Skocz do zawartości

Zdjęcie

sipma Z-590/1 POWER CUT

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share JEDREK

JEDREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wkoncu młody farmer:)
    A pasja i hobby maszyny rolnicze.

Napisany 13 styczeń 2009 - 19:20

sipma Z-590/1 POWER CUT chciałbym sie dowiedziec jak sie spisuje i czy jest warta tych pieniedzy???? i z jakim ciagnikiem najlepiej zeby pracowała????
ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sipma Z-590/1 POWER CUT Dzisiaj, 23:21
  •  

#2 Share JEDREK

JEDREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 19:30

sipma Z-590/1 POWER CUT co to nikt niema takiej prasy?????? :)

#3 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 19:42

sipma Z-590/1 POWER CUT możesz napisac do użytkowników @krzysiu, @kamieniak89, @wiesmak, oni chyba mają/mieli taki sprzęt, o ile się nie pomyliłem... :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#4 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 styczeń 2009 - 19:48

sipma Z-590/1 POWER CUT ja takiej prasy akurat nie posiadam no a jezeli chodzi o zapotrzebowanie mocy ciągnika to co najmniej 80 KM ale lepiej jak by bbyło troche więcej tych kucy 100 KM

#5 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 14 styczeń 2009 - 19:58

sipma Z-590/1 POWER CUT Powiedzmy że miałem do czynienia z tymi prasami ale na poziomie sprzedaży i uwierzcie mi niemego dosłownie przepisać tych opinii co ludzie o nich mówili (dostał bym chyba dożywotniego bama szacunek dal modelatorów).

krótko mówiąc prasa bardzo awaryjna chcesz mieć kłopot kup power cut z Sipmy.

A tak mała ciekawostka rozmawiałem niedawno z posiadaczem tej prasy ma ją już trzy lata a sipma nadal naprawia tą prasę jak by nadal była na gwarancji zgadnijcie dla czego???? Prasa ma gwarancje na 1 rok)
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

#6 Share JEDREK

JEDREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 10:23

sipma Z-590/1 POWER CUT

Powiedzmy że miałem do czynienia z tymi prasami ale na poziomie sprzedaży i uwierzcie mi niemego dosłownie przepisać tych opinii co ludzie o nich mówili (dostał bym chyba dożywotniego bama szacunek dal modelatorów).

krótko mówiąc prasa bardzo awaryjna chcesz mieć kłopot kup power cut z Sipmy.

A tak mała ciekawostka rozmawiałem niedawno z posiadaczem tej prasy ma ją już trzy lata a sipma nadal naprawia tą prasę jak by nadal była na gwarancji zgadnijcie dla czego???? Prasa ma gwarancje na 1 rok)

no to ladnie pytam wlasnie o opinie bo niby ludzie nazekaja ale osobiscie w mojej okolicy to takiej prasy niema dlatego pytam:) a prasa uni tez jest z docinaczem moze lepiej w nia zainwestowac????

#7 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 11:14

sipma Z-590/1 POWER CUT poczytaj sobie na forum o tej prasie uni-famarol, mam nową sipme i był umnie serwisant przy pierwszym uruchomieniu i gostka sie popytałem co i jak to powiedział że ma ich dosyć ciągłe jakieś awarje , już przez nie chciał rzucić robote :) jak chcesz kupić coś lepszego to kup jakąś zachodnią a polskie podróby sobie daruj

#8 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 15 styczeń 2009 - 15:16

sipma Z-590/1 POWER CUT Propos pras famarolu jestem jej szczęśliwym posiadaczem. Faktycznie pierwsze prasy były buble ale po wyżej numery seryjnego 500 wychodziły już wzmocnione z poprawionymi wadami. Famarol tymi pierwszymi słabo się zareklamowała...wszystkie prasy z dużymi defektami wymienili rolnikom na nowe..... więc firma OK.

A jak sie sprawuje pisałem już na forum o tej prasie ja ma 1.8D full opcja :) ;B

#9 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 15:39

sipma Z-590/1 POWER CUT szczygel18 ile dałeś za swoją famarolke, faktycznie firma wporządku skoro powymieniali na nowe prasy, dba o reputacje firmy, ona jest na licencji deutz-fahr G cośtam

#10 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 15:51

sipma Z-590/1 POWER CUT zgadza się ja za swoją z nożami i siatka dałem 61 tys.

tak propos opinii niektórych poczciwych ludzi którzy rozsiądą się w "swoim nowym JD" i myślą że pilotem wszystko załatwia do wszystkiego trzeba mieć podejście i wtedy działa gites....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 16:19

sipma Z-590/1 POWER CUT wiadomo że umiejetności są potrzebne ale również podejście do maszyny no i przede wszystkim rozum, wiem jak nie którzy moi sąsiedzi po piwku jadą w pole i za jakiś czas postój i z ryjem co to za gó..o hehe, ale niektórzy tak mają, naszczęście nieliczna grupa osób

#12 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 16:23

sipma Z-590/1 POWER CUT browarek na polu czemu nie ale bez alkoholowy Leszek.... a po pracy.... hihi na ciepłe dni

.... kiedy one przyjdą....

#13 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 16:30

sipma Z-590/1 POWER CUT tez tęskno za wiosną hehe, dobera nie wykraczajmy z tematu bo dostaniemy ostrzeżenie, jeżeli chodzi o prase to moze być warta pieniedzy wszystko zależy od twojej eskploatacji, właśnie ile ta sipma z docinaczem kosztuje?

#14 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 16:46

sipma Z-590/1 POWER CUT Prasa zwijająca POWER CUT Z-590/1 60 500 netto 73 810 brutto

#15 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 15 styczeń 2009 - 17:50

sipma Z-590/1 POWER CUT 73 tyś ?!?!?!? To z leka przesada JD 582(nową) pasową kupisz za jakieś 90 tyś, z rotorem siatka komputerem pokładowym centralnym smarowaniem itp. Ale będziesz wiedział że ta prasa wytrzyma ci pare ładnych bezawaryjnych lat pracy. Rozmawiałem kiedyś z znajomym który ma FARME II to powiedział że w życiu nie zainwestuje w sipme. prasa ma 3 lata to już wymieniał w niej łańcuchy i łożyska ( co prawda prasuje ok 2500 snopków rocznie). Sprzedał by ją ale jest powiązany umową z SPO i musi ją trzymac jescze 2 lata

#16 Share JEDREK

JEDREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 18:11

sipma Z-590/1 POWER CUT to cena famarolki nie taka wysoka:) a to ze famarol robi prasy na licencji DF to wiem bo kostka tez jest na licencji DF :)

#17 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 18:53

sipma Z-590/1 POWER CUT Nie wiem czemu każdy ma taką zła opinie o sipmie. Pewnie dlatego, że wypowiadają sie osoby które coś tam gdzieś słyszały o tej marce, a nie sami użytkownicy. Czytałem opinie o prasie Power Cut i w większości są pozytywne, jeden użytkownik bardzo narzekał, ale była to maszyna z początku produkcji i pewnie dlatego nie była udana. Prasy które są teraz produkowane nie są awaryjne. Sipma Z-590/1 kosztuje teraz 71000 brutto, wiem, bo najprawdopodobniej jutro bede miał ją w garażu. Jeśli chodzi o markę to jest ona obecna w naszym gospodarstwie od ponad 10 lat. Mam owijarkę samozaładowczą Ariadna, miałem stacjonarną, miałem prase Z-279/1 i w tym tygodniu dojdzie wspomniana prasa oraz rozsiewacz 1500l Sipmy. Na żadną z użytkowanych maszyn nie moge narzekać.
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#18 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 19:05

sipma Z-590/1 POWER CUT Proszę Cie nie porównuj sipmy z przed 10 lat a tych co teraz wychodzą.

Te nowe to istna marchew......

Kolego miałem bardzo doży kontakt z użytkownikami i nie na zasadzie gdzieś tam coś tam.....

Mało rabatu dostałeś bo to była cena detaliczna od 71 - 5% rabatu podstawowego to gdzieś około 70 tys jak bys sie potargował to nawet mniej byś dostał.

Ja jestem obiektywnym obserwatorem mimo że mam DF ale mimo wszystko wolał bym JD czy Cesa, Clasa ale ile to kosztuje

#19 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 19:16

sipma Z-590/1 POWER CUT Właśnie, ta cena. Uważam, ze stosunek cena-jakość jest w tym przypadku korzystny. Zwłaszcza że w moim regionie Sipma jest popularną marką i łatwo o części. A jeśli chodzi o te zachodnie, to pewnie byłby problem. Z tydzień bym w polu stał
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 19:22

sipma Z-590/1 POWER CUT mam sipme mam kilka zastrzeżeń ale na te 45 ha da się jakoś obskoczyć chociaż jak mówiłem jak bym dysponował większą walutą to napewno bym sipmy nie brał pod uwage ale jest jak jest, ważne że jest czym prasować.