Skocz do zawartości

Zdjęcie

Produkcja tytoniu

3315 odpowiedzi na ten temat

#1961 Share tytonik

tytonik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 10:06

Produkcja tytoniu W sobotę miały być rozdawane nasiona i podpisywany fundusz plantatorski i przyjechał prezes związków i powiedzial ze przy tych cenach grupa nie podpisze umów.nikt nie podpisał.wszyscy wyszli.każdy miał prawo wyboru i indywidualnie.na razie nikt nie podpisywał.
Nie podpisywać nic za takie pieniądze!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Produkcja tytoniu Dzisiaj, 12:21
  •  

#1962 Share rafooo

rafooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 10:37

Produkcja tytoniu

Witam.  Wczoraj sprzedawałem tytoń w Jedrzejowie i doradcy Universalu oficjalnie podawali ceny na rok przyszły. MASAKRA. Barley  klasa I- 8zł, II - 6zł, III 4.5, IV - 1.5 mogę sie mylić o 50 gr bo nie zapisałem od razu. Jeśli chodzi o Virginię to podobne ceny ja w zeszłym roku bez wielkich zmian. Firmą chyba nie zalezy na polskim tytoniu. Patrząc na ceny to kilogram Barleya srednio wyjdzie u przecietnego plantatora ponizej 6 zł ( moze czasami 6zł) ciekawe z czego mamy do tytoniu dokładać.

I- podnieśli o 1 zł bo jej praktycznie nie kupują ,właściwie ceny bez podwyżki.....

#1963 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 08 marzec 2015 - 11:12

Produkcja tytoniu

W sobotę miały być rozdawane nasiona i podpisywany fundusz plantatorski i przyjechał prezes związków i powiedzial ze przy tych cenach grupa nie podpisze umów.nikt nie podpisał.wszyscy wyszli.każdy miał prawo wyboru i indywidualnie.na razie nikt nie podpisywał.
Nie podpisywać nic za takie pieniądze!!!

no to bardzo dobrze postąpili żadna grupa nie powinna podpisać w tych cenach

Thug

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1964 Share Jacekrol

Jacekrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 12:59

Produkcja tytoniu

Witam.  Wczoraj sprzedawałem tytoń w Jedrzejowie i doradcy Universalu oficjalnie podawali ceny na rok przyszły. MASAKRA. Barley  klasa I- 8zł, II - 6zł, III 4.5, IV - 1.5 mogę sie mylić o 50 gr bo nie zapisałem od razu. Jeśli chodzi o Virginię to podobne ceny ja w zeszłym roku bez wielkich zmian. Firmą chyba nie zalezy na polskim tytoniu. Patrząc na ceny to kilogram Barleya srednio wyjdzie u przecietnego plantatora ponizej 6 zł ( moze czasami 6zł) ciekawe z czego mamy do tytoniu dokładać.

dostałem wiadomosc z propozycja cen, Dokładnie tak jak podał kolega 1-3 klasy, za 4 jest 2zł, gora pieniedzy.
A wiec 1 klasa podniesli o całe 80gr, 2 o 30gr, 3 obnizyli o 10gr, 4 obnizyli o 1,00zł.

Na spotkaniu nie osiagnieto porozumienia.
Szukają chetnych do podpisania kontraktów, zycze im powodzenia :)

#1965 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 14:53

Produkcja tytoniu

mam nadzieję że nikt sie nie wyrwie przed szereg i nie podpisze umów III świat normalnie mają nas za parobasów.

Thug

#1966 Share tytonik

tytonik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 17:00

Produkcja tytoniu Będą tacy co pod piszą

#1967 Share max95

max95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 18:42

Produkcja tytoniu

Do mnie,zadzwonili z firmy Uniwersal z pytaniem czy będe sadził tyton,podali ceny jak juz piasne było czyli do d...,zapytałem sie co robią inni,powiedzieli ze będą sadzic,ja sie zastanawiam czy jest sens harować przy tej cenie,gdzie jest grupa w tym wszystkim,powinni zrobic zebranie a tu firma sama szuka chętnych.

#1968 Share tomek105

tomek105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 19:25

Produkcja tytoniu

Nic narazie nie podpisujcie, Universal pierwszy wyrwał się z ceną i sprawdza co zrobią ludzie. Dzisiaj w Obszy Universal wydawał nasiona i miało być podpisywanie umów o umowach i cenach nawet nie wspomnieli. Na naszym terenie działa z 10 firm kupujących tytoń i gdyby podali w/w ceny to byśmy ich wyśmiali. Dziwne że Związki nie robią zebrań aby poinstruować plantatorów co mają robić. Sytuacja jest ekstremalna bo będziemy sadzić tytoń bez umów ale jak będzie cena to dla wszystkich taka sam w całej Polsce. Z tego co widać jest zapotrzebowanie na tytoń i firmy muszą dać stawkę aby Oni zarobili i My na swoje wyszli.

Edytowany przez tomek105, 09 marzec 2015 - 19:36.

#1969 Share robson79

robson79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rolnicze, mechanika

Napisany 09 marzec 2015 - 19:36

Produkcja tytoniu

UNIVERSAL ceny Burley 1 klasa 8,00   2 klasa 6,50   3 klasa 4,50   4 klasa 2zł

#1970 Share maxiu88

maxiu88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 19:48

Produkcja tytoniu

Dziś dzwonili do mnie z PMP aby przyjechać wziąć nasiona i podpisać umowe "wstępną". Oczywiście nie ma takiej opcji nie znając ceny...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1971 Share Gardner

Gardner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 19:48

Produkcja tytoniu

Abstrahując od cen, zamierzam przecrzucić sie z VRG na odmianę niemiecką. HYV 13 jest podobno "podatna" na pędy. Rosną od samego dołu i podobno naprawdę nie wiadomo co czasami z tym zrobic. Podobno najlepsze odmiany to HYV 28 i 33. Mógłby ktos potwierdzić, napisać cos więcej? Przepraszam jeśli było to już wałkowane, ale nie moge trafić na żadne konkretne informacje poza jednozdaniowymi wzmiankami.

Z góry wielkie dzięki za informacje.

#1972 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 20:17

Produkcja tytoniu

UNIVERSAL ceny Burley 1 klasa 8,00   2 klasa 6,50   3 klasa 4,50   4 klasa 2zł

a co na to wasza grupa przedstawiciele zapewne widzą  z czym firmy chcą wyjść jak im nie wstyd że dopuszczają do takiej sytuacji. Im też powinno zależeć na wysokich cenach tytoniu mają % składki plantatorskiej , a tu obserwujemy sytuację jakby oni byli rzecznikami firm tytoniowych

Thug

#1973 Share mercedes66me

mercedes66me

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:uprawa tytoniu i pszenicy,
    maszyny rolnicze, motoryzacja

Napisany 09 marzec 2015 - 21:09

Produkcja tytoniu Dzwonilem do zwiazkow z pytaniem dlaczego nie robia zebran i nie uswiadaniaja, nieuswiadomiomych plantatorow kilkakrotnie. Za kazdym razem slyszalem odpowiedz, ze nie maja z czym jechac do rolnikow bo nie znaja cen. Przyjada z gotowymi umowami do podpisania jak bede juz ceny! Ja sie pytam! Kiedy? W lipcu? Koledzy dzwoncie i naciskajcie na Zwiazki niech robia zebrania i rozmawiaja z chlebodawcani!

#1974 Share maxiu88

maxiu88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 21:35

Produkcja tytoniu

Związki dobrze wiedzą co robią, nie zdziwiłbym się gdyby współpracowali z firmami skupującymi przeciwko plantatorom tak jak np. związki kolejarzy (w zamian za łapówkę wybrali dużo gorsze świadczenia dla pracowików- ale oczywiście to ma nie ujrzeć światła dziennego...) Podejrzewam że im mniejsze będą ceny tytoniu tym większe premie dostaną związki. Polska jest zbyt skorumpowana aby mogło być dobrze a przynajmniej w miarę normalnie...

#1975 Share mercedes66me

mercedes66me

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:uprawa tytoniu i pszenicy,
    maszyny rolnicze, motoryzacja

Napisany 09 marzec 2015 - 21:41

Produkcja tytoniu Kolego od dawna wiadomo ze tak jest. Przyklad PMP ma ogromne lobby na OZPT W LEZAJSKU! DZWONIC I DOMAGAC SIE ZEBRAN! SA OD TEGO JAK D... OD ......

#1976 Share zroz

zroz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 06:07

Produkcja tytoniu

Związki od zawsze trzymali z firmami tytoniowymi , w obecnej sytuacji gdy całe rolnictwo upadło jest okazja wykończyć tytoniarzy obawiam się ze oni za nami nie będą płakać już kilkanaście lat temu gdyby nie dopłaty z rządu tytoń z Polski by znikł bo im się w wyższej cenie kupowanie nie opłacało .ZAL mi tylko tych którzy liczyli na 3-5zł podwyżki inwestując jeszcze ostatnie zaskórniaki w budki blaszane na podwórku , bardziej wyrafinowane piece za grube tysiące a łatwo było przewidzieć przyszłość ,Jeszcze ratują sytuację małe firmy bo gdyby się rozchodziło tylko o uniwersal i morisa każdy miałby po tonie kontraktacji i to jeszcze po znajomości

#1977 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 06:08

Produkcja tytoniu

Abstrahując od cen, zamierzam przecrzucić sie z VRG na odmianę niemiecką. HYV 13 jest podobno "podatna" na pędy. Rosną od samego dołu i podobno naprawdę nie wiadomo co czasami z tym zrobic. Podobno najlepsze odmiany to HYV 28 i 33. Mógłby ktos potwierdzić, napisać cos więcej? Przepraszam jeśli było to już wałkowane, ale nie moge trafić na żadne konkretne informacje poza jednozdaniowymi wzmiankami.

Z góry wielkie dzięki za informacje.

Jak dla nas najlepsza 13 i taki sadzimy a pędów trochę jest ale choinka się raczej nie robi

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#1978 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 08:08

Produkcja tytoniu

Związki od zawsze trzymali z firmami tytoniowymi , w obecnej sytuacji gdy całe rolnictwo upadło jest okazja wykończyć tytoniarzy obawiam się ze oni za nami nie będą płakać już kilkanaście lat temu gdyby nie dopłaty z rządu tytoń z Polski by znikł bo im się w wyższej cenie kupowanie nie opłacało .ZAL mi tylko tych którzy liczyli na 3-5zł podwyżki inwestując jeszcze ostatnie zaskórniaki w budki blaszane na podwórku , bardziej wyrafinowane piece za grube tysiące a łatwo było przewidzieć przyszłość ,Jeszcze ratują sytuację małe firmy bo gdyby się rozchodziło tylko o uniwersal i morisa każdy miałby po tonie kontraktacji i to jeszcze po znajomości

pytanie tylko co zaproponują mniejsze firmy właśnie czekamy u nas na terenie  na dwie z nich u których większość kontraktuje to nawet nie ma rozmowy o cenach

Thug

#1979 Share tytonik

tytonik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 08:26

Produkcja tytoniu Jak posiejemy to będą umowy u ceny hehe:-) !!!Sprawdza ile robole posiały i wtedy się zacznie.jak posiane to przecież posądza. A jak posądza to zbiór a za grosze!!! I ta k się skończy!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1980 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 09:12

Produkcja tytoniu

spokojnie do 20 kwietnia mamy czas nie będzie cen poleci kukurydza a sadzonki w pi...dziec na kompost

Edytowany przez thug, 10 marzec 2015 - 09:14.

Thug