Skocz do zawartości

Zdjęcie

sipma Z-590/1 POWER CUT

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 20:47

sipma Z-590/1 POWER CUT w tej samej kasie co Sipma ja kupiłem Pottingera, wiec alternatywy dla Sipmy są, choćby ta z Famarolu, bo jakość ich wobec pierwszej partii zdecydowanie się poprawiła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sipma Z-590/1 POWER CUT Dzisiaj, 07:10
  •  

#22 Share JEDREK

JEDREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wkoncu młody farmer:)
    A pasja i hobby maszyny rolnicze.

Napisany 15 styczeń 2009 - 21:56

sipma Z-590/1 POWER CUT

Nie wiem czemu każdy ma taką zła opinie o sipmie. Pewnie dlatego, że wypowiadają sie osoby które coś tam gdzieś słyszały o tej marce, a nie sami użytkownicy. Czytałem opinie o prasie Power Cut i w większości są pozytywne, jeden użytkownik bardzo narzekał, ale była to maszyna z początku produkcji i pewnie dlatego nie była udana. Prasy które są teraz produkowane nie są awaryjne. Sipma Z-590/1 kosztuje teraz 71000 brutto, wiem, bo najprawdopodobniej jutro bede miał ją w garażu. Jeśli chodzi o markę to jest ona obecna w naszym gospodarstwie od ponad 10 lat. Mam owijarkę samozaładowczą Ariadna, miałem stacjonarną, miałem prase Z-279/1 i w tym tygodniu dojdzie wspomniana prasa oraz rozsiewacz 1500l Sipmy. Na żadną z użytkowanych maszyn nie moge narzekać.

no wkoncu informacje z 1 reki:) ja tez kupuje rosiewacz do nawozow sipmy czekam tylko na przywus do domu. a prasy clasic i farma II to znajomi maja i sobie chwala jeden to nawet 400 h samych lak rocznie presowal i nie nazekał no ale prasy z power cutem to niema. musimy byc w kontakcie bo i tak nie kupie jej wczesniej jjak w lipcu a ty juz pewnie ja sporo popracujesz to wtedy opowiesz nam jak sie sprawuje:) Pozdro
ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

#23 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 23:34

sipma Z-590/1 POWER CUT To wysłuchajcie opinii jedynego operatora u nas Z 590 ( nikt mnie w gospodarstwie nie rozumie w kwesti pracy tą prasą bo tego nie robił :) ). Krótko mówiąc życie z nią nie jest lekkie, wydajność słaba, problemy z owijaniem belki siatką, nawet dochodzi do kilku regulacji naciągu hamulca podczas zużycia jednej rolki siatki ( sprawa oparła się nawet o serwisanta, ale wskazówki nie pomogły). Często zrywa się zabezpieczenie napędu podbieracza ( te śrubki ósemki), chociaż daje utwardzone śruby, kilka razy zerwało mi zabezpieczenie noża do ucinania siatki. Teraz na koniec sezonu coś się stało z hydrauliką, i podbieracza nie podnosi, w sumie sprawdzałem zawory i niby jest ok, wąż się robi sztywny i nie podnosi. Miałem w wolnej chwili zająć się tym, ale jakoś tak wyszło że nie bardzo było czasu na to, ale do sezonu trzeba się z tym uporać. Moim zdaniem prasa nie warta tych pieniędzy, bo za tę cenę może być pożądna prasa krone, ale jak to mówią mądry polak po szkodzie, zresztą nstępna będzie to prasa pasowa w naszym przypadku, i mniejmy nadzieję że będzie to w miarę szybko. W razie pytań służę pomocą :) .
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#24 Share JEDREK

JEDREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 11:28

sipma Z-590/1 POWER CUT kamieniak89 troche dziwnie napisałes to ty masz ta prase???? obslugujesz ja osobiscie???? ile bel robi rocznie lub hektarow????

#25 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 19:09

sipma Z-590/1 POWER CUT http://www.agrofoto....image61315.html opinie użytkownika :lol:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#26 Share wiesmak

wiesmak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 21:24

sipma Z-590/1 POWER CUT ...szkoda mi jest tylko serwisantów Sipmy, bo czasami nie zdążyli dojechać do Lublina i już wracali do mnie :D Żeby ktoś się przekonał do mojej opinii i praktyki z tą maszyną musi ją kupić i wszystko się wyjaśni :lol:

#27 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 08:51

sipma Z-590/1 POWER CUT Tak posiadamy 590, obsługuje ją sam, i dla tego innych nie obchodzi że są z nią problemy, bo ja się z nią tylko męczę. Bel robiłem tak na poziomie 2500szt, ale zawsze wychodzi mi na styk, teraz po skończeniu szkoły i zakupie grabiarki planuje zwiększyć tę ilość, zresztą stado też wzrasta.

#28 Share JEDREK

JEDREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 22:00

sipma Z-590/1 POWER CUT no to chyba lepiej rozejzec sie za innymi prasami z docinaczem :lol:

#29 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 20 styczeń 2009 - 07:52

sipma Z-590/1 POWER CUT JD 572 pasowego mam na ofercie za 70 tyś zł z siatką Cover Edge i komputerkiem ELC Plus. A za prese z rotorem trzeba dac jakieś 15 tyś zł więcej i masz JD582. Ja tu nie widzę oszczędności na tej simie. Po pierwsze wykonanie nowych sipm to marchewka, po drugie jaką nią idzie osiągnąć wydajność 25-30 snopków na godzinę, a gość z JD zapewniał mnie że JD spokojnie na godzinę zrobi te 40 snopków

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share wiesmak

wiesmak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 10:20

sipma Z-590/1 POWER CUT Tą sipmą jak dobrze szło to spokojnie można było zrobić ponad 40bel/h, tylko problem w tym że mało kiedy dobrze szło :) :)
@kamieniak89 to zabezpieczenie podbieracza na te śrubki ósemki to masakra... :angry:

#31 Share JEDREK

JEDREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 16:41

sipma Z-590/1 POWER CUT

Tą sipmą jak dobrze szło to spokojnie można było zrobić ponad 40bel/h, tylko problem w tym że mało kiedy dobrze szło :) :)
@kamieniak89 to zabezpieczenie podbieracza na te śrubki ósemki to masakra... :angry:

rozbawiles mnie kolego ci powiem :) ale to masakra ze tak sie psuje :angry:

#32 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 08:15

sipma Z-590/1 POWER CUT Śmieszne, ale prawdziwe ;)

#33 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 15 luty 2009 - 10:47

sipma Z-590/1 POWER CUT witam ja posiadam prasę Sipma 590/1 nr. seryjny 007 było przed moją 10 pras testowych i 10 pras z których mam 7 żeby ocenić jak idą dałem za nią 44tys zł swego czasu no 22 bo 50% zwrotu robię u siebie tak 400-500 balotów z słomy i około 300-450 balotów sianokiszonki +drobne usługi niekiedy 200-400bali rocznie przepracowała bodajrze 5 sezonów jerzdżę niom sam jako kierowca awari to uważam że tak jakby wogóle nie było. Faktycznie to co kolega mówi na tym podbieraku zabezpieczenie ale to trza myśleć pierwotnie były te śruby 8 a teraz jest śruba 10,9 taka sama gruba ale dogóry jest jescze jdena montowana żeby te trzymaki się nierozginały dlatego pękało mnie jak jedna pękła to wymieniłem odrazu na lepsze te trzymaki rolek i śruby na 10,9 tak doradził mi serwis fabryczny i dał to gratis pan o nazwisku Kostrzewa Sipma, prasa jest z dobrych materiałów ogólnie zrobiona siadają mi łożyska na komory otwieraniu dwa małe 6006 2rs wymieniam je w około 30 minut raz na sezon ani jeden narazie wałek na łańcuchu zwijającym nie kuleje śmiga wszysko że aż miło ale po zajechaniu tej prasy kupię sobie minimum JD582 Z sieczkarnią a max Krone Wario pac z sieczkarnią bo to jest dopiero mega prasa ale to zależy od zasobności $ i stopnia użytkowania

#34 Share wiesmak

wiesmak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 19 luty 2009 - 19:19

sipma Z-590/1 POWER CUT ...ooo kolego to ja byłem lepszy bo moja prasa miała nr 003 (był to prototyp z dożywotnią gwarancją) później ją wymienili na 070 :) a to z jakich materiałów są te prasy to spytaj się Rysia Kostrzewy jak przyjedzie kiedyś na serwis do Ciebie czy pamięta jak szukał do małego remontu prasy u p. Pawła po całym Kutnie porządnego przecinaka bo musiał nim trochę porzeźbić w prasie (co dokładnie to on Ci wytłumaczy) to wtedy uświadomisz sobie z jakich materiałów masz prasę :) No ale możliwe że twoja jest wyjątkowa bo przecież to nr. 007 :)

#35 Share JEDREK

JEDREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 25 luty 2009 - 21:59

sipma Z-590/1 POWER CUT no mamy wkoncu zadowolonego uzytkownika jagze psujacej sie prasy(ponoc) no ale ostatnio widzialem ze ktos wzocl do galeri zdjecie tej prasy kupil nowke zobaczymy co powie o niej we wrzesniu czy to byl dobry zakup :)

#36 Share JEDREK

JEDREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 15 maj 2009 - 12:12

sipma Z-590/1 POWER CUT ostatnio widziałem reklame sipmy zmiennokomorowej Z-599. przypomina mi john derea z wygladu ;) ciekawe jak ta bedzie sie sprawowac bo rotor ma w standardzie. moze znacie koledzy jej cene i co o niej sądzicie???? :D

#37 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 30 maj 2009 - 19:52

sipma Z-590/1 POWER CUT Mój inseminator taką ma nawet sobie chwali. Mówi że 100 konne lamborghini sobie z nią spokojnie daje rade. On ma około 40 ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share knys

knys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany Dzisiaj, 06:13

sipma Z-590/1 POWER CUT

jak zaczynalem nia prasowac to mialem lekki probrem z owijaniem, ale po odpowiednim ustawieniu pole 5 ha robilem lekko bez wysiadki, czasem trzeba wyjsc i popchnąc taka zapadke co by sznurek mogl ruszyc ale nie stwarza wiekszych problemow wszystko idzie dobrze jak sie odpowiednio ja uzytkuje trzeba troche cierpliwosci z rozkminieniem dzialania aparatu wiazacego ale jak juz sie wie jak to dziala to nie ma problemu, ogolnie konstrukcja jest dobra mogl by byc podbieracz blizej rotora bo przy bardzo krotkiej slomie lubi sie zapchac ale przy szybszej jezdzie i podniesieniu podbieracza tez ten problem wlasciwie nie istnieje, w porownaniu z tymi sipmami bez rotora robi duzo bardziej zbite bele wlasciwie nie widze roznicy z zachodnimi lancuchowymi, mam ja 10 lat robie ok 500 bel u siebie i z poczatku jezdzila troche po uslugach. generalnie trzeba smarowac ja czesto i zwracac uwage na szczegoly zwiazane z praca ma tez aparat na dwa sznurki to na tle innych pras tej marki raczej wypada bardzo dobrze. z odpowiednim uzytkowaniem mozna polecic ta prase.