Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o MF 520???

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kaczmar

kaczmar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 17:11

Co sądzicie o MF 520??? Chce się coś dowiedzieć na temat masseya fergusona 520 ponieważ chce sobie taki sprawić. Obejrzałem już 4 które były w granicach 20-15tys., wzrokowo były niezłe ale chodzi mi o to czy dużo pali, czy jest podatny na awarie itp. Chyba że na 20 hektarów polecacie coś innego. Prosze o komentarze!!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o MF 520??? Dzisiaj, 23:16
  •  

#2 Share Kacu

Kacu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 19:03

Co sądzicie o MF 520??? Z tego co wiem to dobry sprzęt.Wydajny i mało pali,ale jedna rzecz.On ma silnik z boku i w mokrym terenie będzie ci siadał jednym kołem bardziej.Jak będzie mokrzej to będzie gorzej.Nie wiem jak to działa w eksploatacji,ale ja nie mam przekonania.Wolałbym coś z silnikiem centralnie umieszczonym.Może coś tego typu:
http://www.allegro.p...ajn_mf_330.html
http://www.allegro.p...zbozowy_mf.html
http://www.allegro.p...rguson_307.html
http://www.otomoto.p...t=show&id=B5342
Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

#3 Share m11031993

m11031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , internet . dyskoteki , motoryzacja

Napisany 15 styczeń 2009 - 20:33

Co sądzicie o MF 520??? jesli chodzi o MF 520 to nie polecam Ci tego kombajnu nawet sie nie chytaj silnik 6 dużo pali a mało wydajny słabo wciaga i mi sie wydaje ze Mf 529 ma silnika za zbiornikiem na zboze u góry a nie zboku jak kolega powiedział ale nie jestem pewien powiedział mi raz hadnlarz że MF do 500 to sa sprząty a le już po 500 to już lepiej sie nie chytać a jak byśchciał kombajn dla siebie na własny uzytek to mam cos dla Ciebie bo jestem na bierząca w Mf bo dzisiaj byłem z somsiadem za MF i kupiliśmy i jest jeszcze jeden w dobrym stanie idealny odezwija sie do mnie na gg jak jestes zainteresowany 1329472

#4 Share parti

parti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 21:47

Co sądzicie o MF 520???

Chce się coś dowiedzieć na temat masseya fergusona 520 ponieważ chce sobie taki sprawić. Obejrzałem już 4 które były w granicach 20-15tys., wzrokowo były niezłe ale chodzi mi o to czy dużo pali, czy jest podatny na awarie itp. Chyba że na 20 hektarów polecacie coś innego. Prosze o komentarze!!

To dobry sprzęt, MF ogólnie wszystkie są dobre, 520 to prosty kombajn. Ja mam obecnie perkinsa 6 cylindrowy (i wcale dużo nie pali jak na 100 KM silnik) z 3,6 m hederem i jestem z niego zadowolony. Ma dużo lepsza przepustowość niż np Bizon. Dobrze wymłaca i jest prawie bezawaryjny. Pasy i łożyska łatwe do kupienia. nie tak jak w Claasie, gdzie większość łożysk jest igiełkowych i dużo droższych. Jedyna wada tego kombajnu o której słyszałem, choć jeszcze się z tym nie spotkałem to jest to, ze siadają w nim często tarcze od włączania młocarni, ale czy to prawda????

#5 Share wiesiuniek91

wiesiuniek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 06:49

Co sądzicie o MF 520??? Na 20 ha kup sobie MF 487 albo 506 mają one silniki 4cylindrowe bardzo oszczędne natomiast młockarnie mają szeroką na 107 cm,sita na 104 cm i 5 wytrząsaczy co powoduje że są bardzo wydajne jak na wielkość gabarytową.

#6 Share lukasmiler

lukasmiler

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 15:29

Co sądzicie o MF 520???

To dobry sprzęt, MF ogólnie wszystkie są dobre, 520 to prosty kombajn. Ja mam obecnie perkinsa 6 cylindrowy (i wcale dużo nie pali jak na 100 KM silnik) z 3,6 m hederem i jestem z niego zadowolony. Ma dużo lepsza przepustowość niż np Bizon. Dobrze wymłaca i jest prawie bezawaryjny. Pasy i łożyska łatwe do kupienia. nie tak jak w Claasie, gdzie większość łożysk jest igiełkowych i dużo droższych. Jedyna wada tego kombajnu o której słyszałem, choć jeszcze się z tym nie spotkałem to jest to, ze siadają w nim często tarcze od włączania młocarni, ale czy to prawda????

Witam kupiłem kombajn mf 520 i niewiem jakie sita dolne zwykle(nie zaluzjowe) do zboża, do kombajnu dostalem z otworami 11mm i 16mm i niewiem ktore załozyc

#7 Share reno82

reno82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 23 lipiec 2009 - 18:44

Co sądzicie o MF 520??? Panowie krytycy ja mam MF-520 już 12lat przez sezon przepracowuje ok 100h dopiero w tym roku zamierzam wymienić sprzęgło od młocarni,silnik spala ok. 10l na godzinę.chodzi bez zarzutów paski i łożyska to rzecz normalna ze się zużywają mam ok 40ha swojej ziemi kl.3-4a reszta to zarobek.Z częściami nie mam żadnego problemu.MF-520 to kombajn na piątkę!

#8 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 08:00

Co sądzicie o MF 520??? Ludzie o jakich Wy kombajnach piszecie sam posiadam MF 620 troche większy od 520 ale mechanizmy te same i uciekać od tego rodzaju kombajnów. Części niedostępne! Łozyska wszystko niewymiarowe bo to anglik a co za tym idzie tam sa cale!!! Jedyne co dobre to silnik ja ma 6 perkinsa 120 koni ale potrfi spalić na hektar bardzo ładnej pszenicy 18 litrów. A jeszcze wydajność jest niezła (młocarnia 137cm szerokości)
Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

#9 Share Tomek34

Tomek34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 21:39

Co sądzicie o MF 520???

jesli chodzi o MF 520 to nie polecam Ci tego kombajnu nawet sie nie chytaj silnik 6 dużo pali a mało wydajny słabo wciaga i mi sie wydaje ze Mf 529 ma silnika za zbiornikiem na zboze u góry a nie zboku jak kolega powiedział ale nie jestem pewien powiedział mi raz hadnlarz że MF do 500 to sa sprząty a le już po 500 to już lepiej sie nie chytać a jak byśchciał kombajn dla siebie na własny uzytek to mam cos dla Ciebie bo jestem na bierząca w Mf bo dzisiaj byłem z somsiadem za MF i kupiliśmy i jest jeszcze jeden w dobrym stanie idealny odezwija sie do mnie na gg jak jestes zainteresowany 1329472

Ale ci ktoś głupot naopowiadał , moim zdaniem są to udane kombajny . Model 520 jest wydajnym kombajnem posiada on 6 wytrząsaczy co w porównaniu z szerokścią hedera daje bardzo duże możliwości efektywnego koszenia.

#10 Share djvtec

djvtec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Dj'ka, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 30 sierpień 2009 - 10:13

Co sądzicie o MF 520???

My posiadamy juz 8 sezon ten kombajn i nie narzekamy :D malo pali, jest wydajny i silny, a co do tej tarczy to my dopiero po tych 8 latach ja wymienilismy :D czesci sa latwo dostepne awaryjnosc mala wiec czego chciec od kombajnu w tym wieku :D przez caly okres uzytkowania stalismy moze ok 3 dni :(
Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share styk5

styk5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 18:50

Co sądzicie o MF 520??? Ja bym posłuchał Wiesiuńka 91-wie co mówi-,a 520 czy 620 to są takie "krowy" do kołchozu(bardzo przepraszam użytkowników tych maszyn). Trzeba jednak wiedzieć,że Ferguson to Anglik,ale większość kombajnów jest metrycznych tylko te przeznaczone dla Ameryki czy Anglii są w calach, i nie chodzi tylko o gwinty ,bo to pół biedy,lecz o łożyska,gdyż za calowe trzeba słono płacić.

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 grudzień 2009 - 01:27

Co sądzicie o MF 520??? Ja go posłuchałem ale wymieniając wszystkie łożyska w nowo zakupionym starym kombajnie MF nie znalazłem żadnego "calowego", ba nawet nie było żadnego mało spotykanego. Mechanik twierdzi, że z łożyskami do kombajnów MF jest dużo lepiej niż do bizona, bo wszystkie są popularne. Massey Ferguson to firma kanadyjska, a kombajny w Europie są (a właściwie były) produkowane we Francji.

#13 Share Konrad2277

Konrad2277

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja i zwierzęta ;)

Napisany 31 grudzień 2009 - 13:58

Co sądzicie o MF 520??? A czy nie grzeje jak jest koło kombajnisty??

#14 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 04 czerwiec 2010 - 14:12

Co sądzicie o MF 520??? Witam, pogode mamy jaką mamy więc postanowiem kupić jakiś niedrogi ombajne żeby skosić swoje 15ha ewentualnie z 5ha na usludze złapać. Co sądzicie o tym MF-ie http://www.allegro.p...rguson_520.html rzed żniwami to teraz ceny wszyscy podnoszą, a za te pieniądze z sieczkarką sądzę że nie jest zły. Jest w nim rura hydrauliczna? Paski są dostępne?
Z góry dziękuje i pozdrawiam :D
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 czerwiec 2010 - 20:53

Co sądzicie o MF 520??? Mocno pogięty, a stan lakieru wskazuje, że stał na wolnym powietrzu długo co z mojego doświadczenia powoduje konieczność wymiany prawie wszystkich łożysk. Jeżeli silnik jest ok. i masz dodatkowe 5 tys. (starczy spokojnie a może na wyrost) na solidny remont to chyba warto. Jednak dokładnie oglądaj młocarnię czy nie dostała kamienia. Jak byś kupował to mogę podpowiedzieć na co zwracać uwagę. Dodam także uwagę mechanika co naprawia zachodnie kombajny. Modele mniejsze z danej serii są zawsze w lepszym stanie bo mają te same podzespoły i są oczywiście mniej obciążone. 520 to najmniejszy z serii i powinien być ok.

#16 Share zolwik129

zolwik129

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 13:25

Co sądzicie o MF 520??? Troche póżno ale sie wtrącę do dyskusji moze ktoś będzie szukał informacji o tych kombajnach wiec mu sie to przyda.
Ja mam jak najlepsze zdanie o tych kombajnach do plusów należy zaliczyć:
- solidne, popularne oszczedne silniki Perkinsa ( zaden zacierający sie Ford lub drogi JD)
- bardzo prosta i solidna konstrukcja
- duża wydajność kobajny - nawet przy plonie ok 6 ton sita i przenośniki radza sobie doskonale, zresztaa to widać po szerokości tych kombajnów
- ciekawie jest rozwiązana rura wysypowa która mozna wysypywać w każdej pozycji, moze nie wygląda to zbyt dobrze ale technologicznie i praktycznie to numer 1
Do minus należy zaliczyc hałas spowodowany silnikiem z boku, nie nakryty zbiornik, i jak dla mnie zbyt ciezkie podsiewacze w starszych modelach ale nowsze modele typu 530, 507, 307, 815, 825 i inne są juz zwężone w podsiewaczach wiec jest ok.Wiecej minusów tych maszyn nie znam. Siedzenie z boku ma swoje plusy a mianowicie widocznosc jest znakomita zwłaszcza podczas cofania.
Aha jest jeszcze jedna zaleta wiekszośc kombajnów ma skrzynie i 2 biegi na młocarni. Wiec podczas np omłotu rzepaku, łubinu wystarczy przełączyć bied na tej skrzyni i obroty młocarni spadają o połowę do ok 400 i wtedy omłot np roslin strączkowych jest idealny. Zaden inny kobajn tak ładnie tego nie zrobi a sekret tkwi tak jak pisałem w bardzo niskich obrotach młocarni. Ad razu wyjasnię ze tak małych obrotów nie da sie uzyskac kożystając tylko z przekładnie bezstopniowej....
Jeżeli zakupi sie model z nierlnym przebiegirm powienien słuzyć naprawde przez długie lata, a jak sami widzicie cena tych maszyn jest niższa niż innych odpowiedników. Moim zdaniem to wina wygglądu i moze strach przed calowymi cześciami . Ale ja nie spotkałem sie z problem odnośnie części. Paski i łozyska są ogólnie dostępne.

#17 Share areks_87

areks_87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 18:58

Co sądzicie o MF 520??? Witam , mam do was prośbę: potrzebuję nietypowy bezpiecznik od elektryki do kombajnu mf 307. nie mogę go nigdzie dostać. kształt- okrągły , taki jak na moim zdjęciu profilowym ....pomóżcie!!!!!!!!!!!

Edytowany przez areks_87, 11 listopad 2012 - 19:02.

#18 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 18:25

Co sądzicie o MF 520??? Jeżeli ciężko dostać to nie lepiej zmienić całą puszkę bezpieczników? Bo rozumiem, że on jest w jakiejś grupie bezpieczników i pojedynczo nie występuje?
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#19 Share areks_87

areks_87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 11:38

Co sądzicie o MF 520??? tylko tak się zastanawiam bo jak wymieniałbym całą puszkę to musiałbym również wymieniać wszystkie kable . I dlatego właśnie szukam czy jest jakieś inne rozwiązanie tego problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Marjan

Marjan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 10:22

Co sądzicie o MF 520??? A co myślicie o hederze do kukurydzy do MF520 ? Zastanawiam się jakby chodził... Z góry dziękuje.

Edytowany przez Marjan, 31 styczeń 2013 - 19:13.