Skocz do zawartości

Zdjęcie

ZLECĘ SPRASOWANIE 200-300 Ha woj śląskie.

53 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Demilio

Demilio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 20:59

ZLECĘ SPRASOWANIE 200-300 Ha woj śląskie. Proszę o poważne oferty i cenę za 1hektar prasowania lub za tonę. Proszę o propozycję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ZLECĘ SPRASOWANIE 200-300 Ha woj śląskie. Dzisiaj, 09:45
  •  

#2 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Maszyny, j.Niemiecki

Napisany 14 styczeń 2009 - 21:02

ZLECĘ SPRASOWANIE 200-300 Ha woj śląskie. Jakie okolice śląska??

#3 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 14 styczeń 2009 - 21:56

ZLECĘ SPRASOWANIE 200-300 Ha woj śląskie. Przeniesione...Do giełdy
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#4 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 21:58

ZLECĘ SPRASOWANIE 200-300 Ha woj śląskie.

Przeniesione...

Podasz link?? z góry bardzo dziękuję:)

#5 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 14 styczeń 2009 - 22:06

ZLECĘ SPRASOWANIE 200-300 Ha woj śląskie. Giełda
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 22:13

ZLECĘ SPRASOWANIE 200-300 Ha woj śląskie. ponieważ jest przeniesione nie dostaniesz odrazu %% ale napisz porządne ogłoszenie !!!

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 23:32

ZLECĘ SPRASOWANIE 200-300 Ha woj śląskie. Moim zdaniem jak masz zamiar zbierac co roku taka powierzchnie to po moich obliczeniach opłacało by sie kupić w miare dobrą prasę i ciągnik w cenie tej usługi bo wiadomo że od razu po pierwszym raku sie nie zwruci ale licząc ok 10 zł belke po zmiennokomorówce belka 120 na 120 zbita na skałę to na ha w tegiej przenicy zimowej albo przenżycie wychodzi +/- 25 belek razy te +/- 10zł wychodzi 250 zł 250 razy te 200 lub 300 ha wychodzi plus minus 50 75 tysiecy zł i przyładowo wydac na dobry ciagnik ok 50 tysięcy i ok 40 na dobra rolkę to po niecałych dwuch latach masz zwrucony sprzęt i dalej prasujesz kolejne lata. Bo nawet żeby po 2 latach wyjść na zero to i tak za około 100 150 tysięcy masz naprawdę dobry sprzęt.

#8 Share Demilio

Demilio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 00:30

ZLECĘ SPRASOWANIE 200-300 Ha woj śląskie. ile waży 1 balot?? 120x120?? ile potrzeba siatki?? i w jaką prasę zainwestować??

#9 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 00:38

ZLECĘ SPRASOWANIE 200-300 Ha woj śląskie. mój znajomy ma na sprzedaz dużą kostke zaraz dam link a może pokusi się aby usługowo Ci to zrobić bo swiadczy inne usługi też http://www.allegro.p...rio_120x80.html
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#10 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 00:55

ZLECĘ SPRASOWANIE 200-300 Ha woj śląskie. ile waży Ci nie powiem bo nie wazyłem ale zdażaja mi się takie belki gdzie siekiera trzeba dziabać. Na taka powieszchnię pokusiłbym sie na dużą kostkę tylko żeby praca była wydajna to trzeba juz mocny ciagnik albo znaleść prasę w mały apetyt mocy jak na duże kostki. Ale z tego co czytałem na różnych forach to moc do kostki to powyżej tych 120 koni trzeba.

Tle wiem ale podkreslam że z kostka nie miałem doczynienia i pisze tylko to co słyszałem i dowiedziałem się czytając wypowiedzi innych uzytkowników przez te kilka lat na AF i innych forach.
A co do rolki to na taka powierzchnie to do 40 50 tyś przeznaczył bym na zachodnia uzywkę w młodym wieku stanie i z dobrą wydajnością a co do wydajnośći to i ciagnik minimum 100 kucy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 08:40

ZLECĘ SPRASOWANIE 200-300 Ha woj śląskie. Moim zdaniem to chyba prościej zlecić usługe, ale mozna by kupić prase i samemu o to zadbać, ale to nie jest tak że kupisz sobie prase i już masz sprasowane, trzeba kuypić paliwo, oleje itp. jakieś części jak co się popsuje. Jeszcze prawka nie mam, ale w listopadzie będe robił, może w żniwa 2009 podlece do ciebie jak będe miał dobrą prase, może arasso mi pomoże. Ja moge jechać, jak co to pisze się na sezon 2010 :) Szczegóły póxniej napisze, bo pisze z szkoły, a za chwile mam egzamin, także o 14:00 powinienem coś dopisać. A powiedz mi jak to robiłeś w zeszłych latach ?? czy bierzesz tą słome na brykiet czy jak ?? Bo tak z nikąd ci się 300 ha nie wzieło. :) Narazie, i życzcie mipowodzenia na teście :)

#12 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 09:17

ZLECĘ SPRASOWANIE 200-300 Ha woj śląskie. ale tu jest spora rozbieżność 200-300 ha. zapewne bierze słomę od ludzi. ja bym bez zastanawiania kupił sobie prase i jak by był czas to jeszcze usługi nio robił.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#13 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 13:20

ZLECĘ SPRASOWANIE 200-300 Ha woj śląskie. hahha na taka powierzchnie gdybym miał co roku mu prasować to mimo tego że przez rok nie moge nic inwestować zaraz lece do banku i jakąś bardziej wydajną prase kupuję i moge jechać.

A tak szczerze pomijają koszty napraw i paliwa do gdybym miał czas i ktoś mi chciał zlecić sprasowanie takiej powierzchni to opłacało by mi się kupić super prase polecieć do ciebie na usługę.
Bo patrząc na cene prasowania jak bym kupił prase za ok 40 tysi to zostaje mi jeszce trochę kasy i raz że mam dobra prasę drugie że praktycznie prawie w jeden sezon mi sie zwraca no i mam juz dobrą maszynę na kilka lat.
Kolejny sezona kolejna taka usługa kolejna inwestycja kupno dobrego ciagnika tez tak do max 50 tysi i też jak bym nim poleciał prasowac to bym w jeden sezon z prasą odbił go sobie na takim areale a maszyna została by mi do pracy w moim gosp.
I policzyć to co na tych 200 300 ha zarobiłem plus to co sam sobie roluje i plus jeszce małe usługi znajomym to napewno sprzet mi się zwraca z lekkim zarobkiem a najwiekszy tego plus że mogę na następny rok jechać i robic znowu taka usługę a jak nie jade to niec nie tracę bo zstają mi dobre maszynki i nie męcze się prasująć u siebie bo mam czym

#14 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 14:14

ZLECĘ SPRASOWANIE 200-300 Ha woj śląskie. A małej kostki nie chcesz???:)

bullet_black.png

#15 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 14:23

ZLECĘ SPRASOWANIE 200-300 Ha woj śląskie. Dokładnie tak jak mówi arasso, jak dziś kolego byś się zdeklarował że na 100% weźmiesz mnie na usługe, to kupuje lepszy ciągnik, i jade. Wszystko jest do dogadania :)

EDIT : a siatka to potrzeba coś koło 10 m na balot 120 x 120 , przeciętna waga balota po sprasowaniu prasą JD od 200 do 600 kg, wszystko zależy od wilgotności, rodzaju i stopnia sprasowania . Oczewiście robiłem kiedyś bele słomy suchej jak pieprz to ważyły coś koło 200 kg, a robiłem kukurydze, to balot 120 x 120 miał 1100 kg , więc ...

#16 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 14:29

ZLECĘ SPRASOWANIE 200-300 Ha woj śląskie. Ja tak samo jak @endrju00711 i @arasso:) Jestem ze śląska więc nie wahałbym się nowego zakupu...@Demilio powiedz mi jakie to tereny śląska, jakie miejscowości??

#17 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 16:53

ZLECĘ SPRASOWANIE 200-300 Ha woj śląskie. ja nie jestem ze śląska ale żaden problem ide do znajomego podjeżdża lawetą wieczorem łądujemy sprzęt i rano już jestem u ciebie. Nie wiem jak z siatką bo nie prasuje siatką ale wiem że do stałokomorowej sznurek musi byc albo grubszy albo gęsciej puszczony bo peka jak sznurek sie przetnie to taka belka po stałej komorze niemal że wystrzela hehe. po stałej komorze nie trzeba aż tak wiele sznurka czasem jak zapom niałem o sznurku i wyleciała mi belka nie związana to z wierzchu trochę mi słomy takimi cienkimi płatami odlatywało przy ładowaniu a belka sie trzymała.

I wiem co gadam bo wcześniejsze lata miałem stałokomorówka prasowane teraz kupiłem swoją zmiennokomorową i widzę różnicę

#18 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 18:28

ZLECĘ SPRASOWANIE 200-300 Ha woj śląskie. Heh, ja tak samo, nawet u sąsiada stoi stoi lawet, ale co za problem na kołach zajechać, my autobusem na pielgrzymke do częstochowy zdążymy w ciągu dnia oblecieć tam i spowrotem, to ciągnikiem jeden dzień w jedną strone , a drugi spowrotem, ale po co się męczyć, jak lawetka stoi u sąsiada :):) Ja również jak taki ciołek zapomniałem owinąć sznurkiem, i nawet dało się ją załadować w 80 % , a reszte zatalerzowałem, bo nie bede z widłami latał :)

P.S. Coś nam autora wcieło :):)

#19 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 15 styczeń 2009 - 18:50

ZLECĘ SPRASOWANIE 200-300 Ha woj śląskie. Autora wcięło, bo to ogłoszenie, na moje oko "coś nie teges jest". Pisał już o tym Andrzej, przedział wielkości pola jest za duży.
Który rolnik, nie wiem ile ma pola?
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 20:10

ZLECĘ SPRASOWANIE 200-300 Ha woj śląskie. Ja dokładnie nie wiem ile mam hektarów \, ale to rozbieżność paru hektarów, bo ciągle coś przybywa :):)

Ortografia!!!

Edytowany przez Balzak, 17 styczeń 2009 - 07:42.