Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dotacje do zakupu ziemi.

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukase39

lukase39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 18:15

Dotacje do zakupu ziemi. Witam, trafia mi się kilka hektarów ziemi do kupienia i mam kilka pytań w związku z tym. Czy UE stosuje jakieś zwroty lub dopłaty do zakupu tj. przy maszynach na przykład? Jeśli tak to w jakiej wysokości, jaki jest czas oczekiwania ? Słyszałem też o dopłatach na spłatę ewentualnie zaciągniętego kredytu na zakup ziemi- czy mógłby mi to ktoś przybliżyć tzn. w jakiej wysokości można otrzymać dopłaty itp. Czy mógłby mi ktoś poradzić co zrobić i ewentualnie gdzie się zwrócić i jak wy byście rozwiązali ten problem? Dodam że osoba która prowadzi gospodarstwo ma 37 lat, do kupienia jest ok 7-8 ha po ok. 7-12 tys/ha (cena zalrzna od konkretnego skrawka terenu do kupienia).

Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dotacje do zakupu ziemi. Dzisiaj, 04:17
  •  

#2 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 18:23

Dotacje do zakupu ziemi. zostaje ci tylko kredyt w banku z lini młody rolnik bo z tego co wiem to PROW nie przewiduje żadnych zwrotów dopłat do zakupu ziemi. w SPO było coś takiego a teraz chyba nie.
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#3 Share lukase39

lukase39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 18:44

Dotacje do zakupu ziemi. ok, tylko ze ja gospodarstwo posiadam od 3,5 roku, a z młodego rolnika można skorzystać chyba tylko gdy się ma gospodarstwo krócej niż 12 miesięcy, czy się myle?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 18:45

Dotacje do zakupu ziemi. Ale młody rolnik czyli do 40 lat.
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#5 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 18:57

Dotacje do zakupu ziemi. Chłopie za tą cene to sie nie oglądaj na zwroty i nie kombinuj. W banku weź kredyt MR na 2% i kupuj bo to okazja.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 18:59

Dotacje do zakupu ziemi. chodzilo mi o kredyt w banku młody rolnik. mylisz z programem młody rolnik z PROW. tylko że musisz miec 15-20% wkładu własnego

#7 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 20:46

Dotacje do zakupu ziemi. Dokłdnie linai kredytowa MR młody rolnik lub ZK (zakup gruntów), z tym że nie na 2% ale na 3,5% i mniej jak takie oprocentowanie nie będzie a tego to naleci troche przez lata he he

ps. prow przewiduje zwrot kasy na zakum gruntów tak samo jak na maszyny, o ile nie przekroczy wartość tych gruntów 10% inwestycji no i te grunty będą niezbędne do powiększenia podwórka pod budowę obory lub z tym związanych właśnie inwestycji ale chyba raczej napewno nie pod uprawę

#8 Share lukase39

lukase39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 21:32

Dotacje do zakupu ziemi. z 20% swojego wkładu to myślę że nie będzie problemu i będe musiał pomyśleć o jakimś kredycie, jeżeli się spełnia warunki kredytu to jaki jest czas oczekiwania na pieniądze? dzięki wszystkim za wypowiedzi.

#9 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 21:58

Dotacje do zakupu ziemi. warunkisą i to takie :powierzchnia gospodarstwa średnia wojewódzka albo krajowa ale raczej woj. nie możesz miec więcej jak 40lat. nieużytki ,lasy,zabudowania nie wchodzą w skład kredytu sam to finansujesz.musisz zrobić biznesplan i z tym do banku a tam kolejna niespodzianka czekanie na przyznanie limitu kredytowego a z tym bywa różnie czasami miesiąc a naweet parę miesięcy. skłaniałbym sie do tych paru POWODZENIA :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 19:05

Dotacje do zakupu ziemi. Czas to zależy od banku czy akurat mają limity. Ja w zeszłym roku czekałem 7m-cy. Jest też możliwość aby nie trzeba było 20% wkładu własnego. Bank przyznaje określną ilość pieniędzy na każdy ha w zależności od klasy ziemi i województwa. Musisz sie zorientować jak to jest w twoim banku.