Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek105    3

Prezes Grupy Leżajskiej mówił że dzwonił do niego Europoseł że w poniedziałek tydzień temu dodano tytoń do dopłat w nowym budżecie. To dopiero początek batalii o dopłaty bo będą jeszcze 3 głosowania, przeciwko tytoniowi jest północna część Europy a ZA jest południe i Francja (która dużo może). Dopłat od 2014 jeszcze nie przyznano ale jakieś światełko w tunelu jest, teraz wszystko zależy od lobby tytoniowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid90210    0

Tak zgadza się jest światełko tunelu na dalsze lata bo podobno "dopisano liście tytoniowe" do dopłat.

 

W moich okolicach PMP dawał tylko nasiona Wiślicy i jeszcze trzeba było podpisać formularz, że tylko i wyłącznie tą odmianę będziemy sadzili.

Edytowano przez dawid90210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj straszy ta grupa leżajska,straszy.I tak jest od lat.Może Czyż wyjaśni nam czy ukaranie plantatorów obcięciem kontraktu jest spowodowane jego włazid*pstwem dla PM czy też istnieje jakiś inny powód.Być może jednak sprawcami są sami pracownicy PM,NIKT NIE POTRAFIŁ NAM TEGO WYJAŚNIĆ.Jeszcze raz powtarzam-postąpiono z nami po chamsku!Jest to jakaś swoista kara dla tych co "ośmielili się" zakontraktować tytoń w innych firmach.To dlaczego nie poinformowano o tym wcześniej,ustalając reguły gry po a nie przed.Jednocześnie chciałbym nadmienić że nie jest to tylko moje zadanie ale każdego kogo to dotknęło.'we "wsi "wieści "szybko się rozchodzą.Ajak oni straszą że wyrzucą z grupy jeśli ktoś zakontraktuje tytoń będa dochodzić po nr gospodarstw -żenada,prawie że grożby karalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Dokładnie zero informacji o kontraktacji a o wszystkim dowiadujemy się na "gorącym krześle" przed najjaśniejszym panem Czyżem.

Ja mam 12 ton zakontraktowane z Grupą i na 99% składam do Agencji indywidualną umowę na 2 tony. Na zebraniu była mowa o sprzedawaniu a nie o podpisywaniu umów.

 

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/4352/wspolna-polityka-rolna-w-latach-2014-2020

To co nas interesuje jest na końcu artykułu. Mamy silne lobby więc powinno być dobrze.

Edytowano przez tomek105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

mógłby mi ktoś powiedzieć o co chodzi z tą umową na indywidualną sprzedaż tytoniu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Jak jesteś w Grupie Producentów Tytoniu to zwierasz umowy ze swoja grupa. Jeśli nie należysz do żadnej grupy to podpisujesz umowy indywidualnie z firmami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Do indywidualnych też będą dopłaty, tylko my mamy taki problem że jak nasze związki odkryją że mamy indywidualne umowy to grozi nam wyżucenie z Grupy, Problem w tym że ludzie z zarządąu naszej grupy od X lat podpisuja sobie umowy indywidualne żeby nie płacić składek a nas chcą karać. Dziwny kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

plantatorzy jak idzie kontraktacja na 2013 jakie macie ceny barleya na 2013 w PMPL kazimierza jakie zmiany czy dużo plantatorów odchodzi od uprawy jakie ceny burleya w uniwersalu w jedrzejowie

 

plantatorzy tytoniu na lata 2014-2020 będzie wsparcie produkcji tytoniu w Polsce na co unia przystanie niewiadomo w jakiej formie pewnie w formie dopłat do produkcji

 

plantatorzy tytoniu na lata 2014-2020 będzie wsparcie produkcji tytoniu w Polsce na co unia przystanie niewiadomo w jakiej formie pewnie w formie dopłat do produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Witam,ja jestem juz po kontraktacji berleja w Kazimierzy Wielkiej i dla mnie to jest porazka gdyz miałem 3 tony zostawili mi 2 tony,więc jest to spory ubytek,nie wiem jakie mieli zasady bo kazdemu róznie obcinali,miało byc od ilosci wiat,wyszło inaczej,ceny podobne jak w tamtym roku z tym ze 12 klas i kazda inna cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

ja też nie wiem jak to zrobili bo miało być od ilości miejsca na wiatach a dali ile chcieli limitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

informacje o możliwości dopłat do tytoniu pojawily się na konferencji prasowej minrol o czym mówiła krzyżanowska radca w minrol ze do 12 % koperty będą przeznaczone na dopłaty do produkcji ważnych sektorow np. tytoniu chmielu itp. podajcie ceny barleya na 2013 w pmpl i jedrzejowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

ceny pmp kazi wie 1.. 6.80 7.10 6.90 2 5.40 5.70 5.50 3 4.70 5.oo 4.80 4 3.30 3.70 3.50 a w jędrzejowie zostały z tamtego sezonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Ma ktoś może jeszcze nasiona na zbyciu lub wie gdzie można jeszcze dostać odmianę VAB 6 TL ? chętnie bym kupił ;)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

Czy to prawda że nie będzie wolno stosowań polifoski pod tytoń bo sąsiad mi tak gadał i nie wiem czy bujał czy mówił prawdę bo jestem nie w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

prawda. u mnie dają swój nawóz (oczywiście nie za darmo ) ponoć inne mają metale ciężkie czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

dokładnie tak jak napisał gucik131 podobno mają za dużo metali ciężkich. U nas też dają każdy kto chce może kupić a nawóz to Rosafert NPK 5-12-24 ale do końca nie jestem pewien czy ma taki skład ;) a wy jakie jeszcze dajecie nawozy pod tytoń?


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

ja zawsze dawałem superfosfat pylisty- ponoć najlepszy, a w tym roku tylko od nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

W Universalu już rok temu zakazano stosować nawozów chlorkowych (polifoska itd...) dziwna sprawa bo w PMP nie zakazuje, a oni od X lat mają większe wymagania co do chemii i jej wykrywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Zapewne podpisali umowę z zakładem produkującym Rosafert i zakazali stosowania innych. Ja polifoski nie siałem bo zawiwera chlor którego tytoń nie lubi ale podobno jak sie wysieje na długo przed sadzeniem to ten chlor zostanie wymyty. W tym roku ojciec nie dostał umowy z Universalem to bedziemy siac jakiś inny nawóz bo w tamtym roku tez dali ten Rosafert. Siejecie już tytoń czy u was też zima????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chlorki wpływają na jakość tytoniu/żarzenie\-Universal dba o jakość tytoniu ponieważ jest firmą handlująca surowcem.Dzięki temu palacz umiera zdrowszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Zapewne podpisali umowę z zakładem produkującym Rosafert i zakazali stosowania innych. Ja polifoski nie siałem bo zawiwera chlor którego tytoń nie lubi ale podobno jak sie wysieje na długo przed sadzeniem to ten chlor zostanie wymyty. W tym roku ojciec nie dostał umowy z Universalem to bedziemy siac jakiś inny nawóz bo w tamtym roku tez dali ten Rosafert. Siejecie już tytoń czy u was też zima????

 

tak jak ty piszesz pewnie podpisali umowę z zakładem produkującym Rosafert a zakazali stosować inne tak samo jak z środkami ochrony nie którymi nie wolno pryskać, ogławiać, a przecież Rosafert to nie jedyny nawóz bez chlorkowy jest np. Bontar też bez chloru. ;)

 

Co do siania tytoniu to już wszystko gotowe dziś dawali ziemie i przed świętami trzeba będzie posiać bo już się późno robi, ale nic nie poradzimy na zimę ;(


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj