Skocz do zawartości

Zdjęcie

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli?

86 odpowiedzi na ten temat

#1 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 16:19

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Tak jak w temacie kto was wszystkiego nauczył? U mnie chyba największą rolę odgrywał dziadek który można powiedzieć nauczył mnie wszystkiego dzięki czemu wraz z upływem czasu mam wieksze doświadczenie w pracy a wy?
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Dzisiaj, 16:34
  •  

#2 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 18:43

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Mnie dziadek i ojciec juz kiedy musiałem zapierać się o kierownicę żeby wcisnąć sprzegło uczył mnie podstawowych rzeczy ciągnikiem do dziadka zawsze jak na wakacjach to całymi dniami w ciagniku z ojcem tak samo na kombajnie wszedzie. No i tak zostało już od jakis 3 4 lat wiekszość prac w polu robiłem sam w tym roku praktycznie cała gosp na mojej głowie jak ociec zachorował i czy w polu czy w szpitalu dałem rade i ciesze się ze w młodym wieku nauczyli mnie i jak trzeba było to soebie potrafiłem poradzić nie raz zarywająć nocke itd ale dałem i daje rade

#3 Share Mesershmit

Mesershmit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 18:51

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? a ja sam sie nauczyłem lepiej jak was tata czy dziadek nauczył. Bo mój stary to przy mnie nie ten refleks

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 18:55

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Cóż to u mnie troszkę przeżyć było jednak dałem rade i pewnie ojciec był by ze mnie dumny :lol:

Do 13 roku życia brałem nauki właśnie u taty, jednak w 2003r zmarł :D przez 3 lata można by rzec, że cofnąłem się w rozwoju gospodarki ucząc się na własnych błędach i stereotypach dziadka. Ale w 2006 przyszło zbawienie w postaci AF i od tamtej pory wszelkie nowinki stosuje u siebie i daje radę się rozwijać :D

Czyli można powiedzieć, że umiejętność pracy na roli zawdzięczam ojcu i AF :D

To by było na tyle:)

Honda - The Power of Dreams :)

#5 Share patol

patol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 18:56

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? mnie to najwiecej nauczył dziadek, przewaznie z nim wszystko w polu robilem :lol:

#6 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 19:05

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Ja mojemu tacie ;] I dziadkowi po części od niego też się uczyłem ;]
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#7 Share Mesershmit

Mesershmit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 19:07

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Jak ja bym robił tak jak ludzie na AF piszą to już dawno moja gospodarka by zbankrutowała

#8 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 19:12

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? dziadkowie ,rodzice i czasopisma rolnicze które niejednokrotnie pomagają
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#9 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 19:13

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Mnie podstaw nauczył, wiadomo Tata :lol:. Resztę głównie sam drogą samodoskonalenia (nauka na błędach - najkosztowniejsza ale za to najbardziej efektywna :D ).

OT
@Mesershmit wiem że masz refleks (wiadomo Twój ,,Stary" wymięka), ale ani się obejrzysz jak przepuścisz swój cały kapitał na AF.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#10 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 16 styczeń 2009 - 19:14

Jak ja bym robił tak jak ludzie na AF piszą to już dawno moja gospodarka by zbankrutowała

Co masz na myśli?
Oczywiście Ojciec i wujek zaszczepili we mnie zamiłowanie do rolnictwa, poniekąd brat tez dużo rzeczy mi wytłumaczył i przybliżył

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 16 styczeń 2009 - 19:15

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? ja na poczatku przyglądałem sie pracy wujka , a jak nikogo w domu nie było to jazda w pole i wypróbowywanie nowych umiejetnosci:P.Ale teraz wszystko to ja robie jesli mam czas a jesli nie to ktos mnie zastępuje ale to zadkosć

#12 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 19:18

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? @mesershimt nie prowokuj, bo szybko skończysz... :lol:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#13 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie(okolice Szczecina-Stargardu Szczecinskiego)

Napisany 16 styczeń 2009 - 19:22

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Dziadek i tata.. wiadomo człowiek uczy sie na błędach ale jak sie chce cos zrobic to sie potrafi.. pare wskazówek i jest Ok :lol:

#14 Share 360P

360P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 19:26

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Ja te umiejętności to własciwie dopiero nabywam, ale ciesze sie że razem z AF. Doświadczenia w praktyce mam nie wiele, ale wszystko przychodzi z czasem :lol:

Tą wiedze która posiadam, zawdzięczam Agrofotowiczom, moim wujaszkom a także kolegom. I co jeszcze dodam - kiedyś miałam pomysłow mnóstwo na zawód, a teraz (głównie dzięki AF) wiem że to będzie rolnictwo. Więc trzymajcie za mnie kciuki, co bym się do ogólniaka dostała i poszła na biologiczno - chemiczny :D
"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

#15 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 16 styczeń 2009 - 19:28

Jak ja bym robił tak jak ludzie na AF piszą to już dawno moja gospodarka by zbankrutowała

nic tylko gratulowac twojej gospodarki,
kiedy moge przyjechac na konsultacje?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#16 Share aldanio

aldanio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 19:47

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Ja zawdzieczam wszystko tacie od malego juz jezdzilem w ciagniku z tylu na desce jak mialem moze z 5 lat w wieku 6 juz ja jezdzilem za kierownica a tata na blotniku mowiac i instrujac co mam robic a teraz udoskonalam swoje umiejetnosci tata mi powiedzial ze jezdze lepiej niz niektórzy starsi kierowcy :lol:

#17 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 20:34

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? dzięki tacie i dziadkowi nauczyłem sie podstaw a reszta jak np. ustawianie pługa itp. uczyłem sie sam na własnych błedach czesto coś zepsułem ale na drugi raz pamietałem :lol:
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

#18 Share adamkon

adamkon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty siłowe

Napisany 16 styczeń 2009 - 20:35

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? Mnie nauczy tata, ale jeszcze wszystkiego niewiem :lol: bo czlowiek uczy sie cale zycie...

#19 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 styczeń 2009 - 20:37

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? ja od malucha zawsze jeździłem czy to z ojcem czy to z wujem w pole.zawsze to lubiłem.mimo to że ojciec nigdy nie chciał żebym sie kręcił,ojciec jest mechanikiem a ja o samochadach to wiem 0 a o ciągnikach wiem tyle co na af przeczytałem.umiejętność pracy w gospodarstwie zawdzięczam matce.bardzo to lubi i mi tez to przekazała.a miłość do zawodu rolnika i do ziemii zaszczepił mi dziadek.to on mnie nauczył jak sie powinno obrabiac w ziemii.sporo wiedzy też zebrałem czytając fora na af.
i ja myślę wprost przeciwnie niż @Mesershmit.trzeba brac pod uwagę to że niektórzy lubią się pochwalić.a wiele ciekawych rzeczy tez można się dowiedzieć.przecież np jeżeli ktoś orze glinę po ramę to wcale nie oznacza że na piasku tez trzeba tak robić.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 20:56

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli? U mnie to cała pasje zaszczepił we mnie dziadek. Od niego się ucze staram sie uczyć na swoich i jego błędach. Będzie już z 8 lat doświadczenia na maszynach...

Ale co to jest ? Nic. :lol:
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."