bili

T25 zmiana taśm hamulcowych

Polecane posty

GoRAL1    63

Stopniowa obiema aż zablokuje koło potem popuszczam obie jednakowo az przestanie ocierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Aha teraz rozumiem Cię. ;)

Można i tak.

Ja dokręcam do oporu bo wiem jaki to ma być opór. A koło w tym momencie na pewno się nie przekręci.

Przy regulacji mam podniesione i opierając się o nie gdy ustawiam śruby na równą długość nie kręci się. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Koledzy, ja nigdy nie kręciłem tymi śrubami centrującymi taśmę, bo jak już jest ustawione dobrze, to lepiej nie ruszać. Podciągałem tylko na górze pod dekielkiem.

 

 

A teraz moje pytanie: Ukręciła mi się śruba naciągająca taśmę, po prostu chciałem odkontrować nakrętkę na klucz 19, a tu trzask i cała śruba odpadła razem z tą nakrętką na klucz 27, efekt=brak hamulców (i tak mało nie spowodowałem wypadku) Co teraz zrobić? Jak ją wymienić?

Spróbuję jeszcze dać zwykłą nakrętkę na resztki śruby

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Przecież to się da wymienić po co kombinować. Jedź do sklepu kup i wymieniaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

No tak, ale ja zastanawiam się czy to łatwo będzie rozpiąć, żeby to wyjąć. Katalogi mam dwa, to wiem jak wygląda, ale jak kurde bez rozbierania ten bolec rozpiąć?

Pewnie będę musiał wyjąć całą tą górę pochwy, to może spróbuję wyjąć tamtędy taśmę i zobaczę ile jej zostało.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Nigdy to nie było rozkręcane od nowości, aż szkoda rozebrać. Ciekawe, czy coś jeszcze się nie ukręci, ale cóż takie jest życie...


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

Te trzy śruby regulacyjne muszą być dokręcane przy każdej regulacji hamulca bo one utrzymują taśmę w odpowiedniej odległości od bębna na całym obwodzie. Jeśli nie będą dokręcane to taśma będzie się wycierać nierównomiernie. Nie wspominając o tym że w skrajnych przypadkach hamulec będzie działał nieprawidłowo a nawet może zostać uszkodzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Dokładnie

dodam tylko że wtedy może kopać w pedał a nawet sie zerwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Pokręcę nimi, bo mam wyżej wymienione objawy w starym Władku, czyli podbija pedał i prawe lepiej bierze do tyłu, tylko, że mi to się podoba jak jest, bo nawet na asfalcie jak cofam i depnę hamulec to mnie obraca na jednym kole :D


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Hamulce trzeba dobrze ustawić aby równo łapały prawy z lewym, czy to do przodu czy do tyłu.

A jak chce się nawracać na hamulcu to wystarczy sobie rozpiąć pedały hamulców i naciskać wybrany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Zawsze mam rozpięte, bo nie da się spiąć, pogięte od wciskania


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Zetory w Ameryce były na tarczach.

 

Tez to spotkałem. Przeróbka byłaby fajna :lol:


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Co do tej regulacji hamulca to koledzy widze ze przepisali tylko sporo z ksiązki bez wkładu własnych doswiadczen. Z tego co ja ustawiałem to po równym wkreceniu do oporu górnych srub a potem wykreceniu tej z tyłu takie ustawienie daje nie równe skoki pedału ustawianego hamulaca przy hamowaniu do przodu i wstecz. Minimalnie ale to juz mnie wkurza u mnie musi być równy skok. Czyli jak ja to ustawiam:

1 dokrecam górne sruby na równo do oporu i dolna tez do opru

2 Luzuje tylna i dolna a potem kołysze ciagnikiem w tył i przod przy wcisnietym pedale zeby sprawdzic czy pedał nogi mi nie unosi przewanie unosi przy kołysaniu w tył jesli tak jest to

3 dokrecam przednio srube az do momentu w którym przy kołysaniu ciagnikiem nie czuje ruchu pedału pod noga wtedy katruje przednia srube

4 dokrecam jeszcze raz do oporu pozostałe dwie.

5 odpuszczam tylna całkowicie i dokrecam do pierwszego lekkiego oporu reką i kontruje odrazu potem odkrecam całkowicie dolna i dokrecam reka do pierwszego lekkiego oporu

Takie ustawienie daje mi równa siłe hamowania w obu kierunkach i rowny skok pedału.

Jak ktos nie wierzy to sobie sprawdzcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertT25    1

W t25 leda były montowane hamulce tarczowe oczywiscie ze da sie przerobić ale to wiaże sie z kosztami trzeba zmienic pochwy na nowy typ .tarcze hamulcowe i drugie półosie w sumie ok 1000 zl taka przeróbka ale hamujce wtedy są świetne bo nie trzeba uzywac tyle siły bo tam idzie dwie tarcze na jedno koło .Miałem okazje takie chamulce robic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Czy te tasmy hamulcowe o gładkich okładzinach to polskie podróby?? Zmieniał z was ktos tasmy na te o chropowatych okładzinach?? Kupiłem dzis taką wydaje mi sie ze powinna lepiej hamowac bo tamte to jak troszke traktor pojezdzi to juz lekko słabnie mi hamulec lewy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Me97    1

Zimą wymieniałem hamulce we władmiircu. Teraz mam problem bo jeśli hamulce sa zimne to hamuja a jesli sie rozgrzeją to juz nie hamuje.co mam zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Co było zmieniane w układzie hamulcowym?

Jak regulowałeś hamulce?

Co nim robisz, że hamulce się rozgrzewają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Me97    1

Taśmy i jeden bęben,hamulce regulowałem zgodnie z książką, no w czasie hamowania się rozgrzewają jak pierwszy raz nacisne to hamiuja ale z każdym kolejnym hamowaniem to coraz słabiej działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,zrób jak opisuje wyżej kolega t25aaa odnośnie regulacji, tak właśnie wygląda dobra regulacja z praktyki, oprócz książkowej i grzać się przestaną, poza tym za każdym naciśnięciem hamulca będą tak samo hamować bo będą zimne ,a tym samym nie będziesz palił taśm hamulcowych, co wpływa na ich żywotność :rolleyes: Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jeśli prawidłowo regulował z książką to już powinny działać dobrze.

Podnieś koło do góry i kręć kołem nasłuch*jąc czy taśma nie trze o bęben.

Nie zdziwił bym się jak by to winne były nowe taśmy <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek10220    1

Witam. Nie dawno zmieniałęm usiebie taśy i prawe koło gdy nadusze hamulec i puszcze to dalej mi blokuje dopiero jak rusze ciągnikiem hamulec puszcza, z lewym kołem wszystko jest w porządku. Wiecie może jak wyregulować ten hamulec żeby nie blokował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Hej, jaka taśma hamulcowa będzie lepsza do władka? Ta niby plecionka http://allegro.pl/ta...2888007050.html czy http://allegro.pl/ta...2892443680.html

 

 

 

Dzisiaj już wiem po 2 latach ta plecionka zrobiła sie jak szmata i jedna przedarło przez nity druga jeszcze sie trzymała na połowie nitów

Nigdy więcej tej plecionki

mtracz

 

Zwracam honor miałeś racje dzisiaj zdemontowałem taśmy bez zdejmowania zwolnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj