Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przedni WOM w ciężkich Ursusach

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3176 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 17:46

Przedni WOM w ciężkich Ursusach Witam kolegów. Przeszukałem forum z zamiarem znalezienie informacji o tym jak zamontować przedni WOM do tego ciągnika i pochodnych i znalazłem tylko, że oprócz oryginalnej przystawki do wału korbowego zastosować silnik hydrauliczny. Ale do silnika potrzebna będzie druga pompa, nowy mocny silnik wężę, zbiornik oleju itp, no i miejsce na to wszystko bo oryginalna może nie dać rady, a to wszystko trochę kosztuje.
I tutaj moje pytanie czy nie można byłoby rozwiązać tego problemu w ten sposób jak w linku.
Projekt przedniego WOM
Piszcie zalety i wady takiego projektu, bo posiadam się z zamiarem zrobienia czegoś takiego. Jakie byłyby koszty takiego projektu? Liczę się z tym, że wtedy miałbym zajęty tylny WOM. Przydałby mi się taki przedni WOM do sieczkarni do kukurydzy na przedni TUZ. Amoże ktoś ma lepszy pomysł, niż wymienione przeze mnie

Czekam na wasze opinie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przedni WOM w ciężkich Ursusach Dzisiaj, 15:33
  •  

#2 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 17:54

Przedni WOM w ciężkich Ursusach To co podałes w linku to dobre rozwiązanie ale wtedy nie mozesz napędzac maszyny z przodu lub tyłu a co do kosztów to nie oriemtuje sie a częsci do tego to mialy by byc nowe czy uzywane?

#3 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 styczeń 2009 - 18:17

Przedni WOM w ciężkich Ursusach w ciężkich ursusach jest też tzw boczny WOM. czytałem o nim w jakiejś gazetce. wyprowadzony jest tuż obok pompy hydraulicznej. Ale tu pojawia sie problem gdyż trzeba by zastosować przkładnie kątową aby wyprowadzić go w strone przodu, a taka przekładnia niezmieściłaby sie raczej pomiędzy obudowa sprzęgła a wałem napędowym napędu przedniej osi. Możesz tam pokombinować, wiem że ten WOM ma równierz sprzęgło wmontowane.

#4 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 18:47

Przedni WOM w ciężkich Ursusach Do tego projektu przydaloby sie jeszcze kawalek sprzegla.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#5 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3176 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 08:13

Przedni WOM w ciężkich Ursusach To, że będzie można korzystać tylko z jednego wałka to wiem i to jest minus, chyba, że tylny WOM da radę napędzić i przód i tył w co wątpię. U mnie nie potrzeba by było korzystać z obu naraz. Dolnego zaczepu też nie będzie można używać. A co do materiałów to myślę, że i nowe i stare. Problemem jest przekładnia zębata walcowa, skąd odpowiednie koła zębate, i czy łańcuch będzie odpowiedni do 540 obrotów. A sprzęgło jakieś by cię wcisnęło(może z rozrzutnika obornika).

#6 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 11:49

Przedni WOM w ciężkich Ursusach Maciek 08 a co to za boczny WOM ?
Thomas 2135 Nie wiem czy łańcuch to dobre rozwiązanie może lepiej zastosować jakaś przekładnię zębatą, a nie myślałeś o zamontowaniu walka tak jak to robi fabryka w nowszych modelach np. xx34

#7 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2009 - 13:36

Przedni WOM w ciężkich Ursusach ten boczny wom to dokładnie sam niewiem jak działa bo nieużywałem nigdy tego. Gdzieś mam cały schemat to wkleje go i sie pomyśli czy da sie z tego coś zrobić. :)

lipa bo niemoge znaleźć tego schematu ale sie conieco dowiedziałem.
WOM boczny ma dwie prędkości (540/1000 obr/min) lecz zalecana jest prędkość 1000 niby ze względu na wytrzymałość przekładni. końcówka jest na na 21wpustów. Wom ten posiada sprzęgło i prawdopodobnie jest uruchamiane tą samą dźwignią przy kierownicy co wom tylny. Wyjście wałka umieszczone jest tuż obok pompy hydraulicznej pod kwadratową pokrywką z okrągłym wypukleniem.

#8 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3176 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 15:52

Przedni WOM w ciężkich Ursusach Przejrzałem to miejsce i znalazłem tę pokrywkę o, której pisałeś ale pod nią jest siłownik, czy coś podobnego co zaciska taśmę na wzmacniaczu momentu. Więc z tego miejsca raczej się nie da. Z resztą wał od przedniego napędu jest blisko i zasłania ponad połowę tej pokrywki. A może napęd pochodził z tego samego miejsca gdzie jest przystawka przedniego napędu albo z drugiej strony, od wzmacniacza momentu, z tej dużej pokrywy.

Piszcie co wiecie warto by rozwinąć ten temat.

#9 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 16:36

Przedni WOM w ciężkich Ursusach Ja podejrzewam że o boczny to chodzi o zamontowanie go z prawej strony pod pokrywą zastosowanie przystawki jak od napędu tylko obróconej o 180 stopni, projekt techniczny ok tylko wszystko dobrze zgrać i powinno działać. Widziałem kiedyś przedni WOM od wału tarcze dociskane czołowo do tłumika drgań na wale ale to tylko małe obciążenia.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#10 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 styczeń 2009 - 16:57

Przedni WOM w ciężkich Ursusach Dokładnie niewiem jak to jest bo jeszcze niemiałem okazji rozbierać skrzyni w ursusie. pamiętam tylko z tego schematu. jak możesz to poszukaj w ,,Podręczniku traktorzysty" z 1975 roku.
A moze najlepiej dopasować przekładnie od innego ciągnika do wału korbowego????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3176 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 16:51

Przedni WOM w ciężkich Ursusach Napędem od wału to trochę nie jestem pewien. Według mnie WOM to duże obciążenie dla wału korbowego.

A tak z ciekawości jeśli by zastosować silnik hydrauliczny, to jaką musiałby mieć moc taki wystarczy:
Silnik Hydrauliczny

A taki dałby radę, gdyby zastosować przekładnie zwiększającą obroty do ok 540obr/min
Silnik hydrauliczny 2

#12 Share dante

dante

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Majstrowanie

Napisany 14 luty 2009 - 00:35

Przedni WOM w ciężkich Ursusach To jest chyba ten przedni WOM z napędem od wału korbowego? Zgadza się czy się mylę?
Przedni WOM
Moje pierwsze filmiki .
http://www.youtube.c...u/2/-My80dBQcp4

Sprzedam Prasę John Deere 550, zdjęcia w galerii .

#13 Share at_horses

at_horses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 14 luty 2009 - 19:38

Przedni WOM w ciężkich Ursusach jeśli chcesz coś zakładać to tylko takie coś jak Ci linka @dante wstawił. nie napisałeś do czego chcesz przedniego WOM używać. jeśli ma chodzić np z kosiarką to zazwyczaj obroty są w odwrotną stronę jak tylnego, a obroty są 1000... więc lepiej nie kombinować z jakimiś cudami bo to sie moze nie spawdzić...
mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

#14 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 luty 2009 - 21:06

Przedni WOM w ciężkich Ursusach akurat w 1 poście napisał ze przydałby sie do sieczkarni do kukurydzy. :)

#15 Share Turbo1014x

Turbo1014x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 27 październik 2010 - 21:22

Przedni WOM w ciężkich Ursusach Witam jestem szczęśliwym posiadaczem ursusa 1014, ostatnio zastanawialem sie nad przednim podnośnikiem. Ale tak se myśle dla samego obciążnika robic to sie troche nie oplaci i pomyślalem o przedniej kosiarce, ale do tego trzeba przedniego wałka, więc w tym miejscu chce sie zapytać. Próbował ktoś zakładac do tego modela lub podobnych, czy dużo z tym zachodu i jak zdobyc części?

Drugie pytanie:
Czy ursus pociagnie z boku kosiare 1.65m a z przodu 2.6m ????

#16 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 27 październik 2010 - 21:49

Przedni WOM w ciężkich Ursusach Napewno da radę założyć bo widziałem kilka szóstek z takimi kosiarkami. Jeśli masz dobry silnik to takie dwie kosiarki da radę spokojnie.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#17 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 27 październik 2010 - 22:03

Przedni WOM w ciężkich Ursusach z dyskowymi sobie poradzi bo jak zwykłe rotacyjne (bębnowe to może być ciężko)

#18 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 27 październik 2010 - 22:07

Przedni WOM w ciężkich Ursusach ja mam przy zetorze przedni tuz własnej roboty ale bez womu...

ja np. na przedni tuz zarzucam widlak lub pług do śniegu...zimą jeszcze obciążnik będzie trzeba zrobić:D

#19 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 27 październik 2010 - 22:32

Przedni WOM w ciężkich Ursusach przedni TUZ i WOM to w twoim przypadku tylko orginał koszty to połowa wartości twego ciągnika moje zdanie daj sobie spokój a co do kosiarki to 3 metry z boku to w zupełności wystarczy wydajność około 2ha/godz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Turbo1014x

Turbo1014x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 październik 2010 - 15:16

Przedni WOM w ciężkich Ursusach To ile by wyniosło zamontowanie samego wałka tak jak pisalem tuz mam z czego zrobic ?