Skocz do zawartości

Zdjęcie

T25 zmiana taśm hamulcowych

121 odpowiedzi na ten temat

#81 Share arek10220

arek10220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja samochodowa,rolnicza itp.

Napisany 17 listopad 2013 - 14:11

T25 zmiana taśm hamulcowych Aby wymienić taśmę bez zdejmowania zwolnicy trzeba wciąć druta i do jego końca przywiązać sznurek. przełożyć drut ze sznurkiem przez bęben i odczepić drut a sznurek zostawić. Potem przywiązujemy jeden koniec taśmy do sznurka i powoli próbować przełożyć taśmę ciągnąc za sznurek i przekręcając kołem. Ja tak zakładałem.
Dla ułatwienia można sklepać końcówki na taśmie i ją trochę podgiąć żeby była bardziej zaokraglona.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
T25 zmiana taśm hamulcowych Dzisiaj, 03:57
  •  

#82 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 15:26

T25 zmiana taśm hamulcowych Zamiast druta można przykleić koniec sznurka taśma do bębna i obrucić kołem
w uszy wkładamy śrube 6 mm i do niej pzywiozujemy sznurek ( lepiej użyć taśmy z pasa bezpieczenstwa z samochodu albo podobnej)

#83 Share Domino788

Domino788

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 22:31

T25 zmiana taśm hamulcowych Wyregulowałem hamulce tak jak koledzy wyżej pisali ,gdy kołysze ciągnikiem to sie pedały nie podnąsza a jak jade to dale sie unąszą co robie zle???

Edytowany przez Domino788, 21 listopad 2013 - 22:33.

#84 Share Agroastrolog

Agroastrolog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 20:43

T25 zmiana taśm hamulcowych Taśma hamulcowa , przed zamontowaniem powinna być ukształtowana na bębnie. Taśmę z końcami spiętymi systemem cięgieł i włożonym do jej obwodu bębnem zaciska się w imadle tak jak to ma miejsce w czasie hamowania. Oklepanie taśmy młotkiem ukształtuje ją trwale. Tak spreparowana taśma nie ociera na całym obwodzie o bęben w stanie odhamowanym i skutecznie hamuje przy delikatnym naciskaniu na pedały. Montaż takiej taśmy tylko po odłączeniu obudowy od skrzyni biegów.

#85 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 23 listopad 2013 - 23:55

T25 zmiana taśm hamulcowych Ja zmieniam bez demontażu pochw. Przywiązuję początek nowej taśmy do jednego z końców starej po czym wyciągając starą wciąga się nowa. Nie jest to takie trudne.

KPK KUMURUN TEAM

#86 Share Domino788

Domino788

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 17:54

T25 zmiana taśm hamulcowych Ustawiłem jeszcze raz i jest lepiej tylko czemu jak jade do przodu to zahamuje ze koła stoją , a do tyłu nie chcą stanąc w miejscu?? Jeszcze jest cos do regulacji!?

#87 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 18:02

T25 zmiana taśm hamulcowych

Taśma hamulcowa , przed zamontowaniem powinna być ukształtowana na bębnie. Taśmę z końcami spiętymi systemem cięgieł i włożonym do jej obwodu bębnem zaciska się w imadle tak jak to ma miejsce w czasie hamowania. Oklepanie taśmy młotkiem ukształtuje ją trwale. Tak spreparowana taśma nie ociera na całym obwodzie o bęben w stanie odhamowanym i skutecznie hamuje przy delikatnym naciskaniu na pedały. Montaż takiej taśmy tylko po odłączeniu obudowy od skrzyni biegów.

Masz racje kilka razy zmieniałem w różnych ciągnikach i zawsze wystarczyło raz wyregulować hamulce

tego roku pierwszy raz zmieniałem przez gore ale regulacje musiałem powtórzyć 3 razy zanim taśmy dopasowały sie do bębnów

#88 Share jareckijacek

jareckijacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 20:38

T25 zmiana taśm hamulcowych Koledzy możecie mi podpowiedzieć jak wyregulować hamulec w moim ciągniku. Kiedy hamuję jadąc do przodu obydwa koła hamują równomiernie i dość ostro, ale kiedy jadę do tyłu i nacisnę na pedały to prawe koło się blokuje, jak nacisnę na pedał jeszcze raz to puszcza, czasami dopiero za drugim lub trzecim razem.

#89 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 20:40

T25 zmiana taśm hamulcowych Poszukaj bylo to dokładnie opisane

Strona 3 tego tematu

Edytowany przez GoRAL1, 24 listopad 2013 - 20:43.

#90 Share sylvio333

sylvio333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 maj 2014 - 19:56

T25 zmiana taśm hamulcowych witam mam podobny problem nie z pochwą ale obudową zwolnicy,na 3 szpilkach od dołu zwolnicy puściły mi gwinty jak to rozebrać?słyszałem że potrzeba rozłączyć
blokadę pomocy

to jest prawa strona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 06 maj 2014 - 20:10

T25 zmiana taśm hamulcowych Pewnie miałeś tam zamontowane łańcuchy podnośnika

#92 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 09 maj 2014 - 09:05

T25 zmiana taśm hamulcowych Panowie wymieniłem bębny i taśmy pojeździłem rok i po trochu hamulce słabły a teraz prawie ich nie ma tylko jedno koło łapie trochę więcej.Czy jest możliwe aby taśmy się rozciągnęły trochę?Wymieniłem bęben,taśmy i simering w obudowie skrzyni.

#93 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 10 maj 2014 - 05:39

T25 zmiana taśm hamulcowych Może po prostu taśmy się zużyły i trzeba je podciągnąć.

#94 Share marcin12233

marcin12233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 21:33

T25 zmiana taśm hamulcowych Potrzebuje pomocy. Zablokowało mi wałek od lewego hamulca i za bardzo nie wiem jaka jest przyczyna awarii i jak to naprawić.
Link do zdjęcia http://www.fotosik.p...70f8968fc9.html

#95 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1373 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 16 lipiec 2014 - 21:58

T25 zmiana taśm hamulcowych Przyczyna awarii moze byc nieumycie ciagnika po siewie nawozu, albo nieuzywanie go przez dluzszy czas, sprawdz srube z ostrym koncem, moze sie obrobila, albo wykrecila.

Pozwole zapytac: ktory rocznik wladzia i jaki przebieg?

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#96 Share marcin12233

marcin12233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 22:10

T25 zmiana taśm hamulcowych Dziękuje za pomoc, awarie już usunołem. Rocznik władzia 1998r. a przebieg 1243 mth.

#97 Share kkaamiill

kkaamiill

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 23:29

T25 zmiana taśm hamulcowych Witam wszystkich!
Odświeżam temat, ponieważ przepatrzylem internety i nieznalazłem satysfakcjonującej dla mnie odpowiedzi, W najlblizszym czasie mam zamiar wyminiać taśmy hamulcowe w T25, z tego co wyczytałem to jest mozliwe ale jednak uciązliwe wymianianie ich bez sciągania zwolnic oraz pochw, metodą ,, od góry" więc zakladam ze zaczne demontować wsystko po kolei, jednak chcialbym sie dowiedzieć co mnie moze zaskoczyć i na co się przygotować, co mam pierwsze zrobić i o czym nie zapomnieć? Kilka wstepnych pytan:
-co mam pierwsze zrobić, od którego kola zacząć lepiej?
- czy osobno odkręcać zwolnice osobno pochwe czy może razem pochwe ze zwolnicą?
-czy trzeba demontować kabine?
Z tego co sie zorientowalem to jest ciut cięzki dostęp do coniektórych śrub od pochwy bo sa zaslonięte przez pokrywe od regulacji hamulcow.. czy mi sie tak tylko wydaje? Prosze o odpowiedz,
Pozdrawiam!

#98 Share Hari123

Hari123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 20:43

T25 zmiana taśm hamulcowych Wymieniałem taśmy Hamulcowe w tym roku i powiem tak :
-Nie ma różnicy od której strony zaczniesz.
- Nie ma potrzeby odkręcać zwolnicy z pochwą, wystarczy tylko odkręcić śruby łączące pochwe z skrzynią.
-Kabiny nie ściągaj bo nie ma potrzeby.

Ps. Nie zapomnij wymienić simeringa który jest umieszczony w skrzyni, przy skręcaniu będziesz wiedział o który chodzi.

#99 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 21:49

T25 zmiana taśm hamulcowych Uciążliwe? A gdzie tak przeczytałeś?
Rozbieranie wszystkiego dopiero jest uciążliwe i potrzeba 2 osób i więcej czasu.
Nakrętek nic nie zasłania, jedynie podłoga.
Jeśli nie cieknie olej do pochwy to bym bez sensu nie rozbierał wszystkiego.
Najpierw rozbierz podłogę, potem zdejmij dekle z hamulcy i zobacz w jakim stanie bębny.
Jak wszystko ok to rozbieraj od góry, a przynajmniej spróbuj.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share kkaamiill

kkaamiill

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 22:54

T25 zmiana taśm hamulcowych aa kurde , szkoda ze nigdzie wczesniej nie pisaliscie zeby odrazu odkrecać pochwe od skrzyni a nie po kolei.. dziś odkręciłem zwolnice która wgl mi niechciała się oddzielić od pochwy a później niemogła mi wyjść półoś ale to chyba z racji ze nie poluzowałem taśm na bębnie.. sie człowiek na błędach uczy.. jutro chyba targam całą pochwe tylko no niewim jak u was ale u mnie nad pochwą tuz obok ia jakieś przewody chyba hydrauliczne albo coś i mi zaslaniają śruby...;/ Ale wielkie dzieki za odpowiedzi!;)

Edytowany przez kkaamiill, 21 lipiec 2014 - 23:38.