Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krisek    15

Tak jest Wszędzie , ludzie rezygnują z tytoniu bo to jest uprawa do której w tym roku trza dołożyć więc każdy przelicza inne uprawy i wychodzi że wyjdzie mu lepiej coś innego na tym samym areale. A Lewizna właśnie się powiększy bo teraz za 15 zł zamiast kila będą mieć 3. Odbyły się wszędzie już chyba kontraktacje ludzie ceny wiedzą i nikt nic tu nie podaje trzymając w tajemnicy... cuż ceny z PMP i Universala nie zachwycają Agrosab FTK I LUXTAB różnica 50 gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Ceny  słabe  a i tytoń   pikówka  u mnie bardzo słaba  , siana  12  marca  i chyba  mi  przemarzł  w tunelu  bo listki  ma brązowe  .  Codziennie   jest  przymrozek  .

 Nie wiem  czy odbije  , już  powinien  być  w paletach . 

Napiszcie kto sadzi  jaki macie tytoń w tunelach ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

dopiero zaczynają nasiona pękać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos cos ze jak sie nie oddalo tytoniu wsadzonego w 2012 roku (oddawanego w 2012 i 2013) to ma nie dostac niezwiazanej doplaty z nowego rozdania???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mokka2300    2

możliwe że będzie możliwość sprzedaży 12tys sadzonek, spikowanych z paletami, czy ktoś się oriętuje jaka cena za np. jedną sadzonke lub był by ktoś chętny? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

opowieści dziwnej treści

 

ja tak tylko kolego slyszalem  wiesz ktos tam jeden i drugi mowil:) tez mysle ze to jakies glupoty . ale widocznie to nie sa zadne fakty czy cos takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Members

62 postów
Płeć:Mężczyzna
Napisany Dzisiaj, 20:07
Wie ktos cos ze jak sie nie oddalo tytoniu wsadzonego w 2012 roku (oddawanego w 2012 i 2013) to ma nie dostac niezwiazanej doplaty z nowego rozdania???

0
Cytuj
Multi cytowanie
Nie bardzo rozumiem nowe rozdanie??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

możliwe że będzie możliwość sprzedaży 12tys sadzonek, spikowanych z paletami, czy ktoś się oriętuje jaka cena za np. jedną sadzonke lub był by ktoś chętny? ?

12  tys . sadzonek to na pół  hektara  , u nas paleta  260  chodzi  przy sadzeniu  czyli  w maju  po 10  -  15  zł  .  myślę że  sprzedaż  bo nie zanosi się  na piękne  sadzonki  , ale  kto nie pali  w tunelu  to  nadają duże przymrozki  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Members

 

62 postów

Płeć:Mężczyzna

Napisany Dzisiaj, 20:07

Wie ktos cos ze jak sie nie oddalo tytoniu wsadzonego w 2012 roku (oddawanego w 2012 i 2013) to ma nie dostac niezwiazanej doplaty z nowego rozdania???

 

0

Cytuj

Multi cytowanie

Nie bardzo rozumiem nowe rozdanie??!!

 

budzet 2015 -2020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mokka2300    2

Jeśli tak źle będzie jak się zapowiada to sprzedam wszystkie 120tys. sztuk sadzonek w paletach po 260, tylko czy znajdę chętnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

te ceny które były już tu wymieniane na vrg i burleya  już sie nie zmienią  niestety pmp ani uniwersal nie ruszą się już do przodu  jak coś to tylko kilka groszy

a niezwiązaną dostaną wszyscy którzy mieli tytoń w 2006 co roku mniej o 5% i tak aż do 2020


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

niby oficjalnych nie ma ale to już nie ruszy jak pisałem jak coś tylko kilka groszy

mniej więcej to ma się kształtować tak na burleyu virgini nie pytałem bo nie uprawiam

I-8zł

II-6.5zł

III-4zł

IV-2.5zł


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas84    1

Słyszał ktoś informacje na temat dopłat jakościowych za 2014/2015 r ?  Ja mam świerzą informacje ze 49 gr do 1zł każdej klasy jakościowej. Ktoś może to potwiedzić?

Edytowano przez Tomas84
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Rok temu o tej porze dopłata jakościowa była już wyliczona więc może jest coś na rzeczy. Prognoza jeśli chodzi o Virginia jest między 40-50 groszy do 1 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie to nie jest powolna tylko nagła dość że nie ma na przyszły rok jakościówki to jecze tak niska dopłata teraz niech jeszcze euro spadnie pozniżej 3.8 to na przyszły rok niezwiązana też będzie super nisko

w zeszłym roku do burleya było prawie 0.9 zł  do każdej złotówki jak dobrze pamiętam


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Do burleja  było ponad  1 zł  do ceny  jakości , a co do tej propozycji  do jakości to te o, 50 zł  to do trzech klas  to trochę ludziom na 3 -ce  naleci , my w LEŻAJSKU  mamy tylko do 1 i 2  . Burlej  jak będzie  poniżej  1 zł  do ceny to kiepsko   w tym roku  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj