Skocz do zawartości

Zdjęcie

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde

75 odpowiedzi na ten temat

#41 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 03 luty 2008 - 11:48

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde Te płyty obornikowe to jedna wielka porażka... Najbardziej to "krowiarzy" w bambuco zrobili bo "koniecznie potrzebne". Hahaha takie rzeczy to tylko w Polsce... B)

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde Dzisiaj, 02:05
  •  

#42 Share ml78

ml78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:ogólnie maszyny rolnicze i nie tylko, budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe

Napisany 03 luty 2008 - 20:46

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde Niektórym ten program spadł jak manna z nieba.
Mój teść miał tak zdewastowaną gnojownię, że strach było chodzić dookoła niej a jak wywozili obornik to wszystkie traktory ,liny w gotowości . To było niezłe wyzwanie jednego roku obornik po nocy wylądował w bagienku zsunoł się razem z rozmokniętą ziemią jakieś 500 ton dobre co.
Teraz ma wybetonowany zbiornik podjazd i płytę , a i jeszcze jedno drugą transzę za płytę i zbiornik wykorzystał kupując płóg kvernelanda i beczkę asenizacyjną 8000 l .

Tak więc skorzystał i to nieżle a i środowisko naturalne skorzystało. B)
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

#43 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 03 luty 2008 - 21:02

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde pzrecież to jest wygoda B) lepszej moim zdaniem nie trzeba do obornika... Ja nie korzystałem z tego programu bo sam wcześniej zrobiłem i nie było sensu sie starać. Dali pieniądze to trzeba korzystać jak można... można było sobie jeszcze przyoszczędzic jak ktoś pomyślał.
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share valtran111

valtran111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 18:38

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde mam takie pytanie czy koniecznie trzeba w tym roku plyte i biny?

#45 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 795 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 19:25

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde płyty i zbiorniki na pewno na OSN, oraz Ci którzy skorzystali z SPO i PROW
czytałem kiedyś też że był to warunek na ONW więc jak ktoś wziął dopłaty ONW to albo zrobi płytę i zbiornik albo odda kasę z odsetkami z pierwszych 5 lat. No chyba że sie mylę. Są wyjątki jak np trzymanie na głębokiej ściółce.
Prawda jest taka że skorzystali Ci co zrobili płytę i i zbiornik bo oprócz tego że dbają o środowisko i mają porządek to będą mieli spokojna głowę, Ci co nie mają płyty a będą chcieli mieć hodowlę będą mieli problem.

#46 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1434 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 19:30

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde W mojej miejscowości sporo osób składało wnioski na płytę teraz z ojcem żałujemy ale za gapowe się płaci.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#47 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 29 grudzień 2008 - 19:46

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde Tak jak napisał vvojtas1 płyty na OSN-ach są obowiązkowe.
Pytasz się o biny, zapewne chodzi Ci o wymogi związane z przechowywaniem pasz. Nikt nie będzie kazał rolnikowi stawiać silosu.
Jednak magazyn w którym będzie składowane zboże musi np. być zabezpieczony przed dostępem gryzoni, ptaków, przed dostaniem się do zboża np. nawozów składowanych w gospodarstwie. Wymóg wchodzi w ramach Cross compliance w 2011 r.

#48 Share valtran111

valtran111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 10:32

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde a czy musze koniecznie to w tym roku zrobic? Bo niebardzo nam pasuje bo nie mamy kasy

#49 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 12:19

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde A co chcesz robić? Bo nie rozumiem.

#50 Share valtran111

valtran111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 17:40

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde płyte i to dwie a niewiesz do kiedy bede musiał je zrobic?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 12:58

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde Płyty nie musisz budować, jeśli nie mieszkasz na OSN ( nie myl z ONW). W Lubelskiem OSN zotało wyznaczone tylko w gminach Komarówka Podlaska i Ludwin. A jeśli płyte chcesz zrobić dla Swojej wygody, to nie ma jakiegoś terminu. Oczywiście jeśli składujesz obornik w takich warunkach, które zagrażają przenikaniu N do wód, tomożesz dla świętego spokoju wybudować płytę. A wymóg składowania obornika w taki sposób, by nie było odcieków, wchodzi od jutra w ramach Cross compliance- I Ochrona środowiska

#52 Share valtran111

valtran111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 15:46

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde dzieki

#53 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 18:42

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde Czy może mi ktoś pomóc? Mieszkam na śląsku mam 2 krowy jałówkę 2 byczki ale jeszcze dojdzie ich 5. 19 matek (baranów) i 1 kozła muszę mieć płytę obornikową jeśli tak to o jakiej pojemności jaki zbiornik na gnojowicę? I teraz najważniejsze będę budował taką prowizoryczną oborę i jak to jest ile 1 cielak musi mieć miejsca jakie okna itp będzie to obora na 7 cielaków (gnój będzie wywalany co 2 dzień) jakie wymiary itp ponieważ chce już to zrobić według wymogów. Dodam że u mnie kontrola jest 2 razy w roku. Teraz sprawdzali kulturę rolna ale weszły nowe przepisy od 2009 i chce wszystko mieć gotowe bo na pewno wpadną. A co zrobić ze starym opryskiwaczem bez atestu? Jeśli kupie nowy opryskiwacz to on ma atest?? Trochę sie rozpisałem ale jestem zielony z tego wszystkiego. Dzięki za pomoc

#54 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3544 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 19:13

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde Niedawno w mojej regionalnej Arimr powiedzieli, że od stycznia 2009 płyty obornikowe i szamba są konieczne. Każdy, kto nie będzie miał tych budowli nie będzie mógł się starać o dopłaty z tytułu ONW. Pomieszczenia na pasze, nawozy i na środki ochrony roślin i ile pamiętam także powinny być. To wszystko jest zawarte w ulotkach, które Arimr rozesłała, chyba do każdego rolnika.
Kolego Petes z tego co słyszałem to nowe opryskiwacze mają atest, a co zrobić ze starym tego nie wiem.

#55 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 17:21

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde Zna ktoś odpowiedź na 100% czy trzeba bo moja płyta ma wybetonowane tylko boki a dno nie i czy musze robić bo kasy brakuje?? Dodam że jestem z województwa śląskiego

#56 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 17:39

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde petes Musisz pamiętać, by budynki nie były zbudowane z materiałów niebezpiecznych (azbest), oczywiście wentylacja (grawitacyjna), oświetlenie. Należy zapewnić możliwość izolacji chorego zwierzęcia chociażby belami słomy.
Oświetlenie:
stosunek okien do podłogi 1;18 - 1:20
Przepisy mówią, że zwierzęta muszą mieć stały dostęp do wody. Może to być woda wlana do koryta, ale jeśli budujesz pomieszczenia nowe to najlepiej poidła zamontować.
Cytat: Sprzęt do karmienia i pojenia należy skonstruować i rozmieścić tak by:
-zminimalizować rywalizację między zwierzętami- odpowiednia ilość poideł i powierzchni koryta
-zminimalizować możliwość zanieczyszczenia wody i paszy
- nie utrudniać pobrania paszy i wody- w miarę naturalna pozycja.
Zwierzę powinno mieć wystarczającą ilość miejsca, by mogło wstać, położyć się, oczyścić, jeśli nie jest na uwięzi obrócić.
Cielęta od 8 tyg do 6 mies. w gospodarstwach posiadających więcej niż 6 sztuk jednocześnie powinny być utrzymywane grupowo, cielęta do 2 tyg życia powinny mieć zapewnioną ściółke, zakaz wiązania cieląt (poza okresem karmienia)
szerokość kojca - min. wysokość w kłębie, długość, min 1.2 długości ciała
to by było z grubsza na temat krów

#57 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 13:56

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde Koledzy to jak to wreszcie jest? Bo @Wielkopolanin napisał wyżej, że płyty muszą mieć w tym roku tylko ci którzy mieszkają na OSN a @Thomas2135 napisał że ci z ONW już też. Więc jak to wreszcie jest? Jeśli trzeba to do kiedy? Bo ja np planuję przeróbkę obory na bezściełową i płyty nie będę wtedy potrzebować. Ale zanim wszystko zrobię to jeszcze z rok czasu zejdzie pewnie. Jak myślicie? Czy kontrloerzy podejdą do tej sprawy indywidualnie czy będzie lipa? <_< Bo jak byli dwa lata temu to wypili kawkę, zjedli ciasto popytali popisali i pojechali :)

#58 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 14:03

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde u nas jezdziła kontrola po polach ( nie mieszkam na OSN) i rejestrowali pryzmy z obornikiem jezeli po miesiącu będzie w tym samym miejscu to rolnik w tym roku dostaje ostrzezenie a w kolejnych po dopłatach nie muszą nawet powiadamiać rolnika że byli na polu jeśli co miesiąc będziemy przekładać obornik to jest to uwazane za kompost i moze leżec dłuzsze składowanie obornika TYLKO NA PŁYTACH GNOJOWYCH

#59 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 19:01

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde my zrobiliśmy(znaczy wynajęta firma) w tamtym roku płyte i zbiornik Unia pokryła 100% także loozik <_<

Teraz mamy 2 zbiorniki razem 90 000 l(stary 30 tys l nowy 60 tys) wchodzi, płyta 100 m2. Nie wiem dlaczego więcej osób z tego nie skorzystało a teraz męczą się w błocie :/
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share sinek

sinek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 19:25

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde A ja płytę zrobiłem niby na dotacje płyta ponad 280m/2 i dwa zbiorniki na gnojowice a drugiej transzy jeszcze nie dostałem i jest mi bardzo smutno z tego powodu <_<