Polecane posty

Michalmeer    483

Chyba raczej nie bedzie talerzowego . Nigdzie jeszcze nie ma jego cen


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Fenixy na razie powstały dwa, zrobią i trzeci talerzowy :) a cena pewni niższa od Focusa będzie, bo konstrukcja prostsza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola134    16

na stronie uni pisze ze talerze tez będą dostępne a w pozostałych źródłach nie ma o nich mowy wiec ciekawe :D

no mam nadzieje ze niższa :D i ciekawe ile będzie ważył :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Tak jak napisali koledzy wyżej Fenixy powstały dwa. Jeden na bronie aktywnej Hermes a drugi na agregacie zębowym Ares XL. Wersji talerzowej jeszcze nie ma lecz na stronie internetowej jest to podane. Spowodowane jest to tym że Fenix zawieszony jest na tych samych mocowaniach co hydropak do zwykłego siewnika. Wieć Fenix będzie pasował na Aresa TL też.

 

Cen jeszcze nie ma, może w cenniku na 2013r dopiero będzie a takiego jeszcze nie mam.

 

Jakoś licho się biorą za Fenixy. Ale chyba jest to spowodowane że zajeli się teraz Agrisemem i będą z tym działać. Prawdopodobnie wyjdzie siewnik z przednim zbiornikiem i transportem nasion na tył ciagnika gdzie będzie zawieszony szeroki siewnik.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Nie jestem pewny, ale mają problem z aparatem wysiewającym ,. Chodzi o kupienie go i zakładanie do siewników. Aparaty są Słowackie z Accorda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Teraz będą mieć aparaty od Agrisema to może z tym zakombinują chociaż nie wiadomo skąd też sam Agrisem bierze aparaty. Czy kupuję czy robi swoje.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

A jakie ma agrisem?

Bo Accord i te inni kupują w Słowacji, Mistral produkuję. Tak serwisant mi mówił a Uni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Nie wiem jakie ma Agrisem, z wyglądu wyglądały na inne niż te w Fenixie co były ale co ja tam się znam :P

 

 

Aktualizacja 23.01.2013 05:08

 

Jednak chyba niedługo zaczną robić Fenixy. Wczoraj widziałem w firmie stos naciętych blach na pudła do Fenixa, jak nic matariał na 20szt był zrobiony.

 

 

 

Kolejna aktualizacja 11.02.2013 18:01

 

Agrisem produkcji Kraj Kutno jest już gotowy, niedługo jedzie do Paryża na targi Sima 2013 :)

Edytowano przez kamil16251290

Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Oraz kolejna aktualizacja.

 

 

Agrisem prdukcji Kraju Kutno waży około 5,5t a cena będzie się kształtowała na poziomie trzech sztuk dawnych Focusów czyli obecnych FS. Będzie wynosiła około 300tys zł. Siewnik ma 3m szerokości. Informację od konstruktora. Mam jedno foto słabej jakości jak to wygląda.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Czyli w Kutnie robią siewniki pod marką Agrisem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

za tą cene to naprawde cos konkert musi w tym byc .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Na razie zrobili jeden siewnik a jak się potoczą dalsze losy tej produkcji u nas czas pokaże. Ja bym chciał żeby tu to robili bo im więcej roboty tym ja dłużej będę miał prace.

 

 

Tak jak pisałem wyżej sam przedni zbiornik oryginalny Agrisema kosztuję 100tys zł około a taki zaadaptowali na ten siewnik lecz zbiornik znajduję sie na maszynie.

Naszej Krajowskiej produkcji jest rama, znaczniki (od dawnego Focusa) a reszta to wszytsko przywiezione z Francji jest.

 

O dalszych planach i wydarzeniach ciekawych będę informował na bieżąco.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1604    1

Witam :) mam pytanko czy unia ares TL nie miał by problemów z ścierniskiem ze słoma (sieczkarnia) albo z gorczyca tzn czy by się nie zapychał? :)

Edytowano przez Piotrek1604

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Nie nie bedzie sie zapychał


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Nie ma jeszcze danych dotyczących wagi Fenixa. Chyba że ktoś ma foto tabliczki znamionowej z Agro Show 2012. A Aresie XL powinien sobie śmiało poradzić,

Jak chłopaki już złożą całego Fenixa na Aresie XL i nabiją tabliczkę to postaram się dowiedzieć i napiszę tu.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Z reguły obejmuję, szczególnie maszyn przeznaczonych na eksport. Czasem się zdarzy że np zrobimy siewnik, pójdzie na plac a później zmieni się zamówienie na niego i np dochodzą kółka dociskowe. Wtedy czasem się zdarzy że nie jest zmieniania tabliczka i waga się różni o ponad 100kg na przykładzie Poloneza :)

Ale to tylko czasem i jak siewnik na Kraj idzie.

Fakt, nie pomyślałem że jakaś waga będzie podana w katalogu chociaż ją trzeba traktować bardzo orientacyjnie.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola134    16

będę na targach w Kielcach to tez popytam a interesuje mnie ares z wałem rurowym a do fenixa to radlice talerzowe i kółka kopiujące

 

i ares TL :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatek    3

Co radzicie wziąść do proximy power 90 Agregat KOS TS 2.1m czy 2.6m ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

2.6 to jest tylko jedna łapa wiecej a spokojnie sobie da rade


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Z tym spokojnie to bym nie przesadzał, zależy jakie masz ziemie lepiej mieć zapas mocy.


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj