Skocz do zawartości

Zdjęcie

Produkcja tytoniu

3313 odpowiedzi na ten temat

#1941 Share Mariusz774

Mariusz774

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 17:25

Produkcja tytoniu

Czytałem że kontener do suszenia virgini ma 7 na 3 m  a wieszaków to wchodzi ile  100  ?  to trzeba szykować  ok 5000 zł  

Ile  suchej masy  wychodzi z jednego cyklu suszenia  oraz jaki jest czas  takiego procesu  ? 

Przy burleju najwieksza bolączka to nawlekanie  do 1 ha trzeba 4 osoby

Na zakup uzywanej suzsarni z wieszakami wystarczy 20 000 ?  ale czy za tyle to będzie w dobrym stanie i po czym się poznać

Jak bym już przeszedł na żółty  to mam 2 ha pola pod tytoń   i dużo drewna 

Z góry dziękuje za podpowiedż   

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Produkcja tytoniu Dzisiaj, 04:27
  •  

#1942 Share Jacekrol

Jacekrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 17:57

Produkcja tytoniu

trzeba byc bardzo odwaznym zeby w tym roku inwestowac w tyton.

#1943 Share Mariusz774

Mariusz774

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 18:18

Produkcja tytoniu

NIE W TYM TYLKO W PRZYSZŁYM  TO TYLKO PROGNOZA  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1944 Share mercedes66me

mercedes66me

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:uprawa tytoniu i pszenicy,
    maszyny rolnicze, motoryzacja

Napisany 06 marzec 2015 - 18:48

Produkcja tytoniu Kolego Krisek, ktos wyzej pisal ze ciemny ma taki super plon z ha, ja z virgini co roku mam w granicach 4 ton, w tym roku 4200 kg z ha wyszlo.

#1945 Share adek1614

adek1614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 21:28

Produkcja tytoniu

Kolego Mariusz jesli o suszarnie Ci chodzi   do Virginii to polecam poszukac tzw  greckiej.  Na suwalszczyźnie sporo takich jest bo jak ja swoja kupowałem to ten facet który sprzedawał mówił, że do nich to  swego czasu transporty konkretne tych suszarni szły.  Moja jest krótka bo ma 4m   i szeroka na 3,25 chyba. Wchodzi w nią 72 wieszaki  145/40 bodajże nie pamietam dokładnie.  Pierszy sezon  opalana była  OO i spalała  srednio 350 litrów na cykl. Teraz jest na węgiel i pali cos  ok 400 kilo zaleznie od warunków.  Ja ją kupiłem za 14 tys  w stanie dos dobrym bo była intensywnie eksploatowana.   Jej zaleta jest własnie  to , ze jest  krótka i ma wydajną dmuchawe.  No ale tak jak powiedział kolega powyżej  w tej sytuacji jaka jest teraz na rynku tytoniu i ogólnie w panstwie, chyba juz nie opłaca sie inwestowac w ten biznes.   

#1946 Share max95

max95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 17:03

Produkcja tytoniu

Wie,ktoś czy UNIWERSAL,kontraktuje tyton?

#1947 Share radomol

radomol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 19:54

Produkcja tytoniu Kontraktują ale umowy i ceny po 15 kwietnia

#1948 Share tytonik

tytonik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 20:47

Produkcja tytoniu Ceny wyskoczył już dzisiaj!!! za te kasę to niech sami sadzą nikt ani funduszu plantatorskiego nie podpisał.

#1949 Share Jacekrol

Jacekrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 20:52

Produkcja tytoniu

kto i  jakie ceny podał?

#1950 Share Mariusz774

Mariusz774

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 21:05

Produkcja tytoniu

Koledzy tytoniarze powiedzcie o co chodzi  firmom skupującym tytoń  w tym dokładnie roku  Dlaczego  tak długo nie ma nawet  propozycji  cen dla grupy producentów  

Pytam  się  co grupy  w sprawie ceny robiły  całą  zimę,wiadomo było  że nie ma dopłat  unijnych do tytoniu 

Ja osobiście mam podejrzenie  że duże koncerny czekają na ustawę  o zabezpieczeniu  finansowym  podmiotów   skupujących  liście  a będzie to duża stawka, boję sie że wtedy  małe skupy upadną  a zostanie  PMP i UNIVERSAL

KOLEGO TYTONIK PODAJ TE CENY  DO KLAS TYTONIU

Edytowany przez Mariusz774, 07 marzec 2015 - 21:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1951 Share atech

atech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 21:21

Produkcja tytoniu

Witam.  Wczoraj sprzedawałem tytoń w Jedrzejowie i doradcy Universalu oficjalnie podawali ceny na rok przyszły. MASAKRA. Barley  klasa I- 8zł, II - 6zł, III 4.5, IV - 1.5 mogę sie mylić o 50 gr bo nie zapisałem od razu. Jeśli chodzi o Virginię to podobne ceny ja w zeszłym roku bez wielkich zmian. Firmą chyba nie zalezy na polskim tytoniu. Patrząc na ceny to kilogram Barleya srednio wyjdzie u przecietnego plantatora ponizej 6 zł ( moze czasami 6zł) ciekawe z czego mamy do tytoniu dokładać.

#1952 Share tytonik

tytonik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 21:28

Produkcja tytoniu Ceny virginy z dzisiaj universal za które mielibyśmy sadzidzić:
5-2zł
4-4,5zł
3-8zł
2-9,5zł
1b-10,5zł
1a-11,5zł
JAJA!!!

#1953 Share Jacekrol

Jacekrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 21:42

Produkcja tytoniu

.....

śmiać sie czy płakać? Współczuje tym który muszą posadzic tytoń, bo wiem ze jest grupa która tylko z tego zyje- czysty, 100% wyzysk.
Jak wcześniej produkowało sie kosztem amortyzacji tak teraz na koszty bezpośrednie juz zabraknie. Jak im nie wstyd!
A niech jeszcze zaczną kupowac jak FTK pod koniec, zresztą u ULTP tez niezłe loty z wykupami miał.

#1954 Share tytonik

tytonik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 21:47

Produkcja tytoniu Prezes obudził się dzisiaj z grupy leżajskiej.Żarty tytoń do siania.i tekst czekajcie!!!chyba już na następną wiosnę.

#1955 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 07 marzec 2015 - 22:44

Produkcja tytoniu

w takim razie  kto im podpisze umowy po tych cenach  jeżeli to prawda  to tragedia na rynku tytoniu się szykuje jeżeli ceny będą takie dla  burleya jak propozycja ultp to ja rezygnuje miało być 9 ton kontraktu będzie zero

te ich wszystkie wyliczenia w takim razie to było tylko mydlenie oczu i granie na czas z plantatorami.

Thug

#1956 Share max95

max95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 09:01

Produkcja tytoniu

Jesli się te ceny potwierdzą,to trzeba się będzie głęboko zastanowic nad uprawą tytoniu,barley będzie nieopłacalny przy tych cenach,robią z nas murzynów,pracujących za pare groszy,firmy wykorzystują sytuacje z embargiem rosyjskim,warzywa są nieopłacalne więc stwierdzili ze ludzie będą sadzic bez względu na ceny,porobili zebrania wiedzą jaki będzie tonarz a chętnych jest sporo,wystarczy poczytac to forum,związki powiedzą jak zwykle ze walczyły i ugrały ile się dało czyli nic.

#1957 Share mercedes66me

mercedes66me

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:uprawa tytoniu i pszenicy,
    maszyny rolnicze, motoryzacja

Napisany 08 marzec 2015 - 09:19

Produkcja tytoniu Te ceny ULTP to ceny zawarte na umowie czy propozycja firmy? Czysta kpina!!!
Zobaczymy jakie ceny poda Agrosab, czyli Pan Grzyb. Bo ceny Ultp dopiero sie zblizyly do cen Grzyba z zeszlego sezonu.

#1958 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 08 marzec 2015 - 09:22

Produkcja tytoniu

ludzie powinni nie podpisywać to może przejrzeli by na oczy w tym roku negocjować ceny moża w sumie  do samego wykupu pod warunkiem że sie nie podpiszemy umowy  powiedzmy z niekorzystnymi cenami

ja nie będę sadził po tych cenach gospodarstwo jest średnie zimie dobre jest praca ale jak ktoś wcześniej pisał rozumiem tych którzy nie mają wyjścia i posadzą ,firmy chyba oceniają nas jako III świat.

w tym roku średni plon pszenicy w granicach 8 ton x730 to jest około 5.800-2.500koszty=to jest około 3 tyś dochodu

przy tych cenach tytoniu wolę pszenicę czy chociażby jęczmień jary rzepak wychodził podobnie do pszenicy.

Thug

#1959 Share dobRYSoltys1976

dobRYSoltys1976

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 09:24

Produkcja tytoniu

tytonik kto ci te ceny podał i dlaczego w sobotę. O co chodzi z tym prezesem?

Jak takie ceny będą to ja im okroję kontraktację o połowę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1960 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 08 marzec 2015 - 09:58

Produkcja tytoniu

koledzy w barleyu  firmy oferuja stawki do kg jak podkoniec lat 90  (1998-1999)   sprawdziłem na przykładzie ultp/ jedrzejów  dodam tylko  na pr zrykładzie  2009 dopłata d burleya 5,61  do kg ,  niezwiazana 3,84 i wyrównawcza plus oczywiscie  sprzedarz  do firmy nie pamietam cen tytoniu z 2009