Skocz do zawartości

Zdjęcie

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde

75 odpowiedzi na ten temat

#61 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 18 marzec 2009 - 19:35

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde Podobno ten się śmieje kto się śmieje ostatni.
Widzę, że niektórzy już zapomnieli o zasadach wzajemnej zgodności mówiąc o niepotrzebnych płytach gnojowych.
A swoją drogą czy nie lepiej operować sprzętem na twardym podłożu niż po osie w błocie i gnojowicy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde Dzisiaj, 21:11
  •  

#62 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 18 marzec 2009 - 19:58

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde Płyty gnojowe na dzień dzisiejszy nie są potrzebne aczkolwiek mysle że jeszcze bedzie o nich głośno bo jak wiecie unia stawia coraz to wieksze wymagania. Moim zdaniem to dobra sprawa przynajmniej jest ład i porządek a nie tu kupka tam kupka obornika no i jak zauważył poprzednik lepiej manewrować po twardym podłożu niż w bagnie

#63 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 20:22

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde Płyty są obowiązkowe tylko na terenach OSN !! na ONW nie.
Co do wygody po twardy to się zgodzę z tym. Natomiast jest problem z lokalizacją płyty. Tu gdzie by mi pasowała nie dostane zezwolenia bo sąsiad ma za blisko dom <_< Miałem złożony wniosek na dofinansowanie płyty ale nie z agenci a z funduszu ochrony środowiska. Niestety nie mieli kasy :) Spóźniłem się o rok.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#64 Share 626andrzej

626andrzej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 20:33

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde Płyty obornikowe tylko teoretycznie są nieobowiązkowe. Obornik powinien być składowany na nie przepuszczalnym podłożu.

#65 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 18 marzec 2009 - 21:04

Płyty gnojowe na dzień dzisiejszy nie są potrzebne aczkolwiek mysle że jeszcze bedzie o nich głośno bo jak wiecie unia stawia coraz to wieksze wymagania. Moim zdaniem to dobra sprawa przynajmniej jest ład i porządek .....

jestem za. pod warunkiem, że te same obowiązki będą mieli rolnicy w całej unii, bo jak narazie pod tym względem jesteśmy "bardziej papiescy od papieża", w końcu nasi ówcześni rządzący podpisali bardziej restrykcujne zobowiązania niż w "starej unii"
oraz że dostaniemy te same dopłaty co inni na hektar ( ten niesprawieliwy tzw. plon referencyjny, przez który mnoży się i tak dużo niższą dopłatę, tym samym dając tym co mają niższe plony śmieszne dopłaty, zamiast im to wynagrodzić, że często z przyczyn np. urodzajności gleb, klimatu mają takie wyniki) heheh, a jeden były minister mówił, że to będzie na podzątek 55% dopłat (tylko zapomniał wspomnieć przypadkiem o plonie referencyjnym <_< ciekawe, jakby wtedy referendum wypadło

#66 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 21:53

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde a czy obornik musi lezec na betonie? musi byc na czyms nie przepuszczalnym czy nie wystarczy klasc obornik na folie.

#67 Share beata12596

beata12596

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:rolnicwo oczywiście

Napisany 21 sierpień 2009 - 05:30

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde Nie wiem jak można złożyć obornik na folii i mieć pewnośc, że gdzieś nie przecieka. Płyty to fajny, choć kosztowny sposób na składowanie obornika, jezdzi się po twardym, nigdzie nie sączy się kałuża gnojowicy tylko czemu oni nie zrobią żeby budował ją kto chce, ja wiem,że ktoś izaraz odpowie, że to normy unijne, ale czy ktoś w ustalaniu tych narm nie jest zbytnio do przodu? Jeśli ktoś wie niech napisze jak jest z płytami w krajach starej unii, z tego co słyszałam to nasi mądrzy urzędnicy, którzy niejednokrotnie nie mieli styczności z krową ustalają dobrostan zwierząd i śrubują takie wymagania, że tam za granicą się z nas śmieją, że coś ustalimy a potem sami z tego nie jesteśmy w stanie skorzystać. Chwała tym, którym sfinansowano budowę płyty, tylko ilu ich było, a przecież po jakimś czasie wszystkich będą za to ścigać. No cóż, jest możliwość wciągnięcia rolnika w kolejny kredyt, bo nie wielu wybuduje z własnej kasy, chyba że niewielkich gabarytów. Mam wrażenie, że na rolniku siedzą jak pijawki i ciągną ile się da i co jakiś czas rzucą jakiś fenomenalny pomysł, tylko rządzący - dajcie coś od siebie, tak bez interesownie.

#68 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 08:02

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde W pełni sie zgadam z powyzej umieszczonymi postami
a mam takie pytanko co do ceny jaka zaplacilem za plyte o 90m2 i zbornik o pojemnosci 30m3 za cene 30tys złoty
co sadzicie o tej stawce zaznaczam ze to bylo wszystko dofinansowane z unii w 100% a plyte stawaila firma

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#69 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 25 wrzesień 2009 - 19:04

Płyty obornikowe tylko teoretycznie są nieobowiązkowe. Obornik powinien być składowany na nie przepuszczalnym podłożu.

według prawa co to jest albo czym moze byc "nieprzepuszczalne podłoze" czy to tylko beton
bo nie mysle budowac plyty za 50tys zl

#70 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 25 wrzesień 2009 - 20:05

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde Nie przepuszczalne to nie przepuszczalne dla mnie wystarczy folia. Pytanie jeszcze co grozi za brak nieprzepuszczalnego podłoża - wg zasad CC jakiś % z dopłat bezpośrednich oczywiście tylko wtedy jak cię skontrolują i Ci to udowodnią. Można też pokombinować (nie wiem jeszcze jak długo ale narazie można) tak że na pryzmie polowej nie można przechowywać dłużej niż miesiąc, a za miesiąc jak tą pryzmę przewieziesz choćby parę metrów dalej to jest nowa pryzma i znów jest miesiąc. Zresztą jak przestawisz (wymieszasz) to co najmniej raz w miesiącu to już ponoć wg prawa można nazwać to kompostem a kompost może sobie leżeć i leżeć na polu i wg prawa nikt sie nie czepia.
Ja jednak mam płytę i każdemu polecam, zresztą płyta nie jest taka droga, najdroższy jest zbiornik.

#71 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 08:27

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde właśnie płyta jest nieobowiązkowa, natomiast szambo tak o ile dobrze zrozumiałem obornik może być składowany w budynkach-głęboka ściółka lub na nieprzepuszczalnym podłożu a kompost ? Robiłem kompost z zepsutej sianokiszonki to z 5 rozrzutników (bo przez adapter rozdrobniłem)wyszło 2,5 po pół roku ciekawe jak to by było z obornikiem

A co powiecie o gnojowicy ma być w nieprzepuszczalnych zbiornikach to może być problem większy niż płyty ale najważniejsze jest to że 3 miesiące nie wolno wywozić nic na pole grudzień-luty tylko po mojemu to się tak przyjeło bo wg zasad zgodności to na zamarzniętą ziemię nie wolno a ostatnio zdarza się że zim mroźnych nie ma

#72 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 21:06

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde http://www.arimr.gov...i/88/0/0/Z1.pdf

Płyty wymagane tylko na terenach OSN.
Na zmarznieta zieme troche bez sensu wywozic bo nie zanim przykryjesz ziemia to stracisz całą "moc oborniczaną " :lol:

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#73 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 13:07

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde Ja mam płytę obornikową i zbiornik przy obu oborach. Trochę to kosztowało ale za to jaka wygoda, sucho gnojówka się nie marnuje, obornik też nie traci składników, gdy leży na płycie. Mam teraz dużo więcej darmowego nawozu, którego wcześniej mi brakowało.
Denzel przecież wykonanie płyty nie kosztuje 50 tyś. A co z kontrolami z Arimr, przecież oni chyba sprawdzają zasady Cross Compliance przyznają punktują gospodarstwu.

#74 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 23:06

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde Arimr jak narazie moze skoczyc w temacie plyt obornikowch jezeli nie jestes na terenie OSN.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#75 Share zetor7245

zetor7245

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 09:18

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde Witam. Ja nie posiadam płyty obornika ale zmodernizowałem obore. I nikt się mnie nie czepia mieszkam na terenie ONW . i teraz mam problem bo chce strać się o maszyny na zwroty. Czy będą mi przysługiwały? podobno w agencji mówili ze powinienem dostac ale czekam na odp a wy jak sądzicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#76 Share zabujca901

zabujca901

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 maj 2010 - 07:39

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde Przez jaki czas po postawieniu płyty gnojowej jestem zobowiązany do prowadzenia hodowli inwestycja odbyła się 2007r za fundusze unijne