Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

max95    21

Kwota pieniędzy na dopłate jakosciowa jest taka sama jak w zeszłym roku,ale doszły 3 klasy w zółtym i 3 w barleyu więc niema się co dziwic ze dopłata jest dosc niska,firmy mają towar po niskich cenach kupionya my znowu fige,nic tylko pięscia stół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gocha54    0

39 groszy do każdej złotówki informacja pewna byłam wczoraj w agencji oczywiście do wirgini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Czyli dolna granica jeśli chodzi o przewidywania ale nie ma się co dziwić, firmy lepiej brały, trzecia klasa na dopłatę, większość plantatorów sprzedało 80-90 % tytoniu na dopłatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

burley 0.78

virginia 0.49

jest to współczynnik przez który trzeba sobie wyliczyć wysokość do poszczególnej klasy

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Czyli jak za pierwszą płacili 7,2 a za drugą 6,2 barleya to ile będzie dopłaty jak to wyliczyć  7,2x0,78=5,62   6,2x0,78=4,84 tak???

Edytowano przez robson79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

W tym roku dopłata nie budzi chęci do radości ale dobre i to.zawsze może być gorzej. Tym bardziej patrząc na perspektywy sezonu, który zaczynamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Cena z firmy  plus  dopłata do jakości  to wychodziło  mi  10 zł .  za każde  kilo  do berleja  , a na ten rok może 6 zł  wyjdzie  i co tu robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Ceny na burlej  w PMP  ;

1-7.7   8  7.8

2 -6.2 6.5  6.3

3-4.3 4.5 4.4 

4-2  2  2 

Umowy  koniec  kwietnia  , to już  ceny  znamy  .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

brak słów po co było liczenie i podawanie przez tą firmę średniej prawie 8 zł dobrze że sie z nimi rozstałem

przypuszczam że to ostatni rok tytoniu ale pewnie jeszcze kilkuset masochistów się znajdzie na 2016


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

w tym roku z dwoma innymi firmami ale to już koniec ten rok będzie ostatni


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Optymizmem powiewa w każdej strony... jak się patrzy to cena załamuje, perspektywy dalszej produkcji załamują, a tytoń w tunelach tak rośnie jakby w ogóle nie chciał być posiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

z tego co wiem  wileki firmy mają naściągane tytoniu na najbliższe kilka lat a tutaj robią konraktacje  bo takie są wymogi prawne aby było kilka procent tyt przerabianego w danym kraju również produkowanego tak to by dawno nas olali


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Jeżeli byś miał w jednym sklepie kilo cukru za 4 zł a w drugim za te same pieniądze 2 kilo to co byś wybrał kilo czy dwa? Ja bym brał te dwa i tak samo zrobiły firmy tytoniowe. Polski tytoń 8 zł a zagraniczny po 5 a może i mniej  i bez żył więc kto będzie roztargiwał tutkę żeby zobaczyć co za tytoń  tam jest, jak się palaczowi zachce to paczka za paczką po 13 zł najtańsze a tam połowa ulepszaczy zapachu i narkotyków żeby lepiej ciągło do palenia bo to przecież tak jest zrobione żeby grabić naiwnych ludzi którzy raz wpadli w bagno i nie mogą się z niego wyciągnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj