Skocz do zawartości

Zdjęcie

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli?

86 odpowiedzi na ten temat

#41 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 21 styczeń 2009 - 18:49

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Ja to tak jak wiekszość uczyłem sie od taty :)
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Dzisiaj, 07:05
  •  

#42 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2009 - 08:47

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Ja urodziłem się 30 lipca - środek sezonu :). Kiedy mamusia rodziła mnie, tatko młócił królem polskich pól - Bizonem ZO56. Urodziłem się około godziny 14, więc mój tata był wtedy na polu, mój chrzestny przyjechał powiadomić go o tym ze przyszedłem na świat. Wujaszek stwierdził: Będzie rolnikiem bo się w żniwa urodził. ;P

Jak większość użytkowników, umiejętności zawdzięczam tacie. Miliony godzin rozmów poświęconych tłumaczeniu mi tajników sztuki zwanej rolnictwem. Do jazdy ciągnikiem nie byłem zmuszany, ale i sam nie rwałem się do tego specjalnie. Z czasem jednak zacząłem jeździć, pierwszą jazdę odbyłem w nowo zakupionym 3514. ;P
Wiedzę na temat mechanizacji mechanizacji zawdzięczam lekturze top agrar polska. W 2006 roku natrafiłem na AF, wtedy jeszcze nie zagłębiałem się w najlepsze forum w Polsce. Około roku temu poznałem @Grzegorza6180 od tego czasu zacząłem aktywnie uczestniczyć w życiu forum.

#43 Share citko77

citko77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 10:18

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Ja pierwsze kroki stawiałem samochodem a ciągnikiem sam się nauczyłem jezdzić a do ustawiania maszyn w polu to sam do tego musiałem dojść l lekką pomocą taty i znajomych :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2009 - 17:37

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli?

Ja zawdzieczam wszystko tacie od malego juz jezdzilem w ciagniku z tylu na desce jak mialem moze z 5 lat w wieku 6 juz ja jezdzilem za kierownica a tata na blotniku mowiac i instrujac co mam robic a teraz udoskonalam swoje umiejetnosci tata mi powiedzial ze jezdze lepiej niz niektórzy starsi kierowcy :)

masz powod do dumy!!! mnie troche ojciec uczył ale on ma pojecie takie jak za komuny, a teraz kształce sie od najlepszych ze swojej okolicy co i jak w polu zrobic, AF tez pomaga :)

#45 Share barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sport

Napisany 23 styczeń 2009 - 16:08

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Mnie na ciągniku nauczył jeździć ojciec. Na początku trochę się bałem ale później już sam siadałem na ciągnik i jeździłem. Prace w polu ciągnikiem wykonuje dopiero od 3 lat a mam 13 więc gdy miałem 10 lat pierwszy raz uprawiałem pole ciągnikiem teraz mam 13 i już prawie wszystkie prace wykonuje sam. :)
D-358 DT-239 DT-436 IH

#46 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 17:00

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Większości dowiedziałem się od taty. A resztę z gazet i z af :)
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#47 Share Pawel328

Pawel328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 08 luty 2009 - 17:32

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Wiedzę i umiejętności gospodarowania zawdzięczam tacie :lol:
Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

#48 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 08 luty 2009 - 17:40

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Umiejętność pracy na roli zawdzięczam rodzicom :lol:
Wieczny kawaler ;)

#49 Share zetorek12

zetorek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 18 luty 2009 - 18:37

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? A u mnie to rodzice zaszczepili we mnie ta pasję rolnictwa xD
ŻyJ SzybKo, Umrzyj Młodo..Zostaw Atrakcyjne Zwłoki :P

#50 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 18 luty 2009 - 19:38

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Praktycznie wszystkiego nauczył mnie tata.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 18 luty 2009 - 19:46

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Mnie nauczył dziadek i tata do jazdy nie musieli mnie namawiać bo sam chciałem a teraz to ja mogę już uczyć dziadka i tatę z obsługą maszyn :)
Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

#52 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 18 luty 2009 - 19:54

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Ja tez jak większość tutaj nauczyłem się od taty i od starszego rodzeństwa :)

#53 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 18 luty 2009 - 23:12

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Ja pamietam jak miałem komunie rodzina sie smiała że rośnie gospodarz wsi w tedy pamietam tato nie dawał mi jedynie robić opryskiwaczem siewnikiem i wielorakiem (pielaczem) no i kombajnem zbozowym. dzisiaj smiem twierdzić i kilka osób rodziny jak to powiedziało ze on juz zostanie kto w jego wieku przy wieku 19 lat spedził już połowe życia na ciągniku. I powiem wam że kreci mnie to ale sytuacja polskiego ronictwa odstrasza. Dziasiaj mówie tacie ze jeśli praktycznie po twojej chorobie obrabiam sam wszystko to zajmij sie przydomowymi pracami (obrzadek itp i sie nie męcz bo i tak nikt cie nie upilnuje czy tak czy tak to pracujesz więc przynajmniej bądź przy domu ) a ja biore co sie da i pole zostaw mi najwyzej pokierujesz jak i co jak bym sie pogubił no i na dzień dzisiejszy już w niedziele jade podpisać umowę na 8 ha dzierżawy i kolejne w drodze juz sie mysli jak i na jakich warunkach człowieka podejść aby tylko wyrwać te kilka ha. Z tymi 8 ha juz by było jakieś 42 ha ornego plus jakies 20 łąk ja dac rade dam ale nie wiem czy sprzet da hehehe trzeba nieźle się zwijać i unowoczesniac graty lub zwiekszyć moc pociagową gosp. Wychodzi jednak na to ze jedno i drugie.
ojciec powtarza mi że poco mi to itd ja mówię ze dzierżawę zawsze jest prosto oddac właścicielowi sprzedać swoją ziemie juz trochę boli wiec puki moge bede robił i pomagał.

#54 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 20:09

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Nauczył mnie ojciec a teraz to na własnych błędach się uczę ;)

#55 Share wsk1993

wsk1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 21:45

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? A mnie nauczyli wszystkiego rodzice i za to im dziekuje bo żeby nie oni to bym był zielony jak trawa.A przede wszystkim potrzeba chęci.

<_< :) :) :) :) :) :) :)