Skocz do zawartości

Zdjęcie

Produkcja tytoniu

3313 odpowiedzi na ten temat

#121 Share scepan5

scepan5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 20:24

Produkcja tytoniu Witam. Panowie powiem krotko spieprzyszel sobie tego roku tyton. I teraz mam zdeczka maly problem. Chodzi o to ze chyba srodek nie zadzialal w polu i sadzonka ma wygryzione serca i rosna nowe obok i teraz nie wiem czy powyrywac serca i zostawic jedno czy wogole wyrwac ta sadzonke i wsadzic nową ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Produkcja tytoniu Dzisiaj, 15:52
  •  

#122 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 07:09

Produkcja tytoniu czym kolego pryskałeś tytoń? i czy napewno to po środkach czy może coś z podłożem w tunelu tego roku jest coś nie tak ... sprawdź co się dzieje z systemem korzeniowym ?

#123 Share scepan5

scepan5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 13:45

Produkcja tytoniu

czym kolego pryskałeś tytoń? i czy napewno to po środkach czy może coś z podłożem w tunelu tego roku jest coś nie tak ... sprawdź co się dzieje z systemem korzeniowym ?

W inspekcie prysakłem Decisem i także podlewałem PREVICURE. Z systemem korzeniowym wydaje mi sie ze jest ok. Dzis znow wieczorem ide pryskac decisem moze cos jeszcze pomoze.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 19:36

Produkcja tytoniu u mnie podobnie na paru rządkach było ale chyba z innej przyczyny niż u ciebie . skoro są powygryzane serduszka to musi to być robota rolnicy a durzbanem nie pryskałeś przed posadzeniem?

#125 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 20 czerwiec 2011 - 18:11

Produkcja tytoniu Pany ma taki problem
http://zapodaj.net/c...753ccf.jpg.html
http://zapodaj.net/2...290271.jpg.html jaka może być tego przyczyna i jak z tym walczyć ;[ ?

#126 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 08:35

Produkcja tytoniu łukasz wiesz już z czego to porażenie?

#127 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 11:48

Produkcja tytoniu Podejrzewam że sąsiad zza miedzy mógl czymś spryskać swoje zboze więc troche poleciało na moją plantację. Twierdze tak ponieważ takie krzaki zdarzaj sie do 3m od miedzy własnie tego kolesia. Teraz zastanawiam się czy coś z tego bedzie ;[ .i czy gdzieś to zgłosić

#128 Share atech

atech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 14:10

Produkcja tytoniu Mnie też wygląda to na oparzenie opryskiem. Jeżeli sąsiad ma opłacone ubezpieczenie OC (jest obowiązkowe) można z jego polisy złosić o odszkodowanie. Pozdrawiam.

#129 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 15:01

Produkcja tytoniu Muszę z nim pogadać spokojnie i może dojdziemy do porozumienia. :rolleyes:

#130 Share gofer803

gofer803

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja

Napisany 23 czerwiec 2011 - 20:50

Produkcja tytoniu Witam kolegów plantatorów.Co do powyjadanych serc to znam ten problem a zjada je taki owad co się ponoć nazywa zmiennik trzeba go pryskać wieczorem a nawet w nocy bo właśnie wtedy żeruje. A co do zdjęć łukasz to mi sie wydaje że przesadził z jakimś opryskiem , nie ciekawie to wygląda. Na zmiennika ja stosuje Kohinor lub nuprid 25 ml na 100 l wody na większy tytoń jakieś 600 l na ha

A jeśli tylko przy miedzy to na pewno sprawa sąsiada . Sam sobie kiedyś tak opryskałem .Pryskałem pszenice od chwastów i trochę zajęło pole na którym miał dopiero być sadzony tytoń no i po posadzeniu dwa rządki to wglądały podobnie . Co kilka metrów po parę krzaczków jakos wyrosło a reszta przepadła,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share pietrek1

pietrek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 09:06

Produkcja tytoniu http://www.ppr.pl/artykul-unia-wykonczy-producentow-tytoniu-162833.php
tak jak wspominałem kiedyś to już kres upraw tytoniu chyba ze stanie się cud

#132 Share atech

atech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 21:24

Produkcja tytoniu Bruksela wykończyła buraki cukrowe teraz kolej na tytoń. Na dodatek kiepski minister rolnictwa i co więcej dodać. Ale uwaga ; zbliżają się wybory może coś przy tej okazji uda się ugrać. Inaczej PSL w moich stronach popłynie na całej linii.Teraz ruch należy do Brukseli ,ciekawe jak długo musimy czekać na odpowiedz w sprawie zgody na zastosowanie dodatkowych dopłat do tytoniu tzw jakościowych. czas płynie może zdarzyć się tak ,że Bruksela da zielone światło a u nas wszyscy będa zajęci wyborami a trzeba jeszcze ustawę nową przegłosować. Pozostaje tylko nadzieja . Pozdrawiam tytoniarzy. W tym roku zapowiadają się nie złe plony.

#133 Share fuzja23

fuzja23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 18:14

Produkcja tytoniu sprzedam liscie tytoniu virginia i barley .Virginia jest ze zbiorów juz z 2011 a barley jeszcze jeszcze tamtego roku ale jakoś 100% tel 785158109

#134 Share MaxMayerT

MaxMayerT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 08:40

Produkcja tytoniu Witam wszystkich plantorów . chciałem się dowiedzieć jakie macie sposoby na szybkie nawlekanie tytoniu jakieś patenty , ja wczoraj oglądałem filmik na You tube i znalazłem niezłą maszynkę do nawlekania jeśli ktoś coś wie o niej to proszę podzielić się z opiniami czy to się sprawuje czy jakieś ma wady

o to link ;

#135 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 12 październik 2011 - 18:58

Produkcja tytoniu ktoś ma jakieś info o dopłatach jakościowych na 2012

Thug

#136 Share atech

atech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 12 październik 2011 - 21:50

Produkcja tytoniu Zacznę od płatności odłączonej płaconej pod koniec roku będzie o około 15% większa niż w zeszłym roku ponieważ kurs euro były wyższy i będzie wypłacona na 100%.Natomiast o dopłacie jakościowej na razie za wcześnie mówić pewne jest tylko ,ze Bruksela zaświeciła zielone światło dla tej sprawy a teraz kolej na działanie polskiego rządu, obecnie w ministerstwie rolnictwa prowadzone są dyskusje na temat nowej ustawy która będzie regulować wypłatę tzw. premii jakościowych.Jeśli będę miał jakieś informacje pewne i konkretne podzielę się na tym forum. Pozdrawiam .

#137 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 13 październik 2011 - 22:13

Produkcja tytoniu

Zacznę od płatności odłączonej płaconej pod koniec roku będzie o około 15% większa niż w zeszłym roku ponieważ kurs euro były wyższy i będzie wypłacona na 100%.Natomiast o dopłacie jakościowej na razie za wcześnie mówić pewne jest tylko ,ze Bruksela zaświeciła zielone światło dla tej sprawy a teraz kolej na działanie polskiego rządu, obecnie w ministerstwie rolnictwa prowadzone są dyskusje na temat nowej ustawy która będzie regulować wypłatę tzw. premii jakościowych.Jeśli będę miał jakieś informacje pewne i konkretne podzielę się na tym forum. Pozdrawiam .

o niezwiązanej wiem że będzie większa mimo mniejszej koperty w euro al za to kurs nadrobił a znasz może przybliżone stawki w złotówkach do kilograma

Thug

#138 Share atech

atech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 16 październik 2011 - 12:57

Produkcja tytoniu Virginia ok.1.90 euro
Burley ok 2.10 euro
Mocny ok 0.90 euro
Zaznaczam, ze to sa prognozy oparte na ilości kupionej pierwszej klasy tytoniu w roku 2009 do której moze3 być dopłata . Można powiedzieć ,ze jest to tylko symulacja. Wszystko teraz zależy od samej ustawy i określenia co to znaczy tytoń jakościowy do którego możemy dostać jakieś pieniądze.Pozdrawiam.

Kwot do platnosci odłączonej nie znam, ale za pare dni bede wiedział .Podziele sie tymi informacjami.

#139 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 16 październik 2011 - 14:38

Produkcja tytoniu no właśnie są to prognozy słyszałem ze będzie to dużo mniej niż to podane w euro natomiast co mnie dziwi w projekcie ustawy jest zapisane ze agencją płatniczą tejże dopłaty ma być arImR ciekawy jestem dlaczego ma to być inna agencja niż ARR

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 listopad 2011 - 20:17

Produkcja tytoniu Stawki dopłat niezwiązanych z produkcją

dopłata do Virginii - 6,02 zł
dopłata do Burleya - 4,20 zł
Są to dane nieofcjalne, gdyż nieopublikowano jeszcze rozporządzenia Ministra Rolnictwa w tej sprawie.

O dopłatach jakościowych czytałem kiedyś na ozpt Leżajsk ale już tego nie mogę znaleźć, pisało 2,01 euro do Virginii do pierwszej i drugiej klasy na lata 2011-2013.