tym miejscu gdzie styka się np. korpus z ramą i jest to punkt gdzie ją ścina i w agregacie jest tak samo, mogę potwierdzić tylko to że w moim obrotku z UG przy średnich kamieniach wyorują się lub potrafi nawet jak dobrze idzie podskoczyć cały i nie pęknie zabezpieczenie i nic ale jak trafi na dużą "zawade" to jest ułamek sekundy kiedy moja 11441 się zatrzyma i jest jeden wieli wystrzał wtedy pójdzie ta śruba z nacięciem 8.8 12" z nacięciem bo u góry jest 20" 8.8 i raczej się rama nie złamie bo elemęty do których jest to przykręcone to są naprawde z 12mm blachy

#79 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 19:38

Unia Grudziądz

Umnie we wsi mają pług unii tur s 5 skibowy chodzi z forterrą 11441,
ładnie zaoruję pole ale zetoerk ma troszkę cieżko ;)

U znajomego z Forterrą 11441 chodzi pług cztero skibowy obrotowy to sobie radzi idealnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 19:40

Unia Grudziądz Czy ktoś słyszał że pługi Uni Grudziądz idą dużo ciężej w ziemi jak te niemiecki?? ;)

Dodaj odpowiedź