Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przedni WOM w ciężkich Ursusach

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Fujitsu

Fujitsu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 28 październik 2010 - 15:41

Przedni WOM w ciężkich Ursusach Poszukaj jakiegoś silnika olejowego o odpowiednich parametrach. Czasem można wyrwac coś przyzwoitego na Złomie za nie wielkie pieniądze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przedni WOM w ciężkich Ursusach Dzisiaj, 23:26
  •  

#22 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 28 październik 2010 - 16:53

Przedni WOM w ciężkich Ursusach Witam koszt WOM+TUZ w orginale to około 14tyś. jeżeli chciałeś mieć wom to trzeba było kupić z WOM a nie teraz dorabiać co w praktyce graniczy z cudem. mam pytanie do @fujitsu czy wie na czym polega zasada działania przedniego WOM że pisze coś takiego "Poszukaj jakiegoś silnika olejowego o odpowiednich parametrach."czyli według ciebie jaki to silnik i jakie parametry i czym byś go napędzał zakładając że moc WOM jaką może przenieść to 40 KW przy 1000obr/min.

#23 Share Rabe

Rabe

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 28 październik 2010 - 17:21

Przedni WOM w ciężkich Ursusach Witam podnośnik spokojnie zrobisz sam,na af jest dużo takich więc pewnie coś ci przypadnie do gustu a WOM można kupić od k-150 wystarczy połączyć skrzynie z kołem pasowym silnika i masz orginalny wom, poszukaj na allegro 150-tek dużo stoi na części wom możesz kupić za 4-5 setek

#24 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 30 grudzień 2010 - 22:14

Witam podnośnik spokojnie zrobisz sam,na af jest dużo takich więc pewnie coś ci przypadnie do gustu a WOM można kupić od k-150 wystarczy połączyć skrzynie z kołem pasowym silnika i masz orginalny wom, poszukaj na allegro 150-tek dużo stoi na części wom możesz kupić za 4-5 setek

ja tuza już mam oryginał i interesuje mnie wom
a w jaki sposób połączyć ten wom od tego kirowca, jak on jest napędzany, mechanicznie? jak przejść pod chłodnicą?
dziś widziałem taka przekładnie wom od kirowca jest raczej za wielka aby ją montować

Edytowany przez prometeusz, 03 styczeń 2011 - 18:55.

#25 Share stachuu24

stachuu24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 13:34

Przedni WOM w ciężkich Ursusach [code=auto:0]No wiec tak jakies 2 miesiace wszedłem na to fotum i poczytałem, a dzis mam zamontowany przedni tuz i wom w 1014 jak kolega napisał przekładnia z k-150 połaczona z wałem korbowym jak narazie skosiłem ok 5 ha łaki i sie trzyma wszystko wiec powinno byc ok

pozdro dla Rabe

#26 Share Wiur

Wiur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 10:31

Przedni WOM w ciężkich Ursusach Mówicie chłopaki, że przekladnia ok kirovca zdaje egzamin?
może też zrobię sobie taki tunning w u1014. I jak wyprowadzić napęd od koła pasowego wału korbowego do przekładni?
może macie jakieś zdjęcia z tego przeszczepu?

#27 Share stachuu24

stachuu24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 08:34

Przedni WOM w ciężkich Ursusach przekładnia jest ok tylko- trzeba przełozyc pompe olejowa na 2 strone (uszczelnienie) bo przekładnia orginalnie kreci sie odwrotnie i musisz obczaic tez jaka masz tam zebatke wsadzona ja miałem 540 obrotów a potrzebywałem 1000 obr wiec trzeba byo załozyc inna zębatke jesli jej brak to koszt ok 200 zł nastepny ktok to przerobienie mysy olejowej od przekładni bo orginał wystaje troche za nisko a połaczenie z wałem to krzyzak z kirowca do wałka i kawałek wałka z żuka przykrecony do odpowiedniego zabieraka na wale.
jak cos to zapodam fotki tylko pisz na priv bo cos tu nie moge dodac linka:-/

Edytowany przez stachuu24, 20 czerwiec 2011 - 09:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 17:52

Przedni WOM w ciężkich Ursusach Proponowałbym zastanowić sie czy taki wynalazek pociągnie sieczkarnię do qq one potrzebują naprawdę dużych mocy żeby jako tako działały silniki hydro naprawdę muszą być bardzo wydajne żeby to pociągnęły.

#29 Share stachuu24

stachuu24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 10:10

Przedni WOM w ciężkich Ursusach fotki

oto fotki ;)
pisac jak wam sie podoba

Edytowany przez stachuu24, 21 czerwiec 2011 - 10:11.

#30 Share cygi

cygi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja,

Napisany 18 marzec 2016 - 19:27

ja mam oryginalny wom z 1734 w moim 1614 i jest problem. wykorzystywałem go do napędu dmuchawy odśnieżnej ale odkręcała się śruba mocująca koło pasowe na wale korbowym. pytanie do stachuu24 jak działa ten Twój patent ?

pozdrawiam Wszystkich AgroFoto'wiczów...

#31 Share stuart

stuart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:historia mechanizacji rolnictwa , współczesna technika rolna film gry

Napisany 03 maj 2016 - 10:59

Proponuje dawać ban na m-c czasu za dawanie linków które po jakimś czasie i tak znikają. 

#32 Share FantasticMrF

FantasticMrF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 18:31

Witam
a jak wygląda sprawa z serwo mechnizmem, nic nie zaczepia?
I jak sie steruje przednim womem od kirowca?
Ta przednia pompa napędza tylko docisk sprzegła?
Trzeba montować dodatkowy rozdzielacz, np taki jak do załączania przedniego napędu?
Mój ciągnik to 1224 turbo i miałby chodzic z przednią kosiarką
Z góry dzieki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share stachuu24

stachuu24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 25 wrzesień 2016 - 22:35

niestety wchodzi tylko opcja z tłokiem i orbitolem

w tej skrzyni przekładniowej jest roździelacz sterowane zrobiłem na linke pociagasz za linke i sie włacza 

tak pompa zasysa olej z dna skrzyni przekładniowej WOM i daje go na roździelacz ta sama zasada działania co w ursusach tłok dociska tarcze z tym ze w ursusie jest hamulec w postaci 4 tłoczków a tutaj gdy nie ma oleju na tarczki samoczynnie hamuje