Skocz do zawartości

Zdjęcie

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty

115 odpowiedzi na ten temat

#81 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 03 maj 2009 - 23:18

Jak się umie dobrze ciągnąc i zna się trochę technikę porodu to 3 osoby dają rade z ciężkimi porodami. Wiem coś o tym bo mam brata wet. :]

I ten brat Ci tak radzi?? Jak jest ciężki poród to ciągnąć - TAK. Nawet ciągnięcie 2 osób może spowodować pęknięcie miednicy a co dopiero mówić o 3 osobach przy ciężkim porodzie

Jak to czytam to mnie normalnie skręca. Co poniektórzy nawet nie wiedzą kiedy krowa ma termin wycielenia i cieszy się jeden z drugim że ocieliła mu się na polu. Dobrze że sąsiad nie zawinął mu cielaka bo by gó**o wiedział i zastanawiałby się skąd się wzieło mleko:P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty Dzisiaj, 06:02
  •  

#82 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 03 maj 2009 - 23:27

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty Pozostawiając krowę bez pomocy przy ciężkim porodzie samą sobie na pewno jej nie pomożesz. A siła 3 przeciętnych mężczyzn nie jest aż tak duża chyba że pomimo oporu będą dalej ciągnąć. To w takim przypadku tylko cesarki by pozostawały ratunkiem??
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#83 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 04 maj 2009 - 07:31

i ten brat Ci tak radzi?? jak jest ciężki poród to ciągnąć - TAK. Nawet ciągnięcie 2 osob może spowodować pęknięcie miednicy a co dopiero mowić o 3 osobach przy ciężkim porodzie

Jak to czytam to mnie normalnie skręca. Co poniektórzy nawet nie wiedzą keidy krowa ma termin wycielaenia i cieszy się jeden z drugim że ocieliła mu się na polu. Dobrze że sąsiad nie zawinął mu cielaka bo by gó**o wiedział i zastanawiałby się skąd się wzieło mleko:P

Nie człowieczku, nie mówię ze tak mi radzi, naucz się czytać ze zrozumieniem. Powiedzialem ze trzeba ciągnąc techniką a nie na silę!!!

#84 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 04 maj 2009 - 10:49

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty U nas staramy się zawsze upilnować ale nie zawsze się da. Przecież krowa może się ocielić przed terminem albo przechodzić do 3 tygodni. Z twojej wypowiedzi @emtecc wynika że wszystkie około terminu powinny zostawać w oborze. A moim zdaniem ruch jest im wtedy bardzo potrzebny. Odnośnie ciągnięcia to ciągniemy w 3. W tamtym roku miałem dwa trudne porody u jałówek. Cielęta były bardzo duże, pięć osób miało co robić jedno ciele było uduszone. Czasem nie ma innego wyboru tylko ciągnąć na siłę bo inaczej zmarnuje się krowę.

#85 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 04 maj 2009 - 19:27

Jak to czytam to mnie normalnie skręca. Co poniektórzy nawet nie wiedzą kiedy krowa ma termin wycielenia i cieszy się jeden z drugim że ocieliła mu się na polu. Dobrze że sąsiad nie zawinął mu cielaka bo by gó**o wiedział i zastanawiałby się skąd się wzieło mleko:P

Termin terminem ale krowa czy to jałówka nie zawsze w terminie się ocieli. W tym roku właśnie tak miałem z 2 jałówkami.
Jedna miała termin na 30 kwietnia a 2 na 3 maja.
Różnica wieku miedzy nimi to chyba 3 tygodnie.
Obie kryte były sztucznie i nasienie było od tego samego byka.
Jedna ocaliła się 23 kwietnia a druga 2 maja.
Pierwsza ma jałoszkę a druga byczka

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#86 Share Benek70

Benek70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 04 maj 2009 - 20:44

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty Co wy panowie z . tym ciągnięciem każda zdrowa krowa jeżeli układ cielaka jest prawidłowy to sama się ocieli. Trzeba tylko cierpliwie czekać aż nastąpi prawidłowe rozwarcie macicy i nadejdzie parcie. A nie zwoływać pół wioski do porodu wtedy krowa się stresuje i opóźnia poród, a chłopy czekają niecierpliwie na pępkówkę. A jeżeli jest problem to trzeba wzywać weterynarza i robić cesarkę. Mój kumpel mieszka na koloni i nie ma sąsiadów to baran ciągnie władimircem .

#87 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 04 maj 2009 - 20:47

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty Nie zawsze i nie od razu jest potrzebny weterynarz czasem wystarczy cielakowi nogę wyprostować albo głowę jak na bok ucieka. Ciągnąć to tylko dla pomocy a nie żeby cielaka z krowy wyrwać
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#88 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 04 maj 2009 - 20:59

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty My wyciągamy we trójkę. Ja z rodzicami. Jeśli cieli się jałówka to wołamy wujka z pobliskiej wsi. Zawsze przyjedzie z którymś z synów.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#89 Share tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Technika rolnicza,Motoryzacja,itd

Napisany 04 maj 2009 - 21:06

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty U mnie cielimy w dwóch z ojcem ( mamy specjalna wyciągarkę trochę przerobioną do cielenia) i nigdy nie potrzebujemy pomocy i według mnie to najlepszy sposób tylko trzeba się na tym więcej niż trochę znac i pomagać krowie, a nie jak ktoś wcześniej pisał wywoływać akcje porodową
Moje filmy: http://www.youtube.c...177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

#90 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 04 maj 2009 - 21:11

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty Widzę, że tu sami narwańcy ;) jak już wcześniej pisałem tylko w 5% porodów wyciągamy cielaka, zazwyczaj jest 1 osobowa asysta...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 04 maj 2009 - 21:24

U mnie krowy cielą się zazwyczaj lekko, najczęściej same, czasem jak trzeba pomoc to ciągniemy w 2-3 osoby. Nie polecał bym ciągnięcia na silę w 7 chłopa bo można zaszkodzić cielakowi albo krowie. Jak się umie dobrze ciągnąc i zna się trochę technikę porodu to 3 osoby dają rade z ciężkimi porodami. Wiem coś o tym bo mam brata wet. :]

A czy twój brat mógł by opisać jak powinien wyglądać poród i co zrobić w różnych sytuacjach gdy nie jest tak jak powinni być.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#92 Share kubaldo

kubaldo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:sport,sztuki walki,fotografowanie,modele maszyn rolniczych ,modele samochodów

Napisany 06 lipiec 2009 - 21:16

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty U mnie krowy cielą się praktycznie same bez pomocy ale zdarzają się przypadki że trzeba krowie pomóc wtedy czekam aż się łapki pokażą wtedy zakładam sznurek i razem z ojcem wyciągamy cielaka a mama pilnuje żeby krowa nie wstawała jak już głowa wyjdzie wtedy już z łebka idzie :( :( :)

Ze dwa lata temu miałem przypadek że pilnowałem jałówki (bardzo spokojnej w porównaniu z innymi) która miała się cielić wyszedłem przed oborę na dosłownie 10 minut wracam a tam koło jałówki leży ciele . :D :D :)
Mam małe pytanie czy gdy krowa wstanie podczas wyciągania cielak i cielak spadnie na podłogę może mu się coś stać :D :D :)

#93 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 07 lipiec 2009 - 07:03

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty Jak masz dobrze powcielane to nic nie powinno się stać, ale lepiej zawsze trochę przytrzymać go żeby zamortyzować upadek, bo wiadomo że tak chlapnąć na beton nie jest mu milo i przyjemnie :D

#94 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 07 lipiec 2009 - 10:22

Mam małe pytanie czy gdy krowa wstanie podczas wyciągania cielak i cielak spadnie na podłogę może mu się coś stać :D :D :D

U mnie w tamtym roku krowa si ocieliła sama. Miała bliźniaki i jeden jak spadał na beton to nawet mama słyszała bo właśnie szła do obory. Nic się nie stało.

W sobotę się ocieliła ta sama krowa i też sama. Rodzice sprowadzili krowy i po jakimś czasie mam idzie doić a tu cielak :D

bullet_black.png

#95 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 07 lipiec 2009 - 11:12

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty U nas tez czesto krowy ciela sie same ale jak rodzice juz widza za sie beda cielic to bardziej "przysciela"
ale czasami krowa to odgrzebie i ciele i tak spadnie na beton ale nic im sie nie stalo :D
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#96 Share kubaldo

kubaldo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:sport,sztuki walki,fotografowanie,modele maszyn rolniczych ,modele samochodów

Napisany 07 lipiec 2009 - 13:18

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty Dzięki z odpowiedz jak ma mi się krowa cielić wtedy zawsze mama ją do ziemi przyciska żeby nie wstawała ale jałówek nie sposób utrzymać w postawie leżącej. Kiedyś u mojego wujka była tak niespokojna jałówka że nie mógło cielaka wyciągnąć 5 chłopa :( :D :D :D :D ale cielak się urodził żywy a po ocieleniu jałówka zrobiła się tak spokojna że chyba najspokojniejsza w całym stadzie :( :) :)

#97 Share Piotrax12

Piotrax12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sport,rolnictwo

Napisany 07 lipiec 2009 - 13:39

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty Ja mam taką krowę, która zawsze przenosi poród o tydzień dwa. I gdy zaczyna się cielić trzeba z czterech chłopów, żeby wyciągali tego cielaka. Potem jak już wyjdzie cielak to zawsze taki wielki.Sąsiad raz kupił 2 tygodniowego cielaka (byczka) to był wielkości naszego dzień po ocieleniu :D
U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

#98 Share kubaldo

kubaldo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 20:24

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty U mnie jałówki najczęściej przenoszą poród o tydzień lub przyspieszają o tydzień ale to u nich normalne z tego co czytałem :( :rolleyes: :huh:

#99 Share cinek7

cinek7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, Motoryzacja, Hodowla zwierząt

Napisany 12 sierpień 2009 - 17:42

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty My przeważnie cielimy we trzech- ja, brat i ojciec.
Czasem jest tak że ojciec sam wyciągnie, czasem we 3, a czasem jeszcze trzeba po sąsiada i wtedy już przeważnie starcza.
A nasze cielidła to stary stel i postronek :)
Jeszcze się pochwale że w tym roku pierwszy raz sam ocieliłem krowę.Była to jersey'ka i ulęgła jałówkę.
...być kimś, będąc jednocześnie sobą...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share krzych2007

krzych2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 18:00

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty U mnie od 3lat krowa cieli się sama, zawsze ktoś zastąpi i jak idziemy do niej to już jest ocielona i jest wszystko ok.
Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60