Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

MaxMayerT    0

Witam plantatorów . poszukuje niemieckich odmian burley jasnego prosze jak cos macie to dajcie znać drogo zapłacę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

WITAM,BĘDĄ DOPŁATY DO JAKOSCI,DO ZÓŁTEGO PIERWSZEJ I DRUGIEJ KLASY A CIEMNE TYTONIE DO KLASY TYLKO PIERWSZEJ.DOPLATY TYLKO NA 2 LATA PO 2013 ROKU ZERO DOPŁAT,WOLNA AMERYKANKA.NIECH ZYJE NAM PAN MINISTER ROLNICTWA.

nie wiem czy te dopłaty po obniżeniu cen coś zmienią ja po 16 latach uprawy rezygnuje z tej produkcji biorę jeszcze rok niezwiązanej i koniec z tym nie będę robił dobrze firmom tytoniowym poza tym te całe dopłaty do jakości to przypuszczam będą tylko dla wybranych bo poza tym już chodzą słuchy o obniżaniu cen przez firmy właśnie ze względu na te dopłaty ja uprawiam burleya weź jedz i na skupie dostaniesz 70 % dwójki a dopłata jest tylko do pierwszej i już grubo dokładasz do interesu także dziękuje a uprawiałem niemało

 

 

 

1. Wprowadzono nowy rodzaj płatności w ramach wsparcia specjalnego - płatność do surowca tytoniowego (płatność do tytoniu). Jest to wsparcie specjalne z tytułu poprawy jakości produktów rolnych w sektorze tytoniu.

 

Wsparcie specjalne w formie płatności do surowca tytoniowego (płatność do tytoniu), przysługuje rolnikowi, który w danym roku spełnia warunki do przyznania jednolitej płatności obszarowej i złożył wniosek o przyznanie tej płatności.

Płatność do tytoniu przysługuje za ilość surowca tytoniowego spełniającego określone wymagania jakościowe, nie większą niż wynikająca z umowy na uprawę tytoniu lub umowy kontraktacji, jeżeli:

  • rolnik uprawia tytoń na działce ewidencyjnej, położonej w rejonie uprawy tytoniu,
  • rolnik nie będący członkiem grupy producentów tytoniu - zawarł umowę na uprawę tytoniu z pierwszym przetwórcą surowca tytoniowego wpisanym do rejestru przetwórców surowca tytoniowego, prowadzonym przez ARR lub
  • rolnik będący członkiem grupy producentów tytoniu - zawarł umowę kontraktacji w ramach umowy na uprawę tytoniu zawartej przez grupę producentów tytoniu z pierwszym przetwórcą surowca tytoniowego wpisanym do rejestru pierwszych przetwórców surowca tytoniowego, prowadzonym przez ARR.

Płatność do tytoniu obejmuje następujące grupy odmian tytoniu:

  • grupa odmian tytoniu typu Virginia,
  • grupa odmian tytoniu typu Burley,
  • grupę odmian tytoniu należących do tytoni ciemnych

Umowę na uprawę tytoniu zawiera się oddzielnie dla każdej z grup odmian tytoniu.

Umowa powinna określać, w szczególności:

  • grupę odmian tytoniu,
  • rejon upraw tytoniu,
  • położenie działki ewidencyjnej, na której uprawia się tytoń, z podaniem: powiatu, gminy, numeru obrębu ewidencyjnego, numeru ewidencyjnego działki - otwórz przykładowy wzór deklaracji działek ewidencyjnych i już grubo dokładasz do interesu także dziękuje a uprawiałem niemało
    1. Wprowadzono nowy rodzaj płatności w ramach wsparcia specjalnego - płatność do surowca tytoniowego (płatność do tytoniu). Jest to wsparcie specjalne z tytułu poprawy jakości produktów rolnych w sektorze tytoniu.
     
    Wsparcie specjalne w formie płatności do surowca tytoniowego (płatność do tytoniu), przysługuje rolnikowi, który w danym roku spełnia warunki do przyznania jednolitej płatności obszarowej i złożył wniosek o przyznanie tej płatności.
    Płatność do tytoniu przysługuje za ilość surowca tytoniowego spełniającego określone wymagania jakościowe, nie większą niż wynikająca z umowy na uprawę tytoniu lub umowy kontraktacji, jeżeli:
    • rolnik uprawia tytoń na działce ewidencyjnej, położonej w rejonie uprawy tytoniu,
    • rolnik nie będący członkiem grupy producentów tytoniu - zawarł umowę na uprawę tytoniu z pierwszym przetwórcą surowca tytoniowego wpisanym do rejestru przetwórców surowca tytoniowego, prowadzonym przez ARR lub
    • rolnik będący członkiem grupy producentów tytoniu - zawarł umowę kontraktacji w ramach umowy na uprawę tytoniu zawartej przez grupę producentów tytoniu z pierwszym przetwórcą surowca tytoniowego wpisanym do rejestru pierwszych przetwórców surowca tytoniowego, prowadzonym przez ARR.

    Płatność do tytoniu obejmuje następujące grupy odmian tytoniu:

    • grupa odmian tytoniu typu Virginia,
    • grupa odmian tytoniu typu Burley,
    • grupę odmian tytoniu należących do tytoni ciemnych

    Umowę na uprawę tytoniu zawiera się oddzielnie dla każdej z grup odmian tytoniu.

    Umowa powinna określać, w szczególności:

    • grupę odmian tytoniu,
    • rejon upraw tytoniu,
    • położenie działki ewidencyjnej, na której uprawia się tytoń, z podaniem: powiatu, gminy, numeru obrębu ewidencyjnego, numeru ewidencyjnego działki - otwórz przykładowy wzór deklaracji działek ewidencyjnych
    • numer identyfikacyjny rolnika,
    • określenie wymagań jakościowych dostarczanego surowca tytoniowego, poprzez wskazanie klas jakości surowca, dokonane w sposób umożliwiający jednoznaczną identyfikację surowca tytoniowego spełniającego wymagania jakościowe,
    • termin płatności za dostarczony surowiec tytoniowy - nie dłuższy niż miesiąc, licząc od dnia dostarczenia surowca tytoniowego.

    Jeżeli umowa na uprawę tytoniu została zawarta z grupą producentów tytoniu, powinna zawierać:

    • listę rolników będących członkami grupy producentów tytoniu, wraz z podaniem:
      • rejonu upraw tytoniu oraz położenia działki ewidencyjnej, na której uprawia się tytoń,
      • numerów identyfikacyjnych rolników,
      • informacji o ilości surowca tytoniowego przewidzianej do dostarczenia.

      [*]zobowiązanie rolnika albo grupy producentów tytoniu (w ramach umów kontraktacji) do wytworzenia w rejonie uprawy tytoniu i dostarczenia pierwszemu przetwórcy surowca tytoniowego oznaczonej ilości surowca, a pierwszy przetwórca surowca tytoniowego zobowiązuje się ten surowiec odebrać w umówionym terminie i zapłacić za niego umówioną cenę.

      Otwórz przykładowy wzór wykazu rolników

    W 2012 r. termin zawierania przez rolników umów na uprawę tytoniu lub umów kontraktacji w ramach umowy na uprawę tytoniu zawartej przez grupę producentów z pierwszym przetwórcą wpisanym do rejestru pierwszych przetwórców surowca tytoniowego, upływa z dniem 31 lipca 2012 r.

    Rejestr pierwszych przetwórców surowca tytoniowego będzie dostępny na stronie internetowej Agencji Rynku Rolnego oraz na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

    W 2012 r. warunek zawarcia umowy na uprawę tytoniu lub umowy kontraktacji

    w ramach umowy na uprawę tytoniu, uważa się za spełniony również wtedy, gdy umowy te zostały zawarte z pierwszym przetwórcą surowca tytoniowego, który nie został wpisany do rejestru pierwszych przetwórców surowca tytoniowego, jeżeli pierwszy przetwórca surowca tytoniowego, będący stroną umowy na uprawę tytoniu uzyskał zatwierdzenie lub został wpisany do rejestru pierwszych przetwórców surowca tytoniowego, na wniosek złożony do dyrektora OT ARR w terminie do dnia 31 maja 2012 r.

    Rolnik ubiegający się o przyznanie płatności do tytoniu, powinien złożyć wniosek o przyznanie płatności w terminie od dnia 15 marca - 15 maja 2012 r. We wniosku nie deklaruje się powierzchni uprawy tytoniu jako odrębnych działek rolnych.

    Następnie, w terminie do dnia 31 sierpnia 2012 r. rolnik dostarcza do biura powiatowego ARiMR, do którego złożył wniosek o przyznanie płatności:

    a) w przypadku, gdy nie jest członkiem grupy producentów tytoniu:

    Umowę/umowy na uprawę tytoniu (zawierane oddzielnie dla każdej z grup odmian tytoniu), zawartą z pierwszym przetwórcą surowca tytoniowego wpisanym do rejestru pierwszych przetwórców surowca tytoniowego.

    B) w przypadku, gdy jest członkiem grupy producentów tytoniu:

    Oświadczenie o zawarciu umowy kontraktacji - zawierające oznaczenie umowy na uprawę tytoniu, w ramach której została zawarta umowa kontraktacji z grupą producentów tytoniu. Otwórz przykładowy wzór oświadczenia

    Natomiast grupa producentów tytoniu w terminie do dnia 31 sierpnia 2012 r. przekazuje do dyrektora oddziału regionalnego ARiMR kopie umów na uprawę tytoniu, zawarte z pierwszym/mi przetwórcą/mi surowca tytoniowego wpisanym/mi do rejestru pierwszych przetwórców surowca tytoniowego.

    Szczegółowe informacje dotyczące zasad i warunków przyznawania płatności do tytoniu zamieszczone będą na stronie internetowej www.arimr.gov.pl oraz dostępne w biurach powiatowych ARiMR, oddziałach regionalnych ARiMR i ośrodkach doradztwa rolniczego.

    Żródło strona internetowa ARiMR

     

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
portroyal    0

Witajcie. Zostało mi ok. 800 kg burley'a, świeżo zbalowanego z sezonu 2011, a wykup zakończony.

Jeżeli macie namiar na kogoś kto byłby zainteresowany proszę o wiadomość, a cena będzie atrakcyjna.

Tel. 534042614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxMayerT    0

czesc . taka sprawa mianowicie jak to jest czy tytoń w polsce po za kontraktacją jest legalny rozmawiałem kiedyś z facetem to mówił mi ze nie kontraktował nigdzie tytoniu i sprzedawał ruskim go i zadnych problemów nie miał mozeć mi panowie wyjasnić bo ten rok to tylko na swoje potrzeby zasadze uprawiałem tytoń przez 30 lat z pra dziana na dziada ale teraz to wole rzepaku sobie zasiać nisz komuś bić kieszeń forsą fajki w rok w rok coraz drosze a tytoń tani jak barszcz nie rozumię tej polityki w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

tak to już jest że wszystko drogie tylko nasze tanie , ja jeszcze nie rezygnuje z uprawy tytoniu ale zobaczymy jak długo go będę uprawiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

WITAM.PLANTATORÓW TYTONIU,DZIS ROZMAWIAŁEM Z MOIM DELEGATEM,MÓWIŁ ZE W PMP KAZIMIERZA WIELKA BĘDA CIECIA W KONTRAKTACJI NA POZIOMIE 30 PROCENT,WSZYSTKO SIE WYJASNI W PRZYSZŁYM TYGODNIU,W BARLEYU MAJĄ BYC PODOBNO 4 KLASY,BYŁY DWIE,CORAZ GORZEJ W NASZYM REJONIE,JAK JEST U WAS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxMayerT    0

Witam wszystkich zostało mi 300kg lisci tytoniu burley tenness tn97 oddam za pół darmo

 

Email walek16@o2.pl

tel;530184589

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u nas za burleya w PMP takie propozycje

I-6.10

II-5.5

III-4.7

IV-3.9


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

co do dopłat to nie wiem ale do pierwszej i drugiej ma byc tylko zróżnicowana wiec chyba nie ma wyjścia trzeba sadzić gdyż niestety bedę miał przesiewy po zimie no i jak pójdzie trochę tytoniu może sie nie straci


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

dobre i to ale pasował by żeby były do wszystkich tak jak dawniej ( w tedy to z tytoniem były czasy )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Panowie w firmie Philip Morris ceny poszly do góry , pierwsza i druga klasa wróciły do stanu tego roku. Zobaczymy co na to inne firmy, podobno coś Sawicki postraszył firmy tyoniowe. Wlecze to sie w tym roku ale moze za to będzie droższy tytoń. Pozyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no tak ceny wróciły to tytoń będzie droższy bo weszła dopłata tylko u nas cięcia w kontraktacji ale z drugiej strony może lepiej mniej a drożej teraz będzie kupa papierków do ARMIR właśnie teraz ta agencja będzie sie zajmować płatnościami do tytoniu ta niezwiązaną też


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

dopata jakosciowa do virgini do klasy 1i 2 w pozostałychburley i ciemnych tylko do 1 kl trzeba jasno powiedziec ze dopata jakosciowa przewidziana jest do -----tylko 30% burleya i40 % virgini także tytoniarze nie liczcie na zyski z uprawy tytoniu szczególnie burleya pozdrawiam

 

jak z kontraktacja do luxora jak kupowali w oprzednim roku jestem z grupy kieleckiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

DOPŁATA JAKOSCIOWA DO BARLEJA BĘDZIE DO PIERWSZEJ I DRUGIEJ KLASY,FIRMY ZWLEKAJA Z CENAMI BO WYCZUŁY INTERES NA DOPŁATACH,SAWICKI POWIEDZIAŁ JESLI FIRMY OBNIZĄ CENY TYTONIU TO BĘDĄ TO OSTATNIE DOPŁATY DO TYTONIU,NIE BĘDZIE SPONSOROWAŁ KONCERNY TYTONIOWE A PLANTATOR Z TEGO NIE MA NIC KORZYSCI, NIE O TO CHODZIŁO W TYCH DOPŁATACH,MIAŁ ZAROBIC ROLNIK A WYSZŁO JAK ZWYKLE,JESZCZE OGRANICZAJĄ KONTRAKTACJE,DZWONIŁEM W PIĄTEK DO DELEGATA ,CENY SĄ SŁABE,ROZMOWY TRWAJĄ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

niewiem czy masz sprawdzoną informacje bo w rozporzadzeniu ministrestwa rolnictwa na stronie minrol jest informacja ze dopłata jakosciowa tylko do 1 kl w barleyu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Prosze sobie wpisac w goglach;OZPT tam wszystko pisze o dopłatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj