Gość

Przedni WOM w ciężkich Ursusach

Polecane posty

Wiur    1

Mówicie chłopaki, że przekladnia ok kirovca zdaje egzamin?

może też zrobię sobie taki tunning w u1014. I jak wyprowadzić napęd od koła pasowego wału korbowego do przekładni?

może macie jakieś zdjęcia z tego przeszczepu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachuu24    1

przekładnia jest ok tylko- trzeba przełozyc pompe olejowa na 2 strone (uszczelnienie) bo przekładnia orginalnie kreci sie odwrotnie i musisz obczaic tez jaka masz tam zebatke wsadzona ja miałem 540 obrotów a potrzebywałem 1000 obr wiec trzeba byo załozyc inna zębatke jesli jej brak to koszt ok 200 zł nastepny ktok to przerobienie mysy olejowej od przekładni bo orginał wystaje troche za nisko a połaczenie z wałem to krzyzak z kirowca do wałka i kawałek wałka z żuka przykrecony do odpowiedniego zabieraka na wale.

jak cos to zapodam fotki tylko pisz na priv bo cos tu nie moge dodac linka:-/

Edytowano przez stachuu24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Proponowałbym zastanowić sie czy taki wynalazek pociągnie sieczkarnię do qq one potrzebują naprawdę dużych mocy żeby jako tako działały silniki hydro naprawdę muszą być bardzo wydajne żeby to pociągnęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cygi    1

ja mam oryginalny wom z 1734 w moim 1614 i jest problem. wykorzystywałem go do napędu dmuchawy odśnieżnej ale odkręcała się śruba mocująca koło pasowe na wale korbowym. pytanie do stachuu24 jak działa ten Twój patent ?

 


pozdrawiam Wszystkich AgroFoto'wiczów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121

Proponuje dawać ban na m-c czasu za dawanie linków które po jakimś czasie i tak znikają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
a jak wygląda sprawa z serwo mechnizmem, nic nie zaczepia?
I jak sie steruje przednim womem od kirowca?
Ta przednia pompa napędza tylko docisk sprzegła?
Trzeba montować dodatkowy rozdzielacz, np taki jak do załączania przedniego napędu?
Mój ciągnik to 1224 turbo i miałby chodzic z przednią kosiarką
Z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachuu24    1

niestety wchodzi tylko opcja z tłokiem i orbitolem

 w tej skrzyni przekładniowej jest roździelacz sterowane zrobiłem na linke pociagasz za linke i sie włacza 

tak pompa zasysa olej z dna skrzyni przekładniowej WOM i daje go na roździelacz ta sama zasada działania co w ursusach tłok dociska tarcze z tym ze w ursusie jest hamulec w postaci 4 tłoczków a tutaj gdy nie ma oleju na tarczki samoczynnie hamuje 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś może dokładniej krok po kroku opisać ta przerobke przekładni kierowca do ursusa. Potrzebuję pomocy ponieważ chce do 1614 założyć taka przekładnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam mam pytanie czy orientuje się ktoś - przerobienie konstrukcji wsporczej z ursusa 5314 na c 385 to duzo modyfikacji?
    • Przez Bartek1231
      Witam mam pytanie czy przerabiał ktoś może hamulec skrzyni biegów w ciężkiej serii Ursusa na jakieś hydrauliczne czy coś w tym stylu, ponieważ oryginalne nie bardzo mi odpowiada. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez ZŁOTY
      Witam posiadam zetora 6245 i zastanawiam się zamontować do niego tura hyrdamet o udźwigu 1600kg i nie wiem czy jest wymagane wzmacnianie ramy bo niby może się przełamać może ktoś się wypowiedzieć? 
    • Przez 799332
      Witam mam problem z wałkiem podsiewacza przy kombajnie John derre 1065 urywa się. Jakie mogą być tego powodu przyczyny z góry dziękuję za podpowiedź. 
    • Przez Bartek1231
      Witam chciałbym zamontować tuz do swojego Ursusa. I nie wiem czy wykonać go samemu czy kupić gotowy. Zestawy które widziałem nie są takie jak ja chce. Jeśli zdecydowałbym się go wykonać to z jakiej grubości blachy? Ktoś już coś takiego robił? Zależy mi na udźwigu minimum 3 ton. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj