Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubezpieczenia upraw -odszkodowania

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 19:36

Ubezpieczenia upraw -odszkodowania Witam rolników i nietylko.Zastanawja mnie fakt ubezpieczeń upraw.Czy ktoś zwas ubezpiecza czy to tylko zemnie zdzierają kase a wzamjan to nic?Interesuje mnie czy otrzymaliście odszkodowania za uprawy,za jaką szkode,i od jakiej firmy.Ja 3 rok ubezpieczam w PZU ,wtamtym roku 40 ha deszcz przybił zboże do ziemi a rzepak wymłócił .Komisja b yła ,oszacowali,naliczyli odszkodowanie a po miesioncu pisemko że deszcz nawalny byłn fakt AlE nie 4 stopnia.Zgroza.Waliło 2 dni grzmiało drzewa wyrywało itp.ale widać to niebyło 4 stopnia.Mieliście takie problemy z firmami ubezpieczającymi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ubezpieczenia upraw -odszkodowania Dzisiaj, 12:10
  •  

#2 Share Bartek

Bartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 20:53

Ubezpieczenia upraw -odszkodowania Osobiście ubezpieczam w Concordii. W tamtym roku grad obił mi trochę rzepak, ale po paru dniach była komisja, oszacowali na 15-25 %. Sądzę, że było nieco więcej, ale pieniądze wypłacili, więc nie byłem w plecy. Jesienią ubezpieczyłem rzepak ponownie w Concordii.

Z PZU też miałem kiedyś przygody, grad stłukł rzepak, przyszli w pole, chodzili po rowie, zaglądali. W końcu tak wymyślili, że trawa nie jest stłuczona na rowie, więc gradu nie było! Zgroza! Od tamtej pory podziękowałem Państwu z PZU. Dziwię Ci się, że masz jeszcze do nich cierpliwość i nie zmieniłeś ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie nigdy nie wróci w 100 % szkody, ale chociaż nie zostaje się na lodzie, poniesione nakłady zawsze się wrócą. Myślę, że warto ubezpieczać uprawy, ale w sprawdzonej firmie, które nie umyje rąk w razie szkody.

Proponowałbym temat przenieść do działu ogólnego produkcji roślinnej, w końcu chodzi o ubezpieczenia wielu upraw, a nie samych zbóż.

#3 Share marks50

marks50

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 18 lipiec 2011 - 13:20

Ubezpieczenia upraw -odszkodowania Lanie wody z Concordią bo w Polsce odszkodowanie za straty w polu wypłacane są gdy przekroczą 30 % więc kolego Bartek nie wydaje Mi się aby robiono wyjątki . A co do PZU to masz racje potrafią taki kit wciskać że dostanie odszkodowania graniczy z wygraną totka .

#4 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 19 lipiec 2011 - 14:59

Ubezpieczenia upraw -odszkodowania Ja miałem ubezpieczone ziemniaki od gradu w PZU w tamtym roku i po powodzi przyszedł grad. Zgłosiłem szkodę ale było tyle szkód powodziowych, że czekałem ponad miesiąc na oszacowanie szkody, uznali 20% i wypłacili do 30dni od wizyty. Fakt, że był to już wrzesień i miałem do oceny zostawiony tylko pas taki na 3m i potem jak to kopałem to już połowa zgnita była. W tym roku wszystko od Gradu też w PZU ubezpieczyłem.
-----

#5 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 20:57

Ubezpieczenia upraw -odszkodowania 2001 rok po przejściu trąby powietrznej nie było co zbierać. z PZU stwierdzili że ziarno nie jest wymłucone to nie od gradu a że wyległo( wiało jak to przy trąbie ze 150km/h było) że nawóz przedawkowany. z 10 ha dali za 1 ha owsa bo był potłuczony a tak za nic ;[ Ogólnie od tych skur*** za całe prawie zniszczone gospodarstwo dostaliśmy 25 tyś........ Banda złodziei i tyle żyją z czyjegoś nieszczęścia do pieca z nimi
w 2008 jak susza była no to troche za żyto dało 30 % naliczyli <_< A dało może 2 tony z ha gdzie zawsze te 4 były. ładne mi 30 %

Edytowany przez UrsusCzesio, 20 lipiec 2011 - 20:59.

Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share heniek

heniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 21:49

Ubezpieczenia upraw -odszkodowania Czy słyszeliście w tym roku że wypłata dopłat ma być uzależniona od tego czy ma sie ubezpieczoną co najmniej połowę upraw ?
Tak powiedzieli znajomemu w urzędzie , przejrzałem pobieżnie instrukcję do wniosku i nic tam nie znalazłem więc nie wiem czy mu kitu nie wciskali bo teraz na gminy nałozyli obowiazek sprawdzania ubezpieczenia upraw i budynków, chyba ze 2 lata temu mnie po to wzywali ale to było miesiac przed zniwami więc tłumacze tej lasce że na te pare dni to mi żaden ubezpieczyciel nie ubezpieczy. Ona już wtedy wlasnie coś wspominała o tym ze jak sie dostaje dopłaty to trzeba ubezpieczyć itd. Może to u nas taki dalszy ciąg tego cyrku albo już jest jakiś nowy przepis?

#7 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 13:12

Ubezpieczenia upraw -odszkodowania No nie wiem skąd to zdziwienie ale obowiązkowe ubezpieczenie już nie pierwszy rok obowiązuje.
USTAWA z dnia 7 lipca 2005 r. o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich

#8 Share heniek

heniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 20:42

Ubezpieczenia upraw -odszkodowania Fakt, obowiązuje (abonament za telewizor też :-) )ale dotychczas na szczęście jakoś tego nie egzekwowali, wtedy ta babka w Urzędzie wspominała o jakieś karze ale nic póżniej nie dostałem.Niestety na wstrzymaniu dopłat się skończy predzej czy pózniej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 03 maj 2012 - 20:47

Ubezpieczenia upraw -odszkodowania jedyne zagrożenie to ograniczenie ewentualnego wsparcia z budżetu krajowego w przypadku wystąpienia klęski (np wymrożenia w tym roku) oraz kara 2 euro/ha - nałożona przez samorząd lokalny, na płatności bezpośrednie niewypełnienie obowiązku ubezpieczenia połowy upraw i zwierząt wpływu nie ma