Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy będą mogli pójśc na rentę strukturalną?

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mapi

mapi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 13:48

Czy będą mogli pójśc na rentę strukturalną? Sytuacja wygląda tak że mam gospodarstwo które przekazali mi rodzice 4 lata temu. Ojciec wtedy poszedł na rentę strukturalną. Ja dostaję dopłaty bezpośrednie i dla gospodarstw niskotowarowych.
Teraz chcieliby pójść na rentę strukturalna moi teściowie, jednak żadne z ich dzieci nie ma wykształcenia rolniczego. Oni tez dostają takie dopłaty jak ja(bezpośrednie i niskotowarówka).
Czy mogą mnie przepisać swoje gospodarstwo? Jeśli tak to co z pieniędzmi z niskotowarówki, bo oni dostają i ja też. Czy musieliby zwrócić to co dostali czy po prostu ja będę dostawał jedną pólę posiadając obydwa gospodarstwa?
Ew. w jaki sposób można najszybciej zdobyć papier żeby można było komuś bez wykształcenia przepisać gospodarstwo. Szwagier ma skończone studia inż.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy będą mogli pójśc na rentę strukturalną? Dzisiaj, 02:06
  •  

#2 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 14 styczeń 2009 - 13:53

Czy będą mogli pójśc na rentę strukturalną? ja skończyłem roczne podyplomowe i juz, nie jestem tylko pewien czy goły inżynier moze zrobić podyplomówke, czy czasem nie musi miec dodatkowych 3 literek przed nazwiskiem.

co do reszty pytania nie mam pojecia - kwestia jest inna
moj ojciec od kwietnia chodzi do agencji i ciagle pyta kiedy może złożyc wniosek o rente, a oni ciagle go zbywaja ze za 3 miesiace bo nie ma pieniedzy na nowe renty

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#3 Share farmer40

farmer40

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 21:48

Czy będą mogli pójśc na rentę strukturalną? Ja mam podobne pytanie , jakie są minimalne wymagania aby ojciec mógł mi przepisać gospodarstwo? np. co do wykształcenia, czy jakieś inne kryteria jeśli są?

#4 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 21:51

Czy będą mogli pójśc na rentę strukturalną? Poszukaj w dziale. Bylo walkowane 100 milionów razy.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 17 luty 2009 - 11:20

Czy będą mogli pójśc na rentę strukturalną? Do kiedy te renty są przyznawane? Mój ojciec w tym roku skończy 49 lat... Czyli za 6 lat będzie mógł się starać o strukturalną... Załapie się jeszcze wtedy czy już nie?

#6 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 17 luty 2009 - 15:46

Czy będą mogli pójśc na rentę strukturalną? Nie wiadomo o będzie w tym roku, a ty pytasz co będzie za 6 lat. W naszej Polsce i Unii wszystko się szybko zmienia i może za kilka lat będą dawać rętę od 50 lat. Oby :) Trzeba czekać cierpliwie i obserwować co się dzieje. Mojemu ojcu jeszcze 10 lat brakuje
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 17 luty 2009 - 16:01

Czy będą mogli pójśc na rentę strukturalną? yacenty przecież wnioski na rente były przyjmowane pod koniec czerwca 2008 także nie wiem dlaczego twojemu ojcu coś ściemniają. może przegapiliście termin bo ilość przyjętych wniosków jka zwykle była ograniczona?przyjmowali chyba przez pare dni...

moi rodzice mają już rentę od października