Skocz do zawartości

Reklama

Produkcja tytoniu

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
1306 odpowiedzi na ten temat

#141 Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 21 grudzień 2011 - 20:20

ja też coś  takiego słyszałem że będą dopłaty na 2012 -2013 , a nie wiecie czy tylko do  Virginii czy to będzie też dopłata do ciemnego skroniowskiego i burlaya ??

#142 max95

max95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 20:22

WITAM,BĘDĄ DOPŁATY DO JAKOSCI,DO ZÓŁTEGO PIERWSZEJ I DRUGIEJ KLASY A CIEMNE TYTONIE DO KLASY TYLKO PIERWSZEJ.DOPLATY TYLKO NA 2 LATA PO 2013 ROKU ZERO DOPŁAT,WOLNA AMERYKANKA.NIECH ZYJE NAM PAN MINISTER ROLNICTWA.

#143 Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 23:12

i zawsze jest tak że jak coś się opłacało to to zniszczyli , taki już urok Polski , piękne to były czasy gdy w burley było 4 klasy prawie wszystko się sprzedało i się jeszcze na tym zarobiło a teraz to 2 klasy i jak się zdarzy jakiś wybredny gość który odbiera odstawę tytoniu to potrafi połowy nie przyjąć Dodany obrazek

#144 Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 15:19

Jakie dajecie nawozy , w jakich ilościach na 1 ha , na jakich klasach ziemi i jaką odmianę sadzicie  , w tym pytaniu chodzi mi o porównanie nawożenia itp bo sam jestem plantatorem

#145 adamekk

adamekk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 11:29

Zobacz postKlepk995, o 01 styczeń 2012 - 15:19, powiedział:

Jakie dajecie nawozy , w jakich ilościach na 1 ha , na jakich klasach ziemi i jaką odmianę sadzicie  , w tym pytaniu chodzi mi o porównanie nawożenia itp bo sam jestem plantatorem

Zależy jaki typ tytoniu przy burleyu ja obecnie stosuje jednoskładnikowe co jest trudniejsze w dawkowaniu trzeba dobrze znac wymagania pokarmowe tytoniu oczywiscie łatwiejsze i prostrze jest stosowanie wieloskładnikowych nawozów podstawa to jaka klasa pola wtedy decydujesz czy nawożenie bedzie intensywne czy nie  oczywiscie każdy plantator wie ze tytoń silnie reaguje na przenawożenie co za tym idzie jakosc i wygląd lisci tytoniu .Ja uprawia burley i kupuje jednoskładnikowe  nawozy  saletrzak z magnezem  superfosforat potrójny siarczan potasu i saletre wapniową w ilosciach ok- 200,150,180,250/ mam 1 kl gleby/ BARDZO  dobry jest również  NAWÓZ POLIMAG S KTÓREGO STOSUJE  I POLECAM POD TYTON ZAWIERA SIARKĘ MAGNEZ I W ODPOWIEDNICH PROPORCJACH AZOT FOSFOR I POTAS  JES TO  ZNAKOMITE ROZWIĄZANIE  DLA OSÓB SŁABOZNAJĄCYCH SIE NA NAWOZACH PROPORCIE IDEALNE POD TYTON  POZDRAWIAM PLANTATORÓW  OPŁACALNOSC TYTONIU MOCNO SPADŁA  A WYMAGANIA KUPCÓW WZROSŁY  W NAJBLIŻSZYCH 2 LATACH  OPŁACALNOSC TYTONIU  BEDZIE NA POZIOMIE OBECNYM DOPŁATY DO JAKOSCI DLA PRZECIETNEGO PLANTATORA  NIE PRZYNIOSĄ WZROSTU OPŁACALNOSCI  NA 2012 CENY TYTONI W FIRMACH NAPEWNO ZNACZĄCO NIE WZROSNĄ

#146 Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 18:15

to widzę że stosujemy podobne nawozy na takie same gleby i odmianę tytoniu ja tylko nie stosuje tego POLIMAGu S ale jak tak polecasz to warto by było spróbować stosować go pod tytoń ,i z tym że kupcy stali się wybredni też masz racje a teraz zostały w Burley tylko dwie klasy a wcześniej wszystko się sprzedawało jak nie poszedł w 1,2,3 to była 4 klasa gdzie niby dawano mało ale z dopłatą za te 4 klasy i z odpowiednim areałem zasadzonego tytoniu można było się stać naprawdę bogatym a teraz niestety tytoń jak i większość  rzeczy w rolnictwie nie są już tak opłacalne Dodany obrazek

#147 MaxMayerT

MaxMayerT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 15:00

Witam.Ten rok u mnie w uprawie tytoniu to porażka nie dosyć mała wydajność to 2 tragiczne ceny z 1.5 ha spadłem na uprawe z braku opłacalnosci na 70arów ale tylko 1 tona uzbierało sie z tego do skupu mam 100km chyba im to nie nie oddam bo nie ma sensu pewnie policzą po 4 Zł wole wywalić to na pole i przy orać
myślę ze jeszcze ostatni rok będę uprawiał tą rosline zobacze jakie będą dopłaty

Druga rzecz to poszukuje dobrej odmiany tytoniu słyszałem ze jakieś niemieckie są co przy dobrym naworzeniu oddają z ha 4 tony a nawet więcej proszę napisicie jakie wy uprawiacię odmiany tytoniu rozchodzi mi o Burley

#148 thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1125 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport(koszykówka,billard)polityka

Napisany 15 styczeń 2012 - 15:21

ja z 4.4 ha zjechałem do 1.7ha cena średnia wyszła mi 5.9 zł a to równa sie wyjście na zero ja uprawiam burleya ale z linii 90  zadnej innej wydajność coś koło 2.5/ha średnio były lata że lepsza powyżej 3 ton, ajeśli chodzi o dopłaty to nie ma o czym nawet dyskutować nie pomogą za bardzo po prostu zbyt mało pierwszej klasy otrzymujemy a teraz to już nie wiem czy wogóle coś otrzymamy.

Edytowany przez thug, 15 styczeń 2012 - 15:26.

#149 Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 20:15

w tym roku to ten tytoń jakoś leki się stał i wszyscy plantatorzy mi o tym mówią Dodany obrazek ale u mnie ci co sadzą jak na
razie nie mają zamiaru przestać tak samo ja jak na
razie nie mam zamiaru przestać pracować przy tytoniu co prawda nie jest to już tak opłacalne jak kiedyś ale jakiś zysk przynajmniej u mnie jest

#150 max95

max95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 05 luty 2012 - 19:01

WITAM,PLANTATORÓW,MAMY WRESZCIE DOPLATY DO JAKOSCI NA DWA LATA,CIEKAWE JAK NA TO FIRMY ZAREAGUJA,MOZE KTOS WIE COS W TYM TEMACIECZY TYTON MACIE JUZ SPRZEDANY. :rolleyes:

#151 tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • 5798541

Napisany 05 luty 2012 - 19:58

max95 daj jakieś namiary na siebie lub pisz na moj gg 5798541

#152 MaxMayerT

MaxMayerT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 luty 2012 - 18:08

Witam plantatorów . poszukuje niemieckich odmian burley jasnego prosze jak cos macie to dajcie znać drogo zapłacę

#153 thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1125 postów

Napisany 27 luty 2012 - 08:38

Zobacz postmax95, o 29 grudzień 2011 - 20:22, powiedział:

WITAM,BĘDĄ DOPŁATY DO JAKOSCI,DO ZÓŁTEGO PIERWSZEJ I DRUGIEJ KLASY A CIEMNE TYTONIE DO KLASY TYLKO PIERWSZEJ.DOPLATY TYLKO NA 2 LATA PO 2013 ROKU ZERO DOPŁAT,WOLNA AMERYKANKA.NIECH ZYJE NAM PAN MINISTER ROLNICTWA.
nie wiem czy te dopłaty po obniżeniu cen coś zmienią ja po 16 latach uprawy rezygnuje z tej produkcji biorę jeszcze rok niezwiązanej i koniec z tym nie będę robił dobrze firmom tytoniowym poza tym te całe dopłaty do jakości to przypuszczam będą tylko dla wybranych bo poza tym już chodzą słuchy o obniżaniu cen przez firmy właśnie ze względu na te dopłaty ja uprawiam burleya weź jedz i na skupie dostaniesz 70 % dwójki a dopłata jest tylko do pierwszej  i już grubo dokładasz do interesu także dziękuje a uprawiałem niemało

1. Wprowadzono nowy rodzaj płatności w ramach wsparcia specjalnego - płatność do surowca tytoniowego (płatność do tytoniu). Jest to wsparcie specjalne z tytułu poprawy jakości produktów rolnych w sektorze tytoniu.

Wsparcie specjalne w formie płatności do surowca tytoniowego (płatność do tytoniu), przysługuje rolnikowi, który w danym roku spełnia warunki do przyznania jednolitej płatności obszarowej i złożył wniosek o przyznanie tej płatności.
Płatność do tytoniu przysługuje za ilość surowca tytoniowego spełniającego określone wymagania jakościowe, nie większą niż wynikająca z umowy na uprawę tytoniu lub umowy kontraktacji, jeżeli:
  • rolnik uprawia tytoń na działce ewidencyjnej, położonej w rejonie uprawy tytoniu,
  • rolnik nie będący członkiem grupy producentów tytoniu - zawarł umowę na uprawę tytoniu z pierwszym przetwórcą surowca tytoniowego wpisanym do rejestru przetwórców surowca tytoniowego, prowadzonym przez ARR lub
  • rolnik będący członkiem grupy producentów tytoniu - zawarł umowę kontraktacji w ramach umowy na uprawę tytoniu zawartej przez  grupę producentów tytoniu z pierwszym przetwórcą surowca tytoniowego wpisanym do rejestru pierwszych przetwórców surowca tytoniowego, prowadzonym przez ARR.
Płatność do tytoniu obejmuje następujące grupy odmian tytoniu:
  • grupa odmian tytoniu typu Virginia,
  • grupa odmian tytoniu typu Burley,
  • grupę odmian tytoniu należących do tytoni ciemnych
Umowę  na uprawę tytoniu zawiera się oddzielnie dla każdej z grup odmian tytoniu.
Umowa powinna określać, w szczególności:
  • grupę odmian tytoniu,
  • rejon upraw tytoniu,
  • położenie działki ewidencyjnej, na której uprawia się tytoń, z podaniem: powiatu, gminy, numeru obrębu ewidencyjnego, numeru ewidencyjnego działki - otwórz przykładowy wzór deklaracji działek ewidencyjnych i już grubo dokładasz do interesu także dziękuje a uprawiałem niemało
    1. Wprowadzono nowy rodzaj płatności w ramach wsparcia specjalnego - płatność do surowca tytoniowego (płatność do tytoniu). Jest to wsparcie specjalne z tytułu poprawy jakości produktów rolnych w sektorze tytoniu.

Wsparcie specjalne w formie płatności do surowca tytoniowego (płatność do tytoniu), przysługuje rolnikowi, który w danym roku spełnia warunki do przyznania jednolitej płatności obszarowej i złożył wniosek o przyznanie tej płatności.
    Płatność do tytoniu przysługuje za ilość surowca tytoniowego spełniającego określone wymagania jakościowe, nie większą niż wynikająca z umowy na uprawę tytoniu lub umowy kontraktacji, jeżeli:

• rolnik uprawia tytoń na działce ewidencyjnej, położonej w rejonie uprawy tytoniu,
    • rolnik nie będący członkiem grupy producentów tytoniu - zawarł umowę na uprawę tytoniu z pierwszym przetwórcą surowca tytoniowego wpisanym do rejestru przetwórców surowca tytoniowego, prowadzonym przez ARR lub
    • rolnik będący członkiem grupy producentów tytoniu - zawarł umowę kontraktacji w ramach umowy na uprawę tytoniu zawartej przez  grupę producentów tytoniu z pierwszym przetwórcą surowca tytoniowego wpisanym do rejestru pierwszych przetwórców surowca tytoniowego, prowadzonym przez ARR.
    Płatność do tytoniu obejmuje następujące grupy odmian tytoniu:
    • grupa odmian tytoniu typu Virginia,
    • grupa odmian tytoniu typu Burley,
    • grupę odmian tytoniu należących do tytoni ciemnych
    Umowę  na uprawę tytoniu zawiera się oddzielnie dla każdej z grup odmian tytoniu.
    Umowa powinna określać, w szczególności:
    • grupę odmian tytoniu,
    • rejon upraw tytoniu,
    • położenie działki ewidencyjnej, na której uprawia się tytoń, z podaniem: powiatu, gminy, numeru obrębu ewidencyjnego, numeru ewidencyjnego działki - otwórz przykładowy wzór deklaracji działek ewidencyjnych
    • numer identyfikacyjny rolnika,
    • określenie wymagań jakościowych dostarczanego surowca tytoniowego, poprzez wskazanie klas jakości surowca, dokonane w sposób umożliwiający jednoznaczną identyfikację surowca tytoniowego spełniającego wymagania jakościowe,
    • termin płatności za dostarczony surowiec tytoniowy - nie dłuższy niż miesiąc, licząc od dnia dostarczenia surowca tytoniowego.
    Jeżeli umowa na uprawę tytoniu została zawarta z grupą producentów tytoniu, powinna zawierać:
    • listę rolników będących członkami grupy producentów tytoniu, wraz z podaniem:
      • rejonu upraw tytoniu oraz położenia działki ewidencyjnej, na której uprawia się tytoń,
      • numerów identyfikacyjnych rolników,
      • informacji o ilości surowca tytoniowego przewidzianej do dostarczenia.
    • zobowiązanie rolnika albo grupy producentów tytoniu (w ramach umów kontraktacji) do wytworzenia w rejonie uprawy tytoniu i dostarczenia pierwszemu przetwórcy surowca tytoniowego oznaczonej ilości surowca, a pierwszy przetwórca surowca tytoniowego zobowiązuje się ten surowiec odebrać w umówionym terminie i zapłacić za niego umówioną cenę.
      Otwórz przykładowy wzór wykazu rolników
    W 2012 r. termin zawierania przez rolników umów na uprawę tytoniu lub umów kontraktacji w ramach umowy na uprawę tytoniu zawartej przez grupę producentów z pierwszym przetwórcą wpisanym do rejestru pierwszych przetwórców surowca tytoniowego, upływa z dniem 31 lipca 2012 r.
    Rejestr pierwszych przetwórców surowca tytoniowego będzie dostępny na stronie internetowej Agencji Rynku Rolnego oraz na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
    W 2012 r. warunek zawarcia umowy na uprawę tytoniu lub umowy kontraktacji
    w ramach umowy na uprawę tytoniu, uważa się za spełniony również wtedy, gdy umowy te zostały zawarte z pierwszym przetwórcą surowca tytoniowego, który nie został wpisany do rejestru pierwszych przetwórców surowca tytoniowego,  jeżeli pierwszy przetwórca surowca tytoniowego, będący stroną umowy na uprawę tytoniu uzyskał zatwierdzenie lub został wpisany do rejestru pierwszych przetwórców surowca tytoniowego, na wniosek złożony do dyrektora OT ARR w terminie do dnia 31 maja 2012 r.
    Rolnik ubiegający się o przyznanie płatności do tytoniu, powinien złożyć wniosek o przyznanie płatności w terminie od dnia 15 marca - 15 maja 2012 r. We wniosku nie deklaruje się powierzchni uprawy tytoniu jako odrębnych działek rolnych.
    Następnie, w terminie do dnia 31 sierpnia 2012 r. rolnik dostarcza do biura powiatowego ARiMR, do którego złożył wniosek o przyznanie płatności:
    a) w przypadku, gdy nie jest członkiem grupy producentów tytoniu:
    Umowę/umowy na uprawę tytoniu (zawierane oddzielnie dla każdej z grup odmian tytoniu), zawartą z pierwszym przetwórcą surowca tytoniowego wpisanym do rejestru pierwszych przetwórców surowca tytoniowego.
    B) w przypadku, gdy jest członkiem grupy producentów tytoniu:
    Oświadczenie o zawarciu umowy kontraktacji - zawierające oznaczenie umowy na uprawę tytoniu, w ramach której została zawarta umowa kontraktacji z grupą producentów tytoniu.[url="http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/pb_2012/oswiadczenie_zawarcia_umowy_kontraktacji_O_31.doc"] Otwórz przykładowy wzór oświadczenia
    Natomiast grupa producentów tytoniu w terminie do dnia 31 sierpnia 2012 r. przekazuje do dyrektora oddziału regionalnego ARiMR kopie umów na uprawę tytoniu, zawarte z pierwszym/mi przetwórcą/mi surowca tytoniowego wpisanym/mi do rejestru pierwszych przetwórców surowca tytoniowego.
    Szczegółowe informacje dotyczące zasad i warunków przyznawania płatności do tytoniu zamieszczone będą na stronie internetowej www.arimr.gov.pl oraz dostępne w biurach powiatowych ARiMR, oddziałach regionalnych ARiMR i ośrodkach doradztwa rolniczego.
    Żródło strona internetowa ARiMR

