Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa przy Beczkowozie

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 16 styczeń 2009 - 12:29

Pompa przy Beczkowozie witam czy ktos sie zna lub czy mógłby mi ktos pomóc w sprawie pompy przy beczkowozie niedawno zaczeła mi pluc olejem i musze co chwile dolewac olejuco jest tego przyczyną.jak ktos moze mi pomóc to piszcie dam fotki pompy.jest tez na zdjeciu tabliczka z danymi pompy jak ktos by chciał.

http://www.fotosik.p...740ecfb268.html
http://www.fotosik.p...2cf5bc34ef.html
http://www.fotosik.p...23671ca6bc.html
http://www.fotosik.p...fe653402cb.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa przy Beczkowozie Dzisiaj, 11:56
  •  

#2 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 16 styczeń 2009 - 14:09

Pompa przy Beczkowozie cześć!
ile tego oleju zużywa (na ilość beczek) normalne jest, że pompa próżniowa zużywa olej na smarowanie i "pluje" nim potem na wylocie, tak litr na 20 beczek nie jest czymś szczególnym

to w czym się gromadzi ten olej, to jest coś jak tłumik wydechu z chwytaczem tego przepracowanego oleju, po pracy powinienieś spuszczać to co się tam nagromadziło

ta obok(szerszy pojemnik) to pewnie spełnia rolę chwytacza tego co wyjdzie z beczki, żeby pompę nie zalało, z tego też powinieneś po pracy spuszczać ciecz

#3 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 14:54

Pompa przy Beczkowozie no a nam na 2 pełne beczki pypluje 0.5l oleju to chyba cos nie tak?i własnie nie wiem co jest grane.jak pompujemy to pompa sie potem nagrzewa i z kominka sie dymi?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 15:48

Pompa przy Beczkowozie wskazuje na to, że coś się zatkało dymienie oznacza że pompa napotyka na zbyt duży opór, i po prostu się męczy, jak odczyt z wakuometru? może to na mrozie robiłeś i gdzieś pomiędzy beczką a pompą zamarzło(woda) lub po prostu pompa siada,
pewnie od tego czasu gorzej pompuje?

może masz słomę w gnojówce? zbiera się na końcu węża lub w beczce i ogranicza przepływ

lub masz beczę dziurawą, dostaje lewego powietrza, gnojówka się pieni, piana dostaje się do pompy i wtedy też dymi

#5 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 19:38

Pompa przy Beczkowozie mam jeszcze jedno pytanie czy w tym grubym zbiorniku moze byc olej?bo dzisiaj odrecilismy i chyba 7l wyleciało.a w tym chudszym troche tylko zleciało bo reszta zamarznięta :lol:

jak sie doleje oleju to potem pompuje dobrze

//Kolego nie piszemy post pod postem tylko używamy narzędzia edycja. zapoznaj sie z regulaminem!!!! obowiązującym na forum

Edytowany przez Balzak, 16 styczeń 2009 - 21:47.
Łączenie postów

#6 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 21:37

Pompa przy Beczkowozie w tym zbiorniczku koło pompy musi być olej, bo jak go braknie to pompę zatrzesz, no chyba, że jest "samosmarna", zapodaj jeszcze zdjęcie tyłu pompy to się wyjaśni
a z tych 2 odstojników to się po każdej robocie powinno spuszczać, bo od tego one są, żeby wyłapać śmieci/czy wodę itp. tak żeby do pompy nie wpadły i bałaganu nie narobiło

w obu tych odstojnikach może byś olej, bo przy zasysaniu/wylewaniu gnojówki raz jeden raz drugi jest na wylocie,
rozkładówka i instrukcja:
http://www.giltrapen..... Rev05_06.pdf

a poziom smarowania to się chyba tym pokrętłem z 3 zdjęcia reguluje (to pokrętło obok dżwigni zasysanie/wylewanie na pompie)

#7 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 09:54

Pompa przy Beczkowozie tu masz fotki tyłu pompy.a i gdzie mowisz ze w jakim zbiorniczku koło pompy musi byc olej? :lol:

http://www.fotosik.p...cbee78a1bd.html
http://www.fotosik.p...7a401133b5.html

#8 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 14:02

Pompa przy Beczkowozie z tyłu pompy to w naszych krajowych pompach jest, ale tu z tyłu jest tylko pompka oleju
jeden wężyk prowadzi olej do góry tym regulatoren ilości smarowania(chyba, o ile dobrze kumam angielski)
a drugi?? gdzie prowadzi? chodzi mi o te wężyki z tyłu, co odchodzą z pompki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 07:53

Pompa przy Beczkowozie dzisiaj zrobie zdjecie i wstawie je :lol: ale jak nic nie jest zapchane wszystko jest ok to czemu pompa wypluwa tyle oleju .a moze cos jest winne w pompie ze przepuszcza?

#10 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 10:41

Pompa przy Beczkowozie możliwe, że poszedł uszczelniacz pomiędzy przekładnią a pompą z przodu pompy, zobacz na olej w przekładni jeszcze

#11 Share roobercik

roobercik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 17:25

Pompa przy Beczkowozie Witam:) Wczoraj kupiłem beczkowóz Meprozet z 2001roku z polską pompą T-543, jednak ma tylko zawór nadciśnieniowy, a brak jest podciśnieniowego. Nie wiem też gdzie on ma być zamontowany. Bardzo proszę o foto. Pozdrawiam

#12 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 11 wrzesień 2013 - 06:30

Pompa przy Beczkowozie Witam , koledzy mam mały problem z pompą od beczkowozu mec 2000 , o tuż wczoraj zaczęła ostro dymić i strasznie nagrzewać się , smarowanie kropelkowe jest ok .W szczególności nagrzewa się od strony lewej patrząc na pompę od przodu . Poradźcie co to jest za przyczyna i jak ją usunąć .

#13 Share Skura

Skura

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 16:38

Pompa przy Beczkowozie Witam. Kolega niech nam napisze jeszcze czy:
- wydajność (prędkość) pompowania nie spadła?,
- jakiego oleju używałeś do smarowania?,
- pompa podczas pracy wydaje jakieś dodatkowe odgłosy?

Kiedyś miałem problem z wydajnością pompy do beczkowozu (firma nie ważna), musieliśmy zdemontować pompę. Pompa została rozebrana na części pierwsze i umyta myjką wysokociśnieniową. Łopatki nie były mocno zużyte dlatego została skręcona i zamontowana ponowie.

PS być może Twoje smarowanie nie dociera równomiernie do elementów wirujących w pompie. Dlatego tam gdzie czujesz ciepło jest brak smarowania, a rozgrzana obudowa świadczy dobitnie o braku smarowania. Biały dymek może oznaczać, że olej się częściowo spala w komorze,

tu masz fotki tyłu pompy.a i gdzie mowisz ze w jakim zbiorniczku koło pompy musi byc olej? Dodany obrazek

http://www.fotosik.p...cbee78a1bd.html
http://www.fotosik.p...7a401133b5.html

podeślij zdjęcie, gdzie masz w tej pompie wziernik pokazujący prędkość smarowania (taki pionowy walec z szybkami, a na górze zaworek do regulacji skapującego oleju). Zgodnie z osoba , która słusznie zauważyła musisz mieć zbiorniczek na medium do smarowania, ale pokazałeś nam tylko tył pompy, widocznie jest lub go brakuje nad pompą, bo z przodu jest wejściu wałka odbioru mocy. Sam zbiorniczek może być w korpusie pompy przytknięty korkiem plastikowym.

Mówiąc prosto, podam cytat (odwołania i twórcy niestety nie jestem w stanie podać): "kto smaruje ten jedzie ". Taka dewiza jest absolutna podstawą we wszystkich sprzętach wirujących (nawet łożysko kryte ma pod osłonką smar i działa dopóty dopóki same nie opuści bieżni z kulkami ).

Edytowany przez Skura, 12 wrzesień 2013 - 06:34.

#14 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 11 wrzesień 2013 - 20:53

Pompa przy Beczkowozie olej to nie wiem jaki był bo beczkę kupiłem pół roku temu , co do wydajności to morze troszkę spadła , odgłosów innych nie wydaje pompa , ja dziś też rozkręciłem ją całą i nic nie znalazłem łopatki są jak nowe nie wytarte , tryby całe , muszę kupić uszczelki i złożyć i zobaczymy co będzie.

#15 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 18:03

Pompa przy Beczkowozie Witam wie ktoś może jaką ma wydajność pompa T-529?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 22 styczeń 2014 - 21:29

Pompa przy Beczkowozie Ma wydajność 3670 l/min ;)