Skocz do zawartości

Zdjęcie

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli?

86 odpowiedzi na ten temat

#21 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 21:05

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Mnie to tata zawsze ratuje w każdej sytuacji tak jak dzisiaj zakopałem się ciągnikiem i męczyłem się i by uratować sytuacje poszedłem po człowieka, który uczył mnie wszystkiego od podstaw w pracy na roli-tate tata tez pogłówkował i wbił bieg a my pchnęliśmy 60 i wyjechała, a tata szybko wskoczył do ciągnika i udało się wyjść z tak ciężkiej sytuacji z której wybawił mnie tata :lol:
Green power ;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Dzisiaj, 01:13
  •  

#22 Share fedzio255

fedzio255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 21:06

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Tak jak nie których przedmówców tak i mnie prawie wszystkiego nauczył dziadek no i pasja do rolnictwa :lol:

#23 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 21:07

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Mnie wszystkiego nauczył i nadal uczy mój tata bo dziadek to strasznie zacofany jest pamietam te pierwsze jazdy z tatem mf 255 zawsze mialem problem z jechaniem po drodze ściągalo mnie w pole ale to było jakieś 13-14 lat temu :lol: :D
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 21:12

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Mnie uczył ojciec, ale karymi.To były czasy.

#25 Share KrzychuM

KrzychuM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów
  • Zainteresowania:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napisany 16 styczeń 2009 - 22:16

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? ja zawdzięczam wszystko ojcu. on mnie wszystkiego nauczył. wypowiadam się czasem w jego imieniu. a czasem zleca mi napisanie tematu np. http://www.agrofoto....ann-t14786.html :lol:

#26 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 16 styczeń 2009 - 22:21

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? mnie jeździć traktorem nauczył ojciec a samochodem sam :lol:

#27 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 16 styczeń 2009 - 22:29

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? ja również zawdzięczam wszystko ojcu który mnie posadził za kierownicą ciapka w wieku 6 lat, może to i zawczas ale byłem bardzo wysoki jak na swój wiek i nie miałem najmniejszych problemów, teraz moge czuć się starszym traktorzystą z dyżym zasobem doświadczeń. Większość prac polowych sam wykonuje, jedyne co tata robi w polu to wykonuje opryski(przy których nie znosze robić) na kukurydze.

#28 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 22:52

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Chłopaki nie kłucić tu sie nie ma o co faktem jest że na AF mozna się wiele rzeczy dowiedzieć czasem przydają się a czasem w naszych gospodarstwach są one nie realne gdzie u innego jest to na dniu codziennym nie kazdego stać na niektóre rzeczy z AF itd. Ale musicie sami chyba przyznać że AF często pomaga i wiekszość rzeczy robi sie tak samo jak iniu urzytkownicy AF bo wiekszość rzeczy nie jest żadną nowościa było jest i bedzie w gospodarzeniu tylko niektórzy skutecznie te zwykłe rzeczy potrafią tak unowocześnic i tak stosować że naprawde sie to przydaje. No ale nie we wszystkim kazdy juz jest jakoś nauczony w niektórych regionach polski tradycyjnie robi sie coś tak a nie inaczej a w niektórych znowu inaczej i już tak jest.

#29 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 styczeń 2009 - 09:14

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? hmm... Na roli robic to mnie ojciec nauczył, ale... końmi. A ciągnikiem i innymi maszynami to sie uczyłem... sam.

#30 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 styczeń 2009 - 12:23

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Mnie uczył tata i dziadek .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 12:32

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Mnie tata i sam się uczyłem :lol:

#32 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 12:36

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? u mnie to teraz ja wszystko jak ojcu sie chce to tylko spyta gdzie co zrobiłem i najwyżej powie to zrób to tu i tu bedzie lepiej itd. Ale wkurza mnie to jak mam już zaplanowane robie po swojemu a ojciec żeby tak a nie inaczej chciaz na jednow ychodzi po skonczonej pracy

#33 Share mir36

mir36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 13:07

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? jak wiekszosc tu wypowiedzianych słow wszyscy ześmy zostali zaszczepienie miłościa do ziemi od swoich rodziców i dziadków ja nie odbiegam w tym temacie od wieu innych przedmówców, ale zawsze mi powiadano ze wszystkich wysłuchaj czy maja dobre rady czy złe, ale zawsze swój rozum mniej. nawet w radzie złej kryje się ziarno prawdy które jak potrafisz znalesc do na tym dobrze bedziesz wychodził niezależnie od sytuacji.

#34 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 14:11

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? To co ja potrafie to bronowac, kultywatorowac. uczylam sie sama. czasami byly wtopy. Jak dla mnie to starczy.

ps.Czemu niemozna napisac swojej opini, tylko to co Wy chcecie uslyszec??
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 styczeń 2009 - 14:34

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Mnie wszystkiego nauczył tata

#36 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 15:10

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? [quote name='banan575' date='Jan 17 2009, 14:11 ' post='280103']
To co ja potrafie to bronowac, kultywatorowac. uczylam sie sama. czasami byly wtopy. Jak dla mnie to starczy.

I bardzo dobrze ze dziewczyna potrafi cokolwiek robić na roli napewno jest to bardzo pomocne :lol:
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

#37 Share farmer102

farmer102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 14:58

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? To dziadek mnie zaraził pasją do rolnictwa i wszystkiego mnie nauczył.

#38 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 15:56

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Ja swoje umiejętności zawdzięczam mojemu kuzynowi z którym teraz prowadzę gospodarstwo. Moją rolą w Gospodarstwie jest praca w polu (najczęściej: Orka, uprawa pod siew QQ, siew zboża, odwożenie zboża podczas żniw, przygotowywanie i remontowanie sprzętu i jeszcze wiele takich drobnych prac) zimą się obijam :) jestem również głównym namawiaczem do kupowania sprzętu. :) :)

#39 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 16:20

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? MNie podstawa uczył jak wiekszości tata i nadal coś czasem powie, no i podejmuje ważniejsze decyzje, ja tylko podsówam pomysły jak pasuje to OK jak nie to wymyśl cos innego i ok. Ja zajmuje sie gospodarstwem, które pomału powiekszam juz niedługo przekrocze 10 ha. Pozatym to wszystkiego ucze sie sam, książki, szkoła, co wazne agrofoto również bo forum czytam codzień, takze dzięki przy okazji wszystkim, którym chce się czasem cos sensownego napisac bo to naprawde pomaga. Zapał do rolnictwa to nie wiem po kim mam ??? nikt się tym w rodzinie nie interesi, mama ma własna prace, tata również... także jakims, takim dziwolongiem jestem, ale nikomu to nie przeszkadza :) Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 18:30

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Pierwszy ciągnim w zyciu dostałem już na przyjęcie komuni od taty, był to ciagnik wykonany z silnika od samochodu i podzespołów ze starych części(opisany kiedys w Top Agrar w "wynalazki rolników") Wiedzę czerpię nadal od dziadka, tkóry jest cierpliwy i potrafi przekazać wiedzę lepiej niz tata, bo tatus jest za bardzo zajety :)