Edytowany przez thug, 27 luty 2012 - 08:39.

#154 portroyal

portroyal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport , Wędkarstwo

Napisany 01 marzec 2012 - 07:50

Witajcie. Zostało mi ok. 800 kg burley'a, świeżo zbalowanego z sezonu 2011, a wykup zakończony.
Jeżeli macie namiar na kogoś kto byłby zainteresowany proszę o wiadomość, a cena będzie atrakcyjna.
Tel. 534042614

#155 MaxMayerT

MaxMayerT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 17:25

czesc . taka sprawa mianowicie jak to jest czy tytoń w polsce po za kontraktacją jest legalny rozmawiałem kiedyś z facetem to mówił mi ze nie kontraktował nigdzie tytoniu i sprzedawał ruskim go i zadnych problemów nie miał mozeć mi panowie wyjasnić bo ten rok to tylko na swoje potrzeby zasadze uprawiałem tytoń przez 30 lat z pra dziana na dziada ale teraz to wole rzepaku sobie zasiać nisz komuś bić kieszeń forsą fajki w rok w rok coraz drosze a tytoń tani jak barszcz nie rozumię tej polityki w polsce

#156 Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 19:52

tak to już jest że  wszystko drogie tylko nasze tanie , ja jeszcze nie rezygnuje z uprawy tytoniu ale zobaczymy jak długo go będę uprawiał

#157 max95

max95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 13:28

WITAM.PLANTATORÓW TYTONIU,DZIS ROZMAWIAŁEM Z MOIM DELEGATEM,MÓWIŁ ZE W PMP KAZIMIERZA WIELKA BĘDA CIECIA W KONTRAKTACJI NA POZIOMIE 30 PROCENT,WSZYSTKO SIE WYJASNI W PRZYSZŁYM TYGODNIU,W BARLEYU MAJĄ BYC PODOBNO 4 KLASY,BYŁY DWIE,CORAZ GORZEJ W NASZYM REJONIE,JAK JEST U WAS.

#158 MaxMayerT

MaxMayerT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 18:25

Witam wszystkich zostało mi 300kg lisci tytoniu burley tenness tn97 oddam za pół darmo

Email walek16@o2.pl
tel;530184589

#159 thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1125 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 14:20

u nas za burleya w PMP takie propozycje
I-6.10