Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thug    236

powoli idzie myśle że w czerwcu skończe hehe


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Ja osobiście zaczynam w poniedziałek ale na wsi wielu plantatorów już zaczeło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

ja już zasadziłem wszystko teraz tylko uzupełnianie braków , opryski i plewienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Witam. Jak idzie sadzenie tytoniu. ?? :)

 

Witam, narazie super dzisiaj ładnie pokropiło, nic więcej nie potrzeba :)

Twoja odmiana już 2 dni na polu ;) zobaczymy co wyrośnie :D


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja już zasadziłem wszystko teraz tylko uzupełnianie braków , opryski i plewienia

a jaki areał tytoniu masz w tym roku ?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

@thug w tym roku ponad 2 ha dokładnie 2,3ha , a jak w tym roku u Ciebie areał ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

4.4 ha zwiększyłem w porównaniu z zeszłym rokiem


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

ja też w tym roku zwiększyłem areał tytoniu , do pracy przy tytoniu najmowałeś ?? bo chyba w tym roku będziesz musiał czy sam dasz rade z rodzinom wszystko zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja miałem mniej tylko w tamtym roku i zawsze mam najemnych pracowników cała praca odbywa sie na planatcji ja tylko przywożę nabite druty i wieszam na wiaty trzebaby mieć bardzo dużą rodzinę zeby taki areał obrobić


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

wiem o tym praca przy tytoniu jest bardzo czasochłonna , ale opłacalność nie jest już taka jak kiedyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no niestety nie jest zobaczymy w tym roku po wejściu dopłat do jakości narazie na dzień dzisiejszy my tytoniarze mamy przesunieęte dopłąty na czerwiec lub maj 2013 i to wszystki dopłaty chyba ze coś ministerstwo oddzieli


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

dużo lepiej by było gdyby jednak te dopłaty nie pyły w maju /czerwcu niech chociaż zrobią tak jak w tym liście co wysyłali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

narazie interpelacja nie została pozytywnie przyjęta ale zobaczymy jaka będzie odpowiedż


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

jak zawsze jak choć trochę chcemy żeby się nam przychylili to oni jak zwykle nie , ale może jednak zrobią chociaż tak jak w tym liście bo inaczej będzie gorzej niż źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Witam.plantatorów tytoniu,co do tych dopłat,to jezeli związki i inne zrzeszenia plantatorów tytoniu sie za to nie wezma,nie nagłosnią tego problemu to Sawicki palcem nie kiwnie a wszystko zalezy od niego,w mediach tego problemu nie ma,związki kase biorą niech sie upominaja a nie udają ze cos robią,samo pismo nie wystarczy,tym bardziej ze Sawicki za tytoniem nie jest,moze grozba manifestacji by tutaj bardziej pomogła,na dzien dzisiejszy jestesmy w punkcje wyjscia czyli kasa w czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

@max95 w sumie masz racje jak nic po za tym listem nie zrobimy to możemy sobie tylko na tym forum popisać o naszych nadziejach :( a co do manifestacji to duża część osób nawet nie pójdzie po powiedzą ,, po co'' :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

panowie agencja ma czas wg prawa na wypłatę wszelkiego typu dopłat do końca czerwca roku następnego więc tylko od dobrej woli ministra i Armiru zależy kiedy to wypłacą żadni z producentów rolnych nie mają rozdzielności dopłat więc dlaczego mieliby robić wyjątek dla tytoniarzy


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

w sumie też racja ale wyjątek mieli by dlatego robić bo dopłaty w czerwcu to o wiele za późno w rolnictwie i wszystkim to plany po psuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jak tam panowie z przyjmowaniem sie rozsady w tym roku na naszym terenie nie jest za ciekawie niestety susza i silny wiatr


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

u mnie dużych braków w rozsadzie nie ma , zobaczymy jak dalej będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

U mnie ostatnie nieźle popadało i z temperaturą nie najgorzej . Powinno być dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

W sobotę skończone sadzić 2,2 ha virgini. Od razu trzeba było kropić na wciorniastka bo jest go sporo, i liście też coś zaczęło jeść. Pokropione confidorem.

Przyjąć się przyjął sadzone było równe dwa tygodnie. Ten pierwszy dwa tygodnie temyu sadzony najładniejszy. Oczywiście trzeba teraz po polu przelecieć i nadsadzić brakujący ale powinno być oki. Przymrozek nawet mu nie zaszkodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

patrze na zdjęcie radarowe i satelitarne i widać ze na wschodzie coś pada u nas niestety susza dość spora


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Witam...

jakie odżywki stosujecie na tytoń ? mój już się ładnie poprzyjmował i ma chęć rosnąć, po zasadzeniu dostał Asahi sl i co mu teraz dać jakie składniki pokarmowe ? ;)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

u mnie to tytoń to się prosi o podlanie bo ma sucho :unsure: tylko jak na razie deszczu nie widać i będę musiał go sam chyba podlewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj