Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

tomek105    3
Napisano (edytowany)

Universal wysyła info aby głęboszować i podsypywać tytoń tylko jak tam dojechać chyba PONTONEM - ostatnie 3 dni 60 mm deszczu .. W tym roku jest i będzie więcej szkodników przez łagodniejszą zimę.

Edytowano przez tomek105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

ta narobię rowów i jak potem po tym chodzić... Obchodzić się obchodzi parę razy ale redlin nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Co stosujecie  z grzybobójczych  w małym tytoniu  , a na wciorniastka  tytoniowca  to Fastac  to chyba nie jest  zły  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Szanowni plantatorzy tytoniu. Jesli pryskacie Commandem to dodawajcie specjalny olej adiuwant żeby środek był mniej lotny i bardziej cięzki. Niektórzy może to stosują ale dużo ludzi tego nie stosuje przez co maliny, jęczmniona jare, pszenice jare, łubiny są całkowicie zółte. A jeśli chodzi o maliny to w mojej okolicy przepadają. Co roku sa potraktowane commandem i co roku są coraz mniejsze. Ludzie już maja dosc tego i tytoniarzy podaja do sądu. Moja malina jest na szczescie miedzy drzewami ale jeden gosciu tez mi szurnał łubin no i niestety tez musiałem mu sie wziąść za tyłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

np dursban , bi, pyrifos, pyrinex, danadim, pirimor, i wiele innych


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Maliny zbieleją prawie zawsze po Comandzie jak się pryska obok ponieważ malina jest bardzo wrażliwa i już sam zapach środka powoduje takie skutki, a co do zbóż to jak się nie trzyma plandeki lub nie patrzy na wiatr to tak niestety jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Stosowaliście  już Previcur  na grzyba w tytoniu , a jeśli tak to ile na hektar , mam jeszcze pytanko czy Asaszi  ten regulator to coś daje w tytoniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Stosowaliście  już Previcur  na grzyba w tytoniu , a jeśli tak to ile na hektar , mam jeszcze pytanko czy Asaszi  ten regulator to coś daje w tytoniu ?

 

asahi nie jest regulatorem wzrostu a stymulatorem są  to aminokwasy które raczej podajemy w sytuacjach stresowych np przymrozki susza itd jeżeli nic sie dzieje szkoda ponosić koszty


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan81    0

Ja stosuję na wciornastka Nuprid. Nie jest najtańszy ale się sprawdza. Inne typu fastac nie przynosiły takiego rezultatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Asahi na te maliny  opryskane Commandem troche pomaga. Na sąsiada  owies też zadziałał , był biały a  odbiłi jest zielony a opyliłem mu dobre 0,5 ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Może  dla lepszego  wzrostu na starcie tytoniu podać Alkalin , a tak na marginesie to w polu skała  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

skała ? Gdzie ty mieszkasz ? U mnie woda zaczyna stawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

skała ? Gdzie ty mieszkasz ? U mnie woda zaczyna stawać

Powiat kraśnicki , popadało  jest słonko i ziemia w tytoniu  jest jak kamień , był stosowany Comand to pasuje  jeszcze  w nim nie grzebać .  

Ile po Comandzie  jeżdzicie  pielnikami  czy motyczycie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

No ja w tym tygodniu ruszam z dziabaczka, bo  po ulewach trzeba by ziemie zruszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Jak u was u mnie drutowiec mimo dania dursbanu.niczym go już chyba nie zwalczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Ile dałeś na ha ? oprysk pola przy dużym  nasileniu szkodnika  słabo działa , jest tylko  jeden sposób - podlewanie roślin  Dursban  plus Bi 58 np .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Panowie Grupa Leżajska chce nas przekonać że jest jeszcze potrzebna i organizuje wycieczkę do Zakopanego od 21 do 23 czerwca (niedziela, poniedziałek, wtorek). Sprytnie wymyślili termin w czercu i na tygodniu żeby nikt nie pojechał. Czy ci debile nie wiedzą że teraz jest największa robota w uprawie tytoniu ??? Wycieczka dla nas oczywiście jest płatna 300 zł od osoby. Ten rok jeszcze przecierpię ale w następnym wypisuję się z Grupy Leżajskiej i będę kontraktował indywidualnie zawsze 1,5 % dochodu zostanie w kieszeni.

Może ktoś ma czas i jest chętny to info jest na ich stronie internetowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

u mnie 13 też trzeba dosadzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u mnie też na niewielkim kawałku dosadzanie ten najpóźniej sadzony


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Jak kondycja w tytoniu ? u mnie bardzo twardo  zastosowałem Alkalin  z Krzemem i Borem  ale na razie  to efektów nie widzę . 

Może macie jakieś fotki z plantacji to by było się  do czego odnieść .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj