Skocz do zawartości

Zdjęcie

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty

115 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 23:20

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty tak jak piszesz!
Cielidło genialna sprawa tylko w ekstremalnych sytuacjach potrzebna pomoc, jeżeli chcesz je kupić i się wahasz to bierz i się nie zastanawiaj, bezproblemowe porody z cielidłem. Jeżeli oczywiście postępujesz jak wyżej napisano, i nie ma takich ekstremów jak np skręt szyjki macicy...
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty Dzisiaj, 15:25
  •  

#22 Share Ginter

Ginter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 21:44

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty Co do wycieleń na pastwisku to były już takie akcje że krowy były wypuszczane około 10 a około 12 krowa musiała się sama wycielić i jak poszliśmy po nie spowrotem około 18 cielak sam szedł z krową a niekiedy ocieli się na pastwisku to sąsiad lub znajomy da znać lub się jeździ doglądać

#23 Share matys89

matys89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 15:47

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty Ja w listopadzie w zeszłym roku jak byłem u wujka to rano pierwszy wstałem i poszedłem do obory to cielak biegał po całej oborze i poszedłem w czystych rzeczach i całego mnie upierniczył skubany. Ale jakie zdziwienie było w domu ze tak szybko wstał sam bo ciocia była o 5 rano to krowa się jeszcze nie cieliła a ja byłem przed 8 to cielak już biegał.

#24 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 21:20

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty To poród sie udał. :lol:

#25 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 18 styczeń 2009 - 22:39

Ja od wielu lat używam zwykłej wyciągarki za 30 zł, i nie muszę ganiać po wsi za ludziami. Wyciąga się pomalutku i jak do tej pory nie było przypadku problemu z wyciągnięciem cielaka. Kiedyś ta naschodziło się chłopów i ciągali krowę po całej oborze. Nie było już takiego tematu -bo już kiedyś o tym pisałem

A możesz wrzucić fotki tej wyciągarki albo opisać jak wygląda bo ja za swoją dałem 1200. Nowa pare razy się przydała...

Prowadzę hodowle drugi rok i miałem 2 wycielenia na pastwisku bez niczyjej pomocy

#26 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 09:23

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty U mnie ostatnio to się prawie wszystkie same ocieliły (również bliźniaki) :lol:

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#27 Share perelka007

perelka007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 09:56

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty Cielidło może i dobra sprawa ale potem krowy długo dochodzą do siebie bo jest silny nacisk na mięśnie tylnych nóg, u mnie był przypadek, krowa cały miesiąc dochodziła do siebie i tylko wracała z pastwiska to odrazu się kładła? Więc nie wiem co lepsze?

#28 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 16:41

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty Mam cielidło o którym mówisz czyli takie które opiera się o giry, ale problemów nigdy nie było. Są też inne lepsze i droższe które opiera się o miednicę oraz giry, widziałem je tylko na fotkach, ciągniesz kręcąc korbą, zapewne są szalenie drogie...
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#29 Share Bazanto

Bazanto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 luty 2009 - 00:05

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty Tak dokładnie jest tak że 9/10 obchodzi się bez większych problemów i krowa sama się potrafi wycielić i problemu nie ma ale w zeszłym roku straciliśmy cielaka, o jak coś takiego się dzieje to i może być po krowie. Co myślicie o takim urządzeniu?

Przyrząd do wycieleń krów

Czy warto w coś takiego zainwestować, dalszy znajomy mi polecał ale zanim wydam 6stów warto zapytać.

#30 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 19 luty 2009 - 10:06

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty Umnie potrzebne tylko 2 osoby do ciągnięcia ale kiedyś w 7 osób nie daliśmy rady do ciele szło bokiem ale doktor pogrzebał i później samo wyszło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 19 luty 2009 - 10:21

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty U mnie 90% cieli się sama trzeba tylko trochę cierpliwości i dać czas naturze, nie stać nad krową bo to wtedy ją stresuje i wszystko trwa dłużej. Jedne krowy cielą się szybko inne kładą się i wstają, kładą się na drugi bok, w ten sposób układają ciele do porodu i rozchodzą się wiązadła miednicy. Jeśli w ciągu dwóch godzin od pęknięcia błony cielak nie wyskoczy to dzwonie do weterynarza że może być potrzebny i próbuje ciągnąć sam ręcznie za linki a nogami zapieram się za krowę, jeśli nie idzie to drugi tel do weta bo można zrobić więcej złego ciągnąć na siłę
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#32 Share MaReK

MaReK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 19 luty 2009 - 19:20

Co do wycieleń na pastwisku to były już takie akcje że krowy były wypuszczane około 10 a około 12 krowa musiała się sama wycielić i jak poszliśmy po nie spowrotem około 18 cielak sam szedł z krową a niekiedy ocieli się na pastwisku to sąsiad lub znajomy da znać lub się jeździ doglądać

U mnie tez wiele sztuk na łące się cieli i najciekawsze jest to ze zawsze dobrze się ocieli na łące :) U nas w wiosce był ciekawy przypadek u sąsiada który trzyma jałówki na łące cale lato nawet w nocy ich nie zgania to dopiero po 3 dniach zobaczył ze mu się jałówka ocieliła :) hehe

#33 Share Qtas

Qtas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 20 luty 2009 - 18:55

U mnie 90% cieli się sama trzeba tylko trochę cierpliwości i dać czas naturze, nie stać nad krową bo to wtedy ją stresuje i wszystko trwa dłużej. Jedne krowy cielą się szybko inne kładą się i wstają, kładą się na drugi bok, w ten sposób układają ciele do porodu i rozchodzą się wiązadła miednicy.

Zapamiętajcie to i nauczcie się na pamięć i nie zatuczajcie krów cielnych, to nie będziecie się dziwić, że rodzą same, co powinno być normą a nie wydarzeniem.

#34 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze---->NH

Napisany 20 luty 2009 - 19:02

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty U mnie to 4 osoby zazwyczaj cielą w tym 1 która się dobrze zna. :) Słyszałem o takim przypadku że u jednego rolnika krowa zaczęła się cielić a nikogo nie było w pobliżu do pomocy to wziął ciągnik, linkę obwiązał nogi cielaka, sprawdził czy wszystko z nim w porządku i pomała jedynką wyciągnął. Wiadomo że tak się nigdy nie robi ale nikogo nie było do pomocy a sam nie dałby rady :)

#35 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 20 luty 2009 - 19:47

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty No kiedyś muszę przyznać że sam wyciągnąłem ciągnikiem cielaka. Wszystko odbyło się z zaskoczenia i krowa nie była w "porodówce" nie miałem gdzie uczepić wyciągarki więc podjechałem ciągnikiem pod drzwi i uczepiłem u przedniego zaczepu ferdka. Podczas wyciągania (cielak był bardzo duży) skończyła się linka a cały tył cielaka utkwił w krowie. Wskoczyłem do ciągnika i powolutku do tyłu 20cm i cielak wyskoczył.

#36 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze---->NH

Napisany 20 luty 2009 - 22:35

A czy zdarzyło się komuś że krowa ocieliła się sama np:na pastwisku my mieliśmy przez 20lat dwa takie przypadki :).

Mi się tak zdarzyło ktoś zmieniał firanki w oknach patrzy na łąkę a koło krowy ciele leży. Tata wziął wózek ja ciągnik i przywieźliśmy do obory. Tak to bardzo rzadko się same cielą- trzeba pomóc :)

#37 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 20 luty 2009 - 22:48

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty U mnie zazwyczaj krowom podczas cielenia trzeba pomagać choć to nie reguła, w tamtym roku po dojeniu wszystkie krowy wypuszczaliśmy na pole no i cielną krowę, nie miała jeszcze terminu cielenia, na drugi dzień idę po krowy żeby przygonić do obory idę i patrze, zobaczyłem stojącą w rowie krówkę i jak okazało się malutka jałówka (ze względu na wielkość nazwano ją pchełka) ja ją na plecy i do obory. :) To jedyny przypadek jaki pamiętam.
Wieczny kawaler ;)

#38 Share tomo2604

tomo2604

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 21 luty 2009 - 14:19

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty To ty na noc krowy na pastwisko wypuszczasz? Jeśli tak to czym masz ogrodzone?

#39 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 21 luty 2009 - 14:52

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty Słupki, izolatory, drut i elektryzator. Ustawiam zasilacz na 7.5V , i żadna nie próbuje wyjść. Od początku wiosny do początku jesieni krówki nocują na polu. <_<
Chociaż w ciągu roku średnio ok. 3 próbują uciec, ale rzadko daleko, najczęściej pod oborę lub na pobliskie pole zboża, wtedy idę sprawdzić stan ogrodzenia, i często okazuje się, że coś się stało z ogrodzeniem, drut trawa zarosła i prąd słabiej "kopie", lub drut jest za nisko itp.
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 21 luty 2009 - 16:59

W ilu cielicie krowe i co myślicie o cielidłach własnej roboty Moim zdaniem 2 osoby wystarczą żeby wyciągnąć cielaka, raz mieliśmy przypadek że krowa ocieliła się sama na polu ale nie z jednym cielakiem tylko z dwoma
AF - to Jest To:)