Skocz do zawartości

Zdjęcie

T25 zmiana taśm hamulcowych

121 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bili

bili

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 20:23

T25 zmiana taśm hamulcowych witam zmieniał ktoś może taśmy hamulcowe we władimirku niestety czeka mnie to niedługo i potrzebuje rady na jakie problemy moge napotkać co może mnie zaskoczyć przy robocie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
T25 zmiana taśm hamulcowych Dzisiaj, 19:29
  •  

#2 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 20:27

T25 zmiana taśm hamulcowych http://www.agrofoto....c-t25-t830.html Pytaj szukaj.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 19:45

T25 zmiana taśm hamulcowych taśmy hamulcowe idzie wymienić górą to znaczy bez odkręcania pochwy tak mi mówił fachowiec lecz jest trochę roboty bo dojście kiepskie

#4 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 01:20

T25 zmiana taśm hamulcowych Dlatego szybciej choc trzeba sie troche posiłować zmienic tasmy przez zdjecie pochwy. Mozna wymienis simering od skrzyni, sprawdzic stan bebna hamulcowego.

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2009 - 14:53

T25 zmiana taśm hamulcowych @zdruj77 - my chcieliśmy wymienić też na wierzchu ale tego się nie da.
Trzeba zdjąć całą pochwę i dopiero od środka wszystko ładnie pójdzie, my wymieniliśmy to w jeden dzień, ale ojciec jest mechanikiem dlatego poszło szybciej :)

#6 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 20 styczeń 2009 - 15:38

T25 zmiana taśm hamulcowych Na jesieni akuta hamulce miałem zakładane a od góry nie ma szansy na zmienienie bo tasma jest w kształcie koła a tam jest mały otwór zeby to włozyć.

#7 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 19:27

T25 zmiana taśm hamulcowych Da się chłopaki załozyć ale to nie słuzy taśmie.

#8 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 19:35

T25 zmiana taśm hamulcowych Da się ale na chama ,trzeba włożyć dużo siły i nie wiadomo jak się taśma ułoży.

#9 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 19:43

T25 zmiana taśm hamulcowych Mój tata kiedyś zmieniał te taśmy i pamiętam że nie rozbierał zwolnic. Odjoł tą górną pokrywe na zwolnicy gdzie spina sie tasme, przelożył sznurek i nim przeciągnoł taśme. Nie było łatwo ale jakoś poszło. Mam katalog części od władka i tam to jest wszystko dokładnie rozrysowane. Jakby ktoś potrzebował to moge to przesłać na e-mail jutro więc jeśli ktoś chce niech da znać na gg lub poda e-mail w tym temacie. Pozdro

#10 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 13 marzec 2012 - 19:57

T25 zmiana taśm hamulcowych Powalczyłem dziś wreszcie z hamulcem we władku i mam pytanie. Które taśmy hamulcowe są lepsze te takie jakby twardsze czy te z taką miękką powierzchnią?
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share piotr697

piotr697

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Quady SYM200

Napisany 13 marzec 2012 - 20:53

T25 zmiana taśm hamulcowych najlepsze taśmy to

Edytowany przez piotr697, 03 luty 2013 - 12:30.

#12 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 09:24

T25 zmiana taśm hamulcowych Ja ostatni zakładałem z tą twardszą powierzchnią jeszcze dużo nie jeździłem na nich.

#13 Share kcwi

kcwi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 09:09

T25 zmiana taśm hamulcowych Witam, mam ogromną prośbę, zabrałem się za wymianę taśm hamulcowych mam władka od niedawna więc narazie trzeba się wszystkiego uczyć i każda naprawa to pierwszyzna dla mne, wiem że trzeba zdemontować zwolnicę razem z pochwą aby dostać się do taśm tylko jak to zrobić w prosty sposób, może mi ktoś opisać dokładnie co robić krok po kroku.

#14 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 10:06

T25 zmiana taśm hamulcowych Odkręcasz pochwę od skrzyni ale pierw musisz od góry po rozłączać wałek od hamulców który łączy prawy hamulec z lewym.

#15 Share kcwi

kcwi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 10:34

T25 zmiana taśm hamulcowych W jaki sposób się go rozłącza?

#16 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 15 marzec 2012 - 12:14

T25 zmiana taśm hamulcowych Po lewej stronie traktora pod podłogą tuż przy żeliwnej obudowie mechanizmu hamulca jest tuleja, a w niej chyba od góry zaostrzony wkręt którym blokuje się drążek łączący hamulce. Trzeba wykręcić ten wkręt. Proponuję zaopatrzyć się w jakiś rodzaj żaby albo inne pokrętło zaciskowe do rur, bo drążek może być dość mocno osadzony w tulei i trzeba będzie nieco rozruszać to połączenie.

#17 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 22:05

T25 zmiana taśm hamulcowych Do rozruszania połączenia padał wałek nie trzeba używać żadnego narzędzia. Wystarczy ruszać pedałem, bez podłogi mamy spory manewr, a wałek z pewnym opóźnieniem, ale znajdzie opór wewnątrz pochwy i się zablokuje.
Najszybciej i najprościej wymienia się taśmy bez zdejmowania pochew.
Trzeba zdjąć podłogę, rozłączyć drążki pedałów, rozebrać i odkręcić wieżyczki na pochwach. W nich są (widać łepki po zdjęciu przykrywek) takie bolce wkładane pionowo dla zabezpieczania żeby wałki nie wychodziły.

A teraz chciałem przeprosić za wprowadzenie w błąd bo kiedyś napisałem, że to taśmie nie służy.
Co jest oczywiście nieprawdą. Sam osobiście dwa razy wkładałem i wyjmowałem jedna taśmę dla sprawdzenia czy jej się nic nie stało.
Nie miał najmniejszego uszczerbku. A do włożenia nie trzeba a nawet nie wskazane jest używanie siły.
Oczywiście pisząc, że jej się nic nie stanie miałem na myśli że ktoś zrobi to umiejętnie.
Jeśli komuś się popsuła to niech przeczyta jeszcze raz zdanie powyżej.
To bardzo proste, wystarczy podnośnik, sznurek i taśma klejąca. Powodzenia.

#18 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 16 marzec 2012 - 19:51

T25 zmiana taśm hamulcowych Nagraj kiedyś filmik jak to wymieniasz :D trzeba być chyba wyjątkowo spokojnym i mało nerwowym :D Szukałem w książce ostatnio ale nie jest tam opisane jak to wymienić nie ściągając zwolnicy. Ale pewnie i tak w większości przypadków przyczną jest dostający sie olej ze skrzyni lub ze zwolnicy.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#19 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 22:05

T25 zmiana taśm hamulcowych da się wymienić bez zdejmowania zwolnicy ale to rozwizanie siłowe , pozatym nie da sie ocenić stanu bębna i uszczelniacza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 17 marzec 2012 - 19:35

T25 zmiana taśm hamulcowych ja z lewej strony juz dwa razy zmieniałem, drugi raz wymieniłem też uszczelniacz bo olej poszedł ze skrzyni a i tak prawa strona lepiej hamuje. jak mam rozpięte hamulce prawy lewy to żeby zablokować prawe koło wystarczy lekko nacisnąc a lewe to musze bardzo mocno cisnąć. Obydwa hamulce ustawiałem według ksiażki.