JEDREK

Sipma Z-590/1 POWER CUT-Opinie

Polecane posty

wiesmak    1

...szkoda mi jest tylko serwisantów Sipmy, bo czasami nie zdążyli dojechać do Lublina i już wracali do mnie :D Żeby ktoś się przekonał do mojej opinii i praktyki z tą maszyną musi ją kupić i wszystko się wyjaśni :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Tak posiadamy 590, obsługuje ją sam, i dla tego innych nie obchodzi że są z nią problemy, bo ja się z nią tylko męczę. Bel robiłem tak na poziomie 2500szt, ale zawsze wychodzi mi na styk, teraz po skończeniu szkoły i zakupie grabiarki planuje zwiększyć tę ilość, zresztą stado też wzrasta.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

no to chyba lepiej rozejzec sie za innymi prasami z docinaczem :lol:


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

JD 572 pasowego mam na ofercie za 70 tyś zł z siatką Cover Edge i komputerkiem ELC Plus. A za prese z rotorem trzeba dac jakieś 15 tyś zł więcej i masz JD582. Ja tu nie widzę oszczędności na tej simie. Po pierwsze wykonanie nowych sipm to marchewka, po drugie jaką nią idzie osiągnąć wydajność 25-30 snopków na godzinę, a gość z JD zapewniał mnie że JD spokojnie na godzinę zrobi te 40 snopków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmak    1

Tą sipmą jak dobrze szło to spokojnie można było zrobić ponad 40bel/h, tylko problem w tym że mało kiedy dobrze szło :):)

@kamieniak89 to zabezpieczenie podbieracza na te śrubki ósemki to masakra... :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22
Tą sipmą jak dobrze szło to spokojnie można było zrobić ponad 40bel/h, tylko problem w tym że mało kiedy dobrze szło :):)

@kamieniak89 to zabezpieczenie podbieracza na te śrubki ósemki to masakra... :angry:

rozbawiles mnie kolego ci powiem :) ale to masakra ze tak sie psuje :angry:


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

witam ja posiadam prasę Sipma 590/1 nr. seryjny 007 było przed moją 10 pras testowych i 10 pras z których mam 7 żeby ocenić jak idą dałem za nią 44tys zł swego czasu no 22 bo 50% zwrotu robię u siebie tak 400-500 balotów z słomy i około 300-450 balotów sianokiszonki +drobne usługi niekiedy 200-400bali rocznie przepracowała bodajrze 5 sezonów jerzdżę niom sam jako kierowca awari to uważam że tak jakby wogóle nie było. Faktycznie to co kolega mówi na tym podbieraku zabezpieczenie ale to trza myśleć pierwotnie były te śruby 8 a teraz jest śruba 10,9 taka sama gruba ale dogóry jest jescze jdena montowana żeby te trzymaki się nierozginały dlatego pękało mnie jak jedna pękła to wymieniłem odrazu na lepsze te trzymaki rolek i śruby na 10,9 tak doradził mi serwis fabryczny i dał to gratis pan o nazwisku Kostrzewa Sipma, prasa jest z dobrych materiałów ogólnie zrobiona siadają mi łożyska na komory otwieraniu dwa małe 6006 2rs wymieniam je w około 30 minut raz na sezon ani jeden narazie wałek na łańcuchu zwijającym nie kuleje śmiga wszysko że aż miło ale po zajechaniu tej prasy kupię sobie minimum JD582 Z sieczkarnią a max Krone Wario pac z sieczkarnią bo to jest dopiero mega prasa ale to zależy od zasobności $ i stopnia użytkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmak    1

...ooo kolego to ja byłem lepszy bo moja prasa miała nr 003 (był to prototyp z dożywotnią gwarancją) później ją wymienili na 070 :) a to z jakich materiałów są te prasy to spytaj się Rysia Kostrzewy jak przyjedzie kiedyś na serwis do Ciebie czy pamięta jak szukał do małego remontu prasy u p. Pawła po całym Kutnie porządnego przecinaka bo musiał nim trochę porzeźbić w prasie (co dokładnie to on Ci wytłumaczy) to wtedy uświadomisz sobie z jakich materiałów masz prasę :) No ale możliwe że twoja jest wyjątkowa bo przecież to nr. 007 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

no mamy wkoncu zadowolonego uzytkownika jagze psujacej sie prasy(ponoc) no ale ostatnio widzialem ze ktos wzocl do galeri zdjecie tej prasy kupil nowke zobaczymy co powie o niej we wrzesniu czy to byl dobry zakup :)


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

ostatnio widziałem reklame sipmy zmiennokomorowej Z-599. przypomina mi john derea z wygladu ;) ciekawe jak ta bedzie sie sprawowac bo rotor ma w standardzie. moze znacie koledzy jej cene i co o niej sądzicie???? :D


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Mój inseminator taką ma nawet sobie chwali. Mówi że 100 konne lamborghini sobie z nią spokojnie daje rade. On ma około 40 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knys    0

jak zaczynalem nia prasowac to mialem lekki probrem z owijaniem, ale po odpowiednim ustawieniu pole 5 ha robilem lekko bez wysiadki, czasem trzeba wyjsc i popchnąc taka zapadke co by sznurek mogl ruszyc ale nie stwarza wiekszych problemow wszystko idzie dobrze jak sie odpowiednio ja uzytkuje trzeba troche cierpliwosci z rozkminieniem dzialania aparatu wiazacego ale jak juz sie wie jak to dziala to nie ma problemu, ogolnie konstrukcja jest dobra mogl by byc podbieracz blizej rotora bo przy bardzo krotkiej slomie lubi sie zapchac ale przy szybszej jezdzie i podniesieniu podbieracza tez ten problem wlasciwie nie istnieje, w porownaniu z tymi sipmami bez rotora robi duzo bardziej zbite bele wlasciwie nie widze roznicy z zachodnimi lancuchowymi, mam ja 10 lat robie ok 500 bel u siebie i z poczatku jezdzila troche po uslugach. generalnie trzeba smarowac ja czesto i zwracac uwage na szczegoly zwiazane z praca ma tez aparat na dwa sznurki to na tle innych pras tej marki raczej wypada bardzo dobrze. z odpowiednim uzytkowaniem mozna polecic ta prase. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj