pawel

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde

Polecane posty

1rajdzik    15

:rolleyes: :) :) :(:):(:) :) :) a mnie się z płytą nie śpieszyło i pieniązki mam w portfelu, zaoszczędziłem dużo czasu i nerwów :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

@radzik te płyty były finansowane w 100% przez unie a co bardziej obrotni i sami zrobili to jeszcze po ładne kilka tysięcy zarobili na tym interesie ( w tym i ja), więc nie masz się z czego cieszyć :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bpiotr    0

Dokładnie ja tez skorzystałem na tym interesie, a jak jest płyta i zbiornik to przynjamnie błota nie ma z gnojówki, przynajmniej czysto i sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

ale ten pieniądze mogłyby być spożytkowane w inny sposób, a czy ja mówie ze nie mam płyty czy zbiornika ? mówie tylko że nie muszę powiększać by spełniać normy.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

no oczywiście ale nie będzie już takie ostrych wymogów. Wiadomo kultura musi być, ktos musiałby być nie poważny stawiając nową oborę a zapomni o płycie.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzezmen    0

Byłwm tydzień temu w Agencji i tak przy okazji podpytałem się w tym temacie.Nie wiedzą za dużo.Pani mnie oświeciła żę przyjmowanie jakickolwiek wniosków przesunięte w przyszłość ,nie wiadomo jak bliską.Odnośńie płyt to właśńie jest w toku ustawa odnośnie nawożenia i ma ona zakładać ,że będa one wymagane jedynie na obszarach gdzie jest ONW.NIE wiadomo jak się skończy ale tak to wygląda na chwilę obecną .Ja akurat się łapie (peszek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Dlaczego na terenach ONW? Może na terenach OSN?


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Dla mnie mogą robić na ONW, jestem na takim obszarze i mam płytę, pospieszyliśmy się z budową i prawie 20tys. zarobiliśmy.(i tak od dawna planowaliśmy budowę płyty, jednak nie tak "skomplikowanej")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Skoro masz i jesteś zadowolony to dobrze ale ja mieszkam też na terenie ONW i nie mam płyty. Małem składać teraz ale po obejżenju agrobiznesu wstrzymam się aż będzie wiadomo kto musi a kto nie. Ja bym wolał nie budować. Poprostu tu gdzie bym chciał pobudować to mi nie dadzą a tam gdzie mi dadzą to mi nie pasuje.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

Wiecie co?!To co sie dzieje w naszej Polsce to w glowie sie nie miesci!!!To rzad chce wykonczyc naszych polskich rolnikow a nie unia!! piep****i urzedasy!!!

Edytowano przez Nikita_Bennet
panuj waść nad słowami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

to jest polska za tydzien powiedza ze plyty musza byc...a tak wogóle to popieram wypowiedz wyższa ze za darmo mam zbiorniki i płyte.czysto i porządek na podwórku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

a u mnie juz ojciec na dniach miał wujaszek koparka dołek kopac i kase miał szykowac heheh teraz juz niec nie ma zamiaru robić wyłozone płytami a ze nie ma zbiornika to łoooj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Ja jestem zadowolony, że mam zrobioną tą płytę i zbiornik. Przynajmniej teraz jest czysto pod oborą :rolleyes:. Na dodatek płytę tą robiliśmy najwcześniej w okolicy i udało się za tą kasę zrobić prawie 2 razy większą płytę- takądobra firme miałem. Jednak potem ta firma zmieniła swój cennik i było już o wiele drożej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

u mnie tez jest plyta zrobiona. troszke grosza przybylo, niepowiem. tylko, ze mogloby byc wiecej, gdyby nie pani co robila projekt plyty i gdyby nie ojciec. zaczne moze od tego, ze ojciec powiedzial, ze plyta ma byc tak i tak. ona zrobila projekt, kase wziela i juz. cacy. narazie. pozniej w trakcie budowy wyszklo na jaw, a wlasciwie, to ojciec z budowlancem dopatrzyli sie, ze plyta moze byc taka jak jest aktualnie budowana ( o taka chodzilo ojcu jak zamawial projekt) lub (istaniala taka ewentualnosc), ze byc moze powinna byc nieco przesunieta(pani sie troche pomylila, a ojciec sie nie dopatrzyl), tak, zeby strop zbiornika pokrywal sie z dnem plyty w mniejszym stopniu. mniejszym tj 4 metry bierzace. no i zostala wybrana mozliwosc pierwsza i plyta niby gotowa. potem po jakims tygodniu, po konsultacjach okazalo sie, ze trzeba dobudowac jeszcze te 4m bierzace do tej plyty. no i pare tysiaczkow wyszlo wiecej niz moglo byc. jedyny plus: mamy teraz ogromniasta plyte (ciut wieksza niz projekt w agencji zakladal), ale mimo to kontorla łunijna orzekla, ze moze byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

tez tak slyszalem ze plyta nie musi byc, ale nam sie udalo zrobic z funduszy UE zrobilismy o 40m2 wieksza i jeszcze zostalo tak ze po swietach mam do odbioru tura do Zetora :blink::D :rolleyes: a jesli chcesz sie starac cos wziaść na SPO to musisz!! miec plyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

u mnie w okolicy znalezc firme która zrobi teraz płyte to ze swiaca szukac.a ceny tak wywindowali ze masakra.a propos robienia płyt samemu to odradzam(przy tej cenie mat.budow.) mój sasiad za sam zbiornik zapłacił 28tys. a na płyte ma 42 tyś.na poczatku myslał ze zaoszczedzi a teraz musi dołożyc jakies 5 tyś....jaki z tego interes.ja podpisałem umowe z firma i za miesiac wchodza z robota.zabieraja cała kase ale mnie to nie interesuje...:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    17

Interesuje mnie, czy tym co niedawno agencja przyjęła płytę wypłaciła już pieniądze, gdyż słyszałem, że wypłaty pieniędzy zostały wstrzymane. Nie wiem z jakiego powodu. Niby tych płyt nie potrzeba, ale jeżeli ktoś chce korzystać z PROW to musi mieć. To w końcu o co tu chodzi...... Ba ja już się w tym wszystkim gubię.


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

bo jesli chcesz skorzystac z PROW to musisz spelniac warunki sanitarne czy jakies tam a plyta wchodzi w te warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

mysle ze prawo nie działa wstecz i jak dali kase i pozwolenie to po wykonaniu powinni przelac druga rate kasy.to by było bez sensu.firma zrobi a druga rate to kto ma zapłcić....rolnik.ich niedoczekanie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja nic jeszcze nie robiłem i mam świenty spokuj :rolleyes: :blink:


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    17

Teraz to chyba łatwiej o firmę niż w ubiegłym roku.Byłem na targach rolniczych i wystawiali się tacy co zrobili by to już wciągu tygodnia.Szkoda że nie poczekałem, gdyż tej firmy co mi robiła nie życzę największemu wrogowi. No, ale w ubiegłym roku to była makabra 800 płyt na 5 firm w powiecie,jeszcze im zostało na ten rok.


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bob32    0

A co ze mną? pierwszą rate za płyte i zbiornik agencja już mi wypłaciła, więc teraz musze robić, czy nie?, bo jeśli wstrzymane są wypłaty drugiej transzy, to po co sobie robote robić, tylko żeby nie trzeba było czasem zwracać tej pierwszej raty. Dodam, że płyte i zbiornik mam jak trzeba, a według agencji miałem wszystko o połowe zmniejszyć :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj