Skocz do zawartości

Zdjęcie

Unia Grudziądz

296 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lukasz16

Lukasz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, grafika komputerowa

Napisany 09 marzec 2007 - 22:53

Unia Grudziądz Jeśli macie w swoim gospodarstwie jakiś sprzęt ze znaczkiem jabłuszka to napiszcie jak się sprawuje, czy zakup się opłacał itd. :( Która maszyna z oferty Unii wam się najbardziej podoba? :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Unia Grudziądz Dzisiaj, 12:06
  •  

#2 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 10 marzec 2007 - 10:33

Unia Grudziądz powiem tak pług i agregat super, natomiast rozsiewacz z Brzegu kicha 6lat farba odpadła zaczoł rdzewiec ogólnie nie polecam
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#3 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 10 marzec 2007 - 16:17

Unia Grudziądz ja mam stary plug z 83roku z unii to deski do tej pory sie zrobiły jak żyletki ale i tak ładnie kryje :( mam jeszcze agregat uprawowy z unii te 83rok i nie narzekam zobaczymy jak sie unia zmieniła od tamtego czasu bo już niedługo bendzie nowy plug i agregat :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share URSUS5314

URSUS5314

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 10 marzec 2007 - 16:19

Unia Grudziądz mój wujek ma pług 4 skibowy z uni i go chwali. Dobrze kryje nic sie z nim nie dzieje. więc polecam.

#5 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 10 marzec 2007 - 17:25

Unia Grudziądz Ja mam Talerzówke z Uni. No po prostu bajka :rolleyes:

#6 Share zetor6441

zetor6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 10 marzec 2007 - 18:28

Unia Grudziądz fajne pługi mają

#7 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 10 marzec 2007 - 18:38

Unia Grudziądz Ja mam pług Tur 120 S 3+1 i agregat Kombi 3,7 m i jak dla mnie to super maszynki .

#8 Share mateo12

mateo12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 10 marzec 2007 - 21:49

Unia Grudziądz Ja mam pług IBIS 3+1 agregat Kombi 4,75 i rosiewacz do wapna RCW 3000.Sprzęt sprawuje sie nieżle.
Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

#9 Share ralf

ralf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 12 marzec 2007 - 18:44

Unia Grudziądz ja mam kosa2,6 kombi4.2 tura vario 4 i rozsiewacz brzeg MX i ja bym polecał :rolleyes:

#10 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 16 marzec 2007 - 21:55

Unia Grudziądz IBIS XLS +3, KOS 2,6m i ARES 3m jedyne na co można narzekać to na powłoke lakierniczą bo nie jest dokładnie zabezpieczony i wychodzi rdza :rolleyes: poza tym nie mam powodów do narzekania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 19 marzec 2007 - 21:12

Unia Grudziądz ja mam kilka maszyn z UG ale pług obrotowy 3+1 XXL 48cm szerokość orki każdej skiby to na żaden inny bym nie zamienił, kryje idealnie, małe zapotrzebowanie na moc jak na taki pług, dobrze utrzymuje zadaną głębokość a i materiał jest ok, już uzasadniam ja u siebie na każdy lemiesz od zakupu do wymiany przypada po 20ha pola a jeden kosztuje 110zł cena nie z kosmosu a wytrzymałe

#12 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 07:41

Unia Grudziądz Mam jeszcze pług. Prawie taki sam jak krzysiu, tylko że XL. Wczoraj orałem nim pierwszy raz. To aż się zdziwiłem że pług z uni może tak ładnie orać.
Do tego dochodzi jeszcze agregat Ares T i Poznaniak T

#13 Share TomekMossakowski

TomekMossakowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 08:42

Unia Grudziądz Ja mam plug z zabezpieczeniami sprężynowymi (chyba nazywa sie tur) i muszę powiedzięć ze jest mało udany. Tak szczeze to bym wolał używkę kwernelanda niż taki nowy. Powaga. ;) Plusy swoje ma ale są i minusy ktorych niestety według mnie jest więcej. ale cuż to moje zdanie ^_^ ^_;)_^ ^_^

#14 Share Broja

Broja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 14:12

Unia Grudziądz Ja mam do czynienia z pługiem zagonowym sztywnym 3-skibowym, chodzi za Zetorem 5211, ma jakieś 7-8 lat, bez żadnych zastrzeżeń. Po prostu zakładasz i orzesz. Jak dobrze ustawiony to pieknie kryje. Fakt, że już prawie wszystkie elementy cierne wymienione, została chyba jedna odkładnica oryginalna.

#15 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 20:39

Unia Grudziądz Ja mam z unii TURA 5x40 ale jest już sprzedany bo kupuje obrotówke ale nie z unii , orałem troche ibisem xxl 4x48 i starsznie ciężko nim się orze i na dodatek 1300 kg waży , orka vogel &noot też 4x48 to nieporównanie

#16 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 21:02

Unia Grudziądz

Mam jeszcze pług. Prawie taki sam jak krzysiu, tylko że XL. Wczoraj orałem nim pierwszy raz. To aż się zdziwiłem że pług z uni może tak ładnie orać.
Do tego dochodzi jeszcze agregat Ares T i Poznaniak T

muszę potwierdzić Twoje słowa. Dzisiaj się na własne oczy przekonałem że unia też potrafi ;) Jednak to nie wszystko kupić sprzęt-trzeba go umieć wyregulować,ustawić i dbać o niego ;)
p.s. @kat musisz w valtrze przestawić podnośnik żeby wyżej podnosił bo podczas obrotu kółko minimalnie haczy o ziemię(któreś z tych 4 pokręteł po prawej stronie)

#17 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 21:21

Unia Grudziądz @piotr
Nie jest moją intencją podważać twoją opinie zaznaczam ale ciekawy jestem czy w jakimkolwiek teście by napisali że VOGLE&NOT np. ma mniejsze opory podczas orki, albo lepiej przykrywa resztki, albo ile ma parametrów lepszych prócz tego że nie Polski bo takie uzasadnienie to słabe jak ciężko się orało 4x48 ibisem XXL to może była to jakaś poprzerabiana używka albo traktorek nie był wporządku bo ja akurat pożyczałem mój 3+1 XXL użytkownikowi FENDT 309CI który ma GB 4X50 i powiem wam że był mile zaskoczony z mojego sprzętu powiedział że FENDT nawet nie czół obciążenia w orce a głęboko orali i dzięki temu jeszcze jeden użytkownik z okolicznej wioski co użytkuje 5x35 tur pożyczył i stwierdził że idzie lżej niż jego 5 w efekcie sprzedał swój i kupił obrotka ciekawi mnie czy potrafisz przekonać argumentami lepszość jakiegoś pługa od 3+1XXL UNIA GRUDZIĄDZ bo napewno są pługi lepsze tylko czy za tak wiele wyższą cene oferują tyle więcej czy to co kiedyś wspomniałem 10% wytrzymalsze np. dłuto, lemiesz, pierś a cena 90% większa i więcej bo najgorzej to jest np. jak mój sąsiad kupił RABEWEK i wierci otwory w lemieszach UNI żeby do niego założyć bo tamte były więcej niż raz droższe a on stwierdził że nie widział różnicy w zużyciu to dzięki za takie cuda co potem się Polskie części montuje

za komplet 8 lemieszy z dłutami zakręconymi dałem dokładnie 920zł brutto bez negocjacji cenowych tydzień temu w mojej miejscowośći i właśnie ten facet co sprzedaje sprzedał przy mnie właścicielom RABEWEK i bodajrze drugi to LEMKEN lemiesze i wiercą otwory to nie wiem ale chbya tamte są dosyć droższe

#18 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 21:31

Unia Grudziądz @krzysiu ile kosztuje dłuto do Twojego ibisa a ile lemiesz???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#19 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 21:36

Unia Grudziądz Ja ze swojego tura 5x40 jestem zadowolony ale ibisem xxl jest ciężej orać jak nim jakość orki taka sama mój TUR jest z 2000 roku jeszcze na prostych grządzielach a ibis z 2004 roku (którym orałem ) i właściciel ma zamiar go sprzedawać bo 1234 z nim beczy , znajomy odemnie kupił ibisa 5x48 xxl do silvera 130 zaorał nim kilkanascie ha na 4 skiby sprzedał i kupił vogel&noot 4x48 i w nim tylko mróczy silver , w sąsiedniej miejscowości też ma taką 5x48 i 1614 orze na 4 skiby i odchylił odkładnice do tyłu to mówił że troche lżej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 21 marzec 2007 - 07:59

Unia Grudziądz Dzięki tomek ;)
Wyżej nie podniesie bo mam już na max ustawione. Ale to przez to ze mały przecz na tym klinie zostawiłem. Potem orałem na równym polu to już nie przycierało (sporadycznie)

Dodaj odpowiedź