Skocz do zawartości

Zdjęcie

Produkcja tytoniu

3315 odpowiedzi na ten temat

#1621 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 03 luty 2015 - 12:34

Produkcja tytoniu

12 zł netto   jest za tytoń jasny klasy 1 o maksymalnej wilgotności 16% powyżej tej normy  czyli do 19% firma agrosab płaci 11 zł netto za klase 1a, wiec to  chyba najlepsze ceny w okolicy ;)

Edytowany przez łukasz, 03 luty 2015 - 12:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Produkcja tytoniu Dzisiaj, 13:30
  •  

#1622 Share mercedes66me

mercedes66me

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:uprawa tytoniu i pszenicy,
    maszyny rolnicze, motoryzacja

Napisany 03 luty 2015 - 17:47

Produkcja tytoniu Takie sa dokladne ceny, dzwonilem dzisiaj do Hyza mowi cos o 10 % podwyzki do pierwszej klasy na ten sezon. Jedynka u niego teraz 10 zl. Wiec bedzie cenowo zblizony do Grzyba.

#1623 Share mercedes66me

mercedes66me

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 03 luty 2015 - 21:07

Produkcja tytoniu STRAJK!!!!!

Wskutek braku - zdaniem rolników - rzeczowej reakcji na ich postulaty, obradująca w dniu 31 stycznia 2015 roku w Warszawie Rada Krajowa OPZZRiOR podjęła decyzję o rozpoczęciu akcji protestacyjnych w całym kraju. Akcja rozpoczęła się w poniedziałek 2 lutego br. od zablokowania drogi krajowej Nr 2.

Strajk rolników dotarł także na Lubelszczyznę i będzie miał swój wydźwięk w naszym Powiecie. Jak informuje Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych z siedzibą w Warszawie 5 lutego 2015 roku od godziny 10:00 rolniczy zablokują drogę wojewódzką Nr 835 w miejscowości Stare Króle.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1624 Share mateusz8530

mateusz8530

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 04 luty 2015 - 08:16

Produkcja tytoniu

Ja nie widzę logicznego uzasadnienia z tym blokowaniem drogi. W tym momencie wychodzi taka troche Polska mentalnosc (Mi źle to i innym to innym też powinno być źle). Prawda jest taka, że rząd ma w d*pie te wasze całe blokowanie drogi bo ich to nie dotyka jedyne co rolnicy w tym wygrają to okryjcie sie zła sławą i to nie ze strony rządu, ministerstw tylko zwykłych ludzi którzy nie maja zielonego pojecia o tym rynku. Jesli strajk miałby przynieść jakies rezultaty trzeba zorganizować coś na styl kolegów z francji.  Zrozumcie do cholery, że to wszystko ma dotkąć osoby rządzące a nie przypadkowych kierowców którzy sa są Bogu ducha winni. Panowie troche wyobraźni. Blokując drogi nowymi duzymi cignikami tylko pogarszamy swoją pozycje, media kreują nas jako terrorystów wiec te całe blokowanie drogi w imie strajku tylko pogorszyło to jak jestesmy widziani przez zwykłych ludzi.

#1625 Share Rolnikgk12

Rolnikgk12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 luty 2015 - 09:58

Produkcja tytoniu

Nie widzisz logicznego uzasadnienia bo ty to pewnie ten z góry który tytoń zna jedynie ze sklepu czy obrazka. I wielkie ała'' Nie blokujcie mi drogi.''... dobre .

#1626 Share mateusz8530

mateusz8530

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 04 luty 2015 - 11:42

Produkcja tytoniu

Moja rodzina zajmuje się oprawa tytoniu od x lat i wiem dużo na jego temat tak samo jak większość osób z mojej okolicy. Widzę, że kolegę zabolało to co napisałem, ale taka jest prawda, moim zdaniem strajk powinien odbyć się przed sejmem i ministerstwem. 2 sprawa jest taka, że sami jesteśmy sobie winni wybierąjc obecne władze, to co PLS róbi z polskim rolnictwem przechodzi wszelkie granice. Naprawdę jestem zasmucony tym, że ta partia odnosi tak wielki sukces na polskiej wsi to swiadczy tylko i wyłacznie o niskiej świadomości polskiego rolnika. Jesli nie zmienią sie władze i system jej sprawowania to polski rolnik nie ma co liczyć na poprawe.

#1627 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 04 luty 2015 - 12:17

Produkcja tytoniu

popieram twój tok rozumowania kolego wystarczy poczytać  niektóre artykuły i komentarze pod nimi na temat blokowania dróg. pewnie firmy transportowe będą pozywać organizatorów  blokowania  za straty.

Przykładowy artykuł

http://www.money.pl/...,0,1703872.html

Thug

#1628 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 04 luty 2015 - 13:47

Produkcja tytoniu

Też jestem przeciwko blokowaniu dróg

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#1629 Share marekber

marekber

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 04 luty 2015 - 17:26

Produkcja tytoniu

najlepiej sejm zablokować niedać jeść i pić i potrzymać tam z tydzień 

#1630 Share maxiu88

maxiu88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 04 luty 2015 - 18:57

Produkcja tytoniu

Witam, posiadam suszarnię kontenerową i jestem zmuszony do wymiany pieca. Jest może ktoś na forum kto kupił piec na ekogroszek? Może coś napisać ile sam piec kosztuje, skąd kupił i mniej więcej koszt suszenia 1 wsadu? Byłbym bardzo wdzięczny. Osobiście posiadam całą obudowę i dmuchawę produkcji z Markuszowej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1631 Share mercedes66me

mercedes66me

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 04 luty 2015 - 19:28

Produkcja tytoniu Z jakich okolic jestes kolego?

#1632 Share maxiu88

maxiu88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 04 luty 2015 - 20:14

Produkcja tytoniu

Jestem z okolic Kazimierzy Wielkiej

#1633 Share mercedes66me

mercedes66me

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 04 luty 2015 - 20:35

Produkcja tytoniu Kolego w mojej okolicy koszt takiego kompletnego pieca to ok. 10 tys. Koszt wysuszenia suszarni z markuszowa 120 wieszakow to okolo
500 - 600 zl, w zaleznosci od kosztu ekogroszku. Pali okolo 700 kg w zaleznosci od fazy zbioru lisci, temperatury na zewnontrz, ilosci wentylowania.

#1634 Share maxiu88

maxiu88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 04 luty 2015 - 20:52

Produkcja tytoniu

Czyli nadal najbardziej opłacalne jest suszenie drewnem z węglem, tym bardziej że piec chyba będzie połowe tańszy niż na ekogroszek.

#1635 Share mercedes66me

mercedes66me

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 04 luty 2015 - 21:16

Produkcja tytoniu Moze i tak ale bardziej meczace i pracochlonne. Chyba ze jest komu suszyc

#1636 Share maxiu88

maxiu88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 04 luty 2015 - 21:22

Produkcja tytoniu

Jak się chce na czymś trochę zaoszczędzić to i trzeba się bardziej narobić niestety. A decyzja będzie dopiero wtedy jak będą znane stawki wykupu.

#1637 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 luty 2015 - 21:25

Produkcja tytoniu to ile tobie tego drewna idzie na suszarkę, jak mówisz że 500 - 600 zł to dużo

#1638 Share mercedes66me

mercedes66me

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 04 luty 2015 - 21:32

Produkcja tytoniu Suszylem drzewem kilka sezonow ale przy 2 suszarniach w podkladaniu do 1,5 h srednio to nie ma zbytnio sensu. A jeszcze przygotowanie ok 100 m3 drzewa tez zabiera troche czasu, kosztow i zdrowia. Pozorna oszczednosc kolego.

#1639 Share maxiu88

maxiu88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 04 luty 2015 - 21:36

Produkcja tytoniu

Chodziło mi dokładniej o to że koszt pieca to około 10tys. przy czym zwykłego koło 5tys. Co do kosztu opału na 1 wsad nie chciałbym wprowadzać w błąd bo musiałbym przeliczyć teraz, a nie mam obecnie takiej możliwości. Aczkolwiek myślę że przy mieszaniu węgla z drewnem koszt na 1 suszarnie to poniżej 500zł mi wyszedł. Oczywiście liczony jest opał, bez energii. Posiadam drugą suszarnie na druty i co ciekawe wg moich przeliczeń koszt suszenia 1kg suchego tytoniu był porównywalny z kosztem suszenia w kontenerówce. Być może i pozorna oszczędność, ale nikt nie wie ile jeszcze będziemy pracować przy tytoniu więc przy zakupie tańszego pieca ryzyko trochę mniejsze kosztów.

Edytowany przez maxiu88, 04 luty 2015 - 21:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1640 Share mercedes66me

mercedes66me

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 04 luty 2015 - 21:40

Produkcja tytoniu Koszt opalu, bez energii oczywiscie, a jakim drzewem palisz i po ile kupujesz 1 m3?